Chcemy spokojnego miasta, Puszczykowa ponad podziałami

 

Redakcja: Dla Ludzi Dla Miasta to nazwa komitetu wyborczego Agaty Wójcik. Kim jesteście, kim są ludzie którzy tworzą komitet?

Ewa Łobocka: Jesteśmy mieszkańcami Puszczykowa, tak samo, jak Wy. Tak samo jak Wy, pragniemy żyć w spokojnym, czystym  i bezpiecznym mieście. Tak samo, jak Wy, chcemy by nasze miasto było  dobrze zarządzane , by miało godnego nas Burmistrza.  Są wśród nas przedstawiciele różnych zawodów: nauczyciele, robotnicy, lekarze, pielęgniarki, architekci, pracownicy poznańskich zakładów, ludzie kultury i sztuki. Zwykli, normalni mieszkańcy Puszczykowa.  Jesteśmy ludźmi o rożnym światopoglądzie, często różnimy się w ocenie politycznej rzeczywistości, ale łączy nas jedno – miłość do naszego miasta – zielonego unikatowego Puszczykowa.  Uważamy, że poglądy stricte polityczne nie powinny nas dzielić, jeżeli myślimy i życzymy dobrze naszemu miastu. Dla nas wszystkich: ulice, chodniki, ścieżki rowerowe, sklepy wielkopowierzchniowe, tunele itp. nie mają barw politycznych.  Ważne jest miasto, w którym chcemy spokojnie i bezpiecznie żyć.

Red.: Jak rozumiemy nie jesteście elitarnym klubem, każdy może z Wami współpracować?

Ewa Łobocka: Oczywiście.  Zachęcam do współpracy z naszym komitetem wyborczym wszystkich mieszkańców.  Wszystkim nam zależy, abyśmy żyli w fajnym, przyjaznym otoczeniu, aby Puszczykowo nadal było wyjątkowym miejscem do życia. Razem możemy zachować takie Puszczykowo.

 Red.: I dlaczego powstał KWW Agaty Wójcik Dla Ludzi Dla Miasta?

Ewa Łobocka: W ostatnich latach, w okresie kadencji Burmistrza Andrzeja Balcerka, Puszczykowo wielokrotnie przeżywało wstrząsy spowodowane niekorzystnymi dla mieszkańców działaniami  władzy lokalnej. To, co przez lokalną władzę nazywane jest zrównoważonym rozwojem miasta,  w rezultacie jest jego dewastacją. Rozpoczęła się ona od momentu wykreślenia ze Statutu Miasta Puszczykowa określenia, że Puszczykowo jest „miastem-ogrodem”.  Stworzyło to możliwość dla inwestorów proponujących władzy lokalnej budowę w Puszczykowie zabudowy deweloperskiej i wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Oczywiście, nie chodzi nam o to, aby mieszkańcy Puszczykowa nie mieli gdzie robić zakupów, a często nam się to zarzuca, ale uważamy, że wielkie sklepy nie muszą powstawać między ogrodami, w miejscach, gdzie z góry wiadomo, że ich sąsiadom – naszym mieszkańcom, uczynią piekło na ziemi.  Niezgoda na lekceważenie mieszkańców spowodowała, że doszło do szeregu konfliktów społecznych i protestów. Powstały nowe organizacje i stowarzyszenia, takie jak Aktywne Puszczykowo, Wspólna Sprawa – Puszczykowo. Powstało takie medium jak Forum Puszczykowo. Celem nas wszystkich jest obrona unikatowego charakteru miasta.  Niestety pomiędzy władzą lokalną, a mieszkańcami wyrósł mur wzajemnego niezrozumienia.

Red.: Rzeczywiście, trudno temu zaprzeczyć. Jaka jest wg Pani przyczyna powstania tego muru niezgody pomiędzy mieszkańcami, a władzami miasta?

Ewa Łobocka: Po jednej stronie stanęli mieszkańcy broniący idei „zielonego, unikatowego miasta „, chcący żyć bezpiecznie i spokojnie w swoich domach z ogrodami w otulinie Wielkopolskiego Parku Narodowego, w zgodzie z otaczającą ich domy piękną przyrodą.  Po drugiej stronie muru – władze lokalne z ideą „miasta betonu”, z tunelami/wiaduktami wprowadzającymi tranzyt do centrum Puszczykowa, szerokimi arteriami komunikacyjnymi, budowanymi często kosztem prywatnych posesji,  wielkopowierzchniowymi obiektami handlowymi w bezpośrednim sąsiedztwie domów jednorodzinnych, budową bloków i osiedli deweloperskich.

Red.: I niestety, o czym wielokrotnie pisaliśmy, dzieje się to wszystko z lekceważeniem woli  większości mieszkańców

Ewa Łobocka: To, że do tej pory takie osiedla nie powstały, to jedynie zasługa zwykłych mieszkańców. Pamiętamy o pomyśle zamienienia parku przy szpitalu w deweloperskie osiedle.  Są przecież pomysły, aby wybudować wielopiętrowe blokowisko przy ul. Szpitalnej.  Podobne zagrożenie jest na terenach dziś jeszcze nie zabudowanych – na Starym Puszczykowie. Ostatnie cztery lata, to jeszcze bardziej niż  wcześniejsze cztery – ciągłe konflikty.  Ze strony miejskich władz zabrakło woli porozumienia z mieszkańcami, nie było miejsca na dialog i szukanie kompromisu.  Władze miasta wolały wsłuchać się w głos wąskich grup interesów, niż zwykłych mieszkańców.  Setki uwag zgłaszanych przez puszczykowian wrzucanych było do przysłowiowego kosza. Powoływanie się  przez mieszkańców na Statut czy Strategię Rozwoju Miasta Puszczykowa, nic nie dało. Rada Miasta, w zdecydowanej większości zdominowana  przez lojalnych Burmistrzowi radnych, podejmowała kolejne decyzje, przeciwko którym protestowały kolejne grupy mieszkańców.

Red.: Władze miasta twierdzą, że mieszkańcy, którzy nie zgadzają się z decyzjami burmistrza, są przeciwni rozwojowi miasta.

Ewa Łobocka: Rozumiemy, że trzeba iść naprzód, modernizować miasto na miarę XXI wieku, ale naszym zdaniem należy to robić z szacunkiem dla przeszłości, stwarzać mieszkańcom jak najlepsze warunki do codziennego życia, do nauki i pracy, do odpoczynku i relaksu, a także zarabiania pieniędzy w małych firmach, nie wywołujących konfliktów w najbliższym sąsiedztwie. Uważamy, że można to wszystko zrobić nie niszcząc unikatowego, tradycyjnego charakteru Puszczykowa.

Red.: Rozumiemy, że w trakcie kampanii Agata Wójcik oraz Wasi kandydaci na radnych przedstawią szczegółowy program, propozycje dla miasta i mieszkańców. Ale co Wy, jako KWW Agaty Wójcik Dla Ludzi Dla Miasta uważacie za najważniejsze?

Ewa Łobocka: Wszystkim nam przyświeca idea wspólnej pracy na rzecz Puszczykowa PONAD PODZIAŁAMI po to , by do naszego miasta powrócił spokój, poczucie bezpieczeństwa, a także by odrodziła się autentyczna samorządność. Nie chcemy wiecznych konfliktów, nie chcemy  marnować potencjału i czasu społeczników, który może być wykorzystany w najlepszy dla nas i naszego miasta sposób.  Przyświeca nam idea zielonego Puszczykowa, „miasta -ogrodów”, w którym chce się żyć, pracować i chętnie tutaj powracać, nawet z najdalszej podróży.  Chcemy współdziałać, współpracować z każdym komu na sercu leży dobro naszego miasta PONAD PODZIAŁAMI.  Uważamy, że wszystkim nam winna przyświecać zasada wzajemnego zrozumienia, swobodnej wymiany poglądów i opinii.  Jesteśmy przekonani, że tylko w oparciu o konstruktywny dialog będziemy mogli wypracować najlepsze rozwiązania  dla naszego miasta – PONAD PODZIAŁAMI.  Na dziś i na przyszłość. Dla nas samych i dla naszych dzieci i wnuków.

Red.: A dlaczego uważacie, że to Agata Wójcik jest najlepszym kandydatem na burmistrza?

Ewa Łobocka: Uważamy, że rolą Burmistrza jest służba miastu i jego mieszkańcom. Naszą kandydatką na Burmistrza Puszczykowa jest KANDYDATKA NIEZALEŻNA , BEZPARTYJNA – PANI AGATA WÓJCIK.

Jako radna obecnej kadencji Rady Miasta Puszczykowa dała się poznać jako osoba mądra, odpowiedzialna, kompetentna, odważna, otwarta na potrzeby mieszkańców, orędowniczka  przyjaznego dla mieszkańców i gości miasta. Dla nas jest gwarantem powrotu do Puszczykowa spokoju i szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Powrotu do idei Puszczykowa, w którym będzie się dobrze żyć i takim, które będzie wzorem  dla innych. Deklaruje także wolę współpracy ze wszystkimi PONAD PODZIAŁAMI.  Jest kandydatem gwarantującym powrót zgody pomiędzy władzą a mieszkańcami.

Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich, którym na sercu leży dobro Puszczykowa i nas samych, by poparli kandydaturę Pani AGATY WÓJCIK na Burmistrza miasta Puszczykowa i kandydatów na radnych z Komitetu DLA LUDZI DLA MIASTA.

Liczymy na Was.

Ewa Łobocka przewodnicząca KWW Agaty Wójcik Dla Ludzi Dla Miasta. 

Członek Platformy Obywatelskiej i KOD

Tytuł od redakcji

Komentarzy: 67 o “Wywiad z Ewą Łobocką – przewodniczącą KWW A.Wójcik Dla Ludzi Dla Miasta

 1. do Pana Jerzego: Nie jestem kandydatką na radną .
  Moim kandydatem z okręgu w którym mieszkam jest Pan Leszek Pobojewski – Prezes Stowarzyszenia Wspólna Sprawa Puszczykowo.

  1. Czy Pan Pobojewski przeprosił Pana Antoniego Zolla za pomówienie (że jest za budową tunelu, ponieważ jest właścicielem lasku przy Wspólnej i liczy na pieniądze z wykupu części tego terenu)? Pomówienie było publiczne, przeprosin nie słyszałem! Podobno twierdzi też, że zamknięcie przejazdu w ciągu 3-Maja spowodował p. Balcerek. Czy to prawda?

 2. Witam. Mam dwa pytania.
  1.Czy macie już Państwo listę kandydatów na radnych z poszczególnych okręgów.?
  2. Czy przewidujecie spotkania radnych , Agaty Wójcik i mieszkańców?

  Ważne , aby wybory nie były tylko kontrą do obecnego Burmistrza, ale były tam konkretne plany. Trzeba pamiętać, że sporej części mieszkańców pasuje zamiana Puszczykowa w Luboń 2.
  Trzeba pokazać im, że nie jesteśmy za stagnacją, pokazać, co mogą zyskać dzięki Agacie Wójcik.
  Nie zapominajmy o gigantycznym elektoracie – młodzieży. Dajcie im ofertę kulturalną, sportową, zaproponujcie miejsce do spotkań, również darmowe oferty , a wygracie.
  Pamiętać trzeba , że obecny Burmistrz jeszcze przez 2 miesiące będzie próbował przekonać do siebie pewne grupy niespodziewanymi inwestycjami.

   1. Panie Jacku, Pana wypowiedź jest nieprecyzyjna. Ta budowa, to efekt projektu, który wygrał w konkursie z Budżetu Obywatelskiego na 2018, więc musi to być zrobione. Burmistrz nie miał na to żadnego wpływu.

    1. Można jedynie zastanowić się z jakich powodów wykonanie Zielonego Targu zostało tak odwleczone w czasie. Projekt z BO 2017r., pieniądze w budżecie zabezpieczone, można było już dawno z Targu korzystać.
     Jednak przecięcie wstęgi, wdzięczność mieszkańców w okresie wyborczym – bezcenna!

     Komentarz Bez agresji proszę; 8 września 2018
     Pani wypowiedz jest agresywna. Takimi wypowiedziami rozsiewa pani jad i nienawiść.
     Wyborny!

    2. Pani Grażyno – pani kłamei celowo, czy po prostu jest pani (…)? – Przecież ryneczek przyklepano 23.10.2017 … Jeszcze jakieś zdanie na temat PRAWDY chce pani wygłosić ?

     1. Konkurs ogłoszono w 2017 i jak „Orka” sam/a pisze, przyklepany 23.10.2017. Wykonanie miało mieć miejsce w 2018. Fakt, że długo trwało zabranie się do realizacji w terenie, z jakiego powodu nie wiem. Sama wolałabym móc korzystać z ryneczku już od dawna. Proszę nie zarzucać mi kłamstwa, co najwyżej nieprecyzyjność wypowiedzi. Pozdrawiam serdecznie. Grażyna.

     2. Pani Grasżyna do historii naszego miasta przejdzie jako dająca nazwijmy to „nieprecyzyjne wypowiedzi”. Mnie zapadła w pamięć i nie odejdzie głoszona przez panią Grażynę chęć jednoczenia ponad podziałami, ale nie z PiSem.

      Nie czekam na tłumaczenie pani Grażyny, tak jak nie interesuje mnie tłumaczenie pana Piotra. Ich tłumaczenie czasami rozśmiesza mnie, czasami irytuje, a nigdy nic nie wyjaśnia.

    3. A więc tak :
     -publikujemy KŁAMSTWO ( w tym przypadku, że ryneczek jest z budżetu 2018), ludzie zauważą i zapamiętają datę
     -jeśli ktoś to KŁAMSTWO wychwyci i wytknie , to obrócimy kota ogonem i ” och, och, byłamż tylko nieprecyzyjną w swej wypowiedzi; oj niedobry ty człowieku, jak śmiesz mnie nazywać KŁAMCĄ…”

     Naprawdę , najlepsza szkoła manipulacji medialnej , Grażyno droga 🙂

    4. Trzeba uściślić Zielony Targ to wygrana projektu obywatelskiego a nie projektu architektonicznego. Konkursu architektonicznego z prawdziwego zdarzenia, to co od setek lat motywuje wysiłek intelektualny twórców, nie było w Puszczykowie na nic, nigdy. A jak się te zlecenia rozchodzą, według jakiego klucza ? Czy też jest przepis że należy brać najtańszego projektanta ? Czy tym razem odwrotnie, można najdroższego ? Nie wiemy ?
     z

 3. Bezpartyjny komitet po przewodnictwem przewidniczocej Kod i członkini PO. Czy coś tu nie pasuje?

  1. Powtórzę za Panią Ewą – jesteśmy ludźmi o różnym światopoglądzie, różnimy się w ocenie politycznej rzeczywistości, ale łączy nas jedno – miłość do naszego miasta – zielonego, unikatowego Puszczykowa. Staramy się, by różnice nas wzbogacały, a nie różniły. Rozmawiamy o naszym mieście, o potrzebach jego mieszkańców, działamy na rzecz naszej społeczności. Nie ma znaczenia sympatia polityczna, liczą się jedynie ludzie i miasto.

   1. Mamy trzy rodzaje komitetów wyborczych:
    – komitet wyborczy partii politycznej (KW);
    – koalicyjny komitet wyborczy (KKW);
    – komitet wyborczy wyborców (KWW).

    Komitet wyborczy wyborców Agaty Wójcik Dla Ludzi Dla Miasta jest tworzony przez współpracujące ze sobą i wspierające się stowarzyszenia i prowadzi kampanię wyborczą na jego rzecz.

    Jako sympatyk ww KWW tak jak i Oni chcę spokojnego miasta i Puszczykowa ponad podziałami.

 4. Wyborcy liczą na koalicję komitetów KWW DLDM i KWW KP. Usiądźcie jeszcze raz do rozmów bez stawiania pod ścianą na dzień dobry. Znajdźcie wspólne zagadnienia, co łączy a nie co dzieli i usiądźcie nad mapą Puszczykowa z nakreślonymi obwodami wyborczymi i wstawcie wspólnie odpowiednie nazwiska. Pani Łobocka dała pozytywny przekaz, poglądy na sprawy krajowe w Puszczykowie zostawia się na wieszaku w przedsionku pokoju w którym ma miejsce spotkanie towarzyskie.
  z

 5. do Pana Józefa : w komitecie poparcia Pani Agaty Wójcik są ludzie o różnych poglądach .
  Chcemy pokazać, że współpraca dla dobra naszego miasta jest możliwa, pomimo tego, co często nas różni.
  Jesteśmy mieszkańcami, sąsiadami i pozostaniemy nimi. W swoich kontaktach na co dzień nie kierujemy się sympatiami politycznymi. Dla nas każdy mieszkaniec, niezależnie od tego w co wierzy i jaki wyznaje światopogląd , jest tak samo ważny i ma takie same prawa do swojego miasta.
  Chcemy żyć w zgodzie , spokoju i bezpieczeństwie.

 6. Panie Józefie: pragnę dodać – nie jestem przewodniczącą KOD-u , jedynie szarym jego członkiem. Tak samo jeżeli chodzi o przynależność do Platformy Obywatelskiej. Jestem szarym członkiem bez wpływu na to, co się dzieje w kraju i u nas w Puszczykowie. Pozdrawiam.

 7. do Pana LM : na oba pytania -tak.
  Zachęcamy do współpracy, każdy pomysł i każda forma pomocy mile widziana,

  Pozdrawiam.

 8. Witam,
  Przeczytałam wywiad z Panią Ewą Łabocką – przewodniczącą KWW A. Wójcik Dla Miasta Dla Ludzi.
  Pani Ewa Łabocka jest członkiem Koła Platformy Obywatelskiej w Poznaniu, zatem nie reprezentuje Koła PO w Puszczykowie. Wypowiadając się reprezentuje wyłącznie KWW A. Wójcik.
  Przewodnicząca Koła PO w Puszczykowie
  Marzena Fiedler

  1. I siebie…
   Przynależność do jakiejkolwiek organizacji ,czy partii politycznej nie zwalnia z myślenia i dokonywania własnej oceny rzeczywistości.
   Tak myślę.

  2. Nie wiem dlaczego pani napisała ten komentarz, co pani chciała nam przekazać ponad to, co Pani Ewa Łobodzka napisała. Czy pani i członkowie Koła PO odcinają się od Pani Ewy? Niestety tak odbieram pani komentarz. Musi pani w takim razie zdawać sobie sprawę, że moja sympatia do PO z taką przewodniczącą w Puszczykowie jest zachwiana.

 9. Do p.przewodniczacej Koła PO w Puszczykowie. Czy PO w Poznaniu a Koło PO w Puszczykowie to inna partia ? Podpis p.Ewy nie sugeruje, że wypowiada się w imieniu PO. Sądzę, że dla każdego jest jasny przekaz podpisu p.Ewy = DLA DOBRA PUSZCZYKOWA nie ma znaczenia jakie są nasze sympatie polityczne. Czy lepsze jest Pani PO czy p.Ewy ;czy mój KOD czy panii Grażyny.
  Czlonek KWW Agaty Wójcik

  1. Deklaracje owe bardzo zaszkodziły. Słyszano, że przynależności I sympatie polityczne miały być nieprezentowane w KWW Dla Ludzi, dla Miasta. Pani Ewa Łobocka z dumą je złamała. Szkoda.

   1. do Jana Nowaka: a skąd te wiadomości, że „sympatie polityczne ” nie miały być prezentowane.?
    Nigdzie nie było takich „deklaracji o prezentacji. ”
    Komitet Agaty Wójcik od samego początku deklarował, że jest ponad partyjny , ponad podziałami. dla nich nieważne są sympatie polityczne, ważne jest miasto. Są tam ludzie o różnych poglądach i i światopoglądach , jedni się do nich przyznają, inni nie.
    I mają do tego prawo – PONAD PODZIAŁAMI.

 10. KWW DLDM nie jest komitetem za którym ukrywa się PIS czy tak można odczytać wywiad pani
  E.Łobockiej z podpisem członek PO i KOD ?

  1. Dokładnie tak.
   Powtarzam – wśród naszych kandydatów na radnych są ludzie o różnym światopoglądzie i różnych sympatiach politycznych.
   Ja swoich poglądów i politycznych wyborów się nie wstydzę i zawsze się do nich przyznaję.
   Mam przyjaciół i znajomych wśród wyborców różnych ugrupowań.
   Pamiętajmy o tym ,że nasi mieszkańcy to wyborcy o różnych poglądach politycznych, ale potrafią działać i współracować dla dobra naszego miasta.
   Nie jesteśmy PIS-em, nie jesteśmy KUKIZEM, nie jesteśmy PO.
   Jesteśmy mieszkańcami i sąsiadami i nimi pozostaniemy, niezależnie od tego ,kto wygra wybory w Puszczykowie. Starajmy się myśleć o tym, co możemy zrobić razem dla naszego miasta, a nie kierować się sympatiami, czy zobowiązaniami partyjnymi.
   PONAD PODZIAŁAMI dla dobra Puszczykowa.
   Ja jestem przekonana, że tak można, że tak się da.

   1. W jednym punkcie się z panią nie można zgodzić, jeśli pani pisze ,, … Jesteśmy mieszkańcami i sąsiadami i nimi pozostaniemy, niezależnie od tego ,kto wygra wybory w Puszczykowie. …” to myśli pani także o KWW RDP burmistrza ? Otaczający burmistrza ludzie z najbliższego otoczenia władzy i redaktorzy czasopism które są w ich rękach nie są z Puszczykowa i nie są naszymi sąsiadami. Gdy wygra KWW RDP znów będziemy mieli WŁADZĘ ZEWNĘTRZNĄ w Puszczykowie która będzie zajmowała się zaspokajaniem interesów zewnętrznych.

    1. Oczywiście , myślę o sąsiadach z mojej ulicy , znajomych ze sklepu, czy ze spacerów w lasku.
     Zostaniemy sąsiadami i znajomymi, będziemy tutaj dalej mieszkać. Chyba ,że będzie tak, jak Pan/Pani pisze, że być może w dalszym ciągu będziemy mieć „zewnętrzną władzę” i ta
     spowoduje, że trzeba będzie się stąd wyprowadzić/ tunele i tranzyty, markety pod domem/.
     A myślę, że ani ja, ani Pan/ Pani tego nie chce. Nasza „oferta” – to Komitet Pani Agaty Wójcik PONAD PODZIAŁAMI .
     „Masz głos i wybór”.
     Przepraszam, ale taka drobna uwaga – i moje nazwisko pisze się trochę inaczej. Pozdrawiam.

     1. Pomyliłem cyferki w nazwisku, przepraszam, teraz jest dobrze. Dobrze pani odpowiedziała ale proszę odpowiedzieć jeszcze dlaczego pani jest w KWW DLDM a nie w KWW KP ? To też nasi sąsiedzi.

  2. Myślę, więc jestem.
   Sądzę, że komitety sympatyzujące z Panem Balcerkiem / Razem dla Puszczykowa, Kocham Puszczykowo/ budowały strategię wyborczą na walce z PIS-em. Dochodziły do mnie słuchy, że zaczyna się określać komitet Pani Agaty Wójcik jako „pisowski”.
   Dzisiaj dla niektórych PIS to największy wróg i przypiąć tę łatkę można każdemu . Łatwiej byłoby wygrać wybory w Puszczykowie.
   Pani Ewa Łobocka swoim wywiadem wytrąciła te argumenty .
   Udowodniła, że jest to Komitet Ponad Podziałami i wytłumaczyła, o co chodzi tym , którzy go tworzą.

   Nie pisowski, nie peowski, lecz samorządowy , złożony z ludzi o różnych poglądach, ale potrafiących ze sobą rozmawiać i współpracować.
   Dla ludzi . dla miasta. dla nas samych.
   Myślę, więc jestem.

   1. A skąd wy wiecie że komitet KWW KP popiera burmistrza, na czym opieracie taką ocenę ? Proszę podać fakty, chcemy wyrobić sobie własne zdanie a nie wiernie wsłuchiwać się w wasze opinie.
    Jakie są dowody współpracy ?
    M

    1. z obserwacji własnych i umiejętności wyciągania wniosków.
     Cogito ergo sum , ale oczywiście errare humanum est.

     1. No ale jakie to są obserwacje, że ktoś komuś podał rękę, że stanął w grupie, że z kimś wypił kawę, że napisał że hala sportowa jest dobra, że był u kogoś w biurze a nawet w domu ? Z takich obserwacji wyciągacie wnioski ? Pytam się czy są jakieś konkretne dowody współpracy, zawartego porozumienia ?
      Czy to nie jest tylko projekcja wyobrażeń i wyciąganie błędnych wnosków?
      M

     2. Można by zadać inne pytanie : dlaczego KWW Kocham Puszczykowo odcina się od Agaty Wójcik? Czy nie chce współdziałania ponad podziałami dla dobra miasta i ludzi?

      Dlaczego do tej pory nie określił się kogo wystawi na Burmistrza Miasta Puszczykowo, ewentualnie nie wskazał kogo będzie popierał?

     3. Proszę pana, żyjemy w małej miejscowości i znamy wzt. sympatie członków KWW KP. Jeden z nazwijmy to aktywistów jawnie deklarował sympatię do Andrzeja, w liście, który rozsyłają też podkreślone jest docenianie zasług (hala i błędnie wzrost dochodów). W końcu z rozmów, które prowadziliśmy

   2. Zatem proszę mnie przyjąć do KWW DLDM. Od 2007 r jestem członkiem Prawa I Sprawiedliwości w Wielkopolsce. Kiedy I gdzie można się spotkać I kto mnie zapozna z programem. Mam zamiar wraz z innymi wesprzeć Panią A. Wójcik, ale po bardzo dokładnym zapoznaniu się z programem wyborczym. Innej możliwości nie ma. Kota w worku, bo to niby kontra do A.Balcerka nikt z PiS nie kupi. Proszę o termin I miejsce takiego spotkania. Ponad podziałami? Proszę bardzo.

    1. Panie Janie, chcę Pana poważnie traktować, ale 27 sierpnia minął termin rejestrowania komitetów wyborczych. Wzt. skład członków Komitetów jest już od dawna znany.
     Jeśli Pana deklaracje są szczera i chce Pan pomóc, to proszę pomagać.

 11. Pani Łobocka natychmiast powinna się dla dobra Pani Wójcik odciaąć z KWW. Miało być nieideowo I niepartyjnie.

 12. Jestem wdzięczna Pani Ewie Łobockiej za podpis w takiej formie. Początkowo też mnie zaskoczył, ale wczoraj usłyszałam od jednego z kandydatów na Radnego, że sąsiadka nie da mu głosu poparcia, bo jego mama jest z PiSu. Był wstrząśnięty. Mama leży schorowana, jest starszą panią niebędącą członkiem rzadnej partii. Być może kiedyś coś dobrego o działaniu PiS powiedziała sąsiadce i co, konfrontacje ma robić?
  Jesteśmy i działamy ponad podziałami, Zieleń nie ma przynależności partyjnej. Zieleń jest wspólna, tylko do Zieleni trzeba dorosnąć.

 13. a dlaczego?
  Nie ideowo i nie partyjnie. Cały czas o to chodzi – mieszkańcy PONAD PODZIAŁAMI, niezależnie od wyznawanych poglądów politycznych .Komitet poparcia Pani Agaty Wójcik to ludzie o różnych poglądach,
  kandydaci na radnych również. Dla mnie jest ważne to , co myślą o naszym mieście i w jakim Puszczykowie chcą żyć. Każdy ma prawo do swojego miasta , niezależnie od tego, czy popiera PIS, PO, czy inną partię. Ważne jest miasto i dlatego ponad podziałami jestem z Agatą Wójcik i Komitetem Dla ludzi dla miasta.

 14. Dlaczego jestem w Komitecie Pani Agaty Wójcik Dla ludzi. Dla miasta, a nie w Komitecie Kocham Puszczykowo?
  Odpowiedź znajdzie Pan/ Pani w zamieszczonym powyżej wywiadzie.
  Jestem zwolenniczką dialogu i rozmawiania ze sobą ludzi o różnym światopoglądzie . Powinniśmy szukać tego, co nas łączy a nie dzieli.

  W sprawach ważnych dla Puszczykowa można poszukiwać mądrych rozwiązań ponad podziałami politycznymi.

  I oto cała moja odpowiedź, a wnioski pozostawiam Panu? Pani.

  Tak uważam , głęboko w to wierzę i tego się trzymam.

 15. Znowu, znowu- a dlaczego Pani Łobocka ma się odcinać od Pani Agaty Wójcik i to jeszcze dla jej dobra?
  Nie rozumiem. Może „znowu” wyjaśni o co chodzi?

  1. Miało być bez deklaracji politycznych. A tu na samym wstępie pojawia się wyraźnie podkreślająca swoją przynależność polityczną osoba I to Przewodniczącej KWW z Platformy Obywatelskiej, zwolenniczka KODu. Czy Pani AW jest kandydatką PO I przedstawicieli, działaczy I zwolenników KODu? Czy zwolennicy dobrej zmiany, którzy chcieli poprzeć AW dostali tym ostrzeżenie? Powtórzę. Miało być bez deklaracji politycznych. Pani EŁ przekroczyła ustalenia.

   1. Autor ZNOWU swoje, odpowiadajacy swoje. Przed wpisaniem komentarza serdecznie proszę przeczytać odpowiedzi na pana/pani pytanie.

    1. Co zatem miało znaczyć, że idziemy do wyborów aktywnie wspierając AW I jej KWW DLDM? Że czynimy to bez deklarowania swoich sympatii politycznych. Wspieramy jako zwolennicy I wyborcy. O to apelowała, wielokrotnie Pani AW. Najbliżsi jej ludzie z grona o tym wiedzieli. Ale gdy Pani EŁ otrzymała zadanie przewodniczyć w KWW DLDM w pierwszym wywiadzie złamała ustalenia. Wystarczyło podpisać się I tyle. W takiej sytuacji, kiedy minął już termin zgłaszania Komitetów wyborczych mamy wszystkie 4 które są pro PO. I wychodzi na to, že Puszczykowianie nie mają w tych wyborach żadnego wyboru. Jak za PZPR-Front Jedności Narodu. Z decyzją o wsparciu AW czekamy jako ZNOWU do chwili ogłoszenia kandydatów do rady miasta w którym mieszkamy. Są okręgi jednomandatowe I czekamy więc w tej sytuacji na nazwiska. Mamy takie prawo.

     1. Bardzo słusznie – ważni są radni z danego jednomandatowego okręgu.
      Pani Agata Wójcik deklaruje współpracę ze wszystkimi PONAD PODZIAŁAMI, ważne jakich będzie miała radnych, bo to oni decydują o tym, co się w naszym mieście będzie działo.

      Ważna współpraca a nie polityczmne podziały.

 16. Do Pana „Znowu” : Chciałabym , aby raz jeszcze , spokojnie przeczytał Pan wywiad ze mną.

  Uważam, żę Pani Agata Wójcik jest najlepszą kandydatką na Burmistrza Puszczykowa, gdyż chce łączyć wszystkich mieszkańców PONAD PODZIAŁAMI.
  Nie jest kandydatką PIS-u , nie jest kandydatką PO, ani żadnej innej partii.
  Na naszej liście radnych są ludzie o różnym światopoglądzie i różnych sympatiach politycznych.
  Nie chcemy więcej podziałów, dosyć już „plemiennych” wojenek.
  Swoim wywiadem i przyznaniem się do takich , a nie innych poglądow , dałam sygnał, że współpraca dla dobra miasta jest możliwa, pomimo tego, że w wielu kwestiach się różnimy.
  Powtarzam, że krzywe, brudne chodniki, ogrody, które chce się mieszkańcom zabierać pod poszerzane drogi, tuele wprowadzające tranzyt do centrum miasta , markety 20 m od płotu współmieszkańców nie mają barw politycznych. Nie mają nic wspólnego z tym, kto jakie poglądy polityczne wyznaje. Współpraca PONAD PODZIAŁAMI jest możliwa, a wręcz konieczna. W ostatnich latach, w okresie protestów przeciwko niekorzystnym zapisom mpzp wPuszczykowie, w obronie poszczególnych grup mieszkańców, solidarnie stawali obok siebie ludzie o różnych politycznych poglądach. Nie pytaliśmy siebie wzajemnie , kim jesteś, w co wierzysz. Ważna była sprawa i solidarność.
  Dajemy alternatywę – Pani Agata Wójcik jako kandydatka niezależna , ponadpartyjna z grupą radnych , ktorych , niezależnie od wyznawanych poglądów , łączy chęć działalności dla dobra naszego miasta.
  PONAD PODZIAŁAMI.
  do Pana „Znowu” -Mam nadzieję, że się spotkamy i bezpośrednia rozmowa pozwoli nam sobie wyjaśniić wiele spraw. Pozdrawiam.

 17. Państwo pozwolą, że się dzisiaj wtrącę i wrzucę swoje zdanie zapoznawszy się wymianą opinii między Panią Ewą Łobocką a „ZNOWU”. Przyznaję rację ZNOWU, gdyż w ostatniej wypowiedzi Pani Ewy wyczytałem, że Pani Agata Wójcik cyt Panią Ewę : ” Nie jest kandydatką PIS-u , nie jest kandydatką PO, ani żadnej innej partii.” I szkoda, bo myślałem, że właśnie taką jest- kandydatką wszystkich partii, skoro Przewodnicząca jej KWW otwarcie i zdumą deklaruje swoją przynależność do jednej z obecnych partii i co gorsza innej niezbyt chlubnej organizacji.
  Spodziewałbym się teraz przedstawienia listy z nazwiskami i ciekaw jestem, czy którykolkwiek kandydat do Rady Miasta z KWW DLDM dopisze tak, jak Pani Ewa Łobocka o przynależności lub sympatii do PiSu, Kukiz 15, do PSL, do SLD czy do .N ? Pani Ewo, zobaczymy jak te ponadpodziały się zaprezentują. Pozdrawiam.
  P.S. Pani, dumny dopisek w ostatnim zdaniu był błedem i niestety poszło w świat.

  1. Panie (albo pani) jesteś namolny, pani E.Łobocka już wszystko wyjaśniła, że jej przynależność partyjna i stowarzyszeniowa obala hejt usiłujący przypisać temu komitetowi krypto-pisowość.
   To oświadczenie pani E.Łobockiej ma też taki inny przekaz:

   KWW Dla Ludzi Dla Miasta jest komitetem ludzi TOLERANCYJNYCH

   nie ingerujących w osobistą sferę przynależności i przekonań ludzi którzy chcą coś zrobić dla Puszczykowa. Mnie to wystarczy za dobry prognostyk formuły sprawowania władzy w przyszłości przez burmistrz panią A.Wójcik.
   zielony

  2. Do Pani/ Pana Ebri-Bebri _ mam nadzieję, że mój przekaz poszedł, jak Pan/Pani, to określa w świat.

   Wydaje mi się, że już dostatecznie wyjaśniłam powody tego dopisku.
   Komitet Wyborczy Dla ludzi.Dla miasta jest komitetem ponadpartyjnym. W naszych szeregach są ludzie wyznający różne poglądy i sympatie polityczne.. Pani Agata Wójcik jest kandydatką ponadpartyjną i niezależną. Chce współpracować ze wszystkimi, niezależnie od tego, jakie kto poglądy posiada i wyznaje.
   Jak widać nie wszystkim taka fomuła się podoba.
   Można i tak, ale ja wierzę głęboko, że jedyną szansą na przyszłość jest współpraca i współdziałanie z ludźmi o różnych poglądach politycznych, ale jednakowym spojrzeniu na miasto Puszczykowo.
   Wierzę w ideę samorządności, wierzę w możliwość budowania i zgody PONAD PODZIAŁAMI.
   Nie wiem, czy jakikolwiek kandydat na radnego , z jakiegokolwiek Komitetu, napisze o swojej przynależności czy sympatii politycznej. Państwo mają prawo pytać, kandydat ma prawo odpowiedzieć lub nie.
   Wybory niedługo się odbędą , każdy będzie miał 1 głos. Czy oddacie Państwo swój głos na Komitet , który pragnie łączyć ludzi o różnych poglądach , czyli PONAD PODZIAŁAMI, czy na inny określany ściśle jako komitet jednej partii, to już będzie zależeć od Was samych.
   Ja też Pana/ Panią pozdrawiam.
   Mamy prawo się różnić i dobrze że jeszcze potrafimy ze sobą szczerze i kulturalnie rozmawiać.

 18. Nie rozumiem, o co chodzi Panu EBRIBEBRI.
  Czy Pan sugeruje, że Komitet Pani Agaty Wójcik miał być pisowski?
  Tego by Pan chciał? Jest Pan zawiedziony tym, że jest ponadpartyjny? Ponad podziałami?
  Pani Agata Wójcik deklaruje otwarcie, że jest bezpartyjna i niezależna. Kandydaci z jej szeregu mają różne poglądy polityczne. Czy to źle?
  Bezpartyjny Burmistrz z najlepszymi radnymi wybranymi spośród zgłaszanych przez różne komitety wyborcze.
  To najlepsze rozwiązanie dla nas, dla Puszczykowa, Panie EBRIBEBRI.
  Radzę dobrze jeszcze raz przeczytać ten wywiad.

  1. Dziekuję, wywiad przeczytałem p o w o l i i ze zrozumieniem. Ostatnie zdanie w nim oświadcza nam, że KWW DLDM Pani Agaty Wójcik jest zagarnięty przez członka konającej politycznie partii i bardzo agresywnej organizacji. Więc ma się nijako zapewnieniom o równowadze, spokoju, merytorycznemu dialogowi i bezpartyjności przewodniczącej. Z drugiej strony może i dobrze, że się wysmyknął ambicjonalnie Pani przewodniczącej. Zachowamy daleko idącą ostrożność. Aby bardziej merytorycznie móc spojrzeć na ten”dopisek” Czekamy naprawdę bardzo niecierpliwie na LISTĘ kandydatów KWW DLDM. Może owa lista zamarze moją ostrożność, ale owa lista jest jak narazie wielką tajemnicą. To ona obnaży tę ..bezpartyjność. Wiem, że na owej liście jest „bezpartyjny”? p.Leszek Pobojewski, kolejny zwolennik KOD-u A reszta? Przepraszam za głębokie obawy, ale to troska o Kandydatkę ponad podziałami. Jeszcze się kampania na dobre nie zaczęła, a już zostaliśmy wywiadem.. PO-dzieleni. Szkoda.
   Pozdrawiam Państwa.

 19. W dzisiejszych czasach przyznawanie się otwarcie do wyznawanych poglądów politycznych drogo kosztuje.
  Odezwie się działaczka KOD-u od razu jest obrzucana błotem, odezwie się ktoś, że lubi PIS – to samo.
  Nie można się odezwać, że popiera Kukiza, czy PO, bo zaraz w internecie rozpoczyna się hejt.
  Opamiętajmy się. Spróbujmy ze sobą rozmawiać, Szukajmy tego co nas łączy , bo tak dalej być nie może.
  Życie nam ucieka, szkoda czasu.
  Może dzisiaj jeszcze nie wszyscy to rozumieją, ale kiedyś przeminie Platforma, przeminie PIS, nie będzie KOD-u i Kukiza. Ale to miasto będzie trwać, będą tu mieszkać nasze dzieci i wnuki. Zostawmy im to miasto piękne, zielone, bezpieczne.
  Dogadajmy się ponad podziałami.

  1. Apel piękny i uzasadniony-czy wygra z potencjalnymi wielkimi pieniędzmi do zarobienia NA PUSZCZYKOWO? (…)red.

   1. To zależy tylko od nas samych – „albo -albo” .
    Taka alternatywa.
    Jeden głos, a wiele może.

  2. Przyznaję rację autorowi i zaczynam od dzisiaj mówić i pisać „dogadajmy się”

   Dobrą okazją będzie udział w akcji na rzecz obrony grobli.
   W najbliższą niedzielę 16 września o 12.00 spotykamy się koło stacji Puszczykowo przy Eko Info!
   Przyjedźcie całymi rodzinami na rowerach, zabierzcie instrumenty domowej produkcji lub nie 🙂

   O 15.00 rozpoczynie się piknik na terenie CAS przy Kościelnej (domowe wypieki i kiełbaski z ogniska), gry i zabawy dla wszystkich, od najmłodszych do najstarszych, i wiele innych atrakcji.

 20. Pani Łobocka chyba powinna złożyć rezygnację z członkostwa w KOD – chyba się Pani organizacje pomyliły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.