Publikujemy list od naszego czytelnika w sprawie masztu, który pojawił się na ulicy Reymonta.

Przez Forum Puszczykowa i nie tylko, od czasu do czasu przewijają się informacje i newsy o maszcie, który ma stanąć w Puszczykowie na potrzeby PKP. Ale do tej pory, mało kto zwrócił uwagę na maszt, który na terenie naszego miasta już stoi. Chodzi o konstrukcję na końcu ulicy Reymonta w pobliżu peronu dworcowego. Kto wie co to za cudo, co będzie na nim zainstalowane (bo to co jest w tej chwili to pewnie nie wszystko) i jakie dla mieszkańców niesie zagrożenie? Czy ktoś z szanownych uczestników forum coś wie?   A może ktoś z władz Miasta wypowie się w tej kwestii jednoznacznie, no bo organ władzy samorządowej coś wiedzieć raczej powinien.

 nazwisko i adres do wiedzy redakcji

No właśnie: czy ktoś mógłby wyjaśnić, cóż to za maszt, który jak wydaje się ma „tendencję rosnącą”, którego fotografię przedstawiamy na górze tekstu?  Może radny z tego okręgu albo jakiś pracownik urzędu mógłby wyjaśnić mieszkańcom, kto i w jakim celu ten maszt ustawił?

red.

Komentarzy: 5 o “Tajemniczy maszt na ulicy Reymonta

  1. Gratuluję spostrzegawczości, maszt stoi od ok. roku. To masz gsm do obsługi technicznej infrastruktury kolejowej. Postawione będą jeszcze kontenery, przyłącze energetyczne już jest.

    1. Nie ważne rok czy miesiąc. Żadna urzędowa „głowa” nie wypowiedziała się w kwestii tego masztu, a mieszkańcy mają chyba mają prawo wiedzieć co im pod nosem postawiono.

  2. Interesuje mnie, ile to cudo ma metrów wysokości. Trwa batalia o maszt 42-metrowy, a trochę niższe są montowane bez informacji dla mieszkańców? Ile ich jeszcze będzie i gdzie?

  3. Najprawdopodobniej będzie to właśnie stacja bazowa systemu GSM-R. Nie ma żadnych zezwoleń na stacje bazowe telefonii komórkowej w tej okolicy poza stacją sieci PLAY na kościele pw. Św. Józefa. Odsyłam na stronę gsm.poznan.pl

  4. Do jakiej wysokości można stawiać bez zgody urzędu maszty na posesjach? Ile dziennie można umyć bez zgody urzędu Tirów na posesji? Pytania, pytania, pytania…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.