Władze miasta nie chcą, abyśmy zapomnieli o nich nawet w spokojnym zazwyczaj czasie, pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia i Sylwestrem.  Niespodziewanie na ten czas zaplanowano bardzo ważne spotkanie, dotyczące założeń planu zagospodarowania przestrzennego dla prawie całego Puszczykowa Starego.  O wydarzeniu tym poinformowano niektórych mieszkańców, którzy znaleźli w swoich skrzynkach pocztowych takie zawiadomienia, jak to widoczne na zdjęciu.  Większość nie dostąpiła zaszczytu i o spotkaniu do tej pory nie wie.

28grudnia

Jak widać w zawiadomieniu spotkanie wyznaczono na 28 grudnia godz. 16.00.  Jeśli ktoś podejrzewa, że wzrok go myli – uspokajamy – nie myli.

Drodzy Puszczykowianie, ci którzy będą wtedy chodzić do pracy, niech się z niej „urwą” na spotkanie.  Ci którzy zaplanowali wyjazd na narty lub Sylwestra – niech odłożą wyjazd. „Ktoś” w urzędzie znowu wykazał się dużym poczuciem humoru, albo przebiegłością.

A już tak na poważnie: ów „ktoś” w urzędzie robi wszystko, aby formalnościom stało się zadość, ale żeby nikt z mieszkańców w urzędzie się nie pojawił.  Zawsze wtedy można będzie powiedzieć: mieszkańcy nie byli zainteresowani.  I znowu pewno jeden z radnych oskarży nas o sianie teorii spiskowych, ale my zadajemy sobie pytanie: co planują władze miasta, tym razem na Starym Puszczykowie, że tak bardzo nie chcą, aby mieszkańcy uczestniczyli w spotkaniu?

red.

reklama

Komentarzy: 8 o “Ważne spotkanie w urzędzie w świąteczny czas

 1. To chyba efekt decyzji podjętych na Komisji Rozwoju z 18 maja 2016.
  W Echu Puszczykowa (http://www.puszczykowo.pl/download_file/view_inline/259) jest o tym mowa na str nr 5 oraz nr 7:
  „Na posiedzeniu Komisji omówiono prace nad objęciem
  miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego
  Puszczykowa. Planami objęte są głównie Puszczykowo
  i Stare Puszczykowo, bez nich pozostaje Puszczykówko
  i Niwka. Stwierdzono, że w celu ochrony Starego Puszczykowa,
  należy przystąpić do sporządzenia nowego miejscowego
  planu zagospodarowania przestrzennego, który uniemożliwi
  niekontrolowaną zabudowę tego rejonu naszego
  miasta. Z inicjatywy przewodniczącego Komisji Radnego
  Jakuba Jana Musiała na koeljnym posiedzeniu Komisji
  Rozwoju zostanie zaopiniowana uchwała o przystąpieniu
  do sporzadzenia miejscowego planu zagospodarowania
  przestrzennego dla terenu
  całego Starego Puszczykowa z wyjątkiem
  terenów, dla których miejscowe
  plany zostały uchwalone w trakcie trwania
  obecnej kadencji.”

  Uzasadniono to jako potrzebę ochrony Puszczykowa Starego przed niekontrolowaną zabudową. Już się boję na jakie nowe pomysły ktoś mógł wpaść.

 2. Opowieści o ochronie Starego Puszczykowa ( jak z resztą całego ) znamy aż nadto. Chyba nie warto tracić czasu na roztrząsanie tego zjawiska, wszyscy wiemy, że to kłamstwo. Ale znów dzieją się u nas rzeczy straszne. Na teren WIELSPINU znów wjechały buldożery, wyrównują ( czytaj : niszczą naturalne ukształtowanie terenu ) obszar jeszcze niedawno zalesiony. Czy na to wydał zgodę burmistrz? Czy wiecie, co stanie się po ulewie, które to ulewy ostatnio zalewają nam posesje i niszczą fundamenty? Ludzie są zdesperowani, pójdą do sądu. Zamiast świątecznej atmosfery mamy żal i rozgoryczenie. Pewnie dlatego, że obligatoryjnie jesteśmy zawsze przeciw inwestycjom i robimy burmistrzowi wbrew.
  Prosimy wszystkich, nie tylko mieszkańców Starego, o wsparcie naszego protestu wobec tak spektakularnej dewastacji środowiska naturalnego. Przyjdźcie na spotkanie.
  Wesołych Świąt, panie burmistrzu!

 3. ,
  Wszyscy, którzy kochają Puszczykowo powinni tam być. Nie dajmy zniszczyć kolejnej dzielnicy Puszczykowa.

 4. Będę, bo nie chcę dalszych hałasów dochodzących z imprez organizowanych przez WIELSPIN, nie chcę poszerzania ul.Klasztornej kosztem odbierania terenów mieszkańcom, nie chcę dalszych hałasów dochodzących z terenu przy ul.Klasztornej, na którym ma powstać muzeum motoryzacji. Co do terminu posiedzenia Komisji, to faktycznie wygląda to na celowe działanie urzędników. Aby być na tym posiedzeniu muszę niestety zwolnić się z pracy.

 5. MÓWMY WSZYSTKIM SPOTKANYM PUSZCZYKOWIANOM O TYM SPOTKANIU. 28.12.GODZ. 16.00 MUSIMY TAM BYĆ I BRONIĆ NASZE MIASTO PRZED TĄ WŁADZĄ. Data i godzina świadczy o podłości i niebywałej przebiegłości jaka płynie z puszczykowskiego urzędu. Sami Państwo widzą, że dzialania są przeciwko większości mieszkańcom, którzy pragną ciszy, spokoju, porządku i zwykłej przyzwoitości panie burmistrzu Balcerek.

 6. Jak przeczytałem :ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ….to z kontekstu treści dalszej mogę napisać tylko językiem byłego prezydenta tego od BULU I NADZIEJI : CEPY,CEPY,CEPY i TYLKO WALIĆ ICH DECHĄ. Dalej bez komentarza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.