Wracamy do akcji i tekstu sprzed roku, które nic (niestety) nie straciły na aktualności.

Zaczyna się wiosna.  Zaczynamy robić pierwsze pozimowe porządki zarówno na naszych ogrodach, jak i przed nimi.  Z radością wychodzimy posprzątać i pograbić to, co zostawiła po sobie jesień i zima… i  niestety również to, co pozostawiły pieski bliższych lub dalszych sąsiadów.  A to akurat mało przyjemne zajęcie.

Pozwolę sobie wyrazić pogląd, że mimo, iż stajemy się coraz bardziej nowocześni i światowi, to jeśli chodzi o sprzątanie po naszych pupilach, nadal daleko nam do standardów cywilizowanego świata.  Dlatego tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym uruchamiamy akcję: twój pies twoja kupa.

To dobre hasło, szczególnie warte podjęcia!  Jeśli chcemy żyć w czystym mieście, chcemy chodzić po czystych chodnikach słusznie domagając się od władz miasta, aby o to dbały, musimy również sami schylić się po to, co nasze pupile zostawiają na puszczykowskich ulicach.  Nie ma się czego wstydzić, trzeba zbierać :).  Jeśli każdy wypełni w tym zakresie swój obowiązek, miasto nasze wypięknieje, a my nie będziemy musieli chodzić z obawą, że w coś wdepniemy.

Stańmy się najbardziej europejskim z miast w Polsce, które jako pierwsze w kraju pozbyło się tego problemu.  Skoro w innych krajach można, to z pewnością i u nas.  Dlatego zachęcamy wszystkich do podjęcia akcji: „twój pies – twoja kupa”.  Czy nie brzmi to nie tylko elegancko, ale i kulturalnie?  Prosimy równocześnie, aby i władze miasta stanęły na wysokości zadania i ustawiły na ulicach przeznaczone do „tego” kosze na śmieci z plastikowymi woreczkami, abyśmy nie musieli maszerować z „tym” do domów.

red.

rys. skillo.pl

Komentarzy: 3 o “Z wiosną wracamy do akcji: twój pies – twoja kupa

  1. Sprzątam prawie codziennie pomimo braku pieska…. co myślę o właścicielach i nieudolności naszych władz pisałam w różnych miejscach od lat. Cieszę się z wywołania tematu.

    A propos czystości
    Czy w Puszczykowie można skorzystać z programu KAWKA realizowanego w ramach programu priorytetowego NFOŚiGW? Nie przypominam sobie zachęt ze strony naszego urzędu do skorzystania, a wiele miast dzięki temu programowi skutecznie poprawia czystość powietrza.

  2. Niedoczekanie żeby paniusie i panicze puszczykowscy sprzątali po swoich psach kupy. Nierealne.

  3. To uczmy się od tych z unii jewropeskiej do której tak bardzo chcemy należeć.Tam potrafili to rozwiązać.Naciskajmy na nasze postępowe władze puszczykowskie żeby coś zaczęły robić w tej sprawie.Chyba,że hala widowiskowo-sportowa przesłoniła im jasność oglądu i nie widzą zwykłego g…a.No tak z samochodu nie widać.W takim razie bierzmy się za to nie czekając na władze.Zacznijmy od siebie,pokazujmy publicznie tych którzy nie sprzątają po swoich pupilach,którzy mają bajzel przed swoimi płotami,na swoich działkach,klną obrzydliwie w miejscach publicznych,rzucają butelki itd.itd.itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.