Nazywam się Marzena Fiedler. Z Wielkopolską związana jestem od 35 lat, a w Puszczykowie mieszkam i pracuję od lat 25. Ukończyłam Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Z zamiłowania do upraw roślin zostało mi zamiłowanie do uprawy kwiatów w ogrodzie. Jestem żoną Arkadego Radosława Fiedlera, syna znanego polskiego podróżnika i pisarza Arkadego Fiedlera, również podróżnika i autora kilku podróżniczych książek. Cała nasza rodzina rozwija powstałe w 1974 roku Muzeum Arkadego Fiedlera. Oprowadzam naszych gości, przybliżam sylwetkę patrona naszego muzeum oraz podróżujących członków rodziny, opowiadam o ich podróżach i pamiątkach jakie przywozili i przywożą z dalekiego świata.

Nasze muzeum ciągle się rozwija. Wciąż przybywają nowe eksponaty. W ogrodzie, nazwanym przez nas Ogrodem Kultur i Tolerancji wybudowaliśmy kopię piramidy Cheopsa w skali 1:23. Stworzyliśmy tu jedyną na świecie 7m „miniaturę” posągu Buddy z Afganistanu, którą Talibowie zniszczyli w 2001 roku. Powstała też kopia statku Santa Maria w skali 1:1.

Co roku w naszym muzeum nagradzamy nagrodą „Bursztynowy Motyl” autorów książek podróżniczych. Laureatami zostali m.in. Stanisław Szwarc-Bronikowski, Ryszard Kapuściński, Elżbieta Dzikowska, Beata Pawlikowska, Wojciech Cejrowski, Marek Kamiński i Martyna Wojciechowska.

Fundacja im. Arkadego Fiedlera, której jestem współzałożycielką, organizuje darmowe wykłady i spotkania dla dzieci i młodzieży ze znanymi podróżnikami. Dzięki nim, dzieci poznają różne kultury, uczą się szacunku dla zwyczajów, obrzędów i wyznań. Staram się przekazać naszym młodym gościom, że ludzie o różnych poglądach mogą obok siebie żyć w zgodzie, powinni się wzajemnie wspierać i szanować. Gdyby tak było gdzie indziej niż tylko w naszym ogrodzie, świat byłby piękny.

Od kilku lat udzielam się politycznie. Jestem członkiem Platformy Obywatelskiej. Wybrałam tę partię, ponieważ należą do niej ludzie szanujący poglądy innych, którym zależy, aby każdy człowiek czuł się w naszym kraju wartościową jednostką, niezależnie jakie ma wykształcenie, pogląd, kolor skóry, zainteresowania, żeby każdy mógł znaleźć swoje miejsce w społeczeństwie i nigdy nie był z różnych powodów odrzucony.

W tym roku postanowiłam kandydować do Sejmu RP z listu PO. Chciałabym pomóc osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom. Problemy, z jakimi się na co dzień borykają są mi doskonale znane, ponieważ mam w rodzinie ciężko chorą osobę. Najczęściej zajmują się nimi rodzice. Jedno z nich musi zrezygnować z pracy zawodowej aby w pełni poświęcić się opiece. Powoduje to wiele ograniczeń.

Chciałabym m.in., aby powstało więcej placówek całodziennej opieki dla osób niepełnosprawnych, nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. W wielu miastach brakuje ośrodków dla osób po 25 roku życia. Nie mają gdzie się spotykać i integrować, gdzie dalej prowadzona byłaby rehabilitacja. Zostają oni w jakimś sensie odseparowani od społeczeństwa. Trzeba im koniecznie pomóc, bo sami przecież sobie nie poradzą.

Polska wspaniale się rozwija. Jesteśmy wzorem dla wielu krajów w Europie i na świecie. Nowa Sól, z której pochodzę jest tego najlepszym przykładem. Dokonaliśmy wspaniałych zmian i jeszcze wiele udoskonalimy. Jestem dumna, że tu żyję i pracuję. Dbajmy, aby tak było dalej.

Marzena Fiedler

Tekstem tym inaugurujemy przedstawianie kandydatów do Parlamentu RP zamieszkujących Puszczykowo. 

Pani Marzena Fiedler znajdzie się na 14 miejscu na liście kandydatów Platformy Obywatelskiej – lista nr 2

1 kometarz o “Wybory 2015. Puszczykowscy kandydaci – Pani Marzena Fiedler

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.