Wczoraj, w środę 18 stycznia odbyło się zapowiadane na Forum posiedzenie Komisji Rozwoju RM.  Głównym przedmiotem obrad był plan zagospodarowania obejmujący centrum Puszczykówka, rozbity na część A (obejmujący teren pomiędzy ulicami: Kościuszki, Solskiego, Moniuszki i Dworcową) i część B ( teren przy torach na Moniuszki, gdzie burmistrz i deweloper chcą aby powstał market).

W projekcie dla terenu nazwanego częścią A  – wypracowano rozwiązania korzystne dla mieszkańców.  Tu przez lata mieszkańcy  walczyli, aby na terenie byłej fabryki chrupek nie powstał market.  Udało się bo w projekcie planu wpisano, że na miejscu fabryki będą mogły powstać tylko budynki mieszkalne, bliźniacze.  Projekt ten nie wywołuje więc obecnie protestów mieszkańców i sąsiadów tego terenu.

logomale

O części B na terenie której ma powstać market informowaliśmy wielokrotnie. O akcjach protestacyjnych, ulotkach, programie telewizyjnym itd. informować chyba nie trzeba.  Jeszcze w ubiegłym tygodniu prosiliśmy mieszkańców o składanie jak największej ilości uwag, w których mieszkańcy mogli zawrzeć brak zgody  na taką inwestycję.  Jak dowiedzieliśmy się wczoraj, wpłynęło ich bardzo wiele, za co dziękujemy.  Niestety, zostały one przez burmistrza odrzucone.

baner-kancelaria-podatkowa-729x90_c

Komisja Rozwoju we wczorajszym głosowaniu nie rekomendowała Radzie tego projektu. Przeciw projektowi w obecnym kształcie głosowali radni: Hempowicz, Wójcik, Łagoda i Grzonka. Za tym projektem ( a więc za marketem) głosowali radni: Musiał i Ryglewicz.  Warto zapamiętać nazwiska radnych, kto jak głosował.  Radny Krzyżański nie głosował, był nieobecny.  Wszystko jednak zadecyduje się w przyszłym tygodniu podczas sesji.  Wtedy liczny udział mieszkańców będzie niezbędny, bo w Radzie mają przewagę stronnicy pana burmistrza.

Red.

Ps. Wczorajsze posiedzenie komisji znowu stało się „areną” demonstracji niegrzecznego zachowania jej przewodniczącego – pana radnego Jakuba Musiała.  Odbieranie mieszkańcom głosu, uniemożliwienie zadawania pytań i bardzo obraźliwe ich traktowanie stało się jego „znaczkiem firmowy”.

mama

Komentarzy: 5 o “Większość komisji rozwoju przeciwna marketowi na Moniuszki

  1. Buta i arogancja panów Musiała i Potockiego, jedyne cechy jakie pozostaną w pamięci mieszkańców. Szkoda.

  2. Żadne rzeczowe argumenty przeciwko temu molochowi handlowemu przy domach jednorodzinnych nie trafiły do Radnych : Musiała i Ryglewicza . Co ciekawe ,nawet te, które podnosił sam Burmistrz Balcerek przy odmowie wydania warunków zabudowy korzystnych dla inwestora. Warto się nad tym zastanowić … i zapamiętać.

  3. I znowu mieszkańcy są pozostawieni sami sobie.
    Najgorsze są niedomówienia i brak rzetelnej informacji, a to właśnie budzi największe oburzenie i niesmak.

  4. Ryglewicz takie szanowane/dotąd/ nazwisko czy ci nie wstyd co by ś.p. dziadek twój o tym powiedział za czym ty głosowałeś. W elitach nazwisko zobowiązuje,natomiast w ELYTACH już nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.