Życząc wszelkiej pomyślności wszystkim Forumowiczom na 2019 Rok, jednocześnie musimy poinformować, że rok 2018 zakończył się niespodzianą informacją dla mieszkańców bloku po dawnym hotelu dla pielęgniarek przy puszczykowskim szpitalu.

W ostatnim dniu roku otrzymali taką informację:

Przypomnijmy, że dotychczas właścicielem budynku była spółka zależna od szpitala, a więc pośrednio od władz powiatowych.  Przez wiele lat staraliśmy się wspierać mieszkańców bloku, którzy byli raczej niechętni jego sprzedaży.  Teraz blok przechodzi w prywatne ręce.  Nie chcemy przesądzać: może budynek zostanie poddany koniecznemu remontowi, mieszkańcy nadal będą mogli tam mieszkać a zajmowane tam przez mieszkańców Puszczykowa mieszkania socjalne, nadal będą tam funkcjonować? Oby tak było.  Jednak koniec roku starego i początek nowego, to dla jego mieszkańców stres i niepewność o dach nad głową.  Nie w takiej formie powinni dowiedzieć się chyba jednak o czekających ich zmianach.

Zobaczymy również czy powrócą pomysły budowy bloku (ów)? w sąsiedztwie obecnego dziesięciopiętrowego budynku.

KJK

Komentarzy: 24 o “Zmiany, zmiany… nowy właściciel bloku przy szpitalu

 1. To nie wszystko. Odnotowano bożonarodzeniowe działania nękające różne osoby w różny sposób.

 2. Od sąsiadów wiem, że są w szoku. Nikt im nic więcej nie powiedział, co dalej, jakie warunki, itp. Starostwo zero informacji.
  Pytanie też ważne czy mjak ktoś sobie nie znajdzie domu/mieszkania to co wtedy? Czy Puszczykowo też dostało taką informację i ma już gotowe lokale socjalne – na pewno radni zadbali, a co. Pani radna Bijaczewska pracuje u starosty, więc chyba jest w temacie. Jakoś przed wyborami cisza była w temacie.

 3. Redakcjo, zmieńcie nazwę rubryki z Problemy Miasta na Problemy Ludzi.
  Miasto już nie ma problemów.

 4. Puszczykowianko! Jako czytelnik Forum dziękuję za miły język i ton pani postu. To jest właśnie „to”.?

 5. Jak nazwać ludzi którzy świadomie wysyłają innym na święta bożonarodzeniowe złe wiadomości?

 6. No a,czy Szanowni Państwo nie wiedzą ,kto za tym wszystkim stoi to naprawdę bardzo żałuję ,trzeba być wyjątkowo opornym na wiedzę żeby tego wszystkiego nie rozumieć ,wystarczy znajomość matematyki z klasy piątej żeby pomnożyć 120 opłat razy 12 miesięcy razy ilość lat i mamy kilkanaście milionów , które gdzieś ,KTOŚ otrzymał ,a kto no to sobie postawcie Szanowni znak zapytania? Ciekawe że tym się nie interesują trzyliterowe instytucje ,może kiedyś doczekamy ,bo ktoś z tych 120 mieszkańców się gdzieś upomni w imieniu pozostałych i się dowiemy z kto ,kiedy i ile. Pozdrawiam ,wiary w lepszą przyszłość.

 7. Od przedwczoraj czyli 8.1.19R. pracownicy szpitala i mieszkańcy dawnego Hotelu dostali wypowiedzenia z miejsc parkingowych do 15 stycznia tegoż roku. dczyli od 16.1.19R.przed blokiem nie ma być zadnego auta

 8. A kto jest w tym rejonie radnym??? A rada coś wie co tam się dzieje??? A może przewodniczący rady coś wie jak tym ludziom pomóc????

  1. Radnym jest pan Łagoda, kiedyś startujący do rady z komitetu Odświeżmy Puszczykowo, teraz szedł z burmistrzem Balcerkiem

 9. O jakich radnych Pani Ewa pyta o klakierów popierających swego wodza, ludzie na bruk oby interes szedł ,tak jak dotąd szedł bo gdzies ta kasa z dzierżaw poszła na super nic nie robiących prezesów poprzedniej spółki , która „(…)”red. dobro wszystkich Polaków.

 10. Szkoda też że nowy właściciel nie odzywa się do mieszkańców, przez co nie wiadomo co dalej… Nawet cisza odnośnie zwrotu kaucji od starego właściciela..

 11. Doslowna żenada..Brak odzewu ze strony Nowej Pani prezes ktora posiada takich 65 spółek . ok 100 rodzin ktore nie wiedzą co z ich losem dalej. Zdaje sobie sprawe , ze blok wymaga remontu i to ma byc zorganizowane przez spółkę.. Między sąsiadami mozna się dowiedzieć , że bedzie trzeba opuścić lokale ale co z ludźmi którzy nie maja się gdzie podziać ( bo nie maja gdzie albo ich nie stać na co innego) ?? Czy nowa Pani prezes zapewni lokum tym ludzia na czas remontu i będą mogli wrócić do nowo wyremontowanych mieszkań za ta sama stawke ?? Czy burmistrz Miasta Puszczykowa zdaje sobie sprawę z problemu mieszkaniowego( socjalnego – komunalnego) bo to nie jest tylko jedna rodzina a kilkadziesiąt?? Człowiek żyje w stresie bo nie wiadomo co będzie dalej

  1. Skąd autor tego krótkiego wpisu wie, że mieszkańcy bloku przyszpitalnego głosowali na AB i Łagodę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.