Dziś prezentujemy sylwetkę kandydata na parlamentarzystę pana Bartłomieja Wróblewskiego.  Nie jest on mieszkańcem naszego miasta, ale prośbę o przedstawienie jego osoby zgłosiło kilku mieszkańców ( w tym jeden z radnych).  Stało się tak za sprawą jego zaangażowania w nasz lokalny problem – wielokrotnie opisywaną inwestycję PKP.

 

Szanowni mieszkańcy Puszczykowa,

jest mi niezwykle miło, że spośród wielu innych kandydatów do parlamentu, grupa mieszkańców Waszego miasta i jeden z radnych, dostrzegli moją dotychczasową aktywność społeczno-polityczną i zechcieli, abym na Forum Puszczykowo przedstawił Wam swoją osobę.   Jako urodzony poznaniak znam oczywiście Puszczykowo od dzieciństwa. Przyjeżdżałem do Waszego pięknego miasteczka na lody i rodzinne spacery.   Puszczykowo jest dla mnie oazą ciszy i spokoju, miejscem kojarzącym się z wypoczynkiem i chciałbym, aby takim pozostało.

W ubiegłym roku jako nowo wybrany radny Sejmiku Wojewódzkiego odwiedziłem wszystkie Rady Gmin i sołectwa na terenie Powiatu Poznańskiego.  Osobiście chciałem przedstawić się i poznać władze, aby nie być tylko anonimowym radnym wojewódzkim.   Tak też trafiłem na Sesję Waszej nowo wybranej Rady Miasta i również tutaj zaoferowałem pomoc we wszelkich możliwych sprawach.  Uważałem, że to zupełnie normalne działanie każdej obdarzonej mandatem zaufania wyborców osoby. Dlatego też, kiedy grupa mieszkańców Puszczykowa zwróciła się do mnie z prośbą o interwencję w sprawie braku konsultacji ze strony PKP dotyczących przebudowy linii kolejowej, postawienia ekranów i likwidacji przejazdu na ul. 3 Maja, postanowiłem pomóc.  Prowadzę z PKP korespondencję wzywającą inwestora do konsultacji i wsłuchanie się w Wasze argumenty.  Jeśli dzięki woli wyborców zostanę posłem, będę nadal pomagał w tej i innych sprawach mieszkańcom, a moje możliwości działania będą większe.   Możecie być pewni, że zawsze będę blisko Was i nie zawiodę pokładanych we mnie nadziei.

W kilku słowach  chciałbym się przedstawić kim jestem: urodziłem się w 1975 r. w Poznaniu.  Jestem absolwentem UAM. Tutaj też uzyskałem stopień doktora nauk prawnych. Uzupełniałem swoje wykształcenie oraz odbywałem staże naukowe w Paryżu, Strasburgu, Berlinie i Moskwie.  Znam języki angielski, francuski, niemiecki i rosyjski. Po studiach pracowałem w Instytucie Zachodnim, a w lutym 2010 r. rozpocząłem pracę jako konstytucjonalista w Biurze Prawa i Ustroju Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej.  W październiku 2010 r. zostałem adiunktem, a od grudnia 2013 r. jestem dyrektorem Instytutu Prawa oraz kierownikiem Zakładu Prawa Publicznego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu.  W pracy naukowej zajmuję się prawem konstytucyjnym, prawem europejskim i prawami człowieka.  Jestem ekspertem prawa podatkowego, które chciałbym uprościć.

Od 2013 r. jestem członkiem PiS, a od lutego 2014 r. także członkiem Rady Programowej PiS.  W 2014 r. w wyborach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego zostałem wybrany na radnego. Pełnię funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Edukacji i Nauki oraz pracuję w Komisji Budżetowej i Komisji Statutowej. Od dnia 19 marca 2015 r. kieruję PiS w powiecie poznańskim. Od grudnia 2014 r. jestem członkiem Rady Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio w Poznaniu, a od lipca 2015 r. członkiem rad społecznych Ośrodka Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Poznaniu-Kiekrzu oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Poznaniu.

na przełęczy

Od niemal 20 lat ważną częścią mojego życia są podróże i góry – to moja pasja. Wędrowałem po wszystkich kontynentach. W latach 1998-2014 zdobyłem Koronę Ziemi – najwyższe szczyty wszystkich kontynentów.

Więcej informacji o mojej osobie można uzyskać na stronie www.bartlomiejwroblewski.pl

Będę zaszczycony jeśli oddacie na mnie Wasz  głos

Lista nr 1 miejsce 11

Bartłomiej Wróblewski

Komentarzy: 9 o “Wybory 2015. Puszczykowscy kandydaci – pan Bartłomiej Wróblewski

 1. Cytat z Wirtualnej Polski :

  „Taśmy Kulczyka. „Twoi koledzy to bandyci albo mafia”
  Cezary Gmyz i Anita Gargas z Telewizja Republika przedstawili fragmenty nagrań spotkania Kulczyka z byłym ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim, prezesem NIK Krzysztofem Kwiatkowskim oraz Piotrem Wawrzynowiczem – lobbystą. Większość rozmów dotyczyła prywatyzacji spółki Ciech.

  …Podczas rozmowy Jana Kulczyka i Krzysztofa Kwiatkowskiego, pojawił się wątek zmiany w kodeksie spółek handlowych – z przepisów zniknęła możliwość ścigania właściciela, gdy ten działał na szkodę własnej spółki. – Mało mnie opozycja nie rozjechała – skomentował Krzysztof Kwiatkowski. Kulczyk zwraca uwagę na pewne niedopatrzenie, które powoduje, że nie wszystkie przepisy zostały usunięte, chociaż taka była intencja. – Spieprzyliśmy to – przyznawał prezes NIK….

  KOMENTARZE.

  ~KABAN 10 godzin i 43 minut temu

  Jak trzeba być wielkim dur…niem aby dalej głosować na PO.”

  1. Z tym tekstem proszę pofatygować się do Telewizji Republika. Forum to miejsce, gdzie omawiamy ważne dla miasta problemy. Bardziej interesuje mnie to, czy pod moim oknem będę miała obskurne bloki, czy market, niż rozmowa św. pamięci Pana Kulczyka z kimkolwiek.

 2. Wiemy, że przedwyborcza gorączka wszystkim się udziela. Chcielibyśmy pozostać przy naszych małych, lokalnych sprawach. Dlatego prosimy o komentarze tylko takie, które nie wykraczają poza to co tyczy się naszych małych, lokalnych problemów.
  Z góry wszystkim dziękujemy.

 3. Są takie chwile gdzie sprawy lokalne („dziobanie ziaren wokół własnej zagrody” patrz: Konopielka) trzeba odłożyć dla spraw nadrzędnych. Do nich w pierwszym przypadku należą Wybory Parlamentarne.
  Dlatego Forum Puszczykowa ma ode mnie (redakcja wie kto) za nie podjęcie tematyki problemowej
  wyborów do Władz Państwa – ŻÓŁTĄ KARTKĘ.

  1. Dobrze, że za chwilę cisza wyborcza – co ma być to będzie, a my w dalszym ciągu zostaniemy sami ze swoimi lokalnymi problemami…

 4. …skoro za chwilę cisza wyborcza to nie odmówię sobie jednego komentarza:
  Na plakacie wyborczym obywatel Grupiński wygląda jak śledczy z dawnych lat którego myśli mogły by brzmieć tak:
  … i co ja (…) mam z tobą zrobić obywatelu Kaczyński ? Za co ja was (…) tak nienawidzę ?

  brakuje mi tam jeszcze lampy w tle która wali w oczy „wysłuchiwanego” obywatela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.