Szanowni mieszkańcy

Na łamach ostatniego numeru Echa Puszczykowa podano nieprawidłowy rozkład jazdy autobusów linii 651.  W wersji podanej w listopadowym Echu rozkład jazdy wygląda niezwykle imponująco.  Dla niekorzystających z publicznej komunikacji może być dowodem, że o publiczną komunikację władze nasze dbają, mimo zaprzestania kursów Eko Rondo.  Ale niestety, to tylko pomyłka, kosztująca tych, którzy autobusami jeżdżą sporo nerwów i czasu spędzonego na przystankach.  Autobusów do i z Poznania jedzie znacznie mniej!  Prosimy mieszkańców o niekierowanie się podanymi na łamach Echa Puszczykowa informacjami.

Na stronie urzędu miasta znalazło się wyjaśnienie o pomyłce, jednak pewno nie wszyscy ciągle wchodzą na stronę, bo kto wpadnie na to, że Echo Puszczykowa może podawać nieprawdziwe informacje?  Teraz w natłoku innych „dobrych” wiadomości ta informacja w ogóle „spadła” z pierwszej strony.  Radzimy korzystać albo z rozkładu jazdy podanego na przystankach autobusowych, albo na stronie MPK:

http://ztm.poznan.pl/#route/8:651

Niestety nie pierwszy to raz ktoś nie sprawdził, co oddaje się do druku w miejskiej, wydawanym za wieledziesiąt tysięcy publicznych złotych gazecie – Echo Puszczykowa.  Ale zbliżają się wybory, może w ramach kampanii wyborczej tak często autobusy będą kursować?

red.

Komentarzy: 19 o “Uwaga: pomyłka w Echu

 1. W poruszanej sprawie napisałam już e-maila do UM, ale odpowiedzi nie otrzymałam.
  Moje pytanie dotyczyło też szacunku dla czytelników Echa, jako informatora miejskiego i personaliów osób odpowiedzialnych za te notoryczne pomyłki( już po raz drugi w kolejnych numerach Echa zamieszczono fałszywe rozkłady jazdy)

 2. A zadaliscie sobie pytanie dlaczego Echo publikuje zly rozklad? Bo pewnie sami go nie wymyslaja tylko dostają od przewoznika. A jesli przewoznik poda echu rozklad a potem go zmieni to echo publikuje zly. Moze trzeba dotrzec do zrodla problemu a nie zaraz robic burze będącą na reke Kaminskiemu.

  1. Panie Marcinie
   Proszę zakupić termometr. Twierdzenie, że błąd w Echu i „burza”jest mi z jakiś powodów na rękę, wymaga zmierzenia temperatury ciała. I tak jeszcze dla pana wiedzy: na przystankach i na stronie ztm rozkład jazdy był prawidłowy. Wystarczyło sprawdzić by nie wprowadzać w błąd szczególnie starzych osób, które korzystają z autobusów i najczęściej nie korzystają z Internetu.

 3. W Dopiewie deficyt budżetowy na każdy kolejny rok wynosi prawie 20 mln złotych, a łączne zadłużenie gminy Dopiewo do końca kadencji może osiągnąć 100 mln złotych. A według doradcy wójta Piotra Łoździna zadłużenie Gminy nie miało przekroczyć 60 mln do końca 2018 r, a potem z roku na rok miało systematycznie zmniejszać się. Taki doradca wizjoner, pomyłki zdarzają się nie tylko w Echu.

  1. U nas będzie to samo. Tylko dajmy się jeszcze tej ekipie wykazać.
   A inna sprawa: kto wierzy i czyta ten miesięcznik propagandowy?

  1. Kliknąć w podany link Panie observator nie potrafisz? Bijesz pianę, szukasz stron zamiast kliknąć w to co po dwukropku. Napisz Pan do MPK jak mają tam błąd, albo do Balcerka bo płacimy mu za robotę zamiast nam tu gitarę zawracać.

  2. Panie observatorze dziękuję za pełne kultury zwrócenie nam uwagi. Wystarczyło przecież kliknąć w podany link, jak zwrócił uwagę obserwator, a Pan się fatygował i wylał tyle słów. Jakkolwiek dziękuję i gratuluję kultury. Pana dzieci mogą być z Pana dumne.

   1. niech Pan nie miesza nie swoich dzieci, w godną pożałowania wymianę zdań ….

  3. Jeśli „Echo” to propaganda to „Forum” jest propagandą do kwadratu. Jeśli „Echo” to „Trybuna Ludu” to Forum jest sowiecką „Prawdą” . Z tym że „Prawda” w okresie braku papieru toaletowego była bardzo przydatna. „Forum” do niczego się nie nadaje.

   1. Dlaczego w takim razie x tu wchodzi, CZYTA to co na Forum napisano oraz umieszcza swój komentarz?

    1. x tu wchodzi bo pewnie lubi swoje miasto i nie chce by taki ktoś jak Pan Kamiński miał jakikolwiek wpływ na to miasto.

     1. Proszę powiedzieć co dla naszego miasta zrobił x, co dla naszego miasta zrobił niewygodny mieszkaniec. Co zrobił dobrego pan Kamiński wiem bez podpowiadania.

 4. Ale za to szczęśliwi ,którzy wzięli kasę za powietrznowozy tj autobusiki wożące powietrze z dołu na górne Puszczykowo.

 5. Tylko śleoy niedowidzący nic oprócz własnego tyłu nie widzi co zrobił Pan Kamiński dla dobra wspólnego >Warto by wydać książeczkę z wpisami blogerów a stosunek takich mu nie życzliwych do tych którzy cenią jedyną prawdę po upadku Kuriera Puszczykowskiego jest jak 1;500 kto tego nie widzi polecam jedyny znakomity oddział w tutejszej Poliklinice.

  1. Konkretnie- Pan Kamiński, oprócz publikacji tendencyjnych artykułów, nic nie zrobił dla Puszczykowa. Miał dużą szansę dokonania zmian przez aktywne działanie- pisanie projektów, zgłaszanie swoich pomysłów do konkursów. Mógł budować a nie tylko krytykować i obrażać wszystkich dookoła. Swoją szansę zmarnował, co widać choćby po „Forum: , które już bardzo cienko przędzie. Mógł stworzyć pozytywną alternatywę dla P.Balcerka. Tymczasem zwiększył szanse na reelekcję dla Pana Balcerka. Każdym artykułem zwiększa szanse obecnego Burmistrza. Wieje stąd nudą i brakiem pomysłu na dalsze działanie. Nie mówiąc już o braku znajomości zasad dziennikarstwa. nawet dziennikarz społeczny powinien je choć w minimalny sposób stosować. Inaczej- wszystko tu jest podporządkowane propagandzie a nie dziennikarskiej rzetelności.

   1. Panie/Pani x -jeśli nie zwracasz się bezpośrednio do wymienianej osoby nie musisz tytułować jego per panie pisząc z dużej litery. To tak nieprzyjemnie pachnie lizusostwem.

 6. Do X i niewygodnego mieszkańca poco czytasz to co ci nie odpowiada „uczitsa ,uczitsa jeszczo raz uczitsa bo ty niczewo nie ponimajesz” a szkoda .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.