Z takim „filmowym” komunikatem zwrócili się do nas mieszkańcy Puszczykówka – rejon ulic: Spokojna, Fiedlera, Słowackiego.  Od czasu ostatnich wichur minęło już trochę czasu, ale na tych ulicach cały czas jest ciemno, nie naprawiono do tej pory awarii oświetlenia ulicznego. Przy coraz szybciej zapadających jesiennych ciemnościach: ani przyjemnie, ani bezpiecznie nie jest.  Mieszkańcy zgłaszali już problem do urzędu miasta, niestety na razie bez skutku. Niestety takie sytuacje się zdarzają w różnych częściach miasta i czasami trwają, jakby nikt poza mieszkańcami problemu nie dostrzegał. Stąd prośba do nas o interwencję, choć my poza napisaniem kilku słów na ten temat, wiele zrobić nie możemy.

Dlatego w imieniu mieszkańców tych ulic apelujemy o szybsze podjęcie działań.

red.

Komentarzy: 42 o “Widzimy ciemność

 1. Ze strony Urzędu Miasta:
  „17.10.2017
  Awaria oświetlenia ulicznego w Puszczykowie

  Uprzejmie informujemy, iż zgłoszone awarie oświetlenia na ulicach naszego miasta są sukcesywnie naprawiane. Na ulicach Fiedlera, Słowackiego i Spokojnej latarnie nie świecą, ponieważ zerwaniu uległa linia napowietrzna – 2 obwody i 3 przęsła. Naprawa będzie możliwa po wycince gałęzi, które uniemożliwiają dotarcie do uszkodzonych słupów.
  Natomiast na ul. Wiązowej od Dworcowej do Langego, awaria spowodowana jest brakiem 9 przęseł linii napowietrznej (400m). Kolejnym miejscem, w którym oświetlenie zostało uszkodzone to ul.Niepodległości, na której nie świecą 3 latarnie oraz na ul. 3 Maja uszkodzeniu uległo 7 lamp. Awaria będzie naprawiona po lokalizacji zwarcia, być może do końca tygodnia.
  Na ul. Żupańskiego zerwany został przewód na bezpieczniku. We wszystkich wskazanych miejscach prace trwają, mamy nadzieję iż wszystkie usterki zostaną naprawione w jak najkrótszym czasie. Za utrudnienia uprzejmie przepraszamy.”
  Zwracam uwagę na datę – umieszczono wczoraj.
  Może warto posprawdzać przed publikacją artykułu?

  1. Powyższy wpis to Stanisław Bareja w czystej formie. Forum pisze, że nie ma oświetlenia, a jp odpowiada, że warto posprawdzać przed publikacją tej informacji na stronie urzędu, bo tam piszą, że nie ma światła. I co z tego, czy przez to światło będzie?! Czy my sami nie wiemy, gdzie lampy nie działają?! Opis, gdzie co nie świeci nas nie oświeci. Ze swej strony mogę jeszcze dodać, że od wielu dni nikt tu nie widział żadnych elektryków, a wycinka gałęzi zdaje się odbyła się już wiele dni temu. Zresztą jakie to ma znaczenie? Dlaczego światła brak? Bo go nie naprawili. UM o tym wie, pisze przecież, a my zamiast światła mamy sobie przeczytać o jego braku. Miś?!

   1. Panie Pietraszak, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Skoro (ciągle anonimowa) redakcja tego forum podnosi larum, że nikt poza mieszkańcami nie chce zauważyć problemu – donoszę, że to nieprawda. Rozumiem, że skoro Pan nie zauważył elektryków (dyżur 24-godzinny na posterunku w oknie?), to oznacza, że urząd, energetycy i kto tam jeszcze – jak te trzy małpki – nie widzą, nie słyszą i nie mówią… A wystarczy zajrzeć na stronę urzędu lub zadzwonić… Ale przecież znowu jest okazja do krytyki, co z tego, że marnie uzasadnionej, prawda?

    1. Szanowny Panie jp. Akurat fragment tekstu, że nikt poza mieszkańcami nie dostrzega problemu, tyczy się nie tylko tej, ale w ogóle podobnych sytuacji. To tak a’ propos czytania ze zrozumieniem.
     Mieszkam przy głównej ulicy miasta, a wcale nie trzeba wichury, aby lampy uliczne nie świeciły tydzień. To zdarza się wielokrotnie w ciągu roku. I zaręczam, że na stronie miasta nigdy jeszcze wyjaśnień nie było. Oczywiście można uznać, że to czepianie się. Oczywiście – na tym Forum pozwalamy na takie jak Panska opinie.
     Ps. Proszę spróbować krytyki działań władz miasta na stronie urzędu lub w Echu, które teoretycznie są naszą wspólną własnością. Powodzenia życzę.

     1. Dziękujemy Ci że możemy pisać na Twoim „forum”
      Jakaż to łaska nas spotkała o Panie 🙂

     2. Panie mieszkancu Puszczykowa. Mogę Panu zaproponować tylko to, co wcześniej zaproponowałem Panu jp. Pozdrawiam

     3. Jestem zdania, że każda władza powinna mieć czuwającą nad jej działaniem opozycję. I dobrze, że ta opozycja w Puszczykowie jest. Jednakże krytyka w wykonaniu tejże powinna być rozsądna i przemyślana, poparta faktami. Nie można w czambuł potępiać przeciwników, opierając się na niesprawdzonych czy wręcz naciąganych (delikatnie mówiąc) informacjach. A Pańskie Ps. kojarzy się wręcz z niesławnym „a w Ameryce biją Murzynów”…
      Dobrze, że jest forum opozycji. Tylko niech będzie bardziej wiarygodne. A wtedy może szanowna, tajemnicza „red.” ośmieli się podpisać nazwiskiem pod swoimi tekstami 🙂
      Ps. Nadal twierdzę, że problem braku oświetlenia został przez urząd dostrzeżony, czego dowodzi cytowany przeze mnie wpis.
      Ps.2 Dziwię się, że nie krytykujecie opieszałych energetyków. Wydaje się, jakbyście mieli tylko jedną tarczę strzelniczą… Naprawdę chodzi Wam o interes Puszczykowian?
      Ps.3 I uprzedzając – nie, nie jestem pracownikiem urzędu 🙂

     4. Szanowny Panie js – gratuluję tupetu i poczucia humoru: podpisać się js i równocześnie stawiać zarzut, że redakcja podpisuje się jako redakcja. Gratuluję

     5. Szanowny Panie! Dziękuję, docenił mnie Pan! Jednak pragnę zwrócić uwagę, iż moja skromna osoba jest tylko jednym z tysięcy szarych internautów, nie pretenduję do miana redaktora żadnego medium, natomiast tzw. „red.” anonimowo firmuje to forum i popełniane na nim artykuły. O ile się orientuję, w mediach (a do takich ośmielam się zaliczyć to publiczne przecież forum), istnieje zwyczaj umieszczania tzw. stopki redakcyjnej. Tutaj tego nie ma, pytanie – dlaczego. Nie chcę sugerować możliwych odpowiedzi…
      Żałuję, iż z całego mojego postu odniósł się Pan wyłącznie do tej jednej kwestii.
      Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy.
      Ps. Podpisuję się „jp”, nie „js”

     6. https://pl.wikipedia.org/wiki/Forum_dyskusyjne
      Proszę zapoznać się z definicją Forum, nie znajdzie pan żadnej wzmianki o konieczności ujawniania przez prowadzących (w naszym przypadku Redakcję) nazwisk. To nie gazeta, ani dodatek internetowy do gazety, gdzie obowiązkiem prowadzących jest podanie składu osobowego Redakcji. Ponadto, czy to jest rzeczywiście takie istotne? Istotne jest to, że są i to co robią dla naszej społeczności.

 2. A jak w poprzednim tekście napisali o wstawionych przez urząd datach 1969r. , to ewidentnie pracownik urzędu, komentował że czepiają się daty. To w końcu te daty na stronie miasta mają jakieś znaczenie czy nie?

  1. Jaki Kamiński takie forum. Poziom żenujący, o wiarygodności można zapomnieć.
   Dziwię się tym wszystkim szkalowanym tu osobom które pełnią publiczne funkcje w ramach mandatu
   społecznego, że nie podejmą kroków prawnych. Ale pewnie nie chce im się taplać w takim błocie.

   1. Szanowny A.
    Proszę podać jakąś niewiarygodną lub nieprawdziwa informację przeze mnie podaną lub przykłady szkalowanie przeze mnie osób jakichkolwiek . Myślę że takich sie nie znajdzie,wiec dlaczego mnie Pan/i obraża?

    1. Odsyłam do Pańskich tekstów i komentarzy pod nimi,
     choć większość nie jest podpisana przez Pana.
     Ale wszystko jest do sprawdzenia.
     I nie jest to obrażanie ale wyrażanie swojej opinii.

     1. Podpisuje się Pan raz tak, raz inaczej. W stosunku do mnie Pan wyraża tylko opinię, ale innym pan tego zabrania twierdząc, że obrażają władze miasta, choć pisze pan dokładnie takim samym stylem. Bardzo pokrętne to tłumaczenie, szczególnie że nie napisał Pan gdzie ja podaję nieprawdziwe informacje, czy kogoś obrażam, co wcześniej wyraźnie napisał. Obiektywizmu życzę.

 3. Po tak poważnej wichurze (orkanie), urząd powinien monitorować szkody i dużo wcześniej umieścić na swojej stronie komunikat. Mielibyśmy przynajmniej wrażenie, że ktoś z urzędników się troszczy o Puszczykowo.

 4. Do mieszkańca Puszczykowa:
  nie ma przymusu pisania, a nawet czytania tego, co tutaj się ukazuje.
  Zawsze można założyć własną stronę internetową …i pozyskać czytelników.
  Panu Krzysztofowi Kamińskiemu dziękuję za to, że to Forum istnieje.
  Bez niego byśmy byli znacznie ubożsi… o wiedzę na temat tego ,co dzieje się w Puszczykowie.

   1. do Anonima:
    a co to Panu przeszkadza?.
    Zawsze chyba można się tutaj zareklamować. Tylko trzeba mieć z czym.

     1. No to teraz znam już czuły punkt!
      Inni się nie dowiedzą bo admin manipuluje komentarzami!
      To nie jest forum mieszkańców!
      Proponuję tu nie wchodzić i nie nabijać kasy prowadzącym forum.

     2. To było pytanie nie komentarz!
      Boicie się pytań wprost?
      Nadęte ego redakcji nie wytrzymuje?

     3. Trudno uwierzyć, że A. wietrząc od dłuższego czasu obrażanie innych na Forum sam obraża… Jak nazwać takie zjawisko? Podwójną mentalnością?

 5. Mieszkańcu Puszczykowa czy wiesz dlaczego zlikwidowano pytania do burmistrza .Otóż odpowiem ci bo intelektualnie i merytorycznie cała ekipa z Podleśnej i Dopiewa wraz z 15 klakierów nie dała by rady odpowiedzieć szarym mieszkańcom Puszczykowa.

 6. Klakierze idz na radę miasta ,wysmaruj rączxki wazeliną koniecznie kosmetyczną, klaszcz a wielu wspaniałych wybrańców będzie „Rosło w siłę, a Puszczykowianom będzie się żyło radośniej”.P,S.tylko nie zapomnij adresu ekipa przeniosła się do sali ponoć widowiskowej

 7. Pani Mariolu, jest Pani jedną z niewielu, którzy nie wstydzą się swoich słów i przekonań, Nie zawsze zgadzam się z Panią, lecz za to bardzo szanuję. Jednak jeśli redakcja forum ma jakiś skład, to nie widzę powodów, żeby to ukrywać. Chyba, że redakcja ma coś do ukrycia, wstydzi się swoich wpisów lub może… jest Pani jedną z nich, ze tak bardzo tego Pani broni 😉 A druga rzecz to taka, że redakcja niejednokrotnie pozwala sobie na publikowanie obraźliwych opinii osób, których personalia nie są ukrywane/wycinane lecz publikowane z imienia i nazwiska. I to przez osoby, które podpisują się anonimowo! Przecież to przechodzi przez ręce administratora. Czy w takim razie uważa Pani również, ze jest to rzecz normalna i dopuszczalna? Przecież mogą to być informacje nieprawdziwe, niesprawdzone a jedynie wyrażone przez tak na prawdę „niewiadomokogo”. I uchodzi Państwu to na sucho. Myślę, że do czasu… W każdym razie moim zdaniem – powtarzam – moim zdaniem sytuacje takie nie powinny mieć miejsca. Jak Państwo sądzą?

  1. A ja w nosie mam to, kto jest redakcją, choć jakiś czas temu redakcja informowała, że to panowie Dmowski, Błajecki,Kamiński. Dla mnie ważne jest to, że na ulicy mam wreszcie światło. A tych wszystkich ciekawskich zapytam: a kto prowadzi stronę internetową urzędu, kto jest autorem błędnych informacji, które na nasz koszt tam są propagowane? Burmistrz czy jakaś inna redakcja? O to burmistrza nie pytacie, bo boicie się mu narazić?

  2. Nic dodać, nic ująć. Mogę się podpisać pod każdym Pana/Pani słowem.
   A odpowiadając na wpis P. Marioli – tak, nie jest obowiązkiem podawanie nazwisk redakcji. Lecz istnieje coś takiego jak dobry obyczaj. I tak, jest istotne dla wielu mieszkańców poznanie składu redakcji, zwłaszcza w obliczu kolejnych, zbliżających się wyborów. Myślę, że nie tylko ja chcę poznać kandydatów/komitety wyborcze nie tylko na podstawie deklaracji wygłaszanych na spotkaniach czy wydrukowanych na ulotkach. A jak ważne jest właściwe dokonanie wyboru – chyba wszyscy wiemy.

   1. Bardzo ważne jest to, kogo wybierzemy, oczywiście ze tak. Dlatego też poznanie redakcji jak Pan/Pani pisze jest nie tylko dobrym obyczajem, a wręcz dość istotną sprawą. Każde forum ma też charakter, czy to dobry czy zły. Nie oceniam teraz wymowy tego forum, ale poznanie składu redakcji byłby bardzo miły. Oprócz Pana Krzysztofa nie wiemy kto jeszcze jest po drugiej stronie, możemy się jedynie domyślać. A szkoda.

  3. Nie wchodzę w skład Redakcji, nie znam też jej składu, ale to mi (jak można się domyślić) nie przeszkadza. Na każdy przejaw aktywności na rzecz społeczeństwa Puszczykowa patrzę pozytywnie, z tego też powodu przypominam sobie wiele komentarzy, w których wycięto wiadomości niesprawdzone. Fakt, zdarzają się komentarze, których treść i mnie szokowała zjadliwością…, ale prawa forum są takie, a nie inne. Podsumowując, wolę takie Forum, niż żadne.

   1. Dziękuję Pani Mariolu za odpowiedź.
    Oczywiście dla mnie również ważna jest aktywność na rzecz społeczeństwa, w tym dobrym znaczeniu – konstruktywna, szanująca zdania każdego z osobna, bo przecież każdy ma prawo do swojego zdania. Forum to miejsce wyrażania swojej opinii, dyskusja, sugestie, pomysły wspólnego dobra, a nie miejsce na zajadliwość wobec siebie, która często irytuje. W pełni się z Panią tym razem zgadzam 🙂 Jednak ktoś adminem jest i ktoś te komentarze publikuje…
    Życzę sobie i Państwu, obyśmy potrafili dobrze to forum wykorzystać i niech pozytywnie nam służy.
    Serdecznie Pozdrawiam

 8. Biskup Ignacy Krasicki w Oświeceniu walczył z głupotą i warcholstwem satyrą , Forum walczy dzięki swoim czytelnikom tym samym i wielka chwała za to redakcji i szacunek nie tylko ode mnie ,ale od wielu czytelników i znajomych ,którym leży na sercu dobro naszego miasteczka ,a nie jak panu powyżej podpisującemu się tylko jedną literką A /na B już go nie stać ,nie wiem czy ma tą porządną maturę z przed dziesięcioleci ,czy tą z ponoć poprawnej Rzeczpospolitej/.

  1. Stać, tylko zablokowaliście mi dostęp.
   Manipulujecie komentarzami i podpisami.
   Zawsze podpisuję się tak samo.
   Pozdrawiam.
   A.

 9. Jak reagują nasze władze i radni na pytania mieszkańców można było wielokrotnie przekonać się na sesjach i komisjach Rady Miasta.
  Brak odpowiedzi na zadawane pytania, odbieranie głosu, obrażanie obecnych na tych spotkaniach , ataki osobiste, ostentacyjne wychodzenie z sali itd. itp.
  Dobrze, że istnieje to Forum, ponieważ po likwidacji Kuriera Puszczykowskiego, będącego organem Towarzystwa Przyjaciół Puszczykowa, nie ma już medium, w którym mieszkańcy mogliby wyrażać swoje opinie na temat swojej oceny działalności lokalnej władzy jakakolwiek by ona nie była.

 10. A ja Państwu napiszę, jak zwykle przewrotnie, że z radością wpatrywałam się w ciemność i żałuję, że tylko tak krótko. Nawet przeleciało kilka sów, na co dzień wypłaszanych przez światła ulicy.
  A czy Państwo wiecie, że już od lat trwa batalia o ciemne niebo, zapoczątkowana przez astronomów? Czy w mieście ktoś widzi gwiazdy? W Puszczykowie też jest z tym problem. To takie samo zanieczyszczenie cywilizacyjne, jak hałas ulicy czy dym. A przez las chodzimy z latarką. Albo zdając się na własny wzrok.
  Wiem, wiem zaraz będzie wrzask, że bezpieczeństwo, cywilizacja, wracamy na drzewo…
  A jednak szkoda… Jaka to byłaby oszczędność prądu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.