W ubiegłą sobotę w Komitecie Terenowym PIS w Puszczykowie, w obecności posłów Tadeusza Dziuby i Bartłomieja Wróblewskiego, odbyły się wybory do Zarządu Koła.  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej pracy dla lokalnej społeczności.

red.

Komentarzy: 48 o “Wybory w puszczykowskim PiS

 1. Uważam te wybory za skandal. W naszym Zielonym Puszczykowie? Za co? Dlaczego? My się na to zgodziliśmy ? I Pan Panie JKK nic nie pisze?

 2. Temat mnie, ani ziębi, ani parzy. Ale zupełnie nie rozumiem zatroskania Pana zatroskanego. Jaki skandal? Mamy w Puszczykowie KOD, PO i inne organizacje. Okazuje się, że jest koło PIS (jeżeli dobrze kojarzę, a polityką troszkę się interesuję, to koło istnieje w Puszczykowie od około 20 lat) i zrobili sobie wybory. Mamy demokrację, jak się z kimś nie zgadzamy, to mamy na siłę uciszyć? Tędy droga? Kto miał wydać zgodę? Burmistrz, Proboszcz czy Pani Krysia ze Społem?
  Jakieś zupełne zatracenie.
  A skoro Pana tak frapuje temat Zielonego, to może warto się zainteresować tematem wyciętych drzew na Moniuszki pod market w ciągu ostatnich dwóch dni.

 3. PIS w Puszczykowie jest jak kropidło w oleju! Tej tłustej mazi nic nie ruszy.
  A KOD ? (…) bym złapał i kazał wysłuchać wszystkich nagrań kelnerów i zeznań ludzi mieszkających w kamienicy wyszabrowanej przez rodzinę Gronkiewicz Walz. Choć wątpię żeby je i to mogło ruszyć we właściwą stronę.

   1. No tak, ja wszystko oglądam, jednych i drugich, i TVN i TV 1 i porównuję…
    No tak, zeznania Walza to był porażający dowód współczesnego szabrownictwa; mnie tam głównie ujęły zeznania tych ludzi z kamienic, co te łotry z nimi wyrabiali. W Poznaniu też znamy takie historie… Oto odsłania się obraz Realnego Liberalizmu, totalnej wolności „gospodarczej” której trzeba nadać konkretne imię – bandytyzmu antyspołeczno antygospodarczego – zagwarantowanego konstytucyjnie!
    PIS was wścieka bo wam to obnaża i demontuje konstytucyjną układankę; oto jest ta wasza „demokracja” i „konstytucja”. I was wścieka bo rośnie mu poparcie społeczne mimo waszych ulicznych i brukselskich salonowych gimnastyk, ma już zdaje się 47% w sondażach, a dzięki wam, takim komentatorom i takim jak Walzowie będzie więcej…

    1. Wierzysz w te sondaze robione na zlecenie rzadu pod kosciolami? A kamienica przy Noakowskiego zostala oddana za prezydentury L. Kaczynskiego.

     1. To tak jakby powiedzieć że w czasie prezydentury Roosevelta były obozy koncentracyjne. No ale jak się o tym dowiedział to wszczął postępowanie wyjaśniające; poza tym to nie zmniejsza winy Walzów za czyjej kadencji szabrowali.
      Masz inne sondaże ? Te same robione przed „kościołami” potwierdziły wybory prezydenckie i parlamentarne.

   2. Odniosę się do manipulacji dwoma zdjęciami z 1981 i 2017. Zdjęcie pierwsze bez komentarza a drugie ? Mamy z jednej strony ławę policjantów „antystrajków” a z drugiej nie wiadomo przed kim stoją? Może przed kibolami, a może to zdjęcie z czasu Tuska, trudno je zakwalifikować jednoznacznie. A może to są działania regulaminowe, rutynowe zabezpieczanie przejść, może ćwiczenia. Do tego zdjęcia dalej trzeba umieścić takie ze współczesnego Berlina, Paryża; tam toczą się regularne bitwy, w ruch idą armatki wodne, gaz, zatrzymania itd. I co, nie wrzeszczycie że łamią konstytucję, demokrację?
    Wysil się człowieku z argumentami; w dziedzinie sztuki manipulowania jesteście obywatelu opóźnieni, cienkie to kwilenie…
    PIS was totalnie zaskoczył z metamorfozą, sztab ich „mózgów” intelektualnie was wyprzedza o całą epokę. PO od tej tłustej strawy (władza i pieniądze) totalnie intelektualnie zasnęło, kompletnie nie rozumie co się stało i dokąd prowadzi droga, nie rozumie że coś trzeba ludziom zaoferować konkurencyjnego do programu PIS żeby odzyskać zaufanie. Uliczna gimnastyka i pijarowskie pokazywanie się z biurokratami z Brukseli prowadzą w drugą stronę od spodziewanej. Co trzeba zrobić ? Podpowiem pierwsze kroki które są oczekiwaniami dawnych zwolenników PO:
    1. Przeprowadzić audyt wewnętrzny i wywalić tym podobnych Walzów, Grupińskich, …
    2. Otworzyć się na środowiska zewnętrzne, na utalentowanych społeczników (jeden udany przykład z Poznania, – Jackowski).
    3. Przestać jeździć do Brukseli i pokazywać się z eurobiurokratami bo to przypomina ludziom
    kremlowskie wyjazdy towarzyszy po bratnią pomoc.
    4. Znaleźć inną ideologię społeczną; realny liberalny zbankrutował.
    5. Stworzyć program socjalny.
    6. Znaleźć nowe charyzmatyczne kierownictwo i wyłonić niespalonego lidera.
    7. Myśleć.
    8. Nie warcholić.
    9. Nie kraść.
    10. Nie cudzołożyć.
    lub
    skończyć i wstydu oszczędzić!

    1. Polityka to w krysztale pomyje. Ludzie proszę Was, życie jest krótkie…przestańmy walczyć ze sobą.

     1. Puszczykowo bez polityki ? To co robią w puszczykowskiej władzy towarzysze PO ?
      Szczególnie etat skarbnika powinien być stanowiskiem apolitycznym.

    2. A teraz to jaki będziemy mieć ustrój państwa. Czy ktoś potrafi go zdefiniować?
     Patrzę i słucham i nic z tego nie rozumiem. Liberalizm nie, to co? Socjalizm, komunizm, dyktatura proletariatu?

     1. Jaki ustrój państwa będziemy mieć ?
      Ja ci odpowiem: faszyzm nie, socjalizm nie, komunizm nie, liberalizm nie, dyktatura proletariatu też nie
      – teraz będzie DEMOKRACJA.

     2. Już dziś jesteśmy w grupie państw, gdzie panuje demokracja. Niestety Polska jest przedstawiana jako przykład wadliwej demokracji wraz z innymi krajami: Argentyna, Benin, Botswana, Brazylia, Bułgaria, Chile, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Dominikana, Estonia, Filipiny, Francja, Ghana, Grecja, Gujana, Indie, Indonezja, Izrael, Jamajka, Kolumbia, Lesotho, Litwa, Łotwa, Macedonia, Malezja, Mali, Meksyk, Mołdawia, Mongolia, Namibia, Panama, Papua-Nowa Gwinea, Paragwaj, Peru, POLSKA, Portugalia, Południowa Afryka, Republika Zielonego Przylądka, Rumunia, Salwador, Serbia, Słowacja, Słowenia, Sri Lanka, Surinam, Tajlandia, Tajwan, Timor Wschodni, Trynidad i Tobago, Węgry, Włochy, Zambia

   3. Pierwsze zdjęcie nie pochodzi z 1981r. a z początku roku 1989. Manipulacja typowa dla zwolenników totalnej opozycji, nawet w małych sprawach kłamią.

    1. No tak, nie wykluczone też że drugie zdjęcie jest fotomontażem komputerowym.
     Zresztą nie oto chodzi. PO jest drużyną która totalnie zawiodła, grała przez 8 lat
     w ściemę, mecz przegrała, a teraz manewruje jak przekręcić wynik i tymi samymi cienkimi sztuczkami dalej kiwa kibiców.
     Cały ich problem że oni dalej widzą mohery – a to fatamorgana, moherów nie ma!

 4. Jak ktoś nie rozróżnia poziomu intelektualnego wszystkich minionych prezydentów /wiadomo jakie partie reprezentowali/to niech wystuka w googlu gafy prezydenta i tu nazwisko …. i porówna z obecnym najbardziej zbliżonym do partii ,która miała w sobotę wybory to jest przepaść ,ale taka jak w kolorado.

 5. Co Platforma Obywatelska powinna zrobić aby odzyskać zaufanie społeczne :

  1. Przeprowadzić audyt wewnętrzny i wywalić tym podobnych Walzów, Grupińskich, …
  2. Otworzyć się na środowiska zewnętrzne, na utalentowanych społeczników .
  3. Przestać jeździć do Brukseli i pokazywać się z eurobiurokratami bo to przypomina ludziom
  kremlowskie wyjazdy towarzyszy po bratnią pomoc.
  4. Znaleźć inną ideologię społeczną; realny liberalizm zbankrutował.
  5. Stworzyć program socjalny.
  6. Znaleźć nowe charyzmatyczne kierownictwo i wyłonić niespalonego lidera.
  7. Myśleć.
  8. Nie warcholić.
  9. Nie kraść.
  10. Nie cudzołożyć.
  lub
  skończyć i wstydu oszczędzić!

 6. Gratulujemy wybranym do Zarządu PiS w Puszczykowie. Oczekiwania są ogromne. Mamy nadzieję, że mieszkańcy bez względu na poglądy polityczne odczują poprawę. Bo w chwili obecnej nie ma dokąd pójść, aby zainterweniować w bardzo ważnych sprawach. Pierwszą sprawą nowy puszczykowski PiS jaką powinien się natychmiast zająć, masowa wycinka brzozowego lasku na ul. Moniuszki ! Co jest więc warta decyzja Wojewody ? A innych spraw niw zabraknie. Mnożą się każdym dniem.

  1. Niektórzy tutaj, tak serdecznie gratulują, tylko nie wiadomo komu, jakiemuś bliżej nie znanemu zarządowi. Zabrakło odwagi by podać nazwiska „zwycięzców” którzy to mają z sukcesami walczyć o interesy naszej społeczności? Może warto by było ich przedstawić, by każdy wiedział kto w Puszczykowie reprezentuje PiS? Chyba, że wstydzą się przyznać.

   1. Pani grac – okulary proszę przestać traktować jak ozdobę. Chciała pani przywalić a tu pudło i mała kompromitacja.

    1. Nie mam zwyczaju nikomu przywalać, to nie mój poziom. Dopiero teraz na kompie pokazał mi się baner. W przeciwieństwie do PiS-u, umiem przyznać się do błędu w wypowiedzi. Sorry, na telefonie nie widać wszystkiego. Gratulacje dla panów: Kromolickiego, Hajkowicza i Banacha. Oby nie szli drogą „dobrej zmiany” a będziemy wtedy żyć w zgodzie.

     1. My właśnie liczymy na dobrą zmianę w Puszczykowie. Puszczykowskie PIS było do tej pory zupełnie nieobecne w przestrzeni publicznej i mamy nadzieję że wraz z nowym zarządem wejdą do gry. Mają mocne zaplecze w postaci władz wojewódzkich i centralnych, to bardzo dużo znaczy, to może przynieść miastu dużo wymiernych korzyści. Może właśnie oni będą mieć siłę zablokować TRANZYT.

     2. Poziom kultury KOD i całej totalnej opozycji widzimy od dwóch lat. Prosimy nie pisać o pani „poziomie” bo śmiech ogarnia.

   2. Polecam czytać ze zrozumieniem.A tak przy okazji tak bardzo naprawdę interesujecie się(KOD) ludźmi z PIS-u?I tak dążycie do obalenia obecnej władzy w Polsce a PIS w Puszczykowie i tak znając wyborców puszczykowskich nie ma szans.Więc spoko grać,spoko.

    1. PIS może wygrać w Puszczykowie (także w Poznaniu) ale tylko pod jednym warunkiem:

     że zrobi to co Kaczyński – otworzy się na środowiska zewnętrzne, poszuka wśród społeczników.

     Tak zrobił Kaczyński z Instytutem Sobieskiego. Nie jest konieczne aby agitować nowych ludzi do wstąpienia w szeregi partii po to aby prowadzić politykę określonego programu socjalnego, gospodarczego i politycznego. Szerokie otwarcie i tolerancja dadzą wymierny wynik.

     1. Chyba piszesz o jakims innym Kaczynskim. Ten Kaczynski, ktory 10-go kazdego miesiaca dochodzi publicznie (i nie moze dojsc) na 89 miesiecznicy przebakiwal cos o wyspie wolnosci, raczej samotnej wyspie. Gdzie tu tolerancja i otwarcie na zewnatrz? Zyjesz w innej rzeczywistosci. Warszawa podczas tych zenujacych pelnych jadu i nienawisci wystapien wyglada jak Berlin za czasow Honeckera. Proponuję znaleźć jakąś wyspę na świecie i wysłać tam Jarosława K. i jego zwolenników.

   3. Pani grac K.Banacha nie zna bo wtedy gdy był aktywny społecznie was nie było w kraju, więc odpowiem co wiem. K.Banach był radnym 3 kadencji i wspólnie z K.Cichocką i B.Czyżem
    ( ojciec Z. Czyża Przewodniczącego Rady poprzedniej kadencji ). Ci troje założyli klub radnych „Mniejszość” opozycyjny do Burmistrza J.Napierały i całej reszty. Nie zgadzali się między innymi z pomysłem uprzemysłowienia Puszczykowa pod postacią strefy przemysłowej wzdłuż torów, zwartej zabudowy blokowej do wysokości 5 piętra (taki miał być rynek), itp. Ich wizją miasta był zrównoważony rozwój, zachowanie tradycyjnego charakteru połączony z nieinwazyjną nowoczesnością. Z tego wyłoniła się grupa założycielska SPP i czasopisma Kurier Puszczykowski które działały 16 lat . Pan K.Banach startował bodaj dwa razy na burmistrza ale bez powodzenia. Tak w dużym skrócie dla przypomnienia. Dużo, dużo by opowiadać i trzeba będzie napisać historię ostatnich 30 lat Puszczykowa.
    Pozdrawiam ZC

    1. Do Dobra zmiana: oczywiście, tranzyt to problem i również jestem przeciw ale ponad to cenię sobie wolność, równość…dobre obyczaje sąsiedzkie i międzyludzkie, Konstytucję , TK i niezawisłe sądy w których mogę dochodzić swoich praw. Do wyborów „dobra zmiana” obieca wszystko a po wyborach będzie jak zawsze…dyrektywy odgórne. Proszę się nie łudzić, że dotąd bezczynny w Puszczykowie PiS, nagle coś zmieni. Tranzytowi również mówię NIE!

     1. Ceni sobie pani wolność i demokrację, więc jak rozumiem, gdy policja wchodziła do redakcji Wprost, to robiła pani demonstrację w obronie mediów pod siedzibą PO w Poznaniu i zakładała KOD w Puszczykowie?

  1. PIS – owi spece od PR przed 10-laty przyprawili „gębę” autorytaryzmu, dążenia do dyktatury.
   Ja tak obserwuję i się zastanawiam, kierują tą partią ludzie korzeniami tkwiący w polskich wartościach narodowych i patriotycznych:
   Kaczyńscy – przedwojenna inteligencja warszawska, okazało się Suski szlachcic którego przodek za Żółkiewskiego zdobył Moskwę, teraz niedawno dokopano się że Terlecki to za młodu hipis, dziecko-kwiat, nie wiem jak inni, Morawieccy torturowani przez ubeków; i teraz pytanie do zastanowienia:
   Czy tacy ludzie są zdolni do stworzenia dyktatury?

   A teraz drugie pytanie: czy dążenie do Państwa Polskiego silnego jest jednocześnie dążeniem do dyktatury ? Komu jest to nie na rękę ?

 7. Mieliśmy już „demokrację socjalistyczną” – kto pamięta, to wie, ż to się tak nazywało.
  Stąd pytanie „jaka to będzie demokracja?
  Obserwacja rzeczywistości nie napawa optymizmem w tej kwestii.

 8. Komentator”Ustrój państwowy” twierdzi że Polska jest przedstawiana w grupie państw o wadliwej demokracji. Pytam się przez kogo ? !
  Ja kiedyś rozmawiałem z takim jednym pyszałkowatym bogatym holendrem który mnie „oświecał” co to jest i skąd się wzięła demokracja. To mu opowiedziałem historię polski na przestrzeni 1000 lat, o demokracji wiecowej starożytnych piastów, o złotej wolności, o demokracji szlacheckiej kilku stuleci, o polskiej wrodzonej tolerancyjności i gościnności, o tym jak w Polsce zawsze chronili się Żydzi, Niemcy i Holendrzy przed prześladowaniami i biedą, o XIX wieku powstań, o XX wieku dwóch dyktatur i dwóch światowych wojen które Zachodnia Europa rozpętała, itd. I poprosiłem go aby przeliczył ile wieków w Europie Zachodniej panowały absolutyzm i dyktatury a ile w Polsce i ile wieków tam i tu było złotej wolności i demokracji i kto kogo powinien pouczać co to jest demokracja. Polacy demokrację mają we krwi, bardziej niż inne narody Europy. Z tej ziemi i z tych genów nigdy w historii nie wykluła się dyktatura, i tak to zostanie. Więc ja nie mam obaw co do PIS. Raczej obawy można mieć o powrót tuskowego państwa z „dykty i paździerza” Jak trafnie to ujął jeden taki przystojny i inteligentny pisior z Warszawy.
  Demokrata

 9. Opatrzności-jakakolwiek jesteś- chroń Polskę przed kodami,obywatelami rp,tuskami,lubnauerammi i innymi tym podobnymi ……

  1. No i mamy miłość do bliźniego w przededniu Świąt Bożego Narodzenia…
   Nie biję brawa dla Pani Jowity.

 10. Pomijając wszelkie sympatie i antypatie polityczne, jedno powinno być poza wszelką wątpliwością – o sprawach naszego miasta powinni decydować sami mieszkańcy , a nie osoby z zewnątrz: z Lubonia, Dopiewa i jeszcze skądś „tam”.
  W Puszczykowie jest wystarczająco dużo mądrych ludzi potrafiących zadbać o dobro swoich współmieszkańców.

  1. „Każdemu przystoi walczyć w obronie praw, wolności , Ojczyzny” – tak mówił Cyceron w I w. p.n. e.
   Warto o tych słowach pamiętać, chociaż Pani Jowita widocznie nie zna historii i niektórym Polakom odmawia tych praw.

 11. T. Kromolicki, przewodniczacy kola PIS, mieszka w Puszczykowie. A czy jest „madry i potrafi zadbac o dobro swoich wspolmieszkancow” czas pokaze.

  1. A coś konkretnego , jakieś przykłady działań dla dobra wspólnego?
   Czas pokaże? Czy znowu mamy „kupować kota w worku?”
   Chciałabym wybrać świadomie…kogoś , kto już coś zrobił dla mnie i mojego otoczenia, a nie wybierać w ciemno jedynie obietnice przyszłych działań…

    1. Na pewno skorzystam z tej propozycji, a Pana Kromolickiego już kojarzę.
     Staram się rozmawiać z każdym i słuchać co ma do powiedzenia, choć nie bezkrytycznie.

 12. Wszystkich ciekawiło co to są te tajemnicze „salony” o których tyle się mówiło i wreszcie salony wyszły na ulice i się pokazały:
  (Incydent miał miejsce podczas protestu przed Sejmem 8 grudnia. (YouTube.com/screen))
  „Więcej mam szacunku dla k…y spod latarni, niż dla ciebie, tamta przynajmniej wie o co chodzi, a ty jesteś sprzedajna” – te słowa wykrzyczał prosto w twarz reporterce TVP jeden z sympatyków Obywateli RP Franciszek Jagielski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.