Prace przy modernizacji linii kolejowej trwają.  Wbrew informacjom jakie pojawiły się w dniu wczorajszym w niektórych puszczykowskich mediach, roboty przerwane nie zostały, ba, ekipy pracujące nawet nic nie wiedzą o tym, że miałyby być przerwane.   Jak widać na załączonych fotografiach prace od dnia wczorajszego posunęły się do przodu.

kolej2Od wczoraj przybyło ramię na którym wisieć będzią przewody sieci trakcyjnej.  Prace trwają.

Słup który szpeci widok zabytkowego dworca w Puszczykówku stoi i stać będzie.  Jeśli nie wydarzy się jakiś cud, szpecący słup nie zostanie przeniesiony w inne miejsce.   Takie szpecące budynek miejsce dla słupa wyznaczyli projektanci.  Tym samym zaniechania obecnej i dwóch poprzednich ekip rządzących, które ewidentnie zaniedbały pilotowanie inwestycji na etapie projektowania, dadzą o sobie znać, każdego dnia będą nam o sobie przypominać.  Strach się bać co będzie dalej.   Przewidywaliśmy inne zagrożenia i niedogodności,które spadną na miasto, ale nie sądziliśmy, że tak można zepsuć jedną z architektonicznych wizytówek naszego miasta.

Inwestycje kolejową nadal będziemy monitorować.

red.

Komentarzy: 5 o “Słup stoi, szpeci i szpecić będzie

  1. Czy w tej sprawie nie powinien się wypowiedzieć konserwator zabytków?

    To już naprawdę nie jest zabawne.

  2. Zobaczcie co się dzieje na drugim dworcu w Puszczykowie.Pani Janicka to blisko pani.
    A jak postawią ten słynny ekran to dopiero się zdziwicie

  3. Konserwator zabytków i nasz urząd znowu dali ciała. Biorą pieniądze za swoją pracę, a pożytku z nich nie ma. Umieją tylko uprzykrzyć życie zwykłym ludziom. Dobrze, że mieszkańcy się włączają, ale przecież to nie jest ich zadanie.

  4. Skandal!!!
    Zażądajmy referendum w sprawie odwołania burmistrza i rady za to co zrobili!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.