Kilka dni temu otrzymaliśmy sygnał od jednego z mieszkańców Starego Puszczykowa, aby przyjrzeć się stanowi ulicy Przecznica. Poniżej przedstawiamy fotorelację z tej ulicy.

Ulica Przecznica w Puszczykowie

Źródełko (powyżej) zamiast przyciągać, odstrasza. Zdajemy sobie sprawę, że to nie krasnoludki podrzuciły tam butelki. Nie jest to usprawiedliwieniem, ale fakt jest również taki, że kosza na śmieci to w tym rejonie się nie uświadczy.
Ulica Przecznica w Puszczykowie

Ulica ma szczęście mieć chodnik, choć jego stan widoczny powyżej, przeczy jego podstawowej funkcji. Łatwo na nim złamać nogę lub wybić sobie zęby. Wydaje się, że w tym miejscu nie potrzeba wiele, aby doprowadzić go do stanu używalności. Trzeba tylko chcieć. Zastanawiamy się czy ktokolwiek z władz miejskich chodzi i sprawdza stan ulic i chodników?

Ulica Przecznica w Puszczykowie

A tak wygląda chodzenie z wózkiem „po chodniku”.

Nie chcemy być złośliwi, więc prosimy tylko urzędników o gospodarską wizytę na tej ulicy i wysłanie tam odpowiednich ekip remontowych. Niech już nawet będą z Dopiewa.

Red.

fot.: M. Błajecki

Komentarzy: 6 o “Ulica Przecznica przeczy opinii, że ktoś dba o nasze ulice

 1. Bałagan w mieście nie tylko na ulicy Przecznica. Można tak sfotografować prawie każdą, bo wszędzie jest podobnie.

 2. Generalnie z koszami na śmecie w Puszczykowie jest ogromny problem, o ile w centrum miasta – gdzie kwitnie życie – śmietników jest sporo, to w pozostałych jego częściach prosi się o grom z jasnego nieba. Na przykład: na całej długości ulicy Jarosławskiej stoi jeden jeden kosz na śmieci. W tym mieście niestety, ale o „Starym Puszczykowie” władze miasta zapominają już chyba w każdym aspekcie…

  1. Pani Agnieszko, o Puszczykówku również władze w tym względzie zapomniały, koszy brak!!

 3. Puszczykówko a dokładniej Nowe Osiedle, 3-go Maja, Niepodległości, Niezłomnych, Kosynierów M., okolice szpitala a nawet Dworcowa!
  Mieszkam w tamtej okolicy i odnoszę wrażenie, że nie mieszkam w Puszczykowie, bo zadbane jest tylko „centrum”, nie rozumiem dlaczego inne części miasta są w tak ewidentny sposób zaniedbywane. Przecież tutaj też oddawano głosy na obecnie rządzących (obecny burmistrz wygrał nie tylko dzięki głosom z centrum – to do czegoś zobowiązuje), dlaczego radni tych rejonów nic nie robią, tej czy poprzedniej kadencji?
  Stan chodników woła o wymianę, koszy nie ma, dojazd na Orlika piaszczysty.
  Mieszkam w bardzo ładnej okolicy, ona tylko potrzebuje zagospodarowania!
  Gospodarzu naszego miasta, zapraszam do Puszczykówka, a może jest tak, że po prostu nie zaglądacie tutaj, może gdyby ktoś z kierownictwa mieszkał w Puszczykówku, byłoby ładniej?
  Też chce mieć tak ładnie jak w „centrum” 🙂

  p.s.
  może zrobicie inny konkurs foto? na najbardziej „urodziwy” (sarkazm) chodnik w Puszczykowie?

  1. Pani pomysł konkursu na „naj” z którego dumni być nie możemy, nam również chodzi po głowach. Na razie jednak liczymy jeszcze na to, że władze obudzą się po zimie i wyczyszczą nie tylko centrum. Dajemy jeszcze czas.
   Redakcja

   Ps. Jeśli chodzi o porządek w centrum – mamy wiele sygnałów, że i tam lepiej nie jest.

 4. Liczę, że bure misie z gawry na Podleśnej obudzą się wreszcie ze snu zimowego i przystąpią do zabiegów przy zieleni. Już późno. Czekają roślinki na klombach i rondach! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.