Wśród uchwał na najbliższą sesję Rady Miasta znaleźliśmy takiego „kwiatka”:

Druk nr 344

Uchwała Nr …/18/VII

Rady Miasta Puszczykowa

z dnia 20 czerwca 2018 r.

 

w sprawie: ustalenia wysokości wynagrodzenia Burmistrza Miasta Puszczykowa.

 

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 2 ustawy o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 roku (Dz. U. z 2018 r. poz. 994 ze zm.), art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 902 ze zm.) oraz § 1pkt 3 i § 6 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 936) Rada Miasta Puszczykowa uchwala, co następuje:

1.Ustala się miesięczne wynagrodzenie brutto Burmistrza Miasta Puszczykowa w wysokości:

 • wynagrodzenie zasadnicze – według maksymalnej stawki wynagrodzenia zasadniczego dla wójtów, z uwzględnieniem liczby mieszkańców gminy, określonej w tabeli I. B załącznika nr 1 do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych,
 • dodatek funkcyjny – według maksymalnej stawki dodatku funkcyjnego dla wójtów, z uwzględnieniem liczby mieszkańców gminy, określonej w tabeli I. B załącznika nr 1 do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych,
 • dodatek specjalny w wysokości 40% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego,
 • dodatek za wieloletnią pracę według obowiązujących przepisów.

2.Traci moc uchwała Nr 3/14/VII Rady Miasta Puszczykowa z dnia 9 grudnia 2014 r. w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia Burmistrza Miasta Puszczykowa.

3.Wykonanie uchwały powierza się Przewodniczącemu Rady Miasta.

4. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i ma zastosowanie do wynagrodzenia należnego od dnia 1 lipca 2018 r.

Uzasadnienie

W związku z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych zachodzi konieczność podjęcia uchwały ustalającej wysokość wynagrodzenia Burmistrza Miasta Puszczykowa.

 

Od redakcji: w uzasadnieniu zabrakło nam stwierdzenie, że zastosowanie maksymalnych stawek wynika z maksymalnego zadowolenia mieszkańców.

 

 

Komentarzy: 12 o “Uchwała w sprawie wynagrodzenia dla burmistrza

  1. Ty też nie! A z głową u Ciebie ok? Pieniacz z Ciebie, komuszek taki.
   A zauważyłeś, że nie ma już pzpr-u? Pewnie nie. Oj!

 1. Można spekulować że to podniesienie wynagrodzenie wejdzie w KOMIN, PO to aby w razie przegranych wyborów wyjść z jak największą odprawą.

 2. Mamy więc bardzo dobrą wykładnię przed wyborami w Puszczykowie. Obecna kasta już wie, że Raz-dwa-trzy-odpada z gry!

  1. Nie był bym tego taki pewny. To że kilku oszołomów w internecie robi wszystko żeby oczernić Balcerka nie znaczy że ma on az tak niskie poparcie wśród mieszkańców.

   1. Oj, POmyłka! To rozżaleni, oszukani, okłamywani Puszczykowianie chcą usunąć demokratycznie „oszołoma”!

 3. A może zainteresujecie się czy w Puszczy burmistrz i urzędnicy też dają sobie premie z naszych podatków zamiast zrobić obiecany skatepark.

  1. Skatepark!! Właśnie, co ze skateparkiem, ktoś się spotkał w końcu z dzieciakami w tej sprawie? W budżecie obywatelskim pomysł miał kiedyś wysokie miejsce.

   1. z całym szacunkiem dla rodziców maluchów przedszkolnych – ale wnioskowanie, głosowanie , oraz w efekcie zrealizowanie KOLEJNEGO placu zabaw w poprzednim budżecie obywatelskim to była głupota.
    Wiadomo, – zagłosowali rodzice, dziadkowie, ciocie , wujkowie, żeby stworzyć KOLEJNY już plac zabaw – bo żeby było blisko z wózeczkiem. Oczywiście , taki plac zabaw jest doskonałym miejscem spotkań towarzyskich – często bardziej pożądanym przed matki i ojców niż dzieci… Bo to i pogadać można, i papieroska spalić – zerknijcie , nie koloryzuję…
    Darujcie – głupota do kwadratu .
    A w tym czasie projekt JEDYNEGO skateparku, WYMYSLONY I PRZYGOTOWANY PRZEZ NIECO STARSZE DZIECI trafił do kosza .
    Poważnie? Dla wątpliwego komfortu , żeby mieć pod nosem kilka huśtawek i piaskownicę – zaprzepaszczono aktywność i zaangażowanie dzieciaków – myślicie, że jeszcze kiedykolwiek zechcą zbierać podpisy pod czymkolwiek „społecznym”

 4. Nie dziwi, że Balcerek będzie się trzymał koryta… czego spodziewać się od człowieka, który gdy startował na stołek burmistrza był bezrobotnym rencistą pomagającym w prowadzeniu biznesu u swojej żony. Facet, który jako radny przez kilka lat wykazał się co najwyżej stwierdzeniami „to ważna sprawa”. „popieram” i przybieganiem na komisję, żeby odebrać dietę.
  Był lubiany i szanowany, ale to chyba zdecydowanie za mało – mam nadzieję, że mieszkańcy w końcu to widzą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.