Doskonałe tenisowe wiadomości napłynęły z Wysp Kanaryjskich. Na kończącym się dziś w Las Palmas zawodowym turnieju tenisowym kobiet ITF Anastasya Soshina dotarła do finału turnieju.  Zawodniczka z Puszczykowa niestety w finale z hiszpańską zawodniczką Martą Gonzalez Encinas, ale stało się to po bardzo wyrównanym trzysetowym meczu 4/6 ,6/2, 6/7 (3). Szkoda, że nie udało się wygrać, następnym razem będzie jeszcze lepiej.  Jakkolwiek dotarcie do finału tej zawodowej imprezy, to olbrzymi sukces młodej puszczykowskiej zawodniczki, tym bardziej, że aby znaleźć się w turnieju głównym musiała brać udział w eliminacjach, czyli rozegrać więcej meczów niż rywalki.

Sukces zawodniczki Akademii Tenisowej Angelique Kerber jest tym większy, że przed tygodniem na innym turnieju w Las Palmas Anastasya dotarła do półfinału.  Na tym samym turnieju Anastasya wraz z inną zawodniczką Angie Puszyczkowo – Olgą Bruzdą wygrały turniej deblowy!

Mijemy nadzieję, że Anastasya pochodząca z Ukrainy, ale mieszkająca na stałe w Puszczykowie i posiadająca Kartę Polaka, pójdzie w ślady Andżeliki Keber i za jakiś czas będzie tak samo jak ona, rozsławiać puszczykowski tenis.  Tymi sukcesami bowiem Anastasya awansowała na listę WTA.

Brawo Nastia, brawo Olga, brawo dziewczyny!!!

Gratulacje również dla całego sztabu szkoleniowego Angie Puszczykowo.

Red.