Szanowni Mieszkańcy Puszczykowa,

do 02 czerwca można składać uwagi do Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Puszczykowa.  To na podstawie tego dokumentu, po jego zatwierdzeniu przez Radę Miasta, powstawać będą miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego (mpzp), to z tym dokumentem będą musiały być zgodne. Aby ułatwić pracę tym wszystkim, którzy jeszcze uwag do Studium nie wnieśli, wspólnie z portalem Aktywne Puszczykowo publikujemy gotowe do skopiowania dokumenty.

Przedstawiamy trzy różne uwagi do tego dokumentu.  Pierwszy i drugi z nich dotyczą całego Puszczykowa, zaś dokument trzeci przygotowany jest ze szczególnym uwzględnieniem terenów lasu w rejonie ulic Pomorskiej i Mazurskiej. Wystarczy kliknąć w dokument, wydrukować, podpisać i dostarczyć do urzędu miasta.

Każdy z nas może podpisać każdy z tych dokumentów, albo tylko wybrany przez siebie jeden z nich.  Niech wszyscy aktywni, czujący odpowiedzialność za Puszczykowo mieszkańcy złożą swoje podpisy.  Pod każdym z dokumentów może podpisać się jedna lub większa liczba osób.

Ważne: musi być wyraźnie napisane nazwisko i imię, adres składającego uwagę i podpis.

Uwaga ogólna nr 1

st100011kan1

Uwaga ogólna nr 2

stu100011stu100021

Uwaga dot. las Mazurska/Pomorska nr 3

stud00011stud00021

Szanowni puszczykowianie – liczymy na liczne podpisy pod uwagami do Studium.  Przypominamy, że uwagi trzeba złożyć w urzędzie miasta w nieprzekraczalnym terminie 02 czerwca br.

Tutaj link na stronę urzędu, gdzie znajduje się część tekstowa i graficzna projektu Studium:

http://puszczykowobip.wokiss.pl/bip/komunikaty-ogloszenia/gospodarka-przestrzenna.html?pid=10433

red.

Komentarzy: 12 o “Uwagi do Studium – o tradycyjne Puszczykowo – prosimy o podpisy

 1. Czy pkt 2 str 60 nie jest pomyłką?
  „Dopuszcza się obiekty handlowe o maksymalnej powierzchni handlowej nie przekraczającej 2000mkw.”
  Powinno być chyba 200mkw, albo 400mkw.

  1. Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Błąd dotyczy strony, już poprawiliśmy. Co do meritum: proponujemy zmianę z 2000 m pow. sprzedaży na 2000 m pow. użytkowej. Różnicę wkrótce wytłumaczy w kilku zdaniach autor uwag.

  2. Punkt ten i pow. 2000 m2 dotyczy terenu przy ul. Mocka (niedaleko oczyszczalni) gdzie od wielu lat wskazywana jest w granicach miasta na jego uboczu lokalizacja pod zabudowę wielkopowierzchniową. Użycie w studium definicji powierzchni sprzedaży wprowadza w błąd i nie mówi o rzeczywistych gabarytach planowanych obiektów. Powierzchnia sprzedaży jest to tylko część ogólnodostępnej powierzchni obiektu, w której odbywa się bezpośrednia sprzedaż towarów (bez wliczania do niej powierzchni usług i gastronomii oraz powierzchni pomocniczej, magazynów, zaplecza itp.). Jeżeli zatem piszemy, że obiekt ma pow. sprzedaży 2000 m2 to jego rzeczywista powierzchnia (użytkowa) może równie dobrze wynosić 4000 m2 albo dowolnie więcej. Proszę sobie wyobrazić np. hurtownię, która ma sklep o pow. 500 m2 a przy nim magazyny i zaplecze oraz inne pomieszczenia pomocnicze o pow. 10 000 m2. Całość zamyka się w wartości 10 500 m2 przy pow. sprzedaży tylko 500 m2. Aby tego uniknąć powinno mówić się w studium o powierzchni użytkowej, która obejmuje wszystkie pomieszczenia budynku i w sposób realny a nie fikcyjny obrazuje gabaryty obiektu budowlanego.

   1. Puszczykowo powinno być miastem zamkniętym dla jakichkolwiek budynków o powierzchni większej niż największe Społem jakie jest w mieście. Dlaczego godzicie się na inne lokalizacje?
    Nie i koniec. Żadnych ustępstw, żadnych precedensów. Puszczykowo jest miastem urbanistycznie doskonałym. Potrzebny jest tylko porządek i doskonalenie tego co istnieje a nie dodawanie nowego i wywracanie dobrego i funkcjonalnego porządku.

    Chrońmy także ZIELONE PRZESTRZENIE bo one dają urbanistyczny oddech!
    Ar

    1. Zgadzam się z Ar. Na nieszczęście są tacy mieszkańcy, którym bardzo brakuje bliskości tego typu obiektów i dla nich (tak rozumiem) znalazł się ten zapis w studium.

     1. Nie słyszałem o takich mieszkańcach Puszczykowa „…którym bardzo brakuje bliskości tego typu obiektów i dla nich (tak rozumiem) znalazł się ten zapis w studium.”

      Powiedzmy i mówmy to otwarcie – takie potrzeby mają tylko inwestorzy.
      Chodzi w tej sprawie wyłącznie o FORSĘ.

      I zasadnicze pytanie DLACZEGO niektórzy z władzy tak są temu przychylni, wbrew interesowi ogółu mieszkańców. Tych z magistratu którzy tu nie mieszkają i dla nich to tylko praca można zrozumieć, ale radnych którzy tu mieszkają i (?) mają z tego jedynie uszczerbek na wizerunku to w kategoriach racjonalności nie da się zrozumieć. Mogli by w końcu wyjaśnić sąsiadom swoje decyzje, od tego mają Echo Puszczykowa. Po co komu kolejne centrum gospodarcze? Strefę industrialną wzdłuż torów wymyślił sobie w latach 90-tych Burmistrz J.Napierała ale puszczykowianie oprotestowali ten pomysł i przepędzili go ze stanowiska.
      Dlaczego znów wraca w studium planistycznym ten odrzucony zły pomysł?
      Ktoś z maniackim uporem usiłuje przekształcić Puszczykowo w Przemysłowo!
      Ar

 2. Nie wiem kto napisał ten dokument ale prawnicy potrafią napisać 100 stron samego lukru żeby cię zemdliło od słodkości po to aby wstawić jeden przecinek, ten przysłowiowy „karasek” z Księżniczki Burgundy. Tym „karaskiem” w Puszczykowie jest większa powierzchnia marketu niż największe Społem. Na każde już 600mkw powinniśmy reagować alergicznie.

  1. Moim zdaniem juz sklepy o pow. 200 m2 powierzchni sprzedażowej to dużo. Zdaje się Biedronka na „rynku” tyle ma. To tak na granicy…

 3. Proponuję przenieść festiwal opolski do sali widowiskowo sportowej w Puszczykowie.Będzie się działo!!!!

 4. Czy ktoś ma może wersję edytowalną?
  Mogłabym prosić na maila?
  Pozdrawiam, Iwona Janicka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.