W dniach 12—13 marca na kortach nowo powstałego obiektu sportowo—rekreacyjnego Sportoteka Puszczykowo odbył się ogólnopolski turniej dla dzieci „Tenis 10 Cup o puchar Agnieszki Radwańskiej”.

Była to już druga impreza z cyklu współorganizowanego przez fairPlayce w Poznaniu i puszczykowską Sportotekę. Główną ideą przyświecającą organizatorom jest promowanie tenisa wśród najmłodszych oraz stworzenie jak najlepszych warunków do rywalizacji dla dzieci w wieku 5—10 lat. Do udziału w projekcie udało się zaprosić najlepszą polską tenisistkę Agnieszkę Radwańską.

halam

Zespół kilkunastu osób dba o to, żeby dziecięce rozgrywki w jak największym zakresie przypominały profesjonalne turnieje tenisowe. Cykl posiada własną stronę internetową (www.tenis10cup.pl), za pomocą której zawodnicy zgłaszają się do turnieju. Znajdują się na niej również szczegóły na temat rozgrywek, a także informacje na temat patronki turnieju (Agnieszki Radwańskiej), partnerów oraz organizatorów. Utworzono również profil facebook (facebook.com/tenis10cup), gdzie na bieżąco umieszczane są zdjęcia oraz relacje turniejowe.

Drugą impezę z cyklu poprzedziła konferencja prasowa. Siódemgo marca w sali konferencyjnej Sportoteki w Puszczykowie o tym dużym, całorocznym wydarzeniu tenisowym opowiadali dziennikarzom burmistrz Puszczykowa – pan Andrzej Balcerek, właściciciel ośrodka Sportoteka – Arkadiusz Krzyżański oraz bezpośredni organizatorzy turniejów: współwłaściciel Parku Sportowo-Rekreacyjnego fairPlayce w poznańskich Naramowicach – Jakub Rękoś oraz trener-koordynator z tego ośrodka – Jan Marcinkowski, a także Michał Filipiak – menedżer puszczykowskiej Sportoteki.

zabawam

Podczas każdej z imprez dzieci otrzymują upominki oraz dyplomy. Na najlepszych czekają medale oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów turnieju. Zwycięzcy całego cyklu podpiszą roczny kontrakt ze sponsorem turnieju — firmą Babolat i otrzymają sprzęt tenisowy.

Wyniki meczów finałowych:

Kategoria niebieska: Oliwia Sybicka (MKT Stalowa Wola) — Kamil Andrzejewski (AZS Poznań) 7/2

Kategoria czerwona: Oliwer Miśkiewicz (MMKT Łęczyca) — Stefan Masłowski (Niestowarzyszony) 7/4 7/3

Kategoria pomarańczowa (dziewczynki): Marta Wojtaszczyk (MKT Łódź) — Amelia Paszun (KT Skórzewo) 4/1

Kategoria pomarańczowa (chłopcy): Aleksander Błuś (Park Tenisowy Olimpia) — Jakub Chmiel (AZS Poznań) 4/1

Kategoria zielona: Amelia Ciesielczyk (ST RP Sport Olsztyn)— Krzysztof Dorczyński (Centrum Tenisowe Sobota) 4/1 4/1

Partnerami drugiej imprezy byli: ActivSport, Babolat, Lexus, Colian, Restauracja Nad Różanym Potokiem, MyMusic.

Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Burmistrz Miasta Puszczykowa pan Andrzej Balcerek.

Organizatorzy są bardzo zadowoleni z frekwencji. Po dwóch turniejach na listach rankingowych znajdują się nazwiska aż 128 dzieci, sklasyfikowanych w 4 kategoriach wiekowych: niebieskiej (do 7 lat), czerwonej (do 8 lat), pomarańczowej (do 9 lat) i zielonej (do 10 lat).

Liderami rankignów są obecnie:

— Kamil Andrzejewski (AZS Poznań) – kategoria niebieska

— Oliwer Miśkiewicz (MMKT Łęczyca) – kategoria czerwona

— Aleksander Błuś (Park Tenisowy Olimpia) – kategoria pomarańczowa

— Alan Hapke (GTT Głogów) – kategoria zielona.

Cykl obejmuje 11 imprez, które odbywać będą się naprzemiennie w ośrodkach Sportoteki Puszczykowo i fairPlayce Poznań—Naramowice.

dziecim

Kolejny turniej odbędzie się już za miesiąc 16—17 kwietnia w fairPlayce na poznańskich Naramowicach. Zgłoszenia do turnieju przyjmowane będą do dnia 14 kwietnia do godz. 20:00.

Zapraszamy,

Koordynatorzy turniejów

Michał Filipiak – Sportoteka Puszczykowo

m.filipiak@sportoteka.eu

Jakub Rękoś – fairPlayce Poznań-Naramowice

jakubrekos@me.com

materiał dzięki uprzejmości Sportoteki

Komentarzy: 6 o “„Tenis 10 Cup o puchar Agnieszki Radwańskiej” w Sportotece

 1. Co za zmiana frontu „redakcja”. Przez cały czas pluliście na pomysł budowy właśnie tej hali i co za tym idzie wszystkiego co z nią związane, a teraz proszę.
  Odwidziało wam się ?

  1. Panie mieszkańcu Puszczykowa. Nie wiemy gdzie widział Pan, abyśmy pluli na kogokolwiek lub cokolwiek. Ale widać ma Pan problemy z czytaniem ze zrozumieniem, albo ze wzrokiem. Nigdy nie krytykowaliśmy Sportoteki, tylko krytykę kierowaliśmy wobec władz miasta, które naszym zdaniem nie dbają o interes publiczny w stopniu, w jakim choćby właściciele Sportoteki dbają o swój. A tak w ogóle: proszę zakończyć hejtowanie.

 2. Warto dodać, że na po rozgrywkach kategorii czerwonej na podium stanął Młody mieszkaniec Puszczykowa – Jędrzej Nowak – zajmując III miejsce w swojej kategorii wiekowej 😀

 3. Szanowna osobo lub grupo osób pisząca pod nickem „redakcja”
  Czy wreszcie poznamy kto stoi za tym całym „forum” ?
  Jak już się zaczęło tworzyć takie „coś” to chyba trzeba mieć odwagę aby się pod tym podpisać.
  Inna sprawa, proszę mnie nie obrażać oraz także innych mieszkańców Puszczykowa wyrażających swoje zdanie, szkalując ich tym, że nie umieją czytać ze zrozumieniem lub mieli problemy ze wzrokiem. To właśnie się nazywa hejt w czystej postaci.
  Proszę także zaprzestać umieszczania przepełnionych hejtem postów, bo zamiast integrować społeczność mieszkańców Puszczykowa powodujecie, że rosną miedzy nimi bariery i wzajemna niechęć.
  Więc można śmiało rzec: proszę zakończyć hejtowanie.
  Pozdrawiam

 4. Jestem znużona pana wpisami, które nic wartościowego nie wnoszą. Redakcję podziwiam za dbanie o budżet miasta, gdyby Sportoteka wpłacała do kasy takie same kwoty za m2 jak pozostali dzierżawcy terenów miejskich, tematu by nie było.

 5. Panie mieszkańcu,a może byś się pan w końcu ujawnił? Brak odwagi?Kto jest w redakcji to wszyscy wiedzą.Przestań pan już hejtować i daj pan coś kontruktywnego albo daj pan sobie już spokój!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.