Już w najbliższą środę w 1786 miejscach na świecie, 31 w Polsce, odbędzie się World Orienteering Day, impreza promująca wspaniały sport jakim jest orientacja sportowa. W tym roku po raz kolejny Puszczykowo dołączy do miejscowości zarażonych „zielonym sportem”.

bieg31

Bieg na orientację to doskonała propozycja dla osób, które chcą połączyć aktywność fizyczną z czymś więcej. Tym, co stanowi największe wyzwanie jest umiejętność znalezienia wszystkich punktów kontrolnych przy jednoczesnym zachowaniu dużej prędkości biegu. Wiąże się to z koniecznością szybkiej nawigacji w terenie połączoną z wyborem właściwego wariantu dotarcia do kolejnych punktów kontrolnych, co często decyduje o końcowym wyniku biegu. Wniosek jest jeden – zazwyczaj najlepszy nie jest ten, kto najszybciej biega, ale ten, kto najszybciej myśli i podejmuje właściwe decyzje w czasie biegu. I ta cecha biegów na orientację powoduje, że orientację sportową można uprawiać w każdym wieku. Jest to sport zarówno dla osób chcących trenować wyczynowo jaki i dla tych, które pragną po prostu aktywnie spędzić czas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Biegaj z nami

Wszystkich chętnych chcących spróbować biegania z mapą lub spędzić aktywnie czas zapraszamy na:

PUSZCZYKOWO BIEGA Z MAPĄ 

Bieg na orientację, który odbędzie się 24 maja (środa) o godzinie 17:30 na terenach rekreacyjnych przy ulicy Kościelnej (dawny teren CAS). W tym roku przygotowaliśmy bardzo prostą trasę długości ok. 1500m z 12 punktami kontrolnymi. Zapisy na miejscu, udział bezpłatny. Startować można indywidualnie, rodzinami, w grupie z przyjaciółmi.  .

Przyjdź i poznaj sport dla Ciebie !!!

Żadna inna aktywność nie zaraża tak pasją i energią całe rodziny i pokolenia!!!

Więcej szczegółów na temat biegu:   sowa puszczykowo

Więcej na temat orientacji sportowej można dowiedzieć się na:

http://worldorienteeringday.com/

www.orienteering.org.pl

www.biegajzmapa.pl

www.poznajpoznan.com

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Od redakcji: Nam pozostaje tylko namawiać wszystkich do udziału w biegu.  Mamy nadzieję, że poniższe fotografie zachęcą i dużych i małych puszczykowian do biegania z mapą, bo jak widać udział w biegu może wziąć każdy.

ARKIV  2015-10-14 By orientering Gšran Andersson Bilder fria fšr kundens egen marknadsfšring Foto: Ulf Palm  kod 71515

1 kometarz o “ZIELONY SPORT W PUSZCZYKOWIE

  1. Ciągle pada, jak śpiewały Czerwone Gitary. W związku z tym, uwzględniając także sugestie zainteresowanych startem osób, podjęliśmy decyzje o przeniesieniu dzisiejszej imprezy na na sobotę 27 maja godzina 11:00. Tym razem bez względu na pogodę chociaż na razie prognozy są korzystne. Zapraszamy i przepraszamy tych, którym bardziej pasował dzisiejszy termin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.