Za kilkanaście dni, zakończy się obecna kadencja burmistrza i rady miasta. Kolejna będzie trwała już 5 lat.
Nowe władze miasta, staną przed koniecznością obrony miasta przed inwestycjami deweloperskimi, poszerzaniem ulic, aby do ewentualnych nowych osiedli był wygodny dojazd, budową marketów, która w przypadku ulicy Moniuszki, jest obecnie w fazie „uśpienia” oraz wieloma innymi problemami, wymagającymi zdecydowanych działań.
Po zakończeniu prac projektowych, ruszy przebudowa „Grobli”, wraz z wszystkimi tego następstwami. Nikomu w Puszczykowie nie trzeba przypominać, jak gorący i solidarny sprzeciw wzbudziły plany wycinki ponad 40 drzew.
W obronie „Grobli” stanęli mieszkańcy, stowarzyszenia, fundacje oraz goście miasta, którzy jednym głosem protestowali przeciw przebudowie drogi związanej z tak drastyczną ingerencją w krajobraz, przyrodę i ekosystem. Na wrześniowej sesji rady miasta, burmistrzowi wręczono tablicę z wielką ilością podpisów , zebranych podczas akcji protestacyjnej. Co z nią zrobi?
Równie wielki niepokój, budzą zamiary rozwojowe sąsiedniej Mosiny, w związku z mającą powstać w okolicach Rogalina, strefą  ekonomiczną.
Każdy, kto przejeżdżał przez podobne strefy w innych miastach, wie, że są to wielohektarowe obszary, zbudowane wielkopowierzchniowymi magazynami, bazami przeładunkowymi, marketami, itp.
Nie możemy naturalnie zabronić sąsiedzkiej gminie rozwijać się i realizować własnych planów, ale nie możemy też pozwolić, aby ruch, który strefa ta z pewnością wygeneruje, odbywał się jedynie i głównie przez nasze miasto, i tak już dotknięte intensywnym ruchem tranzytowym.
Rozwój jednej gminy nie może odbywać się kosztem drugiej.
Trzeba będzie w zdecydowany sposób bronić interesów naszego miasta.
21 października, Puszczykowianie wybiorą nie tylko nową radę miasta i nowego burmistrza, ale przede wszystkim KIERUNEK, w jakim miasto będzie zmierzać przez następnych 5 LAT.
Od tego wyboru zależy, czy Puszczykowo stanie się tym, czym nie jest i nigdy nie było- pseudo nowoczesną przybudówką do wielkiego miasta, czy pozostanie naszą enklawą spokoju i zieleni, miastem korzystającym z przywileju położenia w bliskości WPN, dobrze, mądrze i rozsądnie zarządzanym, w którym dobrostan i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców są priorytetami.
Miastem, w którym mieszkańcy mają decydujący głos w najważniejszych sprawach.
Po raz pierwszy od wielu lat, o urząd burmistrza miasta i zaszczyt sprawowania tego urzędu, ubiega się dwoje kandydatów.
W Puszczykowie, od dawna nie było tak spolaryzowanej sytuacji wyborczej.
Proszę Państwa o głosowanie za BEZPIECZEŃSTWEM, SPOKOJEM, PORZĄDKIEM I PRZEWIDYWALNOŚCIĄ.

 

Kandydaci na radnych z KWW Agaty Wójcik Dla Ludzi Dla Miasta:
Okręg 1- Adam Staliński 
Okręg 2- Barbara Mulczyńska
Okręg 4- Marek Błajecki
Okręg 5- Piotr Namysł
Okręg 6- Magdalena Kamińska
Okręg 7- Krzysztof Niewczyk
Okręg 9- Dariusz Grzegorski
Okręg 10- Andrzej Rychlewski
Okręg 11- Mikołaj Rybczyński
Okręg 12- Leszek Pobojewski
Okręg 13- Ewelina Marcinkowska
Okręg 14- Renata Kawalec
Okręg 15- Wiesława Grycza
Agata Wójcik
Kandydatka na burmistrza miasta Puszczykowa

Komentarzy: 25 o “Wyborcza stawka

 1. Nie nastawiajmy puszczykowian przeciwko mosinianom. Tam tez jest walka o ratowanie gminy. Pomyslmy o synergii ,Puszczykowa i Mosiny, o mini aglomeracji, razem będziemy mogli więcej.

 2. „Bo w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz”.
  Drodzy Mosinianie wybierzcie mądrze i nie fundujcie nam autostrady przez Puszczykowo.
  I wtedy na pewno się dogadamy.
  Pod warunkiem, że i my zmienimy naszą lokalną władzę.

 3. Jeśli wygra P. Mieloch to mieszkańcy Puszczykowa możecie być pewni po trupach będzie realizował swoje obłąkańcze pomysły strefy przemysłowej i macie tranzyt przez miasto jak w banku. A o spacerach po Rogalińskim Parku Krajobrazowym zapomnijcie.

 4. Wiaruchna, a ja pytanko mam do Was: A tamci drudzy to mają jakieś spotkania z mieszkańcami? Pytam, bo może się skrzykniemy i se pójdziemy i posłuchamy co tam blubrają. A kto nam zabroni.

 5. Dostaję ulotkę-czytam .KWW Agaty Wójcik przedstawia swój program,kandydatów i zaprasza na spotkanie wyborcze gdzie można zadawać kandydatom pytania.Przyglądam się młodemu człowiekowi Andrzejowi Rychlewskiemu i zastanawiam się czy udźwignie ciężar gatunkowy spraw swego okręgu .Chętny do rozmowy wydaje się być zaangażowany dla sprawy,bardziej otwarty niż młodzi kandydaci sprzed czterech lat.
  Czekam na zaproszenie z innych komitetów-nie nadchodzi.
  Dostaję ulotkę-czytam .Przemysław Stefaniak.Startuje z komitetu Razem dla Puszczykowa.Ten nie jest młody ale ma dorobek- żonę i dzieci.Ma też skromny program. Jest zapalonym wędkarzem.Znam paru zapalonych wędkarzy -nie widzą świata jak łapią ryby.Twierdzi że dzieciństwo i młodość spędził na ul. Spokojnej( to gdzie teraz mieszka?) Nic nie wiadomo o jakiekolwiek aktywności na sesjach i zebraniach na rzecz okolicy z której kandyduje.
  Dostaję ulotkę-czytam .Pani w dużych kolczykach (mówią że diamentowych)zachęca poznajmy się, ,działajmy razem!Przyglądam się jej -chce razem ale tylko z KOD-em i PO .
  Obok kandydat z jej obozu-Kocham Puszczykowo-Piotr Płóciennik.Jest program całego komitetu KP.Także pisze o rodzinie ale najwięcej o swoich sukcesach zawodowych, stanowiskach i nagrodach.Nie wiadomo co sam chce robić w radzie.
  Do ulotki dołączono wizytówkę Pana Piotra Płóciennika.Widać po tym że to my wyborcy mamy zabiegać o kontakt z nim a nie on z nami. Pytam sąsiadów- nikt go nie zna, nikt nie wie gdzie mieszka. Podobno w Puszczykowie jest od około dwóch lat ( z wpisów na Forum)a ujawnił się publicznie parę miesięcy temu i od razu można było określić cel jego aktywności-radny.
  Rozważamy z przyjaciółmi i sąsiadami kandydatury.Czy zapalony wędkarz mając branie zostawi wędkę i pójdzie manifestować przeciw wycince drzew?Czy Prezes dając nam wizytówkę z numerem telefonu traktując jak petentó, będzie miał czas dla nas wyborców podczas kolejnego szkolenia czy odbioru nagrody i wyłączy może telefon?
  Myślimy i już wiemy .
  Wyborca okręgu nr 10

  1. Obserwując styl prowadzenia kampanii wyborczej dochodzę do ciekawych wniosków. Ekipa obecnego burmistrza ostro zainwestowała we wszelkiego rodzaju plakaty i bilbordy rozwieszane wszędzie gdzie się da. Rozmach robi wrażenie.. ale nie bardzo rozumiem cel takich „inwestycji”. Przecież ekipa ta rządzi dwie kadencje. My jako mieszkańcy jesteśmy ich Pracodawcami !. Wyobrażacie sobie Państwo sytuację w prywatnej firmie, że po ośmiu latach Wasz pracownik postanawia się przedstawić jak wygląda bo uważa, że go Państwo nie znacie?!!!!!!. Czy nie uwłacza to godności Wyborcy?!!!!!.. Fakt ten zadziwia w zestawieniu z tym, że ekipa AB nie przeprowadza spotkań przedwyborczych z mieszkańcami. Czyżby się Ich bała? Powielane są punkty programowe z poprzednich kampanii. Tymczasem uważam, że program powinien być tworzony dynamicznie i uzupełniany podczas rozmów na spotkaniach przedwyborczych. Każdy z nas ma inne problemy i podczas dyskusji może je przedstawić BO JAKO PRACODAWCA MA DO TEGO PRAWO! Dlatego dużo cenniejsze jest przeprowadzanie kilku spotkań przedwyborczych z mieszkańcami, gdzie nawiązuje się rozmowę z kandydatami i zmusza do udzielenia odpowiedzi na różnego rodzaju problemy – również te najbardziej przyziemne. Ludzie nie są głupi i głosują na ludzi a nie na obrazki. W przyszłej Radzie na sesjach wolne głosy powinny być pierwszym punktem porządku obrad a nie jak dotąd ostatnim. Jest to niewyobrażalne, że na spotkaniu pracodawców i pracowników (sesje i posiedzenia) ci drudzy udzielają głosu tym pierwszym na końcu, niejednokrotnie nie dopuszczając w ogóle ich do głosu. Dlatego styl prowadzenia kampanii przez KWW Agaty Wójcik jest pozytywnym sygnałem, że dzięki Państwa głosom jest możliwy powrót do normalności.

  2. Pan Stefaniak startował w 2014 z okręgu 13 ze swojego komitetu Razem dla mieszkańców
   w wyborach uzupełniających w kwietniu 2012 z okręgu 6 z komitetu Razem dla mieszkańców,
   teraz od Balcerka z okręgu 10 z komitetu Razem dla Puszczykowa

   1. Pan Stefaniak mieszka na ulicy Nowe Osiedle naprzeciwko orlika. Tam jest mało drzew, więc myślę że o drzewa nie zawalczy. Mentalnie i wizualnie całkiem inny rejon miast, niż rejon w okręgu 10 przy muzeum Fiedlera.

 6. Byłem na obu spotkaniach przedwyborczych Agaty Wójcik i wybieram się na trzecie, w najbliższy czwartek.
  Ze spotkania na spotkanie, upewniam się o słuszności mojego i mojej rodziny, znajomych wyboru.
  To taka kolosalna różnica miedzy obecnym burmistrzem a jego kontrkandydatką.
  Język , jakim Pani Agata się komunikuje z ludżmi, jasność przekazu, kultura i takt, znamionują osobę, której nie trzeba będzie się wstydzić, kiedy przyjdzie czas publicznie reprezentować moje miasto i mnie samego, jako mieszkańca.
  Widziałem burmistrza w czasie jego wystąpień, cóż powiedzieć?
  Wypowiedzi o Grobli i o zabitym dziku, wypowiedzi,a raczej ich próby na sesjach, kto słyszał choć raz, wie o czym mówię.
  Wypowiedzi kandydatki na burmistrza są na temat, klarowne, mają początek i koniec, znać dużą swobodę i obycie , wynikające z wielu lat pracy z ludżmi, wystąpień publicznych, pracy przy prowadzeniu ważnych wydarzeń .
  Nie bez znaczenia, przynajmniej dla mnie, jest także fakt posługiwania się biegle językiem obcym .
  Moim zdaniem, w 21 wieku, dobrze, żeby osoba stojąca na czele miasta i reprezentująca mieszkańców poza nim, także zagranicą, posiadała także taką umiejętność.
  Reasumując, wybierzmy tak, żebyśmy nie musieli się wstydzić.

 7. Na ulicy Dworcowej / vis a vis apteki/ trzy zaparkowane samochody blokują ścieżkę rowerową.
  Gdzie jest straż miejska?
  Za chwilę dzieci wyjadą na rowerach ze szkoły, by wrócić bezpiecznie do domów.
  Te samochody ewidentnie zagrażają ich bezpieczeństwu.
  Gdzie jest straż miejska?

   1. Tu nie ma się co śmiać, na Dworcowej źle się dzieje od dawna. Władza także o tym wie i wykonuje ruchy pozororowane. O godzinie odbioru dzieci z Fincha też jest problem, samochody rodziców odbierających dzieci parkują na chodnikach i tylko patrzeć kiedy dojdzie do kolizji.

 8. Głosuję na osobę mieszkająca w moim okręgu wyborczym gdyż negatywne decyzje dotyczą również jego miejsca zamieszkania i będzie z nimi walczył.Spadochroniarze będą bardziej troszczyli się o własne miejsce gdzie mieszkają w myśl zasady” koszula bliższa ciału”
  Wyborca okręgu nr10

 9. Niestety w 3 okręgu nie ma za bardzo wyboru :/
  I chyba jednak wolę pana Hetmana od pani Ciesielskiej.
  Chociaż wydaje mi się że to wybór pomiędzy złym kandydatem a gorszym :/

  1. Współczuję, choć Ciesielskiej można przypomnieć z jakich powodów zostaje Radną, a Hetman już nie pamieta po co radnym został.

   1. Jednak raczej nie zagłosuję na Panią m.in. bezczeszczącą godło (tęczowy orzełek w jednym z postów na fb)… Jeszcze jakby oświadczyła że zrezygnuje z politycznej działalności w KODzie jeśli zostanie radną :/ Z drugiej strony szanuję Panią za aktywność jednak zdecydowanie to nie moja bajka.
    A jak będzie dobry burmistrz (mam nadzieję że Pani Wójcik) to skoro Pan Hetman taki uległy to chyba nie stanie w opozycji?
    Zostało jeszcze kilka dni na przetrawienie tego dylematu :/

 10. Agata Wójcik jest bardzo słabo przygotowana do przejęcia funkcji burmistrza. Może zdobędzie z 25% głosów, ale na pewno nie zwycięży. Czeka ją kilka ostatnich dni kariery. Nikt z jej nominatów się do radny nie dostanie. No może poza Markiem Błajeckim, bo ma słabych kontrkandydatów.

 11. Bardzo ważne są wybory do rady powiatu.Rada powiatu wybiera starostę a przecież szpital i newralgiczne ulice należą do powiatu.Potrzebujemy starosty który wesprze zielone Puszczykowo.Potrzebujemy radnego który tak samo myśli.To Pan Tomasz Kromolicki.

  1. Powiat bardzo ważny .
   Po wczorajszym wystąpieniu Pana Zalewskiego – członka Zarządu Powiatu Poznańskiego, rzekomo z grupy „niezależnych” jeszcze bardziej się w tym upewniłem.
   Nie !!! dla Pana Zalewskiego wspierającego pomysły Pana starosty.
   Do Powiatu – kandydaci mieszkający w Puszczykowie.
   Ci, którzy myślą o dobru naszego miasta bez tuneli, wiaduktów, zwiększania prędkości na naszych ulicach.
   Tak!!! dla ludzi mądrych i rozważnych.
   Popieram kandydaturę Tomasza Kromolickiego, chociaż niekoniecznie do końca ” z mojej bajki”.

  2. Też oddam głos na Tomasza Kromolickiego. Dosyć bezradnych radnych, którzy olali nas w sprawie szpitala, marketu, tunelu i obudzili się dwa miesiące przed wyborami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.