Już w najbliższą sobotę w ponad 20 miastach Polski odbędzie się kolejna edycja akcji „Cała Polska biega z mapą” promującej wspaniały sport jakim jest orientacja sportowa. W tym roku po raz pierwszy Puszczykowo dołączy do miejscowości zarażonych „zielonym sportem”.

Bieg na orientację to doskonała propozycja dla osób, które chcą połączyć aktywność fizyczną z czymś więcej. Tym, co stanowi największe wyzwanie jest umiejętność znalezienia wszystkich punktów kontrolnych przy jednoczesnym zachowaniu dużej prędkości biegu. Wiąże się to z koniecznością szybkiej nawigacji w terenie połączoną z wyborem właściwego wariantu dotarcia do kolejnych punktów kontrolnych, co często decyduje o końcowym wyniku biegu. Wniosek jest jeden – zazwyczaj najlepszy nie jest ten, kto najszybciej biega, ale ten, kto najszybciej myśli i podejmuje właściwe decyzje w czasie biegu. I ta cecha biegów na orientację powoduje, że orientację sportową można uprawiać w każdym wieku. Jest to sport zarówno dla osób chcących trenować wyczynowo jaki i dla tych, które pragną po prostu aktywnie spędzić czas.

Bieg na orientację polega na pokonaniu zaznaczonej na mapie trasy w jak najkrótszym czasie. Trasę, którą trzeba pokonać wyznaczają w terenie punkty kontrolne, których lokalizacja oznaczona jest na mapie kółkami. Zawodnicy potwierdzają pokonanie trasy przy pomocy perforatora lub specjalnego chipa elektronicznego, który w ułamku sekundy rejestruje obecność zawodnika na poszczególnych punktach kontrolnych.
Mapa wykorzystywana podczas zawodów w biegu na orientację jest szczegółowym obrazem terenu, który ma za zadanie umożliwić zawodnikowi zlokalizowanie się w terenie i wyznaczenie jak najlepszej drogi pomiędzy poszczególnymi punktami.

Wszystkich, dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny chcących spróbować biegania z mapą lub spędzić aktywnie czas zapraszamy na:

PUSZCZYKOWO BIEGA Z MAPĄ

Rekreacyjną imprezę na orientację, która odbędzie się 16 maja (sobota) w godzinach 12:00-15:00 na terenie boiska Szkoły Podstawowej nr 2. Zapisy na miejscu, udział bezpłatny. Startować można indywidualnie, rodzinami, w grupie z przyjaciółmi. Przygotowaliśmy dla Państwa, krótką i prostą trasę na orientację, z którą poradzą sobie nawet przedszkolaki.

Przyjdź i poznaj sport dla Ciebie !!!

Żadna inna aktywność nie zaraża tak pasją i energią całe rodziny i pokolenia!!!

Więcej na temat orientacji sportowej można dowiedzieć się na:

www.orienteering.org.pl

www.biegajzmapa.pl

www.poznajpoznan.com

SOWA (Swobodny Organ Wypoczynku Aktywnego) & CAS PUSZCZYKOWO