Jak się dowiedzieliśmy, jutro 22 sierpnia o godzinie 16.00 na antenie Radio Poznań (dawniej Merkury), audycja poświęcona planowanej przez burmistrza i starostę wycince drzew na grobli. W audycji udział wezmą mieszkańcy Puszczykowa i nasza opozycyjna kandydatka na stanowisko burmistrza – Agata Wójcik.

O grobli z Agatą Wójcik i mieszkańcami również dziś w Teleskopie o godzinie 18.30

Zapraszamy mieszkańców do wysłuchania audycji i przepraszamy za pomyłkową informację o dzisiejszym terminie audycji.

red.

Komentarzy: 24 o “Z ostatniej chwili: drzewa na grobli jutro na antenie Radio Poznań a dziś w Teleskopie

 1. ooo, znana INŻYNIER AGATA WÓJCIK opowie o technicznych aspektach inwestycji? czy jedyne co powie to, że chcą WYCIĄĆ DRZEWA? ….. przestańcie robic ludziom wodę z mózgu. DLa dobra Puszczykowa.

  1. Mieszkaniec Klasztornej udowodnił, że Orka albo się w sprawach Puszczykowa nie orientuje, albo manipuluje, jakby był członkiem komitetu wyborczego Balcerka. Innej możliwości nie ma.

   1. Nie ma tirów w Puszczykowie to przyjedź sobie ,orka’ na ulicę Żupańskiego, tir z naczepą o nazwie Marathon wjeżdża co najmniej raz w tygodniu, od kilku lat. Żupańskiego to środek Puszczykówka, przy Liceum.

    1. może na Żupańskiego mieszka kierowca TIR i tam parkuje? raz w tygodniu, jeden tir, istny ruch jak na a2……

     1. Akurat ja jestem człowiek tolerancyjny i niewiarygodnie spokojny. Do czasu. Niech sobie parkuje tir, tylko nie gadaj ,orka’ nieprawdy że w Puszczykowo nie wjeżdżają tiry.

  2. A BALCEREK ANDRZEJ jako wuefista i rzeźnik, któremu biznes nie wyszedł o czym opowie? Może się uda usłyszeć jakąś wypowiedź, bo najczęśćiej na spotkaniach z mieszkańcami mało się odzywał jakoś?! 🙂

 2. Materiał na temat grobli będzie również w TVN24. Czy z udziałem p. Wójcik to nie wiem. Ale z udziałem prof. Andrzeja Kędziory z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 3. Taki komentarz na facebooku: ,,Piotr Włodarczak Ta grobla jest tak malowniczym zakątkiem, że zbrodnią byłoby wycięcie drzew. W tym kraju bezprawia oczywiście wszystko jest możliwe bo pewnie tranzyt ma pójść przez ten przejazd, ale pisowskie aparatczyki wasza władza nie będzie wieczna. ”
  Odpowiedź.
  Panie panu się coś ubzdurało, Grobla to droga powiatowa a starosta jest z Platformy Obywatelskiej.

 4. do „Informacja”: wszędzie, do każdego miasta wjeżdżają tiry. Trzeba jakoś dowozić towar do sklepów czy innych przedsiębiorstw.Jak inaczej to zrobić? Zrzucić z helikoptera/?

  1. Do małych rodzinnych sklepów i dyskontów tiry nie dowożą towaru.
   !
   Markety w całym cywilizowanym świecie są na obrzeżach miast i tam mogą sobie tiry dowozić towar a wokół Puszczykowa nie ma obrzeży dla stref industrialnych no więc nie ma miejsca na markety w ogóle. Sklepy jakie są wystarczają mieszkańcom w 100 %. Wy uparcie nie możecie się pogodzić z tym że Puszczykowo jest inne od wszystkich miast i miasteczek i jest lepsze od nich.

   1. Nie wypowiadaj się za wszystkich mieszkańców – „Sklepy jakie są wystarczają mieszkańcom w 100 %.”. Mnie, mojej rodzinie, moim sąsiadom i znajomym nie wystarczają. W Puszczykowie ludzie chcą normalnie żyć. Wy uparcie nie możecie się pogodzić z tym , że Puszczykowo nie jest waszą własnością. I nigdy nie będzie, bo mieszkają tu mądrzy ludzie, którzy oszołomów pogonią jak to było w 2010 i 2014 r.

    1. Pani Ewo, po co się pani irytuje. Wchodzi pani na stronę, atakuje osoby cieszące się z faktu, że burmistrzowi nie udało się przechytrzyć mieszkańców sąsiadujących z działką, na której ma powstać największy market w naszym mieście + parking na 100 samochodów. „NSA poznał się na tym „chytrym” zabiegu, który sobie wymyślił burmistrz Andrzej Balcerek i jego świta”. Ten „chytry” zabieg podzielenia obszaru MPZP burmistrz przedstawiał w urzędzie na zebraniu licznie zgromadzonym mieszkańcom, jako chroniący ich przed powstaniem marketu. Byłam na tym zebraniu nie tylko ja, sala była pełna przeciwników inwestycji w tym wymiarze, wielu z nas stało w korytarzu i holu. Zwolenników na sali nie było

    2. Ewa, ja też chcę żyć normalnie. Mieszkam na Dworcowej, mam już teraz kolejki stojących pod oknami samochodów z włączonymi silnikami stojących za zamkniętym szlabanem. Jest lato od Dworcowej w godzinach szczytu zamykamy okna, śmierdzi spalinami w całym domu. Analiza zlecona przez burmistrza wykazała zwiększenie ruchu samochodów do 1000 aut na dobę spowodowane przez postawienie tak dużego marketu i to obok korkującej się krzyżówki z torami!
     Proszę napisz Ewo, przy jakiej ulicy mieszkasz, uczciwie. Pewnie przy cichej, zielonej uliczce z dala od sklepów, może na Górnym, gdzie sklepów na lekarstwo. Pomyślimy wspólnie, jak zaradzić twoim kłopotom z robieniem zakupów. Przeciwnicy tak dużego obiektu handlowego na Moniuszki problemu z zakupami nie mają.

 5. O Grobli burmistrz w ostatnim Echu pisze: ,,Grobla. Jak nie teraz to kiedy ?”
  i w artykule powołuje się na ekspertyzy z politechniki…

  NIE WIERZYĆ W ŻADNE SŁOWO TEGO ARTYKUŁU.

  Dla wyjaśnienia trzeba dodać że kanclerzem w tej politechnice jest [albo już był] ten sam [!?] burmistrz Puszczykowa dr. J.Napierała który tą ścieżkę rowerową budował pod koniec swojej kadencji.

  Dla zmylonych piszemy, to nie M.Ornoch-Tabędzka ,budowała’ tą sypiącą się drogę rowerową. Nie zwalajcie na nią winy.

  Wtedy ,wieczni krytykanci’ z Kuriera ostrzegali że pozbawiona korzeni krzewów skarpa będzie się osypywać, i co i kto miał rację ? Trzeba sobie postawić dziś podobną wątpliwość, jak wytną drzewa Grobli to co z korzeniami ?
  Będą je wyrywać ? Co w zamian ? Będzie nieuzbrojony grunt pod drogą na podmokłym gruncie, podmywany przez powodzie ? Co to jest za gospodarowanie ?
  To wygląda na złośliwość.
  zieloni

 6. Jak wyremontować Groblę ?

  Panie Burmistrzu, podzielić Groblę na plan A i B.

  1. A – to droga i aleja starych drzew – zbudowana przed stu laty.
  2. B – to droga rowerowa zbudowana w 2008 roku, przed kadencją MOT.
  Panie Burmistrzu !
  1. A – zachować dla przyszłych pokoleń. NIE WYCINAĆ DRZEW. A sposób remontu takiej drogi przedstawi specjalista z Londynu z którym prowadzona jest rozmowa.
  2. B – remontować w taki sposób że dosypie się te brakujące 2 [!] metry dla porządnej drogi rowerowej, i nasyp uzbroi nasadzeniem krzewów ozdobnych. Gatunek w dalszym opracowaniu tematu.
  —————-
  Czy my mamy stworzyć obywatelski projekt remontu dróg ? Możemy.
  zieloni

 7. Ewo, a jakiego Puszczykowa byś chciała? Mieszkają tu mądrzy ludzie, na pewno, i w nich cała nadzieja. Nie jestem pewna, czy mądrość polega na tym, o czym myślisz.

 8. A Stowarzyszenie Nasze Puszczykowo wystawi swojego kandydata na radnego ?
  Możecie objąć w swoje władanie dwa okręgi. A dwóch kandydatów ?

 9. Dziś zobaczyłem na drzewach kartki z opisem planowanej wycinki. Wiele pozrywanych, czego nie popieram. Popieram wycinkę tych drzew. Niszczą chodnik pieszo-rowerowy i zmniejszają jego przepustowość, a akurat jechałem rowerem.

  1. Jeeeechałeś roweeeerem, Groblą ? Pierwszy raz ? Do tej pory drzew nie było, nagle wyrosły, w tym roku ? No patrz co za drzewa, w rok wyrastają, napadają na rowerowców. A mówiliśmy że Grobla to czakram – lustro które odbija

   ZŁEMU ZŁEM DOBREMU DOBREM.

   Już kilku pogmatwało sobie życie, zdrowie, teraz ty ? Kolej na ciebie. Drzewa ci tą ,piękną’ drogę rowerową przepustową popsuły, taką piękną balustradę narodową. Widzicie sami, Grobla popsuła drogę rowerową czyli co, Grobla czuje, myśli, wydaje wyroki i je wykonuje. Wyrok wydała na drogę rowerową kiełbasę wyborczą z roku 2008 wydała i wykonała, najpierw jej budowniczy przegrał wybory i teraz ją samą do stawu zepchnęła. Oj, biada każdemu kto zło czyni i źle myśli. O Grobli.

 10. Czy wiecie jak działa czakram ? To opowiem. Człowiek jest jak mikronadajnik radiowy, myśli są jak mikro fale radiowe. Często mówicie ktoś o mnie myśli, oooo ! telepatią cię odebrałem, właśnie gdy ktoś do was zadzwonił a wy przed chwilą o nim myśleliście. Coś w tym jest. Ludzie są jak różnej częstotliwości nadajniki i odbiorniki o różnej mocy. Niektórzy artyści mają wielką moc nadawania, ich dzieła magicznie przyciągają. Mówi się o wampirach energetycznych, tych co działają na kogoś i odbierają im energię, moderatorzy nimi są. Czym jest miłość lub
  nienawiść ? Nie transferem mikrofal radiowych ? Jeśli o kimś źle myślimy i jeśli w tym samym czasie sto, tysiąc i więcej osób w swym niezadowoleniu pomyśli tak samo to wzmocniona emisja mikrofal radiowych może komuś na dużą odległość na przykład … rozwarstwić aortę …

  Czym więc jest czakram ? Czakram to takie miejsce które ma przez swoją urzekającą urodę albo przerażającą brzydotę lub jakąś inną niewytłumaczalną właściwość podobieństwo soczewki skupiającej i wzmacniającej energię. I my Puszczykowianie znów jednoczymy mikroenergię myśli przez Groblę-czakram i wysyłamy ją na jednym skupionym celu …

  Puszczykowianie ! Jeździmy Groblą i myślimy !
  M

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.