Porządek obrad

 1. sesji Rady Miasta Puszczykowa

29 listopada 2016 r. godz. 17:00

sala sesyjna Urzędu Miejskiego w Puszczykowie, ul. Podleśna 4, budynek B

 

 

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przedstawienie porządku obrad i rozpatrzenie ewentualnych wniosków o jego zmianę.
 3. Przyjęcie protokołu nr 23/16/VII z 4 października 2016 r.
 4. Przyjęcie protokołu nr 24/16/VII z 25 października 2016 r.
 5. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie: zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzenia ścieków na okres od 1.01.2017 r. do 31.12.2017 r. (druk nr 170).
 6. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie: wyrażenia zgody na dzierżawę części nieruchomości stanowiącej własność Miasta Puszczykowa położonej przy ulicy Powstańców Wielkopolskich (druk nr 171).
 7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie: zaliczenia do kategorii dróg gminnych (druk nr 172).
 8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie: wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości przez Miasto Puszczykowo (druk nr 173).
 9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie: udzielenia pomocy rzeczowej Powiatowi Poznańskiemu (druk nr 176).
 10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie: zmiany uchwały Nr 92/15/VII Rady Miasta Puszczykowo z dnia 17 grudnia 2015 r. w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Puszczykowa na lata 2016-2023 (druk nr 174).
 11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie: zmiany uchwały budżetowej Miasta Puszczykowa na rok 2016 Nr 93/15/VII z dnia 17 grudnia 2015 r. (druk nr 175).
 12. Zapoznanie z protokołem pokontrolnym Komisji Rewizyjnej z kontroli inwestycji pn. „Budowa ulicy Kochanowskiego w Puszczykowie”.
 13. Sprawozdanie z bieżącej działalności Burmistrza oraz referatów Urzędu Miejskiego.
 14. Informacje Przewodniczącego Rady Miasta.
 15. Interpelacje, zapytania i wnioski radnych.
 16. Wolne głosy.
 17. Zamknięcie sesji.

Dobrych wiadomości spodziewać się nie trzeba, bo pewno znowu podwyższą nam mieszkańcom (chyba najwyższe w Polsce) ceny wody i ścieków.

Kto może niech pójdzie na sesję.  Odzywać można się tam kiedy już wszystko przegłosowane, ale że władze Puszczykowa nie lubią kiedy patrzy im się na ręce… choćby z tego względu wizyta w urzędzie jest wskazana.

redakcja

Przepraszamy pana radnego Musiała, o którym napisaliśmy, że zasiada w radzie nadzorczej spółki Aquanet.  Jak wynika z jego oświadczenia, od kwietnia br. nie zasiada już we władzach tej spółki. Bardzo przepraszamy.

medic_1

 

 

Komentarzy: 15 o “Wtorek 29 listopada – sesja Rady Miasta

 1. Proszę o sprostowanie nierzetelnego artykułu i napisanie choć jeden raz prawdy. Od kwietnia br. nie zasiadam w RN Aquanet S.A. zaś w moje miejsce wszedł przedstawiciel gminy Czerwonak. Na przyszłość zalecam weryfikowanie swojej wiedzy bo kolejny raz czytelnicy mogą przekonać się o merytorycznym przygotowaniu tzw. redakcji.

  1. Popieram Pana tu ani razu prawdy nie napisali. Proszę o prawdziwą informację kiedy jest sesja.

   1. Pan Radny Musiał sam zapracowuje sobie na własną opinię. To właśnie on nie napisał prawdy, wprowadził w błąd mieszkańców swoim przedwakacyjnym artykułem w Biuletynie miejskim „Echo Puszczykowa”. Czy Pan Radny, jako humanista, nie widzi różnicy pomiędzy wielkością 300 m a 1200?
    Jako humaniście można mu wybaczyć ten błąd, ale jako prawnikowi stanowczo NIE!

   2. Także popieram radnego Musiała, który zawsze mówi prawdę, tylko prawdę, g…o prawdę.

 2. Proszę o sprostowanie nierzetelnego artykułu poprzez poinformowanie czytelników forum, iż od kwietnia 2016r. nie zasiadam w radzie nadzorczej aquanet s.a. i nie pobieram wynagrodzenia od tej spółki. Zawsze byłem przeciwko podwyzsce taryf. Warto aby czytelnicy dowiedzieli się, iż od września zasiadam w radzie rodziców SP nr 2 w Puszczykowie. Pozdrawiam

  1. Szanowny panie radny.
   Przepraszamy, za tę błędną informację, ale niestety nie zauważyliśmy w informatorze miejskim „Echo Puszczykowa” informacji, że przestał pan w kwietniu pełnić funkcję we władzach Aquanet. Pomyłki takie się zdarzają, za co my przeprosiliśmy.
   Zanim jednak zarzuci nam pan brak merytorycznego przygotowania i kolejne kłamstwa, to chcielibyśmy przypomnieć panu, że w lipcowym Echu Puszczykowa w artykule napisanym przez pana i radnego Krzyżańskiego podaliście informację o tym, że w planie zagospodarowania dla terenu przy torach na ul. Moniuszki ma się znaleźć zapis o maksymalnie 300 metrowej powierzchni sprzedaży. Jak pan wie, jest to dalekie od prawdy i niestety nie dopatrzyliśmy się w następnych numerach „Echa Puszczykowa” ani pańskich przeprosin, ani sprostowania. Czego to jest znakiem? Echo Puszczykowa posiada profesjonalną redakcję, która jest wynagradzana z naszych podatków, więc tym bardziej znalazłoby się tam miejsce na słowo: Przepraszam. A może ten brak sprostowania i przeprosin, ma coś wspólnego z tym, że nagle stał się pan zwolennikiem marketu o powierzchni 1200metrów?
   Pozdrawiamy pana serdecznie

   1. w internecie nic nie ginie „Januszki” te wszystkie świństwa które wypisujecie , szczujecie ludzi i szerzycie nienawiść między mieszkańcami są nie do przyjęcia. Odrażające postępowanie.

    1. Mieszkańcu Puszczykowa w internecie nic nie ginie, te wszystkie świństwa które wypisujesz szczujesz ludzi i szerzysz nienawiść między mieszkańcami, co jest nie do przyjęcia są nie do przyjęcia. Odrażające postępowanie.

  2. Panie Musiał rok temu jak na sesji było głosowanie w sprawie podwyżek pan się wstrzymał, a nie był przeciw. Czyli nie napisał pan prawdy, bo wstrzymanie to nie to samo co sprzeciw. Chyba, że już pana pamięć zawodzi.

 3. Na ul. Solskiego na jednej z działek wycięto piękne, zdrowe świerki przed domem. Czy ktoś wie dlaczego?
  Czy ma to związek z zapowiedzianymi przez Burmistrza robotami drogowymi , a podejrzewanym przez mieszkańców poszerzeniem tej ulicy dla klientów marketu?
  Czy właściciel zapłacił miastu za wycinkę starych i zdrowych drzew?

 4. Pan radny Jakub Musiał apeluje o „napisanie choć jeden raz prawdy”. Wnioski.

  1. Jest w grupie osób celowo głoszących nieprawdę, że na Forum pisze się same kłamstwa i obrzuca „porządnych” ludzi hejtami.

  2. Przebywa w towarzystwie osób, które głoszą nieprawdę, że na Forum pisze się same kłamstwa i obrzuca „porządnych” ludzi hejtami.

 5. Pan Musiał źdźbło w oku bliźniego widzi, a nie dostrzega belki w swoim. Ile to razy jego artykuły w Echu Puszczykowa były czystą propagandą. Trzystoma metrami kwadratowymi wprowadził nas w błąd. Podobno niechcący. Ale przecież nie jest w opozycji, więc firmuje czyny burmistrza i urzędu. Teraz jeszcze głosuje za marketem.

 6. Panie M .czy pan/dla takich radnych pisze się z małej litery/ czytałeś Targalskiego,Mirosza i Kanie „RESORTOWE DZIECI” jeśli nie to zabierz się pan do roboty i przed snem odświerzysz pan swój umysł i może nasuną się panu jakieś refleksie związane z radosnym dla pana dzieciństwem w PRL.

 7. PANIE MUSIAŁ jak się Panu nie podobają powyższe wpisy to załóż Pan swoją witrynę ,a dowiesz się Pan o sobie wiele więcej co myślą o Panu i Pana komisji „antyrozwoju miasta” mieszkańcy.Pozdrawlaju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.