OTWARTE SPOTKANIE PRZEDWYBORCZE

Szanowni Puszczykowianie,
KWW Agaty Wójcik “Dla Ludzi Dla Miasta” z radością pragnie zaprosić Państwa na otwarte spotkanie przedwyborcze połączone z prezentacją kandydatki na Burmistrza Puszczykowa – Pania Agatą Wójcik oraz kandydatów na radnych.

Data spotkania: 27.09.2018 (czwartek)
Godzina spotkania: 18:30
Miejsce spotkania: Restauracja “Szafoniera” – ul.Poznańska 117, Puszczykowo

 

Pozostaje nam przyłączyć się do zaproszenia i zachęcić mieszkańców do licznego udziału.

red.

Komentarzy: 50 o “Spotkanie z kandydatką na burmistrza i kandydatami na radnych

 1. Bardzo dobra decyzja. Nareszcie. Serdecznie podrawiamy, informujemy znajomych, sąsiadów, rodziny,rozgłaszamy I do zobaczenia!

 2. Fiołkowa dziękuje za zaproszenie i wraz z mieszkańcami ulic na których nocują samochody pracowników Szpitala zamiast na parkingach Szpitalnych ,spotkamy się by omówić o palących nas problemach.

 3. Gratulacje dla Pana Mikołaja Pietraszaka Dmowskiego.
  TVN-24 donosi, że p. Mikołaj znalazł się w gronie wyróżnionych w tegorocznej edycji konkursu „Mistrz Mowy Polskiej razem z dziennikarką Katarzyną Stoparczyk, Haliną Frąckowiak, Grzegorzem Kajdanowiczem i Grzegorzem Markowskim.
  Puszczykowo gratuluje.

 4. Bardzo niefortunny termin i godzina. Pani Agato, jako sprawozdawca sportowy powinna Pani rozejrzeć się w przestrzeni sportowej. Tego dnia o 20.30 Polscy siatkarze grają swój kolejny mecz na Mistrzostwach Świata, broniąc tytułu. A spotkania z Panią i kandydatami będą potrzebowały swojego czasu. Jak pogodzić te obie sympatie tego dnia?

 5. do Kapitana Sowy:
  mecz o 20.30 – spotkanie o 18.30.
  Chyba można to pogodzić.
  Myślę, że można to pogodzić.
  Myślę, więc jestem.

 6. W salce parafialnej kilka dni temu. Dlaczego nie bylo info o tym spotkaniu na forum?

 7. Do Cogito:
  Być myślącym i obecnym, to cenne cechy, ale oprócz naszej,przemiłej kandydatki bedą (mam taką nadzieję)
  również ludzie do Rady Miasta z Komitetu AW, a takie spotkanie szybko połyka czas. Myślę, że będę.. do oporu.
  Pisząc opór, mam na myśli stawić skuteczny panu AB, czyli A-matorowi B-etonu. Do zobaczenia 🙂

 8. Dzięki Pani Agato za spotkanie .Wiara ludzi że można coś zmienić jest teraz trzeba to przekuć w czyn ,niech każdy kto był /oczywiście bez tego jednego klakiera ,który wyszedł po przerwie ,chyba na mecz/ agituje na swojej ulicy ,a z tych pojedyńczych głosów uzbiera się nasze myślących,nie klakierów zwycięstwo. Mądrość musi w końcu zatryumfować . Nie wyobrażam sobie 5 lat głupoty takiej jak była wystarczy popatrzeć na zadłużanie naszego miasta ,co w audycie nowego burmistrza wyjdzie,a temu powinny przyjrzeć się trzyliterowe instytucje tak jak to już robią w wielu miastach ,bo nie którym radnym już sie przyjrzały.Powinna Pani dać się wszystkim wypowiedzieć do końca bo jeśli komuś zależy na naszym mieście i przychodzi na spotkanie to chwała mu za to ,bo jego wypowiedz to kilka głosów wśród potencjalnych wyborców ,a do omówienia zostało wiele i dlatego tych spotkań też powinno być wiele nie koniecznie przy kawie np. na salach sportowych,kościelnych czy przy pięknej pogodzie na boisku czy skwerze. Pozdrawia ten któremu leży na sercu mądre zarządzanie Puszczykowem bez klakierów.

 9. Dziękuję za spotkanie. Dla mnie bardzo ciekawe i owocne – kandydatka przyjazna i serdeczna. Mogło zaniepokoić, że w sumie to nie ma pojęcia jak będzie zarządzać miastem, ale tu z pomocą przyjdzie Pan Błajecki, który ma doświadczenie w zarządzaniu firmami. Wydaje się, że będzie dobrym Wiceburmistrzem! 😉
  Wiedzy o samorządzie, przepisach i zarządzaniu można się przecież nauczyć.

  1. Kondziu, a moim zdaniem to nie czas na naukę raczej. Na takie stanowisko musi usiąść ktoś, kto zasiądzie, zacznie działać, a nie uczyć się na błędach, bądź popełniać je w sensie: „chciałam inaczej głosować, pomyliłam się”. To moje zdanie, mogę je mieć.

  2. Mnie zaniepokoił komentarz w/w. Kondziu, bycie przyjaznym i serdecznym jest oczywiście istotne, ale kandydatka na stanowisko Burmistrza naszego miasta co ważniejsze jest także osobą odważną, zdecydowaną i potrafiącą poradzić sobie w rozmowach w istotnymi dla Puszczykowa decydentami – Starostą, Wojewodą. Uległość pana Andrzeja Balcerka w stosunku do planów Starosty źle wróżą dla naszego miasta.
   Pan Błajecki kandyduje na stanowisko Radnego, co podkreślił z całą mocą.
   On nie będzie musiał na nowo posiąść wiedzy o samorządzie, przepisach i zarządzaniu, on ją ma. Był już jedna kadencję Radnym.

 10. Wręcz odwrotnie, znakomita i merytoryczna wypowiedź p. Pawłowskiego. „Prawa Strono” skoro jesteś po drugiej stronie barykady to nie przychodź na takie spotkania. Teraz trzeba skupić całą energię na tym aby AW wygrała. Potrzeba więcej takich spotkań.

  1. Puszczykowianko, ale dlaczego druga strona barykady ma nie przychodzić i kulturalnie nie może po prostu słuchać? Nie rozumiem takiej postawy.

 11. Myślę że Sz. Pan kapitan był na spotkaniu kandydatki na Burmistrza do końca i nie uciekł jak jeden z radnych burmistrza w połowie na mecz z Serbią ,bo tym którym leży na sercu DOBRA ZMIANA PUSZCZYKOWA zostali do końca ,chociaż tematów nie wyczerpano ,a co najważniejsze trochę mało mówiono o merytorycznej kampanii w której zaangażowani powinni być wszyscy ,którym leży na sercu miasto ogród bez wieżowców ,marketów i samowoli 15 władców mających jak przez 8lat wyborców w głębokim poważaniu. I tylko na łamach tego forum mogących przedstawiać swe bolączki bo w lokalnej „TRYBUNIE” wszystko było i jest jak za Gierka „wicie,rozumicie pomożycie”.Pozdrawiam i koniecznie zapraszajmy się w liczniejszym gronie jak wczoraj na spotkania i wyrzucania z siebie naszych bolączek jak ta z parkingami przed szpitalem i przychodnią.

 12. Droga Puszczykowianko. No to chyba byłyśmy na dwóch różnych spotkaniach. Pan Pawłowski chyba myśli, że my mieszkańcy nie pamiętamy, że przez cztery lata nic nie zrobił w sprawie Puszczykowa. W ostatnim miesiącu w panice składał jakieś pisma. Gdzie Pan Pawłowski był, gdy wszyscy protestowaliśmy w sprawie marketu. Gdzie był, gdy protestowaliśmy w sprawie budowy tunelu.
  A przede wszystkim, dlaczego będąc w Powiecie przez cztery lata nie informował o planach dotyczących tych i innych spraw (np. grobli), byśmy mogli wcześniej skutecznie reagować.
  Nie było Pana Pawłowskiego na radach miasta i innych spotkaniach.
  Lepiej niech Pan Pawłowski nie przykleja się do Pani Agaty, bo tylko jej zaszkodzi.
  Mam nadzieję, że znajdzie się na listach do Powiatu ktoś z Puszczykowa, kto będzie nas godnie reprezentował, a nie robił sobie z nas kabaret https://www.youtube.com/watch?v=ccSVL5acLoE

 13. Ja też jestem zwolennikiem prawej strony i dobrych zmian. Zgodzę się, że pan Pawłowski popełnił nietakt. A w szczególności nietakt w stosunku do pani Agaty Wójcik i jej „gabinetu, bo to spotkanie było ich. Pan Pawłowski wykorzystał to spotkanie dla promowania swojej kandydatury do Rady Powiatu i nie wniósł nic pomocnego dla Komitetu DLDM. No, co innego gdyby sobie sam zorganizował takie spotkanie. Napisał ktoś uwagę nazywając kogoś klakierem. Klakier to płatny klaskacz w pełnym widzów teatrze. Mam wrażenie, że wczorajsza frekwencja nie powaliła. Miejmy nadzieję, że na następnych spotkaniach i przy urnach 21.10 frekwencja dopisze pani Agacie, czego z całego serca wszyscy jej życzymy. Jest godna bycia włodarzem naszego Puszczykowa.

 14. Pan Pawłowski Przypisuje sobie jakieś sukcesy walce o „rozumny” plan zagospodarowania przestrzennego , a gdzie ten pan był jak walczyliśmy w TV na Moniuszki ,co ten pan zrobił żeby mieszkańcy nie musieli płacić haraczu dla prywatnych spółeczek podjeżdżając pod wspólny nasz wszystkich Polaków szpital.Przecież to naszym rodzicom nie płaciła komuna rzeczywistych wynagrodzeń za prace i za to budowała takie jak ten wchodzący w struktury Paktu Warszawskiego szpital .Dzisiaj kilku cwaniaczków inwestuje ,na naszym tak,tak Polaków terenie nie duże pieniądze by czerpać z tego krocie .Czy Pan Pawłowski się tym zainteresował ,wątpię przecież nie będzie się narażał kolegom z Jackowskiego z którymi nie jedną aprobująca „kawkę” wypił i chciałbym wiedzie kiedy i za czym głosował przeciw poczynaniom starostwa , a za interesami tych o których głosy tak usilnie będzie teraz zabiegał.Pana P. widziałem tylko raz w roku jak na sesji kończącej rok przyszedł złożyć życzenia AB i jego ekipie ,po czym nie dotrwał do końca sesji i uciekł do następnego punktu składania życzeń /może do innej gminy, / a teraz staje się wielkim obrońcą obywateli przed nie rozsądnymi działaniami dotychczasowej ekipy.

  1. Szczerze powiem , dziś szukałam w internecie kto to jest Pan Pawłowski , bo z działalności dla miasta Pana Pawłowskiego nie znam.

 15. Puszczykowianko słyszeliśmy ,domyślam się , to samo widzieliśmy tego samego ,a każdy z nas odbiera diametralnie co innego no szkoda ,że dla jednych to co czarne jest białe ,a co białe jest czarne.To tak a propos wypowiedzi wczoraj pana P./Korytko ma potężną moc/

 16. do Kondzia: jeśli Pan uważa , że Pani Agata Wójcik ” nie ma pojęcia jak zarządzać miastem” to zawsze Pan może zagłosować na Pana Balcerka.
  Jak powszechnie wiadomo, jego zarządzanie jest cudowne i wspaniałe.
  Będzie Pan miał prosty wybór – „albo-albo”, ponieważ nikt inny nie odważył się wystartować na stanowisko burmistrza Puszczykowa w opozycji do Pana Balcerka, tylko Pani Agata Wójcik.
  Co do Pana Błajeckiego – będzie dobrym radnym, natomiast wiceburmistrza dobierze sobie Pani Agata Wójcik sama, bez Pańskiej podpowiedzi.
  O ile oczywiście wygra, czego z całego serca jej życzę.
  Myślę, że Pański wpis miał jakiś ukryty cel.
  Niekoniecznie przyjazny, ale przecież ja tylko myślę.

  Myślę, więc jestem.

  1. Trzeba przecież zdyskredytować p. Marka Błajeckiego / Komitet Wyborczy ” Dla ludzi. Dla miasta” /, który startuje do Rady Miasta z tego samego okręgu , co p. Janicka.
   I oto cały ten ukryty cel.

   Cel uświęca środki?

   1. Trafiony zatopiony! Trzymam kciuki za Pana Marka. On przynajmiej jak się czegoś podejmie, to doprowadza do finału.

   2. Dajcie już spokój z tymi spiskami. Wylało się tu już dość pomyj. Pan Marek Błajecki jeśli tak jak piszecie ma doświadczenie i chce pomóc Pani Agacie to bardzo dobrze, byłby jak rozumiem dobrym kandydatem na wiceburmistrza, więc jakie tu znowu dyskredytacje? A jeśli nie on to kto? Kromolicki, Pietraszak-Dmowski? Odpowiedzi jak nie ma tak nie ma, może ją poznamy po prostu?

    1. Drogi panie, prosze nie odwracać kota ogonem! To nie nie my dopatrujemy się spisku w fakcie, że Pan Marek Błajecki kandyduje na Radnego. Jeśli by pan miał rację nie musiałby kandydować. Proste ?

 17. Pan Pawłowski jak myślę będzie na wszystkich spotkaniach przedwyborczych. Może nawet mówić to samo. Wszyscy w Puszczykowie jesteśmy jego elektoratem, startuje do Rady Powiatu.
  Ważne jest na kogo odda swój głos. Mam nadzieję, że zrozumiał ogrom zagrożeń, przed którymi pan Balcerek nas nie obroni, a wręcz przeciwnie. Zaświeci zielone światło, a nam powie, że nic nie mógł zrobić.

  1. Oprócz Pana Pawłowskiego z tej samej listy kandyduje Pan Tomasz Kromolicki.
   Uważam, że to znacznie lepsza kandydatura.

   1. Jak czytam na ulotce to.dzięki Panu Pawłowskieku nie ma bloków przy szpitalu. On sam osobiście to powstrzymał. A to to jest Pan Kromolicki?

   2. Pan Tomasz Kromolnicki jest bezwzględnie najlepszą kandydaturą do Rady Powiatu Poznańskiego z naszego Puszczykowa. To osoba bez zarzutów, godna powierzenia mu nasze zaufanie. Zaręczam Państwu. Zaś postać Pana Pawłowskiego jest nam znana tylko z plakatów wyborczych. Pierwsze słyszę, a raczem czytam, że dzięki niemu jednemu nie ma bloków przy szpitalu. Dobre:-)

 18. Trzeba było słuchać, Pan radny powiatu T. Pawłowski w powiecie walczył nie tylko o market a wyraźnie podziękował obecnym na spotkaniu za wkład w walkę przeciwko budowie marketu na ul. Moniuszki i mówił o kolektywnym sukcesie a nie przypisywaniu sobie zasług, wręcz przeciwnie – pomagał i chodził po urzędach, zorganizował też osobiste spotkanie z wicewojewodą takie są fakty. Widzę, że niektórzy wybiórczo czytają forum puszczykowa, bo za inicjatywę obrony naszych racji dziękowała mu redakcja forum puszczykowa: http://forumpuszczykowo.pl/market-na-moniuszki-niezgodny-z-prawem/ Mam wrażenie, że kontrkandydat z listy prowadzi czarną kampanię, a nazwisko wyżej już zostało podane. To polityka a nasze forum nie powinno się teraz dzielić tylko zrobić wszystko byśmy działali ponad podziałami by Agata Wójcik zdobyła jak najwięcej głosów i została burmistrzem i to jest najważniejsze.

  1. Pan Kromolicki kandyduje do Powiatu? To bardzo dobra wiadomość. Bo to jedna z osób, która była na radach spotkaniach protestach zawsze z mieszkańcami. Nie ważne czy KOD, czy swoi. Do tego skromny facet, w drugim rzędzie bez parcia na szkło.
   Jedyną czarną kampanie to widzę właśnie stąd, najłatwiej oskarżyć konkurenta, że nie idzie.

   1. Potwierdzam, to co napisała Pani Ania. Pan Tomasz Kromolicki zawsze z mieszkańcami , którzy proszą o pomoc.
    Rozmawia ze wszystkimi ponad podziałami.
    Dla niego jest ważne miasto, w którym mieszka nie poglądy polityczne.
    Tak trzymać, Panie Tomku.
    Lista nr 10. Drugie miejsce.

    1. cyt. „Dla niego jest ważne miasto, w którym mieszka nie poglądy polityczne.”

     To dlaczego nie jest bezpartyjny tylko „dwojka” na liscie PIS? Teraz rozmawia ze wszystkimi? Ponad podzialami? A pozniej nie bedzie. Bedzie sluchal wytycznych guru B. Wroblewskiego.
     I zeby nie bylo watpliwosci – wspiera Agate Wojcik tak wiec wszystko jasne.

     cyt.”Nie ważne czy KOD, czy swoi.” – buahhhaaaa!
     Ludzka naiwnosc nie ma granic.
     Do sprawnego zarzadzania miastem czy gmina potrzeba fachowcow z roznych dziedzin a nie partyjnych ideowcow, niezaleznie o jaka partie chodzi.

     1. To akurat jasne – jest członkiem PIS i z tej listy kandyduje. Jest to dużo bardziej uczciwe niż gadanie Pana Pawłowskiego, że jest bezpartyjny a z jakiejś listy musi kandydować.
      Poza tym akurat w powiecie to wolę mieć ideowca z naszego miasta z szyldem partyjnym i to partii, co będzie mieć prawdopodobnie większość.

     2. OJ, oj, przecież każdy może kandydować ,
      „Naiwność” też.
      Przepraszam, już nie można – czas minął.
      „Naiwność” przespała termin zgłoszeń?
      Oj, „Naiwności!”
      Czy ” Naiwności” się to podoba, czy nie, czas niektórych właśnie przeminął, za dużo już w Puszczykowie zepsuli.
      Demokrację też… Niestety.
      Oj, oj.

    2. cyt. „„Naiwność” przespała termin zgłoszeń?”
     Nie, ja uwazam jak Pilsudski, ze ” Do polityki garna sie ludzie,ktorzy nic nie osiagneli a wiec nieudacznicy i darmozjady. Polityka to dla nich deska ratunku,moga godnie zyc nie dajac w zamian nic.”
     A „oj,oj ” za duzo do powiedzenia nie ma, tylko oj, oj bardzo zabolala cudza, inna opinia.

     1. A Piłsudski nie był politykiem? O sobie też tak myślał?
      Czasami Najwiekszym zdarzają się głupie wypowiedzi, tylko po co bezrefleksyjnie je cytować?

     2. No i mamy właśnie takich „polityków”, obecnie rządzących naszym miastem, dla których , jak Pan pisze „to dla nich ostatnia deska ratunku, którzy mogą godnie żyć, nie dając nic w zamian”.
      Czas na zmianę. Dwie kadencje wystarczą.

     3. Co prawda za „Najwiekszego” go nie uwazam ale Pilsudski mial poczucie humoru i potrafil smiac sie z samego siebie. Patrzac na te przyglupy w sejmie – trafil w punkt.

     4. A ci, ktorzy po wyborach dorwa sie do koryta, beda inni? Ok, inni ale czy lepsi…

     5. I dlatego lepiej nic nie zmieniać. Niech wiecznie rządzą ci, co już od ośmiu lat są u koryta. Ha,ha,ha
      Ps. Po owocach ich poznacie.

 19. Panu Pawłowskiemu coś się pomyliło.
  Być może chodziło mu o inne bloki, przy innym szpitalu, ale na pewno nie w Puszczykowie.
  Póki co, przed blokami i osiedlem deweloperskim ,obronili się mieszkańcy Niwki wsparci przez mieszkańców
  z innych rejonów miasta.

 20. ..wczorajszy solowy występ Pana Pawłowskiego na spotkaniu KWW Agaty Wójcik to zapowiedź jego..kabaretu?

  1. Możliwe jest bardzo kreatywny :)))) Ostrzegam !!! tego się nie da „od zobaczyć” : https://www.youtube.com/watch?v=SOHnIzlU3mo
   Mam nadzieję, że ktoś taki nie będzie mnie jednak dłużej reprezentował. Na sztandarach obrona osób niepełnosprawnych, a tu po prostu „beka” z chłopaka z Chłopaki do wzięcia

 21. Dobry wieczór Państwu, długo szukałem gdzie ten wpis mój jest, ale jest. Powiem tak, nie wiem skąd te teorie spiskowe, ale widocznie już tak mamy, że szukamy problemów tam gdzie ich nie ma. Pisałem, że na mnie wrażenie zrobił Pan Błajecki – powiedział, że ma doświadczenie w zarządzaniu i będzie w tym wspierał Panią Agatę Wójcik, która wypadła dość blado. Każdy kto był na spotkaniu chyba odniósł podobne wrażenie. Taka miła ciocia, po prostu. Może czegoś innego się spodziewałem. Pan Błajecki – nie znam człowieka, większości osób nie znam, w ogóle to nie mój okręg, ale ten komitet też nie ma kandydata w moim okręgu. Mnie interesowało kto będzie w takim razie zarządzać na bieżąco – zatrudniać trzeba, a fachowców mało, a jak już to więcej zarobią w markecie niż w urzędzie. Informacja Pana Błajeckiego mnie poniekąd uspokoiła, ale jeśli teraz okazuje się, że to jakieś spiski i nie to nie on – to?

  Znowu wiem mniej niż więcej i co gorsze – mam do wyboru pomiędzy Balcerkiem, który juz się uczy 8 lat, chyba więcej, bo ponoć radnym kiedyś też był, a z drugiej strony panią, która mówi, że uczy się 4 lata i chce się uczyć teraz w urzędzie. To trochę kiepsko przyznacie. Pani miła i sympatyczna, ale to nie wybór sołtysa miesiąca.
  Pewnie znowu ktoś posądzi mnie o jakie spiski, ale to tylko moje wrażenia – nic nie poradzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.