Jak pisaliśmy wczoraj ok. 14:30 na ul. Mickiewicza doszło do wtargnięcia na posesję mężczyzny ok. lat 40, mocnej budowy ciała i o ciemnej karnacji, z trudnością wyrażającego się po polsku.  Prawdopodobnie szukał czegoś, co mógłby skraść.  „Nakryty” przez mieszkankę domu, zamiast opuścić działkę wrócił po chwili i znalezionym w ogrodzie ciężkim kamieniem rzucił rozbijając okno w siedzącą przy obiedzie rodzinę.  Cudem boskim nie zabił kobiety siedzącej tyłem najbliżej okna, która w tym momencie wstała. Następnie kolejnym głazem poważnie uszkodził samochód przed posesją.  Interweniującego właściciela uderzył w głowę kamieniem, rozcinając mu ją tak, że potrzebna była pomoc chirurga.

Sprawca uciekł.  Na krzyki o pomoc nikt nie zareagował, mimo że ulicą akurat przejeżdżała rowerzystka, a w niedalekiej odległości znajdowało się kilkunastu robotników budowlanych.

Policja wkrótce w okolicach kościoła w Puszczykowie ujęła sprawcę, którego poszukiwała już wcześniej.  Dopuścił się bowiem aktów wandalizmu na ul. Moniuszki i Słowackiego.  Jest nim mieszkaniec Rogalinka, od lat czasami wałęsający się po Puszczykowie.  Sprawca był pod wpływem alkoholu i być może środków odurzających.

Podobno przedwczoraj dopuścił się podobnych czynów w Mosinie, gdzie ujęty przez policję został wypuszczony, bo podobno prokurator uznał czyny za mało szkodliwe.

Dziękujemy puszczykowskim policjantom za skuteczną i szybką interwencję.

red.

fot.wiadomości.bielsko.info

 

Komentarzy: 6 o “Szczegóły wczorajszego napadu na ul. Mickiewicza

  1. Czy wspomniano by o karnacji napastnika, gdyby był wyjątkowo blady? Jego czyny wystarczająco świadczą przeciw niemu. Co to wnosi do postu, skoro sprawca został złapany i niepotrzebny jest rysopis?

    1. Karnacja wiele wnosi bo znaczy że obywatel więcej czasu spędził na opalaniu się niż na pracy. Albo w ciepłych krajach było nie było cieplejsze miał dzieciństwo znaczy że trzeba więcej wymagać .
      Ale poważnie to ślepy los nosi „kamienie” i każdego mogą trafić . Dobrze jest wiedzieć że Policja jest tam gdzie trzeba. Straż Pożarna też, Pogotowie Ratunkowe też. Inne są widoczne a jeszcze inne porządkowe w ogóle nie widoczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.