Na dzisiejszej sesji Rady Miasta przewodnicząca Małgorzata Hempowicz podała informację, że wobec przewodniczącego komisji rozwoju i budżetu toczy się postępowanie karne.  W związku z czym, na jej ręce radny Jakub Musiał złożył rezygnację ze sprawowanego mandatu radnego.  Do końca tej kadencji puszczykowska Rada Miasta będzie obradować w 14 osobowym składzie.  Wybór nowego przewodniczącego komisji rozwoju i budżetu, odbędzie się po przyjęciu tej rezygnacji przez komisarza wyborczego.

O dalszych szczegółach będziemy informować.

Redakcja

Komentarzy: 23 o “Z ostatniej chwili – radny Musiał zrzeka się mandatu

 1. Nie powiem, można się cieszyć że ten arogancki radny już nim nie jest i nie będzie nadal obrażać mieszkańców.

 2. Jabłecznika już dziś nie upiekę, ale drinka sobie nalałam i wznoszę proszę Państwa TOAST !

 3. Przypominamy, że Pan radny do czasu prawomocnego wyroku jest z punktu widzenia prawa NIEWINNY. Doceniamy, że zrezygnował z mandatu. Choć często się z nim nie zgadzaliśmy, to życzymy mu, aby pozytywnie dla niego, zakończyło się śledztwo.

 4. Chcemy wiedzieć jakie postawiono zarzuty karne panu Musiałowi .To nie jest przecież utajnione.Winny czy niewinny ale w tej sytuacji puszczykowianom należy się taka informacja.I to przekazana publicznie bo osoba była publiczną i miała wpływ na decyzje dotyczące majątku i warunków życia mieszkańców!!!

 5. Popieram! większośc wyborców poparła Jakuba Musiała na radnego i należą się im jakieś wyjaśnienia!!! Sam radny by musiał wydać oświadczenie i niech miasto je zamieści na swojej stronie i w swoim piśmie Echo.

 6. Kolejny radny z obozu Balcerka, który odchodzi w aurze zarzutów karnych. Dobrze, że nie będzie już „reprezentował” mieszkańców, bo z dziwnych powodów zawsze stał w opozycji do nich.

   1. Przewodniczący Rady Miejskiej, pierwszej kadencji burmistrza Balcerka radny Czyż. Do dzisiaj nie oddał nl (…) pobranych pieniędzy z kasy miasta. Sprawował funkcję mając już zasądzony wyrok. Odszedł po naciskach społeczeństwa.

   2. To już 3 ze stajni tego samego woźnicy ma problemy z prawem. Mówiłem że Grobla to czakram złej mocy ? Kto się jej tknie ma przegwizdane.

 7. Dzisiejszy „Głos Wielkopolski” podał informację o radnym z Puszczykowa, adwokacie, byłym członku PO- Jakubie M. podejrzanym w sprawie karnej o wyłudzenie.
  Chyba wiemy o kogo chodzi?

  1. – Śledztwo trwa, weryfikujemy materiały – mówi prokurator Dobrosława Wodzisławska, szefowa Prokuratury Rejonowej Poznań Wilda. Zarzuty usłyszała jeszcze jedna osoba. Śledczy nie chcą jednak mówić o szczegółach. ”

   Obyśmy nie usłyszeli o jeszcze większej sensacji,; kto tak lubi kredyty? I dobrze się na nich zna ?

    1. Mamy kilka faktów zupełnie ze sobą niepowiązanych:

     1. Ile miał wynieść kredyt na tunel ?

     2. „zarzut dotyczy posłużenia się sfałszowanym dowodem osobistym przy odbiorze umowy o założenie rachunku bankowego. Przyznał się do winy. Jego wyjaśnienia wskazują, że ten rachunek bankowy miałby służyć do wyłudzania pieniędzy.

     3. Jaki bank obsługuje urząd Puszczykowa ?

     4. – Śledztwo trwa, weryfikujemy materiały – mówi prokurator Dobrosława Wodzisławska, szefowa Prokuratury Rejonowej Poznań Wilda. Zarzuty usłyszała jeszcze jedna osoba. Śledczy nie chcą jednak mówić o szczegółach. ”

 8. Pan Musiał dokopywał mi ostro kpiąc w żywe oczy z najważniejszych dla mnie spraw, choć mógłby być moim synem ( mam córkę w jego roczniku – dodam, najmłodszą z rodzeństwa ), wynosił się ponad ” ciemny lud ” Puszczykowa, o poparcie którego zabiegał i któremu służyć ślubował. Ale nie kopie się leżącego. Mam tylko nadzieję, że pozostali radni – zwolennicy niechcianych przez mieszkańców, niezrozumiałych i utrudniających nam życie inwestycji i nikomu niepotrzebnych „ulepszeń” zastanowią się, zanim z determinacją godną lepszej sprawy znów zaczną betonować Puszczykowo i zabierać nam ogrody.

  1. Tacy młodzi ludzie którzy robią szybkie awanse nie działają sami. Powszechnie wiadomym jest bo to było widać że pan J.M. cieszył się względami pana starosty i pewnie stąd była taka jego zuchwałość.

 9. „Dzięki politykom wiemy,iż na dwie rzeczy nie ma żadnego lekarstwa=na śmierć tudzież na bezczelność.Bezczelność stanowiąca wraz ze sprytem i hipokryzją istotę POLITYKI STOSOWANEJ to kwestia bardzo łatwo wytłumaczalna :stymuluje ją brak PRZYZWOITOŚCI.” /W.Łysiak Żołnierz/ .Od siebie nic dodać nic ująć.To wspaniałe towarzystwo z grupy wyborczej klakierów pewnego pana który również się tak pewnie czuje licząc na prominentów jednej z jeżyckich ulic.Ale myślimy że prędzej czy później tak bardzo nie chciane instytucje trzyliterowe jak się uporają w Warszawie to zajmą się „czyścicielami” z wieżowca na Kraszewskiego.

 10. Jakub M. (…) to rewolwer starosty. Czasem walił ślepakami, innyn razem hukowymi. W większości niewypałami . Wszystko na odstraszenie. Ale strzelał też nie tam, gdzie powinien I kk.

 11. Pyta Pan jaki bank obsluguje Urzad ,a no ten co miesci sie w domeczku pana burmistrza temu powinna sie rowniez ta pani prokurator od M.

 12. Pytanie czy podsądny J.M. działał sam na własną rękę czy wykonywał zamierzone zadanie jakiejś grupy ? I czy jego postępek związany jest z pełnioną przez niego funkcją publiczną ? W informacji prasowej pojawia się jakaś jeszcze osoba przesłuchiwana przez prokuraturę, ciekawe kto to ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.