W związku z licznymi pytaniami i sygnałami od mieszkańców skierowanymi do mnie jako radnej, dotyczącymi bieżących problemów miasta, 1-go lutego zwróciłam się do burmistrza miasta z prośbą o udostępnienie sali na cykl spotkań- paneli dyskusyjnych, podczas których mieszkańcy będą mogli wyartykułować swoje uwagi oraz spostrzeżenia  dotyczące spraw miasta oraz podyskutować o nich.
Pierwsze takie spotkanie odbędzie się w czwartek 1- go marca o godz.18.00 w salce puszczykowskiego MOPS-u. (Gimnazjum nr 1 – piwnica)
Spotkanie zaplanowane jest w dwóch częściach- pierwsza dotyczyć ma bieżących spraw  i problemów miejskich, druga zaś problemu smogu i zanieczyszczenia powietrza.
Gościem spotkania będzie Pan Adam Staliński, który przedstawi prezentację na ten temat.
Zaproszenie na spotkanie zostanie także wystosowane do burmistrza i radnych, ale przede wszystkim zapraszam Państwa, wszystkich zainteresowanych sprawami naszego miasta.
Agata Wójcik
Radna Miasta Puszczykowa

Komentarzy: 18 o “Spotkanie mieszkańców Puszczykowa – zapraszamy

 1. Dobra inicjatywa, dziękujemy pięknie. Ale dlaczego to spotkanie ma być w piwnicy? Nie ma lepszej sali w Puszczykowie?

  1. Pani Zofio, mam podobną refleksję.
   Radna zwraca się o salkę na spotkanie z mieszkańcami… to dostała 😉
   Piwnica może mieć swój też klimat 🙂
   Może kolejne spotkania uda się w innym miejscu, ale póki co dobre i to.
   Do zobaczenia!

 2. Potwierdzam obecność, dziękuję za inicjatywę i zaproszenie.
  Iwona Janicka
  Prezes Zarządu
  Fundacji Aktywności Lokalnej

 3. Ty „S” jesteś zapewne SŁUGUSEM klakierów i już ci się nie podoba że ludzie zaczynają się jednoczyć (…). W Tarnobrzegu odwiedziny już były może będą i u nas ktoś chyba oglądał ogólnopolskie audycje TV i znanego redaktora wnioski oglądał i schował do „zamrażarki” by w odpowiednim momencie je przedstawić komu trzeba.

 4. Brawo Pani Agatko jest Pani pierwszą ,której się coś chce teraz potrzeba się jednoczyć i jak „spadochroniarze z zagranicy ” nie dadzą Pani salki to jak będziemy zjednoczeni to i nad Wartą się spotkamy by pokazać ruch Kozakiewicza tym z Podleśnej ,Chrobrego ,Zacisza i kilku innych uliczek gdzie mieszkają ci co nas zadłużyli na miliony ,a za odsetki płacone bankom można by każdego roku zrobić kilka ulic /odsetki wynoszą KILKA SET TYSIĘCY/ .Razem młodzi przyjaciele .

 5. Dziękuję za zaproszenie. Będę. Miejsce nie ważne, ważny jest cel spotkania.
  Mieszkanka Puszczykowa,
  Grazyna Maria Ciesielska.

 6. Dobrze radzę i ostrzegam że kto podejmie temat opalania węglem i będzie chciał kandydować na radnego – przegra. PRZEGRA ! Temat smogu powinno się rozegrać w ten jedyny rozsądny sposób, że należy się zwrócić o rozwiązanie problemu najbardziej kopcących domów w konkretnych okręgach wyborczych do obecnie urzędujących radnych:

  Teschnera, Ryglewicza, Krzyżańskiego, Brączkowskiej, Czarneckiej.

  To na terenie ich okręgów dochodzi do największego skażenia środowiska i trzeba ich pisemnie zobowiązać żeby osobiście interweniowali w sprawie. Jak w kampanii wyborczej chodzili od domu do domu z obietnicami to niech teraz też pójdą osobiście z interwencją.
  —————————————————————————————————————————————
  P.S. Z góry się zastrzegam że ten wpis nie należy traktować błędnie jako lobbing ogrzewania węglowego ale jako pomysł konstruktywnego rozwiązania problemu, bez skłócania ze sobą sąsiadów.

  1. W Pana/Pani rozumowaniu jest błąd. Założył Pan/Pani że ze smogiem należy WALCZYĆ i dlatego ci którzy będą zwalczać wytwórców smogu przegrają wybory.

   A ja uważam że ze smogiem nie należy WALCZYĆ. Należy zrobić wszystko żeby POMÓC tym którzy nie mogą nie dymić. I to jest zadanie dla nowego burmistrza i nowych radnych na których będę głosował.

   1. Otóż nie jest to takie proste. Cały problem zasadza się na tym że ludzie palili całe lata węglem, wszyscy paliliśmy, pan też panie Karczewski palił węglem, pana rodzice i pana dziadkowie i nikt nie robił z tego problemu aż tu nagle ludzie którzy w zgodzie z prawem mają piece węglowe i legalnie kupują węgiel okrzyknięci zostali jako węglowi truciciele a nawet zabójcy. Takie niestety padły nieprzemyślane sformułowania. Ludzie którzy w swoim pojęciu nic złego nie robili okrzyknięci zostali jako szkodnicy, ci niższej kategorii, jako wykluczeni poza nawias poprawności. Dlatego wy chyba nie przemyśleliście swojej akcji i wypowiadanych słów, a pani Mariola dodatkowo przekroczyła bezpowrotnie pewną granicę w tym co zrobiła poza Forum. ?!

    Ludzie są totalnie skołowani bo z jednej strony rząd mówi o rentownym polskim górnictwie a z drugiej strony wprowadza ustawy antysmogowe pod naciskiem Brukseli. Z jednej strony mówi się o patriotyzmie i kupowaniu co polskie a z drugiej każe przejść na ruski gaz i napełniać kasę kremlowskiego militaryzmu. Gdzie tu logika, racjonalność i polska racja stanu.
    Dlatego rodzi się podejrzliwość o co chodzi i kim są ludzie którzy, być może w dobrej wierze, ale agresywnie nawołują do walki ze smogiem. Zmienić stare nawyki, zmienić sposób ogrzewania z dnia nadzień nie mówiąc już o ociepleniu domu to nie to samo co selekcjonować worki ze śmieciami. Mówi pan o pomocy, to pytam się jakiej? Pieniądze ktoś będzie rozdawał na kupno ekologicznego pieca albo na ogrzewanie gazowe. A co później z miesięcznymi płatnościami? Tych pytań i wątpliwości jest całe mnóstwo.

    Na razie póki jeszcze sezon grzewczy wezwijcie urzędujących radnych do wyjścia w teren i osobistych interwencji, radnego: Teuschnera, Ryglewicza, Krzyżańskiego, Brączkowską, Czarnecką bo w ich okręgach jest najwięcej ludzi którzy zatruwają powietrze paląc śmieciami.

    1. Panie Karczewski, żeby było jaśniej, treścią poprzedniego wpisu ,,węglowi wyborcy” było ostrzeżenie adresowane do potencjalnych kandydatów na radnych i burmistrza żeby nie podnosili w swoim programie wyborczym tematu smogu w Puszczykowie bo przegrają. A pan chce na takich głosować ? Życzy pan komuś przegranej ? Może nie ?
     To niech pan przeliczy głosy wyborcze ogrzewających węglem, komu ten temat może się przysłużyć ? Zrobiono takie szacunki ? W mojej ocenie ogrzewanie domów mieszkalnych jest sprawą zbyt osobistą żeby podnosić go w programie wyborczym do Rady Miasta. Taka jest moja szczera rada bo czytam że pan Staliński gotuje się z tym tematem na jakieś spotkanie z mieszkańcami. Zalecam ostrożność.

     Ogrzewanie domów mieszkalnych to temat POLITYKI PAŃSTWA , mechanizmów rynkowych i nie pozwólmy przerzucić go na barki gminy czy obywateli. Trzeba tu rozgraniczyć tematy, jedno to paliwa stałe a odrębną kwestią jest krzewienie świadomości zgubnych skutków palenia śmieci w piecach domowych głównie dla nich samych i ich rodzin. I jeszcze inną kwestią są decyzje administracyjne a które ,
     trzeba mieć świadomość, z reguły walą na oślep i często w bogu ducha winnych ludzi utrudniając im i tak już niełatwe życie w gospodarce wolnorynkowej.

     Jest takie zasadnicze pytanie , może odpowiedzieć ktokolwiek, skoro jest niby tak że pomawia się palących węglem w piecach o trucie sąsiadów to czy znany jest jakiś przypadek orzecznictwa lekarskiego o zatruciu konkretnej osoby w Puszczykowie dymem z komina sąsiada ? Czy ktoś trafił do szpitala z zatruciem spowodowanym dymem kominowym ? Bo jeśli nie to nie wygłaszajcie informacji bez pokrycia.

 7. Partyjniactwo niszczy samorządność.
  Wojciechowicz przypomniał, że od 2012 r. mówił o „ustawianych wyborach wewnętrznych, o kompletnym braku jakiejkolwiek dyskusji wewnętrznej w partii, o braku uczciwej konkurencji i promowaniu tych, którzy są bierni, mierni, ale wierni.” – PO stała się partią bezideową – krytykuje Wojciechowicz.

   1. W zielonym mieści się wiele odcieni i nieskończona liczba kształtów a wszystko to zawsze zielone, choć i są żółte, niebieskie, czerwone, i fioletowe liście, a ile kwiatów ?

    Beton jest tylko jeden w kolorze.

   2. Redakcja usunęła komentarz. Panie AN kolejny o takiej lub podobnej treści zostanie skierowany na policję.

 8. Plan stabilizacyjny: -30% pkb,20% bezrobocia, wyprzedaż majątku narodowego za bezcen.
  Napisany przez Sachsa, realizowany przez figuranta Balcerowicza plan cudu przyniósl katastrofę gospodarczą u początku IIIRP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.