Wiecie, że czasami lubię pożartować, by pokazać absurdalność pewnych sytuacji. Mógłbym napisać, że rozumiem burmistrza Andrzeja Balcerka: Im szybciej jadą samochody, tym bezpieczniej. Szybciej jadący samochód jedzie krócej, a więc mniej czasu jest niebezpieczny i ma mniej czasu na spowodowanie wypadku.

Tym razem jednak mnie to nie bawi. Sprawą wycinki drzew na naszej Grobli zainteresowały się wszystkie redakcje telewizyjne: TVN24, TVP Poznań, WTK. Na ich stronach znajdziecie materiały. W każdym z materiałów Andrzej Balcerek powtórzył, że poszerzenie grobli i wycinka drzew służą bezpieczeństwu.

Andrzeju, nie zgadzam się z Tobą. To co mówisz nie ma poparcia w faktach i w mojej opinii jest nieprawdą.

Poszerzenie drogi powoduje, że kierowcy jadą szybciej – bo widzą szeroką asfaltową drogę, która wydaje im się bezpieczna. Im szybciej jadą, tym więcej niebezpiecznym i śmiertelnych wypadków. Bo jadąc szybciej maja mniej czasu na właściwą reakcję.

Gdy kierowca widzi zwężenie, ciasny przejazd, mijankę – zwalnia – bo widzi zagrożenie. Im wolniej jedzie, tym jest bezpieczniej. Jego koncentracja rośnie, a to, że jedzie wolniej powoduje, że ma więcej czasu na reakcję. Jeśli nawet zdarzy się kolizja, to przy małej prędkości najczęściej jest niegroźna.

Andrzeju, przed kamerami powtarzasz, coś co dla mnie jest nieprawdą: poszerzenie drogi nie zwiększa bezpieczeństwa. Poszerzenie drogi powoduje, że samochodu jadą szybciej (bez względu na ograniczenia), a wypadki są częstsze i bardzo tragiczne w skutkach.

Nigdy jeszcze nie zdarzyło się, że drzewo z Grobli rzuciło się na jadącego kierowcę. Ale codziennie kilkudziesięciu kierowców w Polsce rzuca się na drzewa, bo widzą równą asfaltową drogę i jadą zbyt szybko. Ludzie giną i zabijają innych, bo ktoś poszerzył drogę i wyciął przydrożne drzewa.

Andrzej! Protestują wszystkie puszczykowskie stowarzyszenia: Nasze Puszczykowo, Aktywne Puszczykowo, Fundacja Aktywności Lokalnej, Stowarzyszenie Wspólna Sprawa Puszczykowo.

Petycję online przeciwko wycince drzew podpisało do tej chwili ponad 850 osób. (https://www.petycjeonline.com/puszczykowskagrobla)

Andrzej. Na grobli stoi zakaz wjazdu dla pojazdów ciężarowych. W naturalny sposób Grobla stanowi barierę dla pojazdów powyżej 3,5T. Nie dlatego, że tam stoi zakaz, ale dlatego, że jest wąsko, trzeba zwolnić, a TIR-em nie można przejechać. W naturalny sposób Grobla chroni nasze miasto przed ruchem tranzytowym. Poszerzenie Grobli spowoduje, że tam zaczną wjeżdżać TIR-y, które będą chciały skrócić sobie drogę Nadwarciańską do ulicy Mocka i będą to robić mimo zakazu.

Andrzej, ty chcesz zniszczyć nasze Miasto? Opamiętaj się.

Piotr Płóciennik

Komentarzy: 47 o “Szybciej jadące samochody zwiększą bezpieczeństwo w Puszczykowie.

 1. Panie Piotrze! Lubi pan chodzić do burmistrza i rozmawiać na różne tematy, jest pan z nim na ty. Dlaczego pisze pan do niego via Forum i inne portale społecznościowe? Kampania wyborcza? Start do Rady Miasta? Nie lubi pan Forum, nie lubi pan osób związanych z Forum, stąd moje zdziwienie.

  Postarajmy się powstrzymać emocje w komentowaniu autopromocji pana Płóciennika.
  Jeszcze nie raz w kampanii wyborczej będziemy wystawiani na ciężką próbę.

  1. Szanowna Pani anonimowa mieszkanko Puszczykowa,

   Rozmawiałem z Panem Andrzejem wielokrotnie na różne tematy – bo jest burmistrzem miasta w którym mieszkam i gdy mi na czymś zależy to idę do burmistrz, o tym rozmawiać. A jak coś mnie wkurza, bo jest złe dla mieszkańców i miasta, to tym bardziej idę mu to powiedzieć i przekonywać.

   O moim stosunku do forum napisałem w poście 18 kwietnia: „Chciałbym pozostać w stosunku do Forum Puszczykowo w życzliwym dystansie. Nie podoba mi się, że większość artykułów koncentruje się na personalnych atakach na innych mieszkańców, a w szczególności na obecnego Burmistrza. Nie podoba mi się, też, że komentarze są anonimowe, co sprzyja insynuacjom i bardzo nieeleganckim wypowiedziom. To nie mój klimat.”

   Więcej o tym co jest dla mnie ważne napisałem w komentarzu pod tym artykułem:
   http://forumpuszczykowo.pl/pierwsze-koty-za-ploty/

   Czy pisanie artykułów to autopromocja? Jeśli tak, to ja nie jestem liderem autopromocji, raczej pozostaję w szarym ogonie. Moim zdaniem dobry artykuł służy pokazaniu szerszej perspektywy, sprowokowaniu do zastanowienia się, refleksji. Czasami są sytuacje, które wymagają, by o nich pisać stąd moje artykuły. Dobrze że można je przeczytać w różnych miejscach, bo więcej osób prowokują do zastanowienia.

   Na koniec chyba drobne sprostowanie – nie jestem z Panem Andrzejem Balcerkiem na „ty” – forma „ty” to zabieg literacki – stanowczego zwrócenie się sąsiada, naszego burmistrza, by się opamiętał.

   Z serdecznymi pozdrowieniami

   Piotr

   1. Szanowny Panie
    napisał Pan: „Nie podoba mi się, że większość artykułów koncentruje się na personalnych atakach na innych mieszkańców, a w szczególności na obecnego Burmistrza.” Zaznaczyć chciałbym, że o atakach w artykułach przez nas publikowanych nie ma mowy. Owszem jest krytyka działań burmistrza (lub radnych), ale to on jest odpowiedzialny, za sprawy w mieście, jednoosobowo za miasto odpowiada i je reprezentuje, więc trudno, aby jeśli piszemy, że coś się nam nie podoba, o Nim nie wspomnieć. Idąc Pańskim tokiem rozumowania, uznać musiałbym, że Pan Piotr Płóciennik dokonał swoim tekstem „personalnego ataku na mieszkańca naszego miasta”. Krytyki zwykłych mieszkańców, prywatnych osób – na Forum nie ma.
    Z pozdrowieniami

    1. Oj…. a wyslac redakcji screeny celem przypomnienia krytyki osob prywatnych wymienionych na tym forum z imienia i nazwiska przez anonimowego autora? Post taki zostal opublikowany przez redakcje bez zadnego problemu…. juz redakcja zapomniala? My nie.

     1. Punkt widzenia zależy zawsze od punktu siedzenia. Kolejny raz straszy się na Forum screenami. Jeśli ma się różne sympatie, różne podejmuje się oceny tej samej sytuacji. Straszenie zawsze oceniam negatywnie, wielokrotne straszenie, tym bardziej.

   2. Panie Piotrze Płócienniku – niech Pan nie kluczy i nie opowiada bajek.
    Forma „ty” nie jest zabiegiem literackim – wiem to zarówno Pan, jak i ja.
    P0 co to „ściemnianie?”
    Napisał Pan co Pan napisał i każdy może wyciągnąć swoje wnioski.

   3. Zapomina pan, że jesteśmy niewielkim miastem. Osoby, które są zaangażowane w sprawy miasta prędzej czy później spotkają się. Pan wielokrotnie przy okazji różnych spotkań mówił o burmistrzu „Andrzej”. Odbiór był oczywisty – jesteście panowie na „ty”. Stąd mój brak wiary w zabieg literacki. Lubi pan dużo mówić i pisać, ale na pytanie dlaczego pisze pan do burmistrza via Forum i inne portale społecznościowe odpowiedzi brakuje.

    O pana stosunku do Forum Puszczykowo też przy okazji różnych spotkań słyszałam wiele, ale nie miało to nic wspólnego z życzliwym dystansem, raczej z nieżyczliwą negacją.

    O tym czy umieszczanie artykułów na nielubianym przez pana Forum, to autopromocja będzie świadczył fakt czy zgłasza pan swoją kandydaturę na radnego. Jeśli tak, to pozostaję przy swoim zdaniu.

    1. Przeczytałam artykuł, dobrze napisany, lekko i z humorem. Dobrze się czyta. Mogę sobie tylko wyobrazić, że autor opublikował ten tekst na Forum, bo Forum wiele osób czyta. Wszak nie ma co pisać do szuflady. A to kolejny głos w debacie o Grobli.

     Nie do końca rozumiem „zarzut” o autopromocję – czy publikowanie tekstów to autopromocja? Czy zabieranie głosu to autopromocja? Dla mnie to dialog, dzielenie się przemyśleniami. Tak się dalej zastanawiam, nawet, a czy autopromocja jest czymś złym? Ogólnie chyba ludzie za mało umieją o sobie mówić, a tym bardziej opowiadać o sukcesach (nie tylko o porażkach). Zdrowa autopromocja nie jest zła (w granicach rozsądku oczywiście).

     Gdyby Pan Płóciennik, czy ktokolwiek inny, kandydował do rady w naszym mieście, to dobrze było by go poznać, dowiedzieć się właśnie co myśli, jakie ma zdanie na różne tematy. Jak inaczej głosować na kandydatów, nie znając ich?

     Chętnie czytam Forum, nie zawsze się zgadzam z komentarzami czy artykułami, ale to ok – przynajmniej jest nad czym się zastanowić, rozszerzyć horyzonty.

     1. Zgoda z Anią, autopromocja to nie wada a zaleta. Na razie na pewno w Ameryce. Niestety taka postawa ma w kraju silnego przeciwnika – zazdrość i umniejszanie.
      Nie wierzysz ? To spróbuj dostać się na okładkę któregoś z popularnych czasopism a zobaczysz ,rodaków portret własny’ …
      Z najbliższego otoczenia…

     2. Czyli nieważne jest, że pan Piotr bardzo źle mówi o Forum i członkach redakcji, a mimo to prosi ich o umieszczanie swoich tekstów. Wszystko według pań i pana Piotra jest w porządku. Zaskakująca postawa.

   4. A mi sie zdaje, że Piotr Płóciennik i Iwona Janicka to są takie konie trojańskie. Nie jestem zwolenniczką „dobrej zmiany”, oj nie, zupełnie nie, ale w Puszczykowie musi być zmiana i to kompletna zmiana. Kolegom burmistrza i znajomym starosty ona na pewno nie się nie uda, będzie co było przez ostatnie osiem lat. U moim środowisku sie uważa i ja też tak uważam że radna Wójcik jako nburmistrz może wreszcie zmienić to miasto w naprawde nasze miasto.

    1. Zgadzam się. Określenie koń trojański jest celne. Pani A.Wójcik jest i moim kandydatem na burmistrza. Deklaruję tą drogą chęć niesienia pomocy i zachęcam innych do włączenia się w przywrócenie spokoju w naszym mieście.

 2. Podpisów pod petycją online mamy już 968 + ponad 40 w wersji papierowej czyli ponad 1000! Zbieramy dalej. Zachęcam do podpisywania.

 3. Panie Płóciennik dlaczego pan się zwraca do burmistrza ? A co on może ? Decyduje o wszystkim starosta. Będzie nowy Starosta Poznański to zapanuje SPOKÓJ i zrównoważony rozwój w regionie.
  zielony

 4. Grobla jako droga samochodowa gdy się tamtędy jedzie nie ma ani śladu jakichś problemów technicznych, stan nawierzchni jest bardzo dobry więc co oni nam wciskają ciemnotę podpierając się jakimiś odwiertami.

  Ekspertyzy są niewiarygodne bo kto zleca odwierty na drodze która jest w doskonałym stanie ?

  Osypuje się nasyp pod drogę rowerową ale on jest oddalony od szosy i dosypany 10 lat temu bez uzbrojenia. Grobla liczy sobie dziesiątki lat, wytrzymała wiele powodzi i nic jej się nigdy nie działo. Nagle teraz jest w złym stanie. Wycinanie alei starych drzew wzdłuż szosy to jakaś ,LIPA’, nie można tego inaczej odczuć jak złośliwość w stosunku do mieszkańców Puszczykowa którzy słyną z ochrony uroków krajobrazu.
  Ile to już tych ,ekspertyz’ pod zlecenie przerabiano w Puszczykowie: market na Magazynowej, Boltex, modernizacja PKP, Moniuszki …

  1. Drzewa są rzeczywiście stare, większość posiada znaczne ubytki (duże dziuple), jedno jest uschnięte, jedno uszkodzone przez samochody. Uważam, że przed protestem warto dokonać ekspertyzy stanu technicznego drzew na „Grobli”. Przy okazji polecam uwadze U.M. opanowane przez grzyby i martwe jarząby przy ulicy Poznańskiej (niedaleko skrzyżowania z Piaskową) oraz przy Nadwarciańskiej przy skrzyżowaniu z Kosynierów.

 5. Nie mam zaufania do obecnie rządzących. Odłożyć wszystkie ważne decyzje do czasu zmiany władzy. Balcerek musi odejść!

 6. Kiedyś tam napisano że Grobla to czakram złej mocy. Jak w to nie wierzyć jak przytrafiają się po kolei nieszczęścia tym co majstrują przy niej, i tak:
  1. Burmistrz J.Napierała przegrał wybory.
  2. Starosta się rozchorował i trafił do szpitala.
  3. Przewodniczący Komisji Rozwoju trafił do prokuratury.
  a teraz
  4. Burmistrz A.Balcerek twierdzi że jak samochody będą po Grobli jeździć szybciej to będzie bezpieczniej, więc Grobla sprawiła że stracił (…) orientację w rzeczywistości werbalnej.

  Drzewa Grobli to ŚWIĘTY GAJ który broni się okrutnie .

 7. W Komornikach przy rondzie, przy firmie Novol pojawił się nowy znak – ograniczenie prędkości do 40 km. To tak a propos nowych pomysłów zwiększania prędkości w Puszczykowie. Inni zmniejszają, ale nasi włodarze wiedzą zawsze lepiej.

 8. To po co budowaliśmy autostrady: są szerokie i ludzie jeżdżą po nich bardzo szybko?? Może najlepiej zorać tą drogę i posadzić drzewa, będzie najbezpieczniej i ekolodzy będą zadowoleni?? Możemy urządzać świat tak, żeby żyło się w nim dobrze.
  Wywody są tak przesiąknięte jakąś dziwną ideologią, może te drzewa są dla kogoś bóstwem?

  1. Ale czytać i rozumieć literki potrafisz? No chyba jednak nie za bardzo … Tutaj dyskutowany jest temat autostrad, czy wąskiej drogi , która nikomu ( poza paroma oszołomami ) nie przeszkadza ? No to może coś na temat, człowieku…

  2. MarekM, to najwyraźniej głos kogoś spoza Puszczykowa, przejeżdżającego przez nasze miasto tylko tranzytem. Żaden Puszczykowianin nie życzyłby sobie tranzytu pod oknem tylko po to by pokonywać drogę do domu o 30 sekund szybciej.

 9. Jest na świecie i w Polsce miejsce dla szerokich autostrad i ludzie mogą tam jeździć zgodnie z przepisami bardzo szybko; są i węższe drogi pośród drzew. Autostradami przemieszczamy się raczej nie na co dzień udając się w odległe miejsce. Autostrada skraca czas dojazdu do celu o godzinę, półtorej, dwie. Naszymi wąskimi drogami jeździmy może i codziennie, ale pokonując stosunkowo niewielkie odległości. Ile zaoszczędzimy czasu poszerzając groblę – 3 minuty? Naprawdę warto dla tych trzech minut wycinać 43.drzewa?

 10. Burmistrz już nie musi pisać program wyborczy, na podstawie jego działań i wypowiedzi układa się następująco:
  1. Zwiększyć dług miasta.
  2. Zwiększyć wielkość sklepów.
  3. Poszerzyć drogi.
  4. Zwiększyć prędkość na drogach.
  5. ?

  1. Był jakiś czas temu pomysł kopalni węgla – idąc tymi pomysłami Andrzeja Balcerka i jego ekipy to właściwie nie będzie juz czego chronić, a wtedy zabierzemy się za wydobywanie węgla.

  2. 5. Zabudowa deweloperska.
   6. Kolejni inwestorzy z rajów podatkowych.
   7. Kolejne wycinki drzew pod inwestycje.
   8. Poszerzenie Poznańskiej, Wczasowej, Cyryla, Nadwarciańskiej – tranzyt z 431 do 430.

   Pani Janicka jako pełnomocnik zarejestrowała komitet wyborczy. Nawet nie chce mi się tego komentować.

   1. Pani Janicka chce się zapisać w historii Puszczykowa, jako popierająca ekipę Pana Balcerka. Podobną rolę swego czasu spełnił w innej kampanii wyborczej Pan Gniewko Niedbała.
    Niechlubną rolę. Zaraz po wyborach kandydaci z listy G.N. przeszli do ekipy rządzącej.
    Teraz też tak może być.
    Rzeczywiście nie warto tego komentować.

    1. Pani Janicka – „Balcerek w spódnicy”
     i też lubi Pana Starostę.
     Może jest jedna różnica – Pan Burmistrz czasami poda rękę , uśmiechnie się i poklepie po plecach dla uspokojenia „przeciwnika.”
     Pani Janicka tego nie robi i nie zrobi.
     Nawet tego.

    2. Nie warto komentować – należy się bać.
     Dlaczego?
     A dlatego, że Pani Janicka, która w ostatnim czasie tak się uaktywniła, w ciągu ostatnich 8 lat nic nie zrobiła dla nas mieszkańców.
     Nie uczestniczyła w posiedzeniach Rady Miasta, nie wspierała mieszkańców w żadnych sprawach, z którymi mieszkańcy poszczególnych rejonów się borykali.
     Nie było jej, gdy protestowali przeciwko wycince drzew przy Wielspinie, blokowisku przy szpitalu na Niwce, marketyzacji Puszczykowa, zwiększeniu ruchu samochodowego o 1000 samochodów na dobę w Puszczykówku, planom budowy tunelu wprowadzającego tranzyt do centrum miasta, 42-metrowemu masztowi planowanemu przy domach jednorodzinnych i wielu innym problemom, o których tutaj na Forum Puszczykowa wielokrotnie można było przeczytać.
     Gdzie wtedy była?
     Milczała. A milczenie, jak wiemy oznacza zgodę.
     Zgodę na te wszystkie działania ekipy Pana Burmistrza Andrzeja Balcerka.
     Dlatego Pani Janickiej i jej komitetowi mówię: NIE.
     Bo się boję, że będzie jeszcze gorzej.

     1. Wolicie obecnego burmistrza ? To już wam się zakiwała lewa noga z prawą nogą.

     2. Myślę, że Iwona Janicka już dawno ma swoją kartę w historii. To bardzo aktywna i zaangażowana na wielu polach osoba i mająca w sercu swoje miasto. Zamiast się z tego cieszyć, żyć dumą, że są tacy mieszkańcy – to oj nie. Kij w szprychy.

      Widzę propaganda idzie… oj Iwonka Iwonka… chyba komuś naprawdę zagrażasz i przeszkadzasz w realizacji planu czy ambicji. Masz głowę na karku, wiele kontaktów i doświadczenie, a jak widać Twoich działań starają się nie zauważyć i zdyskredytować. To musi boleć. Musi to ktoś robić naprawdę celowo, bo o ignorancję nie podejrzewam, skąd tyle jadu i zawiści w Was ludzie?
      Jeśli robi to ekipa aktualnej pani radnej, to słabo to o niej świadczy, bo to oznacza, że nie wie nic o tym jak ten świat jest skonstruowany a Puszczykowo czekają rządy zawistnych ludzi, którzy nie umieją cieszyć się i wykorzystać do wspólnych celów czyjegoś doświadczenia i społecznego zaangażowania, a na dodatek kłamią, a jeśli ekipa obecnego burmistrza to jeszcze bardziej śmieszne, bo to sami nawet nie czują, że odbierają sobie głosy.

      Dla tych, co nie wiedzą nic o zaangażowaniu Iwony – wszystko relacjonuje od lat na FB, także zaangażowanie w sprawie marketu, tunelu, tranzytu… Był też streaming online z posiedzeń, czy nie było (?), chyba że to były prywatne spotkania? A o sprawie węgla brunatnego też pewnie nikt nie słyszał – ponad 8 tys. maili w tej sprawie do Ministerstwa samo się wysłało, a parlamentarzyści się sprawą sami zainteresowali? 🙂

      Dla wszechwiedzących – sprawy Puszczykowa, jak i każdej gminy, załatwia się nie tylko na sesji rady gminy, ale i w wielu różnych miejscach, gdzie akurat można było Iwonę usłyszeć i spotkać. Zawsze z troską się wypowiada o Puszczykowie. Nie szczędzi słów krytyki, ale robi to od wielu lat z uśmiechem, gracją i stanowczością – walczy.

      Nie musi się Pani lub Pan obawiać Pani Iwony Janickiej – proszę się z nią spotkać lub poczytać o jej działalności, dowie się Pani, że jest w wielu sprawach skuteczna, szanowana i lubiana.
      Puszczykowo miało okazję mieć naprawdę świetną burmistrz o wypracowanej sieci kontaktów w całym kraju, cieszącej się zaufaniem. Szkoda, że to koncertowo schrzaniliście. Dziadostwo takie.

      AKon, też zielony

     3. Nie wiem co chcesz osiągnąć swoimi komentarzami. Przejrzałam kilka tematów żeby zobaczyć inne twoje komentarze. Rzecznik prasowy I.J.
      Szkoda, że nie docierają do ciebie reakcje ludzi i to nie tylko na Forum (tu w mniejszej liczbie) na pomysł z kandydowaniem na burmistrza przez I.J. Podobno mieszkasz w Komornikach, więc usprawiedliwiam niewiedzę. Na szczęście I.J. ma oczy i uszy. Przypomnę jeden z wpisów X; 17 sierpnia 2018
      Wczoraj byłam na kameralnym spotkaniu w sprawie drzew na grobli. Ku nie tylko mojemu zaskoczeniu P. Janicka oznajmiła, że będzie kandydować na stanowisko burmistrza. Przykre.
      Zostawmy ten temat, to bicie piany. Patrzmy w przyszłość i nie dajmy się więcej
      dzielić.

   2. Twierdzicie że pani Janicka jest ,koniem trojańskim’ ekipy Balcerka ? No to zrobimy im dowcip i zagłosujemy na panią Janicką i wybierzemy ją w pierwszej turze na burmistrza. Ha,ha. A później będziemy ,oceniać każdą jej sukienkę’ na forum.

    1. Pani Janicka jest z tej samej ekipy, co Pan Burmistrz Balcerek.
     Sami swoi. Towarzystwo wzajemnej adoracji. Układ zamknięty.
     Nam jest potrzebna autentyczna zmiana, a nie „przypięcie kwiatka do kożucha.”
     Pani Janicka ma spełnić określoną rolę – podzielić opozycję „antybalcerkową.
     Mam nadzieję, że ten manewr tym razem się nie uda i „układ zamknięty” przejdzie w Puszczykowie do historii.
     Czas na zmianę – czas na Panią Agatę Wójcik.

  3. 5.Wlać I bronić, żeby zastygł miliony ton betonu!
   6. Umocnić dopiewski desant podwyżkami !
   7. Rozjechać Puszczykowo TIRami !
   8. Panować na tronie jeszcze 10 lat!
   TEGO CHCEMY ?

 11. 5. zlikwidować ścieżki rowerowe, bo „przecież kto jeździ rowerami po Puszczykowie” /cyt. ze spotkania z mieszkańcami w proteście przeciwko tunelowi/tranzytowi/

 12. Co wiemy o koniu trojańskim?
  Za Wikipedią: „koń trojański jest synonimem podstępnego, przynoszącego zgubę podarunku”.
  Kto nam przynosi ten zgubny prezent?

 13. Wybierzmy Panią Agatę Wójcik. To gwarancja pożegnania betonowych desantowców z Dopiewa I ich pomocników Krzyżańskich, Potockich, Szczotek itd! Wybierzmy spokój I Niepodległość w 100 rocznice jej odzyskania I Zwycięstwa w Powstaniu Wielkopolskim. Krótko po wyborach będziemy mogli świętować 11 Listopada I 27 Grudnia ! Odzyskajmy Puszczykowo !

 14. i Pan w to wierzy że” naród puszczykowski ” wybierze LEPSZE już Korwin dawno temu pisał że: cytuje : W demokracji dwóch głupich ma większe prawo wyborcze niż jeden mądry ,a że tych drugich jest mniej .więc wiadomo kto rządzi …zostawiam bez komentarza słowa wybitnego brydżysty i szachisty ,które potwierdził też pewien wielki premier angielski .No cóż może trzeba być optymistą i wierzyć że miejscowi się obudzą i wybiorą wbrew powyższemu, choć bardzo w to wątpię .

 15. Ale się uaktywnili wszelkie DIN-DONY nawet w Puszczykowie przed największym Zakładem Pracy tego miasta gdzie w otoczeniu /na drugiej stronie ulicy/ panuje brud ,smród i ,bałagan, postawiono plastikowy namiot /każdy cyrk ma namiot/ no ,cóż za nasze pieniążki ,bo przecież wszystko jest z podatków obywateli ,funduje się takie zabawki by znów zostać dozgonnym włodarzem zarządzania szpitalem i okolic.A wystarczył by mały daszek obok wejścia ,Cóż się nie robi dla tego „korytka”.

 16. Redakcjo ! Wiodące tematy to:
  1. Tranzyt
  2. Grobla.
  3. Zależność wobec powiatu.
  4. Dług miasta – obietnice wyborcze przed 8 laty i stan dzisiejszy oraz prognozy.
  5. Nagrody dla 3 urzędników za szczególne osiągnięcia.
  6. Lokalizacja banku obsługująca miasto.
  7. Grzybek [kto zarobił przypomnieć] i rozbiórka kultury (CAK).
  8. Moniuszki.

  W tych tematach mieszkańcy się jednoczą w innych kłócą. Jednoczą wtedy gdy władza bije każdego po kieszeni.

 17. Pan/pani Akon nie rozumie istoty sporu, inni zieloni mają to samo dobre zdanie o pani Janickiej. Tu chodzi o coś zupełnie innego o szkodliwe konkurowanie w tej samej ,zielonej’ drużynie. Żadna najlepsza drużyna nie wygra meczu jak będą ze sobą konkurować jej zawodnicy. Pana Płóciennika teoria o dobroczynnym efekcie konkurowania o wyborców jest szkodliwa, jest WIELKIM BŁĘDEM TAKTYCZNYM.
  Zasiądźcie do rozmów i ustalcie konsensus.

  Apelują do was komitecie KWW Kocham Puszczykowo i KWW Dla ludzi dla Miasta wasi wyborcy.

  Wybory mają mieć zero jedynkowy kształt albo BETON albo ZIELEŃ. Każde dzielenie zieleni na odcienie jest BŁĘDEM TAKTYCZNYM. Plankton wyborczy jest bez znaczenia nie warto w ogóle o nim mówić.
  zielony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.