Komentarzy: 9 o “Zasługują na przetrwanie

 1. Fantastyczne!
  Na razie Parlament Drzew jest dla nas łaskawy, ale czy Parlament Zwierząt też taki będzie?

 2. W Parlamencie Drzew wydaje mi się zasiadają posłowie bez prawa głosu , dzisiaj poszły w ruch piły na posesji ( prywatnej , więc wszystko ok ) vis a vis piekerni Pana Błaszkowiaka ( barbarzyństwo ) .

  1. Ustawy nie wycinają drzew tylko ludzie!

   No taki ładny żywopłot bzu wycięto przed Arturo. Jak ja temu właścicielowi zazdrościłem i żałowałem że 20 lat temu sam nie posadziłem bzu wokół posesji! Jak kwitnie taki żywopłot w maju to aż miło robi się na sercu i znikają wszystkie zmartwienia i choroby. A jaki aromat, a szum liści a śpiew ptaków, co za muzyka. Bo co mi tam przeszkadza zamiatanie liści na jesień, taka praca to samo zdrowie. Podjąłem decyzję i sadzę żywopłot z bzu wokół posesji ponadto robię z tego najnowszy trend mody architektonicznej. Postanowiono! Właśnie zaczynam wpisywać bez w projekt, jako równoważący komponent, krzewy bzu mnie zainspirowały…
   Pozdrawiam wszystkich zwolenników bzu
   Architekt

   1. Brawo! Popieram, pochwalam i co tam jeszcze. Można się ogradzać (odgradzać) o wiele przyjemniej niż zaporami z tuj… mamy bez, tawuły, ligustr, głogi, graby. A jak kto się boi włamywaczy najlepiej niech się ogrodzi jeżynami. Przez zaporę z jeżyn nikt nie przelezie.
    Tak naprawdę należałoby przekonać firmy projektujące i wykonujące ogrody bo to one wprowadziły modę na przydomowy cmentarzyk (trawnik, tuje, iglaki, rododendrony) to niech nas z niej wyprowadzą

 3. Jak wszystkim wiadome i widoczne w Łęczycy buduje się wiadukt i przy tej okazji „zagospodarowano” po nowemu obszar na odcinku bez mała kilometra. Jest komplet: wiadukt, rozjazdy, ekrany akustyczne, pancerne biało-czerwone balustrady, pajęczyna drutów, las słupków i słupów, no i oczywiście nie zabrakło też marketu z parkingiem. A dalej las bilbordów ciągnący się aż do zakrętu. Zwracam na to uwagę aby uczulić każdego kto tamtędy przejeżdża na:
  zmianę charakteru krajobrazu, na zmianę estetyki.
  Od niepamiętnych czasów po przejechaniu torów PKP od razu wjeżdżało się w przestrzeń otwartą o krajobrazie widokowo-rolniczym, domki jednorodzinne pola uprawne i ściana lasów otuliny WPN. Mijając tory doznawało się odprężenia!
  Obecnie w ślad za inwestycją, tylko jednego wiaduktu nad torami dokonano przekształcenia krajobrazu na całym tym obszarze. W miejsce krajobrazu siedliskowego powstał krajobraz industrialny- przemysłowy o estetyce WYSYPISKA ŚMIECI. Takie określenie ujmuje sedno problemu. Czym się cechuje „estetyka” wysypiska śmieci – bezwładnym, nie planowanym, niekontrolowanym rozrzuceniem przedmiotów. Chaos! Oto jest atrybut krajobrazu industrialnego – ESTETYKA WYSYPISKA ŚMIECI.
  Degradacja środowiska!

  1. Ciekawy film – poniżej link. Dla niektórych modernizacja i postęp, dla innych degradacja środowiska. Dla mnie to drugie. No i biedne te dzikie zwierzęta. Chociaż tak sobie myślę że jak wyginą to lepiej dla nich, nie będą musiały cierpieć, bać się i ciągle uciekać, tak jak to ma obecnie miejsce w Wielkopolskim Parku Narodowym.
   https://www.youtube.com/watch?v=PagTkAAgdUs

 4. Drzewo pierwsze mówi: „Każdego dnia dostarczam tlenu czterem osobom… Nie sądzicie że zasługuję na przetrwanie?” – stoję przed drzewem z piłą i myślę, no dobrze ale jeśli ty gagatku dostarczasz tlenu czterem durniom? To co? Bez ciebie chodzili by jak muchy w miodzie, a tak mają viagrę. Tnę!
  No nie, a jeśli dzięki tobie opozycja ma tlen? Nie, nie tnę! No jest problem, ciąć czy nie ciąć bo nie wiadomo komu może się ten tlen trafić…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.