Powyższy dokument otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników.  Jak wynika z treści Zawiadomienia, powinien być on udostępniony m.in. mieszkańcom Puszczykowa.  Wystarczy spojrzeć na datę – dokument datowany jest na 12 czerwca.  Był więc czas, aby zamieścić ten dokument i o szczegółach sprawy powiadomić w urzędowym Echu Puszczykowa.  Niestety tam informacji nie ma, są tylko informacje o kolejnych sukcesach.  Poszukiwaliśmy informacji o Zawiadomieniu Generalnego Dyrektor Ochrony Środowiska na stronie urzędu – tam też cisza, informacji brak.   W miejscy gdzie jest napisane: wywieszono w dniach i pieczęć urzędu – pusto.

Sprawa jest ważna dla mieszkańców, dotyczy inwestycji na drodze 430 i 431.  Jak widać, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska uchylił decyzję w całości, przekazał ją do ponownego rozpatrzenia, ale w jaki sposób mieszkańcy się mogą o niej coś dowiedzieć?  Jaka decyzja, czego dokładnie dotyczy?  Dlaczego urząd nie ułatwia mieszkańcom dowiedzenia się o szczegółach sprawy?  Ktoś rozumie o co tu chodzi?

red.

Ps. Poniżej w komentarzu Pani Iwony Janickiej linki do szczegółowych informacji na ten temat.  Pani Iwonie w imieniu mieszkańców i czytelników Forum Puszczykowo dziękujemy.  I w ten sposób „udaje się” wyręczać urząd miasta.

 

Komentarzy: 20 o “Uchylona decyzja dot. drogi 430 i 431

   1. Ma Pani rację, jest to na BIP urzędu. Tylko aby coś szukać, trzeba wiedzieć, że w ogóle istnieje. Dlaczego więc nie ma podstawowych informacji w Echu i na stronie miasta? Tego nie wie nikt i jak się okazuje, efekt taki, że nawet radni o sprawie nie wiedzą.

    1. Uważam, że tego typu informacje winny być podawane mieszkańcom za pośrednictwem gazety lokalnej wydawanej przez Urząd Miasta.
     W tym celu ten organ prasowy jest za nasze pieniądze wydawany, i basta!
     Inaczej należałoby zapytać: ” po co w ogóle ta gazetka?
     Dla promocji burmistrza i jego ekipy?

 1. Pani Iwono bardzo dziękujemy za linki. Tylko nadal pozostaje otwartym pytanie: dlaczego nie ma tej informacji na stronie miasta Puszczykowo i dlaczego nie poinformowano o decyzji na łamach Echa Puszczykowa?

  1. Panie Krzysztofie, informacja jest na stronie miasta. Nie wiem kiedy jest wydawane Echo Puszczykowa, ale skoro decyzja została wydana z datą 12.06.2017, zakładam, że została dostarczona pocztą, czyli należy dodać czas dostarczenia. Poznań jak widzę też udostępnił infoemację całkiem niedawno. Z zawiadomienia wynika, że uznaje się je za doręczone w ciągu 14 dni od wywieszenia, czyli nie rozumiem – w czym problem?

   1. Pani Marto, formalnie jak się okazuje wszystko się zgadza. Gdzieś powieszono, termin zachowano, urząd może czuć się usprawiedliwiony, a urzędnicy mają tzw. „blachę”. Tylko co z tego wynika dla mieszkańców? Aby szukać bliższych informacji na ten temat, muszę wiedzieć, że w ogóle jakąś decyzję wydano. Ale o tym nikt nie wie, a że nikt o nim nie wie (może poza wąskim gronem urzędników), niech świadczy to, że i radni o dokumencie nic nie wiedzą.
    Inna sprawa, skoro dokument ma datę 12 czerwca, 22 czerwca jak się okazuje powieszono go na stronie BIP, to dlaczego nie umieszczono choćby, krótkiej notki w Echu Puszczykowa, które zdążyło poinformować o wydarzeniach z Sesji, która miała miejsce 20 czerwca? Dlaczego nie było informacji na stronie urzędu?

    1. Niestety nie czytam Echa i nie wiem z jaką datą jest wydawane więc tu się nie wypowiem. Ale jak przeglądam stronę z mojego linka to widzę, że informacje o tej sprawie były podawane już wcześniej, sprawa się ciągnie chyba od 2013 r

     1. Pani Marto, wiemy, że sprawa trwa już lata i jest bardzo ważna dla mieszkańców Puszczykowa ( i nie tylko). Dlatego ważne, aby informować szeroko mieszkańców, aby dowiedzieli się o postępach w sprawie, bez zabawy w detektywów. Bo raz jeszcze powtórzę: skoro nie wiedzieli radni, to skąd mieli dowiedzieć się o wydanej decyzji zwykli mieszkańcy.
      Inna sprawa to nieprzejrzystość nowej strony miasta, na którą skarży się wielu mieszkańców. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję, myślę, że nie tylko w swoim imieniu za informację.

 2. Za późno dodałam piwyzszy komentarz – widzę, że w międzyczasie już się Pan odniósł do mojej informacji 🙂

  1. Informacja to jedno a merytoryczny komentarz tego postanowienia GDOŚ to drugie.
   Nie zaszkodził by wywiad do Echa z którymś z prawników co taka decyzja oznacza dla interesu miasta i mieszkańców. Jest wielu niezorientowanych a brak orientacji powoduje niepokój.

 3. Z przykrością muszę poinformować, że skrajna ignorancja władz miasta Puszczykowa i przejaw lekceważenia obywatela niespodziewanie uderzył również we mnie. Jak o mówią musi być ten pierwszy raz… Mianowicie, w dniu 30 maja 2017 roku zwróciłem się droga e-mailową do Burmistrza Miasta Puszczykowa z wnioskiem o udzielenie informacji publicznej, dotyczacej kwestii faktycznego i znacznego zwiększenia natężenia ruchu drogowego, a także związanego z tym potencjalnego zagrożenia dla mieszkańców jednej z ulic Naszego pięknego miasta. Wniosek oczywiście przyjęto na adres e-mailowy UM w Puszczykowie ( nadeszło potwierdzenie ). Niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymałem jakiejkolwiek informacji, chociaż ustawodawca wymaga konkretnych, nieprzekraczalnych terminów obowiazują konkretne terminy na udzielanie odpowiedzi ( 14 dni ). W związku z powyższym pozdrawiam Burmistrza i jego informatorów oraz….Do zobaczenia…

  1. Panie Robercie, prawdopodobnie Pana to nie pocieszy, ale nie jest Pan odosobniony. My również mamy problemy w uzyskiwaniu materiałów z urzędu miasta. Nam też się informacji odmawia, w naszym wypadku 14 dniowy też bywa przekraczany. Ustawa mówi, że informacja powinna być udzielona bezzwłocznie, a 14 dni jest terminem maksymalnym.
   Niestety odnosi się wrażenie, że urzędnicy pana burmistrza Balcerka traktują ten termin jak termin wyjściowy. Dlatego też nawet ten ustawowy termin bywa przez urząd naruszany. Niestety to co Pana spotyka to w Puszczykowie nie odosobniony przypadek.
   Pozdrawiam Pana w imieniu Forum

 4. Bicie piany. A już w szczególności przez Pana Kamińskiego. Człowieku, nie podchodź do miejsc z podwyższoną temperaturą – grozi ci przeistoczenie się w bezę.
  Dokument został podpisany 12 czerwca. Jak znam działanie administracji, to wysłano go 13 lub 14 czerwca. W Puszczykowie był więc o kilka dni później. Potem dekretacja … Ja, zeznam to pod przysięgą, przeczytałem informację Głównego Inspektora 20 czerwca (no może 21-tego). Kopia tej informacji wisiała bowiem na tablicy ogłoszeń przed PSS-em na Nowym Osiedlu. Jeszcze tego samego dnia wszedłem na BIP Urzędu. Była cała decyzja.
  Sądzę więc, że w informowaniu o tej decyzji dochowano należytej staranności.
  Pozdrawiam
  Puszczyk

  1. Jak dotrzymano należytej staranności to dlaczego radni nic nie wiedzieli, a w Echu nie było informacji? A już co czytałeś nie wiadomo, bo informacja nie pochodzi od Głównego Inspektora – klamczuchu.

 5. Łubu, dubu, łubu dubu niech żyje nam burmistrz naszego klubu, niech żyje nam. To mówiłem ja – Puszczyk. A wszyscy którzy krytykują naszego burmistrza, to nie ludzie to wilki, a największy z nich to Kamiński. Panie burmistrzu w zeszłym tygodniu nic nie mówiłem, bo byłem chory – mam zwolnienie. Ale w tym tygodniu wyrobię 200% normy. To mówiłem ja – Puszczyk.

 6. Nadal tylko piana. Nieprzejednanych nic nie przekona. Kto chciał ten przeczytał.
  Ale dużo ważniejsza jest dyskusja nad decyzją. Jakie niedostatki miała pierwotna decyzja? Dlaczego i o ile cofa to Mosinę w rozbudowie tych dróg? Jakie to ma konsekwencje dla mieszkańców Puszczykowa? Tu Was czekam moi polemiści.
  Pozdrawiam
  Puszczyk

 7. Wszystkiemu jest winien Kamiński,to oczywiste a poza tym Kamiński jest wszystkiemu winien

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.