Nie wiem jak nasi czytelnicy, ale ja odnoszę wrażenie, że kiedy funkcjonowała stara strona urzędu miasta Puszczykowa, informacje były łatwiej dostępne, strona choć mniej od obecnej estetyczna, była bardziej przejrzysta, prostsza.  Odezwą się oczywiście głosy, że to moje subiektywne odczucie – nie zaprzeczam, tak ja uważam, to moja opinia.

Błędy jakie się na stronie Puszczykowa pojawiają to inna kwestia: albo nieuwaga – 1969 rok, który przez dłuższy czas widniał na stronie , jako data wydarzenia, albo jak obecnie: kiedy wejść chcę w podstronę inwestycje czy informacje – nie wiadomo dlaczego strona każe mi się zalogować, choć przecież powinny być to informacje dostępne dla każdego.  Kiedy wchodzę w komunikację publiczną: też problemy. Owszem mogę zobaczyć aktualny rozkład jazdy linii 651, ale już aktualnego rozkładu jazdy „bezpłatnej” komunikacji miasta Puszczykowa – linii 695, otworzyć się nie da.  I trudno się dziwić, że w tych autobusach pustki, skoro rozkład ciągle się zmienia, a nawet na stronie miasta aktualny rozkład trudno poszukać, a może go wcale nie ma.  Zastanawiam się, czy my podatnicy za utrzymanie tej strony płacimy?  Czy urząd administratorowi za obsługę z naszych podatków komuś płaci i równocześnie jakość tej pracy kontroluje?

Ale wracając do tytułu: na starej stronie był łatwy dostęp do podstrony: „Zadaj pytanie burmistrzowi”.  Ludzie pytali, burmistrz albo jego podwładni po jakimś czasie odpowiadali.  Czasami nie na temat, czasami obok, ale można było i mieszkańcy z tej możliwości korzystali.  Pytania i odpowiedzi pojawiały się co kilka dni.  Na nowej stronie możliwość zadania pytania burmistrzowi też istnieje, ale doszukać się trudniej, jest jakby ukryta.  Efekt jest taki, że wnioskując z ilości odpowiedzi, stwierdzić można, że ilość zadanych pytań radykalnie spadła.  Jaka może być inna przyczyna?  Spadek zainteresowania mieszkańców sprawami miasta?  Nie sądzę. Uważam, że trudno po prostu poszukać tej podstrony.  Oczywiście istnieje jeszcze jedno wytłumaczenie: w Puszczykowie tak doskonale wszystko funkcjonuje, że mieszkańcy nie mają już żadnych do władzy pytań.

Jeśli jednak chciałby ktoś zadać pytanie – podajemy link:

http://puszczykowo.pl/strefa-miejska/urzad/wladze-miast/burmistrz-miasta/zadaj-pytanie-burmistrzowi

A na koniec jeszcze zagadka – na stronie naszego urzędu są podstrony: „Odpowiedzi na zadane pytania” i „Odpowiedzi na pytania”.  Złośliwie zapytam: czy na tej drugiej podstronie są odpowiedzi na pytania, których nie zadano?

Krzysztof J.Kamiński

Komentarzy: 30 o “Zadaj pytanie burmistrzowi

 1. Nie warto pytać – odpowiedzi i tak nie będzie, a jeśli już będzie ,to na pewno nie na temat.
  Szkoda czasu i atłasu, jak mawia przysłowie.

  1. Też tak uważam , odpowiedzi na zadane pytania mieszkańców były, albo nie na temat , albo w stylu Ty się od……….. , bez sensu.

 2. Pod hasłem Kultura znajdujemy :
  Wydarzenia kulturalne
  -marsz po ciacho
  – bieg po ciacho
  -warsztaty kulinarne dla dzieci
  -mikołajkowy turniej gier planszowych
  -Mikołajki w krainie lodu
  -małe opowieści -teatr kamishibai dla dzieci
  -pokaz bajek na rzutnik
  Co to ma być? Swietlica terapeutyczna z lat 80-tych?(także pod względem nakładów finansowych na taką kulturę).Czy miasto które stać na wielomilionowy wydatek na halę nie stać na nic więcej dla swoich mieszkańców ?

   1. Panie mieszkańcu Puszczykowa – pana wpis też dużo o kulturze mówi – kulturze osobistej

  1. W naszym Puszczykowie mieszka znakomity animator, twórca dośc znanego teatru lalek dla dzieci , aktor tego teatru i kabaretu. Znamy jego głos z reklam radiowych, pan Paweł. Gdy spotkanego w Społem zapytałam dlaczego nie wystawia nic w Puszczykowie, dlaczego trzeba jeździć do Mosiny, Poznania, Steszewa i innych miast? Odpowiedział, że o to trzeba zapytać CA i UM. Ja już pytać nie będę, wszystko jasne. Wielka szkoda.

    1. Uważam, że to dwie, znakomite osobowości świata kultury, mieszkańcy naszego Puszczykowa. Powinni występować razem dla nas, mieszkańców i gości. A jeżeli U.M i burmistrz zaprasza tylko jedno z nich to świadczy to o jego bucie. I nie chodzi tu o ..obuwie.
     Dodam, że mamy w Puszczykowie świetnych muzyków Poznańskiej Filharmonii.
     Już dawno większość z nich są przez Balcerka bojkotowani. Ale już niebawem to się zmieni.

 3. Od tego burmistrza już nic nie chcę – żadnych pytań, żadnych odpowiedzi.
  Przez ostatnie lata pytań było sporo, odpowiedzi ” jakie były każdy koń widział”…

 4. Wybraliście pana od przysiadów ,wyskoków,podskoków noto teraz macie hale gimnastyczną zwaną widowiskową ,której najlepszym widowiskiem są odbywające tam sesje i milionowe zadłużenia wywołane przez spadochroniarzy zarządzającymi z sąsiednich gmin /gdzie ich wywalono /,a nie drogi w których paplacie się w błocie i które stanowią o wygodzie mieszkańców./patrz np. kawałeczek chodnika przed dworcem lub błotnisty dojazd do szpitala od Kosynierów Miłosławskich/. Widziały gały co do urny wrzucały.

 5. Szanowni Państwo wylaliście morze słów ,a czy ktoś się pofatygował iść i powiedzieć swoje żale i pretensje „piętnastu wspaniałym ” na radzie miasta ,podejrzewam że nie tylko m…. w kubeł więc nie miejcie do nikogo żalu.Jak mawiał jeden z wielkich filozofów : władza jest odbiciem narodu,naród jest odbiciem władzy.Resztę zarządzania naszym miasteczkiem zostawiam do rozmyśleń nad wrzuceniem kartki ,ponoć do szklanej urny ,czasu dużo.

 6. do myślącego:
  oj, oj, w ostatnich latach przychodzili mieszkańcy na te sesje i, jak to Pan mówi „wylewali swoje żale”. Wychodzili zdruzgotani, obrażani, „sprowadzeni do parteru”…
  Nie warto tam chodzić, szkoda zdrowia..

 7. Chodziłam na zebrania i sesje RM przez wiele lat, skutek – nerwica. Nieprzygotowani, milczący radni, irytacja po pytaniach mieszkańców, wieczne powoływanie się na dokumenty strategiczne miasta, które ci co powinni ich przestrzegać mieli w nosie. Teraz staram się interesować sprawami miasta z bezpiecznej odległości.

 8. I oto z bezpiecznej odległości można odpalać rakiety kosmiczne a nie obserwować cyrk z Podleśnej w hali zwanej widowiskową, widowisko owszem na takiej sesji jest.Ale my Puszczykowianie jak takim rodzimym i zagranicznym „sabotażystom” co nas zadłużają,pozwolimy rządzić to nam nasze dzieci nie wybaczą .Przykładem takiej gospodarki ostatnich dni jest fenomen wyrywania dobrych kraweżników i w to miejsce wkładania nowych,oraz zrywania jeszcze dobrego asfaltu /można porównać/ na Kraszewskiego do Bema i od Bema /komu to przeszkadzało/.A no tym co to mogli zawrzeć kontrakcik z zyskiem .pytamy gdzie są te trzyliterowe instytucje pilnujące ponoć dobra obywateli.My z nowego osiedla idąc do Szpitala nadal będziemy się topić po kostki w błocie tak jak nie widzące nas i naszych problemów panie radne z tej okolicy,bo może one po błocie nie chodzą tylko siedzą na sesjach z których otrzymują z naszych podatków „dietki”.

 9. Puszczykowo mogłoby być miastem perełką w otoczeniu ogrodów , ale przy dobrym zarządzaniu i zaangażowaniu mieszkańców ( nie tylko grupki działaczy ) tak jak w innych małych miasteczkach .Małe miasteczka dzisiaj lśnią czystością ulic , małą architekturą , zielenią miejską urządzoną ze smakiem , a u nas brud i smród , nieład i bezguście ( centrum miasta przede wszystkim) , krzywe zniszczone przez samochody chodniki , pokrzywione lub powyrywane słupki itd. itp. , widzimy na co dzień.
  Niestety puszczykowianie to specyficzna społeczność niby miejska , ale …….. , niby zainteresowana , ale co mnie to obchodzi , niby wykształcona elita , ale …….. .
  Przecież to , że tak jest to w dużej mierze nasza wina nie tylko radnych.

 10. witam nikt nie ma obsesji na punkcie pana burmistrza wyksztalcenia ale wlasnie ALE JEST DUZE bo rozumiem ze bardziej przystosowana osoba to majaca wyksztalcenie wyzsze z zakresu lesnictwa …nie podwazam wyksztalcenia bo mozna byc np …rzeznikiem i byc rowniez dobrym stolarzem albo i nie ….ale przydaloby sie gdyby ktos chociazby jedna osoba byla wyksztalcona i miala jakies pojecie o naszej drogocennej naturze jesli radnym bedzie krawiec ,rzeznik coz ma jakies pojecie ale podstawowe …wszystko nam przeszkadza ale jak ktos dzwoni ze ktos zaparkowal na miejscu inwalidy to burzymy sie ze kapus itd sama widzialam jak ktos wyrzucal puszki piwa w lesie ale co mialam zrobic gdy ja bylam sama a pijacych mezczyzn bylo nie wiem nie liczylam ..7 miu lub 10 ciu …sa miejsca w PUSZCZYKOWIE gdzie wszyscy wiedza ze siedza tam ludzie ktorzy pija pala papierosy ….np sciezka ktora sie idzie do kosciola …i co i nic pala pija cud ze nie ma pozaru …itd dlaczego nie ma komunikatow jasnych ze odbywa sie zebranie rady miejskiej np duzymi LITERAMI WYWIESZKA PRZED SAMEM …ITD nic ..malymi literkami blisko urzedu od czasu do czasu cos pisze …osoby po 70 ce nie przeczytaja a kogo to interesuje ze nie przeczytaja otoz to nikogo …

 11. Do riccio ale jest za to tzw straż miejska na którą bezradni radni i pan burmistrz przeznaczają setki tysięcy /w kadencji/ zł i nic z tego nie wynika .Mądre zaznaczam mądre miasteczka już dawno polikwidowały etaty tzw straży łącznie z Zieloną Górą ,ale nie mądrale z ulicy pod lasem i tych 15tu mądrali na naszym wikcie / zwanym dietami/ .Honoru to oni nie mają bo jak by mieli to po przeczytaniu tylu ciągle uwag zrezygnowali by z udziału jak mówią na mieście Cyrku.Naplują ci w twarz a oni mówią pada deszczyk .Szkoda słów.

 12. Panie bur-miszczu. Kiedy zostaną odebrane worki z zielonymi odpadami, których przy płotach, furtkach, na naszych posesjach są ich tysiące?
  To pan jest(jeszcze) bur-miszczem Puszczykowa, działaj pan!
  Pokaż pan, że jeszcze pan możesz!
  Chyba, że zebranie worków też jest dla pana zadaniem nie do wykonania! Za trudne znaczy.
  To ogłoś to pan, wtedy MY-MIESZKAŃCY załatwimy to sami, ale wie pan, że to się rozejdzie jak smród po ..powiecie. Smród, bo te odpady już w tych workach gniją.

 13. A co na to bur-miszcz ,ma was w……. Bo mamy warszawkę w Puszczykówku.Komuś na tym zależało ,a komu ? zapytać wróbelków one wiedzą.

  1. Czy wam się wydaje że takim obszczekiwaniem burmistrza coś osiągniecie ? Skutek będzie przeciwny, kandydat wyłoniony na burmistrza z takiego forum dostanie może 4 albo 5 głosów w pierwszej turze.

 14. Puszczykowo w powiecie poznańskim w woj.wielkopolskim jako jedyne miasto w Polsce ma” bur-miszcza”. Panie Balcerek, po czymš takim ja bym się spalił ze wstydu. Bur-miszcz, genialne.

 15. Te znakomite komentarze z całej ,a może dwóch kadencji powinny być wydrukowane w wspaniałej książeczce pod tytułem „Bajeczki jednego mądrego i piętnastu wspaniałych w miasteczku ogrodzie za wspaniałymi płotami dzwiękochłonnymi”.Zwycięstwo w następnych wyborach murowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.