Drodzy czytelnicy Forum Puszczykowo

W środę 10 maja o godz. 17.00 na terenie sali Jana Pawła II w kościele w Puszczykówku przy ul.Dworcowej rozpocznie się  spotkanie mieszkańców Puszczykowa zaniepokojonych pomysłami władz miasta: szczególnie chodzi o plany poszerzania ulic na terenie Niwki i Puszczykówka oraz Starego Puszczykowa, również kosztem prywatnych ogrodów.  Doprowadzi to do zwiększenia ruchu samochodowego, spadku bezpieczeństwa i jeszcze większego zanieczyszczenia Puszczykowa.  Mieszkańcy wyrażają również obawy wobec planów zabudowy Zakola oraz parku przy szpitalu.

Program spotkania przewiduje m.in. dyskusję z Powiatowym Konserwatorem Zabytków, aby zastanowić się nad możliwościami obrony przed takimi pomysłami władz oraz wymianę opinii samych puszczykowian.

Nie może zabraknąć tam nikogo komu na sercu leży dobro Puszczykowa, kto sprzeciwia się dalszym planom prowadzącym do degradowania naszego miasta, kto chce zachowania spokoju wokół swojego domu i domu swoich sąsiadów. TAM MUSI BYĆ KAŻDY!!

Prosimy o przekazywanie tej informacji osobom, które nie czytają Forum, a którym zależy na dobru naszego miasta.

red.

remax1

Komentarzy: 18 o “Uwaga! Spotkanie mieszkańców zaniepokojonych planami władz miasta Puszczykowa

 1. Obecność powiatowego konserwatora warto chyba wykorzystać, by zapytać o znioszczony zabytek- budynek dworca w Puszczykówku.

 2. Witam Serdecznie. Ciekaw jestem, kto wpadł na tak genialny pomysł żeby organizować ( w bardzo grubych murach ) , poważne spotkanie wiążące się z problemami naszego miasta w Kościele !!! Osobiście…, jest to podkreślony przykład bezradności mieszkańców Puszczykowa dający ogromny uśmiech na twarzach naszych wybranych radnych. Proponuję salę gimnastyczną w Gimnazjum nr 2, zaproszenie wszystkich radnych z Burmistrzem, zwolenników, przeciwników . Z mojej strony zaoferowałem zaproszenie telewizji internetowej Wirtualna Polska na 15min emisji która czeka za odpowiedzią !
  Pozdrawiam.

  1. Odpowiedź: publiczne spotkanie „w bardzo grubych murach ” Kościoła jest dlatego aby mieszkańcy nie przeklinali władzy. Mają dać świadectwo miłości a Echo to powtórzy.

 3. „Mieszkańcu” Gratuluję pomysłu z tv W.P. To bardzo wiarygodna telewizja. Problem w tym, że na niemieckich tablicach. I ich montaż( bo o relacji na żywo mowy nie będzie) tego spotkania będzie dla nas, zatroskanych dobrem naszego Puszczykowa zgubny. Sala im.Jana Pawła II w Kościele Św.Józefa Oblubieńca jest o tyle dobra, że wyposazona jest w system audio-wizualny z dobrym projektorem i nagłośnieniem. W sali gimnastycznej jest za jasno, gdyby się chciało pokazać materiały na ekranie i nie da się ustawić na parkiecie wielu krzeseł, bo się porysuje. Na koniec apel!
  Tam trzeba być ! Nic o nas bez nas WRESZCIE !!!

 4. Zaproszony jest ten „kto chce zachowania spokoju wokół swojego domu i domu swoich sąsiadów”.
  Hm, a ci którym spokój JUŻ odebrano – za poprzedniej (cacy) władzy, która to władza, nieprawdaż, tworzyła „Miasto-ogród”? albo i zaprzeszła władza przedsiębiorczego burmistrza Napierały?
  Też mają przyjść i powalczyć o spokój tych, którym aktualna (be) władza dopiero planuje zabrać ?
  Zresztą może przyjdziemy – z banerem „Witajcie w klubie!” możemy też udzielić kilku praktycznych rad dotyczących okien dźwiękoszczelnych, zatyczek do uszu, klamerek na nos etc.

 5. Witam jak zwykle macie problem zapraszam pomieszkać na górkach, poszerzenie głównej drogi i światła to najlepszy pomysł bo niedługo mieszkańcy nie wydostanie się z górnego.

  1. Na „górnym” Puszczykowie PLANUJE się w najbliższych latach budowę ok. 700 domów!!! . Dlatego BUDUJMY, POSZERZAJMY drogi (ronda, sygnalizację świetlną i dźwiękową, monitoring, radary…). Lotnisko też by się przydało. Zbudujmy sobie coś na wzór Lubonia. A ja stary puszczykowianin zapewniam Panią/Pana że doczeka się tego wszystkiego. To tylko kwesta czasu (na ul. Poznańskiej samochody już się nie mieszczą). Już „rozjechaliśmy” Puszczykowo a będzie jeszcze gorzej. I pomyśleć jak jeszcze całkiem niedawno, było tutaj cicho i spokojnie.

   1. CHROŃMY NIEZABUDOWANE KRAJOBRAZY!
    DBAJMY O WYŻSZĄ ESTETYKĘ!
    ………
    Dlatego jest mój sprzeciw wobec tez artykułu na blogu Aktywne Puszczykowo:O projekcie nowego studium cz. 3: Odnawialne źródła energii
    Promowanie kolektorów słonecznych na dachach zabytkowych budynków i ferm wiatrakowych w siedliskach krajobrazowych to promowanie ESTETYKI WYSYPISKA ŚMIECI!

   2. No tak planować to oni mogą. Tzn. zniszczyć zniszczą owszem ale dla kogo?
    Przykład – ulica Tenisowa. Numery domów na końcu tejżesz to 13 i 14, czyli działek budowlanych mniej więcej tyle (można zajmować więcej niż jedną, stąd moje zastrzeżenie). Miasto wykupiło drogę, położyło media na długości ok. 800 m. Piknie, mamy więc na sprzedaż działki z pełnym uzbrojeniem. Przez około 10 lat powstały 3 domy (słownie: trzy). Jedna działka jest ogrodzona i obsadzona obowiązkowymi tujami. Kropka.
    Teren obok, już też parę ładnych lat temu odrolniony i przeznaczony pod zabudowę, działki wyznaczone. Miasto wykupiło drogę przez pole. Co z mediami nie wiem. Kupiono działki przy lesie. Nowy właściciel pilnie wyciął porastający dwie z nich młodniak (oczywiście).
    Czy ktoś kiedyś kupi te działki pomiędzy istniejącą zabudową przy Sobieskiego a tymi, zajętymi już przy ścianie lasu? patrząc na Tenisową można się zastanawiać, choć oczywiście właściciele mogą rozdawać za darmo i wtedy chętni się znajdą. Albo pobudować szeregowce, na razie tego się nie przewiduje.
    Bardzo racjonalna ta polityka. Odrolnianie, wykup dróg, położenie mediów po to by wykorzystać niewielki procent terenu. Nie mówiąc już o tym, że mieszkańcy (no bo „miasto” oznacza podatników) fundują kilku właścicielom tych terenów drogi i infrastrukturę aby mogli sobie zarobić na sprzedaży. A jeśli w zamyśle miasto zakłada, że „odbije sobie” na podatkach przyszłych mieszkańców to przy praktycznym niewielkim wykorzystaniu tych terenów jest to założenie szalenie optymistyczne. Delikatnie mówiąc.
    Podsumowując – niszczymy środowisko by jeden czy drugi właściciel mógł sobie trochę zarobić a w dodatku dorzucają się do tego interesu wcale nie pytani o zgodę mieszkańcy.

    1. Bardzo mnie interesuje i może Redakcja na to odpowie, czy z działki budowlanej niezabudowanej (odrolnionej) na Starym Puszczykowie właściciel płaci podatek od nieruchomości czy jeszcze rolny? A co z opłatami adiaceńskimi?

     1. Opłaty – w zasadzie w tym wypadku planistycznej – o ile wiem nie ma. A podatek raczej rolny. Choć to zależy od Urzędu. Zdarzało się w Polsce że urząd kazał ludziom płacić podatek od nieruchomości podczas gdy teren wykorzystywany był „po staremu”. Gdyby tak było w Puszczykowie toby połowa z tych właścicieli i tak nie płaciła, bo de facto to są nieużytki, zero dochodu a sprzedać jest bardzo trudno.
      A w ogóle dowcip w tym że tereny przekształcane są na budowlane niejako hurtowo. Dany właściciel fragmentu takiego terenu mógł zostać „odrolniony” całkowicie wbrew własnej woli. Oczywiście „odralnia” się na podstawie wniosków właścicieli ale raczej nie wszystkich.

   3. To może zrobić Puszczykowo miastem zamkniętym ?Jeszcze się taki nie urodził żeby komukolwiek w Puszczykowie dogodzil.Może tak mniej krytyki a więcej rozumnego gadania i działania i zwolenników i przeciwników obecnej władzy.

 6. Organizacja tego spotkania swiadczy o tym, ze jest zle. Wladza wiedzac, ze odpadnie z gry w niespotykanym temoie na Jackowskiego przewala w ptojekty I ustalenia za naszymi plecami totalne zniszczenie naszego miasteczka. Dziekowac Panu Krzysztofowi I jego przyjaciołom, ze czuwa, wyłapuje I nam o wszystkim pisze. Gdyby nie on o niczym bysmy wczesniej nie wiedzieli. MUSIMY ZATRZYMAĆ wjazd buldożerów do naszych lasów I łąk! Nie będzie nam Grabkowski z Balcerkiem degradować srodowiska. Chyba, ze lubicie Państwo I chcecie mieć wlane miliony ton betonu do ogrodów, wycięte drzewa I 1500 TIRów dziennie za furtką !

 7. ..TV W.P. wywiadziki przeprowadziła z najjaśniejszymi PO-mysłodawcami, buisnesmenami racjonalizatorami i inicjatorami przebudowy naszego ZIELONEGO MIASTECZKA PUSZCZYKOWA Grabkowskim i Balcerkiem sp.b.o.o i nam przedstawiła, skoro tak bardzo się rwie do „PO-mocy”.

 8. Co się tyczy podatków to w nowym budyneczku na Dolnej Wildzie powstaje referat pod egidą samego Ministerstwa Finansów do walki z tego typu przekrętami jak nie płacenie podatku od nieruchomości zamiast rolniczego.Miejcie się na baczności bo wam policzą wstecz z odsetkami i wtedy będzie chryja.

 9. Zorientowany, szkoda że nauczono cię pisać a zapomniano o sztuce czytania – ze zrozumieniem. Nie było mowy o przekrętach i płaceniu podatku rolniczego zamiast podatku od nieruchomości. No ale miałeś swoją przyjemność – przecież dzień bez dowalenia (nazwijmy to tak) komuś dniem straconym, prawda.
  .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.