Stali czytelnicy pamiętają zapewne, o wycince lasu na działce należącej do Spółki Wielspin.  Pisaliśmy o tym, w tekstach: „My tu gadu gadu, a drwal drzewa tnie” i „Wreszcie wiemy (?) dlaczego burmistrz zezwolił wyciąć las” informowaliśmy o niezadowoleniu szczególnie tych mieszkańców, którzy mieszkają w pobliżu wyciętego lasu.  Już wtedy wskazywaliśmy, że wg opinii prawników z którymi rozmawialiśmy, zgoda na wycinkę wydana przez władze Puszczykowa, była wydana z naruszeniem prawa.  Ktoś inny napisał, że zamiast krytykować i oczerniać władze miasta, powinniśmy poinformować odpowiednie organy, aby one oceniły czy wszystko odbyło się zgodnie z prawem.  Tak też zrobiliśmy.  Otrzymaliśmy niedawno w tej sprawie informacje z prokuratury, którą prezentujemy poniżej:

Jak widać nasze podejrzenia nie były na wyrost, bo i prokuratura ma wątpliwości, czy nie doszło do przekroczenia uprawnień. Teraz czekamy na wyniki działań organu powołanego do zbadania, czy burmistrz miał prawo wydać decyzję o wycince lasu i czy w ten sposób nie naruszono przepisów prawa.

KJK

Fotografia na obrazku wiodącym nie jest wykonana na terenie Wielspin-u

 

 

Komentarzy: 11 o “Śledztwo prokuratury w sprawie wycinki lasu na Wielspinie

 1. „Lepiej późno, jak wcale”, jak mówi polskie przysłowie…
  Wielu prawników mówiło, że przepisy w tym wypadku zostały naruszone, teraz okaże się, czy mieli rację.
  Mam nadzieję, że tak będzie.

  1. do obywatela: to Pan już wie, że śledztwo zostanie umorzone? A jeśli nie?

  2. Po wstępnym rozpoznaniu pozwu sądowego lub prokuratorskiego sprawę się przyjmuje lub odrzuca, jak to było w przypadku przystani kajakowej. Ta sprawa została przez prokuraturę przyjęta a więc coś musi być na rzeczy.

  3. Poinformujemy jeśli tak się stanie, choć prawdopodobnie wyprzedzi nas „Echo Puszczykowa”. Znając życie nie poinformuje o wszczęciu śledztwa, ale jeśli będzie umorzone, to ogłosi taki news na nasz koszt wszystkim mieszkańcom. A zdjęcie jak zdjęcie, całkowita wycinka każdego lasu wygląda podobnie.

   1. Potężny Administratorze
    Dlaczego nie informujesz o pozytywnych aspektach działań w Puszczykowie ?

    1. Panie mieszkańcu przecież to pozytywna informacja, że nielegalna wycinka lasu nie będzie bezkarna.

 2. Każdego dnia by trzeba było zawiadamiać prokuraturę, bo to co wyprawiają panowie z „burmistrzo-dopiewskiej” spółki to Mount Everest cynozmu i podłości.

 3. Zakładam , że umorzą , urzędnicy już tak się przygotują w dokumentacji , że wszystko będzie ok .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.