Komunikat!

Szanowni Państwo,
zapraszamy na pierwsze, organizacyjne spotkanie Stowarzyszenia Komitetu
Obrony Demokracji (KOD) Wielkopolskie, które odbędzie się zaraz po
Nowym Roku!  Dokładny termin i miejsce podamy osobom zainteresowanym
spotkaniem, w osobnej wiadomości po potwierdzeniu chęci wzięcia
udziału, na adres: grac52@gmail.com lub nr. tel. 609 083 281.
Pozdrawiam serdecznie.
Grażyna Ciesielska

Od redakcji: Powyższy komunikat publikujemy na prośbę naszej czytelniczki.

Komentarzy: 48 o “Spotkanie KOD Wielkopolska

 1. Niech Pani Grażyna odpowie na jedno pytanie .
  Istotą demokracji jest trój podział władzy i wzajemna ich kontrola , a pytanie brzmi: kto dotychczas kontrolował Trybunał Konstytucyjny ?

 2. Jakież to typowe.
  Pani Grażyna podpisując się z imienia i nazwiska zaprasza na spotkanie, a troll szczelnie ukryty pod pseudonimem, ni z gruszki ni z pietruszki, kompletnie nie na temat „Niech Pani Grażyna odpowie”

  To może raczej „Niech się troll” podpisuje nazwiskiem. W tym wieku już by wypadało mieć tę odrobinę odwagi cywilnej 🙂

  1. Bardzo prosimy o nie używanie epitetów. Można przecież dyskutować szanując się wzajemnie. Bardzo proszę.

  2. Uderz w stół a nożyczki się otworzą .
   1. Panie użyły epitetu (troll) zamiast argumentu . Zalecam opanowanie.
   2. Sędziowie TK odpowiadają przed „tylko konstytucją” czyli przed Bogiem i historią. Mogą dla przykładu spać i chrapać zamiast orzekać i nic ich nie sięgnie.
   Jak ich w czerwcu 2015 roku powoływała koalicja rządząca PO PSL w liczbie 14 na 15, mając Prezydenta, większość sejmową i senacką , obsadzone swoimi wszystkie instytucje zaufania publicznego , większość mediów to wam demokracja nie ginęła ? Gdzie był wtedy KOD ?
   A co to jest ten KOD ? Kto finansuje to zjawisko i kim są przywódcy ? Demokracja to piękne i często wymieniane hasło , tylko wygląda jakby też zostało sprywatyzowane i należy już do grona
   właścicieli . Co PIS zrobi z wygraną jest ciekawe , wreszcie się coś dzieje po tych rządach Kopacz nudnych jak kolejka w przychodni zdrowia . Moim zdaniem za wcześnie aby ich jeszcze osądzać , mówi biblia po owocach ich poznasz. W dzisiejszych czasach w środku Europy nikt nie zaprowadzi dyktatury a we wszystkich krajach zachodu zaznacza się odpływ liberalnego centrum na rzecz postaw bardziej skrajnych i zdecydowanych co więc nie jest rzadkością. Wiadomo że jazgot zawsze wywołują tracący przywileje i kasę ale trzeba zachować dystans i nie dać się ponieść . Polecam odrobinę cierpliwości , PIS nie zabierze nikomu kto niewiele ma , a na poważny protest z cywilną i nawet wojskową odwagą przyjdzie czas jak będzie poważny powód . Gotowość działania przeznaczcie raczej na pilnowanie demokracji na miejscu w Puszczykowie . Zwolniło się miejsce po SPP ; no grac52 może coś w tym kierunku ?
   3. Troll nie może się ujawnić bo jego zadaniem jest prowokować odpowiedzi , a Jak poznacie kto to zaraz zaczniecie gadać o długości mieszkania w Puszczykowie zamiast o temacie dyskusji.

   1. Jasne jest że TK to nie TKW ale też jasne że miał być zadaniowy . Jakie to miało być zadanie ?
    W „odpowiednich” tematach LIBERUM VETO. Trybunał Liberum Veto !

   2. „3. Troll nie może się ujawnić bo *** jego zadaniem jest prowokować odpowiedzi *** ”

    Czyli jesteś prowokatorem. Będę omijać szerokim łukiem Twoje wypowiedzi.

 3. Pytający nie zna absolutnie Konstytucji RP. Proszę przeczytać Art.195 ust.1 który stanowi:
  „Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji.”
  Radzę przeczytać również pozostałe artykuły Konstytucji.

  1. Znam niemal że na pamięć Konstytucję i nie jest tam napisane że a do Narodu . W ostatnich wyborach Naród odebrał co dał PO i PSL i dał PISowi mandat stanowienia prawa i sprawiedliwości to z niego korzysta . Jak skorzysta przeciw Narodowi to będzie musiał w najbliższych wyborach za 4 lata zwrócić co dostał. Natomiast mam nadzieję że do tego czasu PIS ureguluje co się komu należy .
   Proszę bardzo :

   Art. 1.
   Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.
   Art. 2.
   Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.
   Art. 3.
   Rzeczpospolita Polska jest państwem jednolitym.
   Art. 4.
   1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
   2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.
   Art. 5.
   Rzeczpospolita Polska strzeże niepodległości i nienaruszalności swojego terytorium, zapewnia wolności i prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo obywateli, strzeże dziedzictwa narodowego oraz zapewnia ochronę środowiska, kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju.
   ………………………………………..

   1. Konstytucja RP mówi:
    …………………………………….
    Art. 4.
    1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
    …………………………………..
    Pani Marcollo , jest ostatecznie napisane że władza zwierzchnia należy do Narodu a nie do obecnego Trybunału Konstytucyjnego który wymusza dla siebie niewskazaną w szeregu pozycję zwierzchnią. Ten cały spór o TK jest czysto polityczną grą a TK wyrokuje tu , mówiąc językiem prawniczym, we własnej sprawie . W gruncie rzeczy cały spór obraca się w kwestii obsady stanowisk , wokół personaliów i stylu pracy ! ! ! A robią taką kurzawę żeby tego nie było widać.
    Mój protest dopiero obudzi próba zmiany Konstytucji w zapisie trójpodziału władzy , wtedy będziemy mieli do czynienia z rzeczywistym zagrożeniem demokracji , i wtedy troll się ujawni i przystąpi do KOD , czy cokolwiek tam będzie. Ale jeszcze nie teraz , jeszcze nie teraz.

  2. Brońmy Konstytucji i Trybunału Konstytucyjnego – strażnika naszych obywatelskich praw. Nie jestem prawnikiem,ale muszę stwierdzić, że bardziej wierzę uznanym autorytetom w dziedzinie prawa, niż niedouczonym domorosłym przedstawicielom „Narodu”. Pozdrawiam Cię, Krysiu. Do zobaczenia.

   1. Pani Łobocka , Pani szanuje i wierzy uznanym autorytetom w dziedzinie prawa ?
    To czemu nie zgadza się Pani z profesorem prawa który jest rzecznikiem firmy Boltex ?
    Jak on się nazywa proszę przypomnieć . Powinna Pani uwierzyć i nic nie zmieniać.

     1. Mamy inne AUTORYTETY albo inne SYSTEMY WARTOŚCI . W moim prawo nie jest wartością nad wszystkim albowiem musiałbym wtedy uznać komunizm który też był państwem prawa . Zgoda na prawo ponad wszystkim to zgoda na prawników ponad wszystkimi . Prawo jest tylko umową nieustannie renegocjowalną. Stąd uznaję prawo zmian w Trybunale Konstytucyjnym . Nie do końca zgadzam się tu z wersją PIS , nie we wszystkich punktach . Ale ! Zobaczmy , po owocach ich poznamy.

    1. do J.S. póki co mamy demokrację i każdy ma prawo do własnej oceny sytuacji w Polsce, a także do wyboru swoich autorytetów, nie mówiąc już o systemie wartości. Zostawmy to. Natomiast interesuje mnie włączanie sprawy Boltexu do dyskusji o Trybunale Konstytucyjnym. Może mi to Pan/Pani/ wyjaśnić?

 4. A my powołujemy K.U.P.A. co się wykłada:Komitet Uhonorowania Puszczykowskich Autorytetów.Cel: obrona i uhonorowanie puszczykowskich autorytetów przed atakami i niedocenianiem a także przed pomawianiem o brak kwalifikcji etyczno-moralnych i merytorycznych przez Forum Puszczykowo i jego akolitów.Dosiego Roku!!!

 5. Wstyd, normalnie wstyd proszę obejrzeć MAXTV NEWS potem możemy podyskutować. Popieram to co robi rząd Szydło i jestem z tego dumny. Kod-owcy to V kolumna i tylko tyle. Kijowski to niepłacący alimenciarz. Żarliwa nienawiść to jedyne co was łaczy w waszym pustym jak wydmuszka życiu.

 6. Ludzie kogo Wy popieracie, Kijowski alimenciarz, Petru kamerdyner Sorosa. Raport GFI wskazuje, że Polska jest w 20 -tce najbardziej okradanych państw na świecie przez międzynarodowe korporacje. Zapraszam na MAXTV i MAXTV NEWS obejrzyjcie może coś zrozumiecie. KOD to V kolumna wasza żarliwa nienawiść do PIS i „krdupla” jak go nazywacie przysłania Wam zdrowy rozsądek.
  PS Tusek ma 1cm więcej.

 7. „nie zabierze nikomu kto niewiele ma”
  Nie jest to dla mnie zbyt przekonywujący argument. Spokojni mogą być tylko ci, którzy niewiele mają, bo i tak nic nie stracą. A co z resztą? Jak już zajdzie zbyt wiele zmian to nie będzie tak łatwo wszystko odwrócić. Ja stanowczo wolałem „nudne” czasy niż te „ciekawe”.

  1. Tak ma Pan rację . Uściślam pojęcie niewiele ma: rodzina , własny dom z wyposażeniem , praca , podstawowe ruchomości ( samochód, konto w banku, wakacje , rozrywki) i … poczucie wartości adekwatne do wkładu w społeczność.

  1. Jeszcze tylko słowo po manifestacji KOD na zachętę skaczącym pacynkom z Placu Wolności fragment tekstu Mateusza Morawieckiego .

   ” …………….
   A.K. Na razie czytamy w prasie zagranicznej o tym, że Polska przestaje być państwem prawa – na podstawie sposobu zmienienia ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.
   ……………….
   M.M. Ubolewam nad tym, że od XVIII wieku, a może nawet wcześniej, zmagamy się ze zjawiskiem donoszenia na własny kraj za granicą. Większość tych artykułów w zagranicznych gazetach tak powstaje. Część polskiej elity, polskiego establishmentu, jest bardzo niedojrzała. Nie wyobrażam sobie takiego zachowania elity niemieckiej. Proszę popatrzeć, jak oni rozgrywają ultrakontrowersyjny projekt Nord Stream 2. Pełna solidarność całej klasy politycznej.

   CZYTAJ TAKŻE: Kornel Morawiecki: Dziś naszym wrogiem jest wielki kapitał. On zmanipulował Polaków Jednak nie tylko.

   A.K. Trybunał wydał wyrok, z którego prezydent się nie wywiązał – mimo że pod tym względem konstytucja nie pozostawia niedomówień.
   M.M. Poprzedni rząd nie wykonał 48 wyroków TK – i nie przypominam sobie, by ktokolwiek o tym pisał. Czy możemy więc mówić o równowadze w opisywaniu działań poszczególnych ugrupowań w mediach? Trybunał Konstytucyjny ma potężną władzę w kraju. Ludzie zasiadający w TK de facto tworzą trzecią izbę parlamentu, ale w odróżnieniu od posłów, senatorów i prezydenta nie ponoszą żadnej odpowiedzialności przed społeczeństwem. ”

   Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/9239778,mateusz-morawiecki-ubolewam-nad-tym-ze-zmagamy-sie-ze-zjawiskiem-donoszenia-na-wlasny-kraj,5,id,t,sa.html

   …………………………………………………………………………………………………………………………………………………
   No a teraz o hali.

 8. Dlaczego tylko ludzie rozsądni podpisują się imieniem i nazwiskiem? Pozostali wstydzą się swoich opinii?

  1. Możliwości są dwie: 1. Są głupi i wstydzą się swojej głupoty. 2. Nie są głupi i wiedzą że w rządzonej przez PO od lat Wielkopolsce, powiecie i nawet naszym mieście lepiej nie ujawniać swoich innych poglądów. Bo się zwyczajnie boją o pracę, o to żeby im władza nie szkodziła. PiSu się bać nie trzeba a demokratycznego PO należy. Bo niech pan zwróci uwagę, że jak za rządów PO przewalała się aferą za aferą, to dzisiejsi obrońcy demokracji jakoś nie podpisywali się z nazwiska pod protestami. Bali się czy im afery nie przeszkadzały?

  2. Panie Karczewski , często wypowiada się Pan z rozsądkiem , ale tym razem nie. Panu dedykuję postać tego bohatera : Gen. bryg. August Emil Fieldorf pseudonim (anonim)„Nil” , lub może z innej „bajki” tego bohatera Aleksander Głowacki pseudonim Bolesław Prus.
   A szykany ? Proszę Pana gdybym nie wziął na siebie tej niewdzięcznej „rolli” tamte baby nie dały by żyć mojej żonie w tym mieście , a żona mi. Ha, ha, ha. Musiałbym w milczeniu znosić cierpienia egzystencjalne a psycholodzy mówią że to nie zdrowe i co ? Miałbym zszargane zdrowie .
   Najgorsze szykany proszę Pana to dokuczliwe baby.

  3. Nie podpisywanie się nazwiskiem to nie wstyd i nie zgodzę się z panem – podpisujący się z imienia i nazwiska nie zawsze są ludźmi rozsądnymi, przykłady można mnożyć, ale po co? Demokratyczna wolność wyboru.

 9. KOD nie umie uszanowac demokratycznie wybranej władzy. I tacy z nich obroncy demokracji, zbyt wiele mogą stracić. Dla wielu z Wam mogę byc trollem. Nawet wolę.

 10. Informujemy, że każdy wpis w którym znajdą się słowa, które uznamy za wyzwiska, będą usuwane. Prosimy o dyskusję bez wyzwisk. Pisząc nawet anonimowo, wystawiamy świadectwo swojej kultury.

 11. Wirtualna / „Groźne zaniechanie w ekipie Tuska. Tomasz Wróblewski: KOD -​ pokolenie „niezatrudnialnych”
  W 2007 roku, kiedy Donald Tusk obejmował rządy, eksperci grzmieli już, że polskie uczelnie ze swoją skostniałą strukturą, premiującą wysługę lat i konformistyczne postawy, a nie osiągnięcia naukowe, nie są w stanie zapewnić odpowiednich kadr rozwijającej się gospodarce. Międzynarodowe rankingi były nieubłagane. Ale rząd, tak jak nie chciał narażać się górnikom i nauczycielom, tak też unikał konfrontacji ze środowiskiem naukowym. Nie było mowy o reformach – pisze Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny „Wprost”, dla Wirtualnej Polski.
  ………………………………………

  Zgromadzenia KOD bardziej przypominają dziś kolejki po nowy model IPhone’a niż marsz rycerzy utraconej wolności. Z całą swoją inteligencką egzaltacją, kapeluszami, posiwiałymi kitkami na głowie i pretensjonalnymi hasłami pisanymi pod facebookowe selfie, ludzie KOD-u może i wyglądają komicznie, ale są i zostaną. Część pewnie wystraszona perspektywą utraty państwowych etatów. Fundacje, agencje obsługujące spółki skarbu, lewicowi dziennikarze, wydawcy uzależnieni od dotacji państwa, ale nie tylko oni wychodzą na ulicę. Tysiące w marszach i kolejne dziesiątki tysięcy w domach – wszyscy święcie przekonani, że coś się kończy i czas się bać. ”
  …………………..
  bez dalszego komentarza.

 12. Spokojnie, każdy ma prawo ( póki co) mieć swoje zdanie. Zakładam, że w Puszczykowie są też myślący, zatem DO SIEGO ROKU!!!!!!!!!!

 13. Redakcji i sympatykom podziękowania za świętą cierpliwość i do SIEGO ROKU . Na pewno ciekawego.
  A teraz w tańce…

 14. Panie Krzysztofie
  Z ogromną przykrością stwierdzam, że na Forum Puszczykowo prym wiodą „dyskutanci” anonimowi. To oczywiste, że anonimowy panel nie sprzyja kulturze wypowiedzi i wzajemnemu szacunkowi.

  Mimo, że (jak Pan o tym wie najlepiej) sprawy społeczne są mi niezwykle bliskie, decyduję się opuścić Pańskie forum, bo nie jestem w stanie udźwignąć jakości polemiki wywoływanej przez anonimowych autorów.

  Nie po to śledziłam Pańskiego bloga, by rozczytywać się w lekturze ideologicznej. Ubolewam, że admin zamiast podać tylko suchy komunikat czytelniczki, pozwolił na rozpętanie fali niezdarnej indoktrynacji.

  Panu osobiście życzę powodzenia w walce o Miasto-Ogród.
  To perwersyjny chichot historii, ale myślę, że w tej akurat sprawie będzie miał Pan teraz wyjątkową siłę przebicia. Życzyłabym sobie, żeby Pan tę unikalną szansę wykorzystał. Może nie trwać zbyt długo.

  Pozostaję z wyrazami szacunku dla pracy, jaką wykonał Pan dla miasta.
  Niezmiennie również kreślę wyrazy szacunku dla Forumowiczów.

 15. Jestem zwolennikiem życia zgodnie z przyjętymi zasadami, nie łamię ich komentując bez ujawniania swojego nazwiska, ale szanuję odmienne zdanie na ten temat pani Jolity. Nie czuję zagrożenia, choć zaczynam wątpić czy obrońcy demokracji są demokratami. Proszę spróbować chociaż dać sobie szansę, by zrozumieć drugiego człowieka. O kulturę wypowiedzi dba Redakcja i wg mnie radzi sobie doskonale (porównując do stron, które także poruszają problemowe tematy). Miłego dnia życzę.

 16. Jestem przeciwnego zdania niż Jolita Barczak, anonimowe wpisy są niezastąpionym źródłem informacji
  bezpośrednich i pośrednich. Z tej formy wypowiedzi korzysta wielu w tym także
  grac52,
  radni, urzędnicy, ludzie gospodarki , sportu, kultury i bezkultury. Powody są tak różne że nieuprawnione jest przypisanie temu jedynie negatywnych konotacji. Oczywiście niektóre wpisy zbliżają się do „bandy” ale czy jakaś „lektura światopoglądowa” miała by mnie obrażać ?
  Ja jako czytelnik tego forum jestem wręcz wdzięczny za te wpisy dzięki czemu poznałem poglądy Ministra M.Morawieckiego który według mej oceny odegra istotną rolę w przyszłości naszego Państwa podobnie jak ludzie z Instytutu Sobieskiego. Co dzieje się teraz w polityce krajowej będzie miało większy wpływ na sprawy puszczykowskie niż narzekania tutaj dlatego dobrze że ktoś niektóre z nich odpowiednio oświetla.
  Forum Puszczykowa w tej a nie innej postaci tolerujące szeroką tematykę i indywidualny wybór form prezentacji jest niezbędnie potrzebne jak „odświerzone” powietrze i niech trwa jak najdłużej. Jest solą demokracji. Jeden martwi się krzywymi krawężnikami a inny krzywym Państwem Polskim to i jeden i drugi ma mieć prawo głosu . Tak czy nie? Historia także puszczykowska pokazuje że ludzie współtworzący takie inicjatywy stają się przez to osobami wpływowymi na bieg spraw publicznych i przejmują później pałeczkę władzy. I niech tak zostanie !

 17. Droga Jolito,

  w ostatnim czasie rzadko mogłem zaglądać na Forum. Zaglądam po przerwie dzisiaj, a tu taka przykrość – czytam, że chcesz zrezygnować z uczestnictwa w nim. To byłaby duża strata dla naszej społeczności, Twoje komentarze były zaangażowane, interesujące i dużo wnosiły do debaty publicznej. Proszę Cię, zmień swoją decyzję.

  Uważam, że podany przez Ciebie powód jest niewart tak ostrej reakcji. Myślę, że to nic złego, że osoby, które nie chcą lub wręcz boją się ryzykować publicznej konfrontacji z otoczeniem mogą używać pseudonimów. Nie każdy ma tyle odwagi co np. Ty. A lepiej, że dyskusja się toczy, niż gdyby ze strachu przed tym, co powiedzą sąsiedzi, przełożeni, lokalna władza itp. miałaby zamilknąć. Polityczna poprawność przybiera różne formy, a oportunizm jest niestety dość powszechną cechą ludzką.

  Debata publiczna jest esencją demokracji, której moim zdaniem nic w Polsce nie zagraża, czego dowodem jest choćby ostatnia demonstracja tzw. Komitetu Obrony Demokracji w Poznaniu. Widziałem zdjęcia: podobno aż tysiąc pięciuset uczestników happeningu, roześmiane twarze, podskoki i zabawne hasła, transparenty, tęczowe chorągwie. Przecież to wspaniale, że są ludzie, którzy mimo mrozu gromadzą się i jednoczą, bez względu na to, co ich łączy i starają się dać publiczny wyraz temu, co dla nich ważne.

  Nie zauważyłem w dzisiejszej lekturze Forum żadnej indoktrynacji, może poza celowym pominięciem pełnego zapisu w konstytucji RP na temat TK. Mianowicie, że jego działanie reguluje ustawa. Nie w tym rzecz. Immanentną cechą dyskusji jest różnica zdań. Trudno obrażać się, że są w Polsce obywatele, którzy mają inne poglądy. A już zupełnie nie można się obrażać, że Forum, zamieszczając informację o nowym ruchu politycznym celowo lub ze zwykłej swojej praktyki dopuszcza pod anonsem różne opinie. To jest w końcu forum, a nie tablica ogłoszeń.

  Czekając Twego powrotu przesyłam serdeczne pozdrowienia

  Mikołaj Pietraszak Dmowski

  1. Dziękuję za osobisty list i dobre słowa.

   Tak, zgadzam się z wybranymi fragmentami perswazji.
   Przede wszystkim z tym, że bez ograniczeń mogę zażywać wolności, zabawnie podskakując w Poznaniu na Placu o tej samej nazwie. Jest to kolejna w moim życiu „wolność na placu”, gdyż jako obywatel marnego sortu zachłystywałam się nią już w latach osiemdziesiątych, ganiając na Placu Mickiewicza w każdą miesięcznicę stanu wojennego w ucieczce przed Zmotoryzowanymi Oddziałami Milicji Obywatelskiej.

   Zgadzam się również, że debata publiczna jest esencją demokracji. Rzeczywiście w sytuacji braku efektywnej debaty parlamentarnej, powinny pielęgnować ją przynajmniej społeczności lokalne. Pytanie akademickie, w jakim stopniu debata anonimowa spełnia standardy jakiejkolwiek debaty.

   Nie wykluczam jednak, że lepsza dyskusja anonimowa, niż w ogóle żadna. Uznaję prawo do takiego sposobu wyrażania poglądów, ewentualnie również emocji. Ponieważ jednak akurat ja osobiście nie odnajduję się w takich warunkach, więc – nikogo nie potępiając i na nikogo się nie obrażając – czynię to, co dżentelmen(ka) w takiej sytuacji uczynić powinna: ustępuję pola.

   Pozostaję z uczuciami przyjaźni dla wojowników o Zielone Puszczykowo.
   O Wolne Miasto Ogród.

 18. A ja mam znowu pytanie: czy obywatel Zb.Czyż oddał miastu czyli mam pieniądze?Jeśli nie to trzeba założyć komitet!!!!;

 19. W najbliższą sobotę można sobie też poskakać na Placu Wolności tym razem w takt „melodeklamacji ” może nawet samego Korwina-Mikkego. Ciekawe ilu będzie ? Z tym że on nie daje zatrudnienia córkom, zięciom … jeszcze

  1. Fałsz, hipokryzja? Jaka tam hipokryzja, to gra interesów. Wszedł PIS i uderzył w stół a nożyczki się otwarły. I co się okazało ? Niemieccy komisarze , zauważcie że tylko , niemieckie interesy w Polsce i ich „polscy” klienci, różnego autoramentu firmy, firemki budujący w kolejności dziobania te stadiony, hale widowiskowe, drogi, wiadukty, ekrany akustyczne i inne tłuste inwestycje ale nie generujące żadnych pro budżetowych korzyści ( jak przed II wojną COK, Gdynia, PZL,..) oraz mali indywidualni beneficjenci dotacji , programów unijnych, etacików przeróżnych agend rządowych , urzędów marszałkowskich przedmuchujących pieniądze z unii do … unii.
   To komisarze „zainteresowani” polską demokracją przyjadą tu aby nie ją oglądać tylko po to aby uspokoić biznes że będą pilnować tych interesów. Do tego dochodzi dopiero na końcu elektorat „lemingów” zmanipulowany przez lata pracy pijaru politycznego rzekomym katastrofizmem pisowców i bojący się o swoje pozory dostatku. Takie jest podłoże tej hipokryzji która obecnie manifestuje swoje oblicze na placach.
   A postawa „opozycji” ? Haniebna jak w XVIII wieku albo w czasach sekretarzy sięgających za czerwony telefon po bratnią pomoc. Małość i Nikczemność ! A czemu Tusk taki cichy, jakby przepadł ! Zawsze miał dużo krytycznego do powiedzenia …

   1. Co zaś się tyczy KOD . Rzekomy organizator alimenciarz. Ciekawe, taki niezaradny w życiu a potrafi zorganizować tysiące . Ha,ha. Ale ma jeden atut, dobrą inteligencką aparycję: wysoki, siwy , w okularach , z kitką , niski głos, … Jaki to dobry przekaz medialny , no może to przypadek ? Kim on jest z zawodu ? Ma jakieś zawodowe osiągnięcia ? Czemu tak się martwi demokracją ? Ktoś wie ?

  2. Nie podoba mi się tempo i forma zmian. Ale oczywiście stanowisko KE jest słuszne. Co do Luksemburga i tamtejszego TK widzę jedną zasadniczą różnicę – zmiany mają nastąpić w drodze zmiany konstytucji. U nas jednak ustawowo. Zmian w trybie konstytucyjnym TK nie mógłby chyba zakwestionować; mam nadzieję ,że nie płonną!!!!!!!

 20. Poskakać czy nie, demokracja dla wielu jest ważna. Kiedyś Solidarność też była zwalczana przez wiadomą władzę ( niektórzy mówią słusznie minioną). Ja podziwiam tych nieutrudzonych w boju, walczących ,,za wolność naszą i waszą”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.