Otrzymaliśmy od jednego z naszych mieszkańców- czytelników bardzo ciekawy mail, z ciekawą informacją:

Panie Krzysztofie, od dnia dzisiejszego w Urzędzie Miasta w Swarzędzu działa punkt obsługi Pierwszego Urzędu Skarbowego w Poznaniu. W punkcie tym w budynku urzędu miasta przebywa jeden pracownik urzędu skarbowego, który wydaje druki oraz co najważniejsze przyjmowane są wszelkiego rodzaju dokumenty bez konieczności udawania się do Poznania. Punk ten został tam otwarty dzięki staraniom Burmistrza ze Swarzędza. Może warto skontaktować się z Naczelnikiem US Poznań Wilda i poprosić o otwarcie takiego puntu w Swarzędzu. Myślę że jak inne gminy zorientują się , że jest precedens zaczną sobie załatwiać takie same punkty.  Dla mieszkańców gmin jest to niesamowite ułatwienie i udogodnienie.
nazwisko do informacji Redakcji

Rzeczywiście byłoby to dla mieszkańców naszego miasta (podobnie jak Swarzędza) duże udogodnienie, mimo, że wiele spraw można już obecnie załatwić internetowo.  Wiadomo nie każdy wybiera tę formę komunikacji z urzędem skarbowym, nie wszystko da się tą drogą załatwić.  Dlatego skontaktowaliśmy się z urzędem skarbowym Poznań Wilda w tej sprawie.  Dowiedzieliśmy się, że urząd skarbowy jest otwarty na taką współpracę z gminami, ale wcześniej niezbędna jest inicjatywa władz miasta!  Tak więc zachęcamy władze Puszczykowa do zajęcia się tematem, pójście w ślady władz gminy Swarzędz .  Wszak do urzędu skarbowego mieszkańcy zwracają się nie tylko każdego roku wiosną, przy okazji składania rocznych deklaracji podatkowych, ale co miesiąc mieszkańcy-przedsiębiorcy, których  przecież w Puszczykowie nie brakuje.  Panie burmistrzu, puszczykowscy urzędnicy – warto pomóc mieszkańcom.

Krzysztof J.Kamiński

fot.pixabay

Komentarzy: 2 o “Urząd skarbowy w Puszczykowie?

  1. Dobry pomysł, ale powinien wychodzić przede wszystkim od burmistrza, chyba, że on zajmuje się tylko rozmowami z budowniczymi marketów. Inna sprawa: mieszkańcy zwracają się w takich sprawach do Forum, czy pana Kamińskiego, a nie do urzędu miasta. To też świadczy o burmistrzu.

  2. NIK i to szybko, ale w gabinetach skarbnika, burmistrzów.
    Minąłem kilka dni temu burmistrza Balcerka, ukłoniłem się, dzień dobry. Zignorował wszystko. Buta, że aż się niedobrze robi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.