Świąteczny wieniec symbolizuje powtarzalność pór roku, zdarzeń i cykli naszego życia.
Co roku powraca do nas ten sam zapach świąt, ich smak, to samo wzruszenie i ten sam zachwyt nad wydarzeniem, które od dzieciństwa kojarzy nam się z DOBREM.
Choć tyle złego dzieje się na świecie, tyle niepokojów w naszej bliskości, choć świat staje się groźniejszy i coraz bardziej nieprzewidywalny i Święta różnią się od tych, które zapamiętaliśmy jako dzieci – powróćmy na moment do czasów spokoju i beztroski, zapachu domu dzieciństwa, słodkiego smaku bezpieczeństwa.
Wszystkim Puszczykowianom oraz Gościom, którzy w ten świąteczny czas zawitają pod nasz dach, najserdeczniej życzymy, aby świętowanie z najbliższymi i przyjaciółmi, przyniosło błogosławiony spokój, ukojenie, ciszę i radość w sercu.
Nowy Rok niech przyniesie NAM WSZYSTKIM I NASZEMU MIASTU jedynie pomyślność i dobro.
AGATA WÓJCIK
Radna Miasta Puszczykowa i
KRZYSZTOF J. KAMIŃSKI
w imieniu Forum Puszczykowo

Komentarzy: 7 o “Życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia

 1. Dziękuję za życzenia od tak cennych przedstawicieli życia publicznego w moim mieście miło mi przyjąć te życzenia. Od ‚targowicy” zadłużającej moje miasto w żadnych propagandowych „Trybunach” nie przyjmuję.

 2. Życzę wszystkim twórcom Forum – autorom tekstów i forumowiczom zdrowia, szczęścia, odpoczynku od codziennego zabiegania, czasu na chwilę zadumy i spełnienia marzeń w życiu osobistym i zawodowym.

  Teksty Pani Agaty Wójcik, pobudzają do myślenia i refleksji. W tym samym klimacie powstał wiersz znanego nie tylko w Puszczykowie, hojnie obdarzonego talentami wszelkimi Pana Ryszarda Krawca.

  CICHA NOC z Niemenem

  W grudniu u nas czasami mróz tęgi złapie
  Lecz częściej bywa plucha, deszcz i wiatr.
  Aliści wczoraj patrzę – a tu Gwiazdor człapie
  Przez błocko i nuci „Dziwny jest ten świat”.

  Tak, to prawda, mówię i temat podejmuję –
  Dziwny jest, przewrotny, ciągle się zmienia.
  Ale, nie ma pan humoru co widzę i czuję,
  A tuż-tuż mamy Święta Bożego Narodzenia!

  On na to: i wnet Przybieżeli pastuszkowie
  Radośnie zaśpiewają ludzie, Bóg się rodzi…
  Tymczasem człowiekiem gardzi człowiek,
  Zabija słowem złym na co trudno się zgodzić!

  Zaś mój ulubiony Niemen w swojej piosence
  Mocno wierzy, że świat w dzisiejszej dobie
  Nie zginie. Nie! Bo dobrych ludzi jest więcej!
  Lecz trzeba nienawiść zniszczyć w sobie!

  A gdy nucę te słowa napełnia mnie otucha,
  Widzę nawet światełko w przyszłości tunelu.
  Tylko… czy ludzie aby zechcą się wsłuchać
  W sens TEJ NOCY? Czy dotrze on do wielu?

  Może nucić by kolędę? Proponuję: Cicha noc.
  Ta ŚWIĘTA NOC pokój niesie nam i nadzieję
  Bez której wszelkie życzenia tracą swoją moc
  Sprawczą. Gdy Bóg się rodzi to zło truchleje!

  R.Krawiec
  Boże Narodzenie 2017

 3. Zanim zagości atmosfera świąteczna jeden cenny artykuł, żeby nie zapomnieć: „Le Figaro”: niesprawiedliwość wobec Polski, zaprzeczenie demokracji.
  —-
  Warto przeczytać, bo pewnie w święta mogą być i takie rozmowy w rodzinie.

   1. Nie czytam wyborczej od czasu jak wydalono stamtąd dziennikarza który napisał o mnie życzliwie i prawdziwie zanim redaktor naczelny się zorientował że tekst uderzył w ich sponsora.
    (?) Nie czytam też dlatego że nie wykupiłem abonamentu na ich teksty. Tego by jeszcze brakowało żeby płacić za to że cię policzkują. W „Le Figaro” nie ważne kto pisze ale co pisze, ten tekst jest przekonywujący w swojej bezpośredniości. Kto osobiście poznał choć jednego zachodniego eurokratę jak ja ten nie ma złudzeń że jesteśmy w eurokomunie obłudy i szmalu ale nie wartości.

 4. Uruchomienie art. 7.1 traktatu UE w przeddzień świąt bożonarodzeniowych w Polsce jest aktem terrorystycznym, terroryzmu politycznego. To nie jest przypadek. Data jest wybrana z perfidną premedytacją, dokonał tego holenderski polityk liberał wespół z polskimi liberałami wobec polskich katolików. Prawdopodobną rachubą było uderzyć i zburzyć polskim rodzinom świąteczny spokój, zaniepokoić, przestraszyć i wywołać bunt przeciw polskiemu rządowi. Żeby wróciło ” jak było”.

  Ale tak pomyśleć mógł tylko głupiec który nie zna naszej historii i naszej mentalności.

  Na przekór wszystkiemu co niegodziwe
  Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
  M

 5. Całe szczęście że doczekałem się mądrych, rzeczowych,a nad to obiektywnych wypowiedzi na tematy minionego okresu /afery na 850mln.,na 40 tyś wyrzuconych z mieszkań ,na tysiące przedsiębiorców z niewypłaconych autostrad i setki ,a może tysiące innych afer / jeśli ktoś tego nie widzi to polecam najlepszy /moim zdaniem i nie tylko moim/oddział okulistyki w miejscowym szpitalu. Ludzie piszcie co widzicie ,co Was boli jakie się robi „przewały” ,żebyśmy mogli w nowym roku wybrać godnych nas mieszkańców radnych i burmistrza dbających o nasze ,nie banków /zadłużenia w coraz większy kredyt/ interesy.Redakcji życzę dużo „forowiczów” ,którzy by widzieli więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.