I niech ktoś nie mówi, że Forum Puszczykowo źle pisze o naszych władzach.  Nic z tych rzeczy!  Jak trzeba to nie tylko pochwali, ale jeszcze pogratuluje.  Dziś chcielibyśmy winszować dwóm radnym: panom Jakubowi Janowi Musiałowi i Maciejowi Krzyżańskiemu.  Pragniemy pogratulować im awansu, ale jeszcze bardziej chcemy wyrazić uznanie dla ich skromności.  Jedynie bowiem ta piękna cecha powodować może, że radni którzy każdego miesiąca raportują mieszkańcom na łamach Echa Puszczykowa o swoich pracach na rzecz mieszkańców w komisji zajmującej się planami zagospodarowania, nie chwalą się, że wysiłki swoje przenieśli na szersze pole – pracują również dla dobra mieszkańców innych miast i gmin.  Otóż jak donoszą nam „dobrze poinformowane źródła” ci dwaj panowie są przedstawicielami Puszczykowa w komisjach Związku Miast Polskich.   Nie wiemy, czy radni Musiał i Krzyżański zostali wydelegowani tam przez Burmistrza czy Przewodniczącą Rady, bo tylko oni mają takie kompetencje.  Ktokolwiek to uczynił, dobrze uczynił.  Ale nominacje te spadły na wspomnianych tak cicho, jakby wstydliwie, że wcześniej nikt tego nie zauważył i nie gratulował.  Kiedy zapytaliśmy dwoje innych radnych, czy wiedzą o tej pozapuszczykowskiej działalności swoich kolegów – byli tą informacją niezwykle zaskoczeni.  Nic nie wiedzieli, a zapewne chętnie uprzedziliby nas z wyrażeniem swojego uznania.

Wspomniani radni Musiał i Krzyżański wspólnie zasiadają w Komisji Gospodarki Komunalnej, a radny Krzyżański dodatkowo w komisjach: Administracji, Gospodarki Mieszkaniowej i Przestrzennej oraz Komisji Edukacji.  I nic nikomu o tym nie mówią, w ogóle się tym nie szczycą!  Skromni radni.

Szczególnie aktywność radnego Krzyżańskiego, zadziwiła redakcję i współpracowników Forum Puszczykowo.  Godne podziwu są jego szerokie zainteresowania i kompetencje, pozwalające mu na zasiadanie w czterech tak różnych tematycznie komisjach.  Niezorientowanych informujemy, że  komisje przygotowują przede wszystkim stanowiska i opinie dotyczące zmian w ustawodawstwie.  Wymagana jest więc tam szczegółowa, bardzo specjalistyczna wiedza.  W związku z tym w komisjach zasiadają w przeważającej większości urzędnicy specjalizujący się w poszczególnych zagadnieniach. Tym większe uznanie budzi obecność w tych komisjach skromnego, młodego radnego z Puszczykowa.

Przy okazji gratulacji prosimy panów radnych – Krzyżańskiego i Musiała, o  poinformowanie opinii publicznej w Puszczykowie o  wynikach swojej tam działalności, bo przecież reprezentują tam nie siebie ale miasto.  Dobrze aby przedstawili nam wyrażane przez siebie stanowiska w poszczególnych sprawach, jakie były przedmiotem posiedzeń.  Spotkania komisji odbywają się w różnych, często odległych zakątkach Polski.   Koszt tych wyjazdów obciąża podatników, którzy zapewne z ciekawością dowiedzą się o celowości ich wyjazdów.  Szczególnie będzie to cenne, gdyż wg posiadanej przez nas wiedzy, radni Musiał i Krzyżański nie sprawozdają swojej działalności w Związku Miast Polskich również swoim kolegom i koleżankom z Rady Miasta. Zapewne z powodu wrodzonej skromności.

 

Redakcja

Fot.wybory.platforma.org

zielone-puszczykowo.blogspot.com

Komentarzy: 13 o “Skromny jak radny

 1. O nie Redakcjo! O jednej kompetencji może najważniejszej zapomnieliście, o słuchaniu, i mówieniu. To najważniejsza kompetencja zawodowego polityka. A kto ich oddelegował ? Może tajemnicze Biuro POlityczne ?

 2. Ciekawe, jak zaopiniują ten wniosek –

  przyszpitalna spółka Puszczykowo Real Estate Investment (http://www.infoveriti.pl/firma krs/Puszczykowo,Real,Estate,Investment,Raport,gospodarczy,KRS,0000469484.html) złożyła w Urzędzie Miasta wniosek o ustalenie warunków zabudowy dla zespołu budynków mieszkaniowych wielorodzinnych z garażem podziemnym, z dopuszczeniem funkcji handlowo-usługowej na parterze, zlokalizowanych na Niwce koło tzw. bloku pielęgniarek.

  Ułatwienie dojazdu przez poszerzenie ul. Cyryla Ratajskiego staje się zrozumiałe.

 3. A mnie ciekawi kiedy Wielspin złoży wniosek o to samo. Odlesiona działka już jest, teraz wystarczy odrolnić, zmienić formę użytkowania, koniki pobiegają trochę i za kilka lat pod młotek i PAC !
  A ten wczorajszy Albin Siwak z Klasztornej to był żywy dowód Pani Prezes że Wielspin posiada pozytywne wyniki rehabilitacyjne ? … Tak tytułem krótkiego podsumowania spotkania z mieszkańcami Klasztornej w sprawie zaboru ich prawa własności do nieruchomości i innych praw pokrewnych obywateli RP.

 4. Wracając do problemów w stolicy. Hanna Gronkiewicz-Waltz pociągnie na dno PO?

  Sprawa pani prezydent jest kolejnym gwoździem do trumny PO. A trumna PO już dawno została zbita. Partia zmierza w kierunku dna. Szkoda mi Platformy i Grzegorza Schetyny, ale niepojęte jest dla mnie to, co oni tworzą i jak uprawiają politykę. Partie polityczne są potrzebne Polsce, a Platforma zajmuje się sama sobą. Smażą się w swoim własnym piekiełku na oczach Polaków. Źle to wygląda. Nikogo nie interesują podziały w PO. Stąd też tak niskie poparcie dla partii Schetyny. Wielu wciąż na nią wskazuje, ale tylko dlatego, że nie ma innej opozycji. Co tu dużo mówić, opozycja w Polsce jest fatalna.

  Schetyna może uratować PO, skręcając na prawo?

  Platforma Schetyny nie przetrwa. W takim kształcie jak dziś nie dociągnie nawet do wyborów parlamentarnych. W wyborach samorządowych jeszcze wystartuje i osiągnie w niektórych miejscach niezły wynik, ale już w parlamentarnych, w starciu z PiS, potrzebny będzie Platformie nowy lider, nowy scenariusz na partię, nowi ludzie. PO będzie musiała się zmienić, połączyć z innymi formacjami opozycyjnymi, żeby Polacy znowu mogli jej uwierzyć.

  1. Niestety, działalność obu Panów Radnych w Radzie miasta Puszczykowa również przyczynia się do spadku poparcia dla Platformy w naszym mieście.
   Panowie ,zmieńcie swoje nastawienie do Mieszkańców i ich potrzeb, bo przegra nie tylko PO, ale my wszyscy!

   1. Już w wyborach do sejmu Panie Jakubie podpowiadałem że marnuje Pan swój talent w PO. Moje wszystkie przepowiednie się sprawdzają {znajomi boją się mnie z tego powodu i podejrzewają że pracuję jeszcze gdzieś tam…} a Pan stracił jeden rok nie słuchając mnie. Niech Pan się ewakuuje…

  1. Uważam, że to, co w Puszczykowie wyrabiają burmistrz, starosta, radni członkowie Platformy lub jej zwolennicy, to jest prywata albo robota na szkodę partii, albo jedno i drugie. Władze PO powinny ich rozliczyć, bo to tacy jak oni ciągną teraz PO w sondażach w dół.

   1. W Polsce nie wygrywa się wyborów, w Polsce przegrywa się wybory. PIS nie wygrał tylko PO i PSL przegrało, przegrało swoją szansę na utrwalenie w tym kraju porządku moralnego i ładu publicznego. PIS jest jaki był, stabilny, i doskonalszy niż 8 lat temu. Widać że kieruje nim tajemniczy sztab naprawdę inteligentnych ludzi i oby byli też prawymi ludźmi. Tego im wasz KOD z zasady odmawia ale to się dopiero pokaże jak jest.
    A opozycja ? Obnażyła jedno, że w Polsce nie ma elity jako odpowiedzialnej i państwowotwórczej warstwy społecznej, jej miejsce zajęła klasa bezideowych bezprogramowych i obojętnych cyników zajętych wyłącznie dystrybucją i konsumpcją dóbr materialnych. Są oczywiście intelektualiści, jak zawsze i wszędzie, ale nie ma inteligencji jako warstwy kreatywnej. Wasz KOD nie jest pod tym względem żadną ofertą …

   2. A mnie interesuje jakie są dokonania Starosty Poznańskiego J.Grabkowskiego w dwóch sprawach:
    1. Jego wpływu na rozwój średniej klasy społecznej, szczególnie produkcyjnej.
    2. Jego wpływu na demokrację samorządową.
    Jaki wpływ, czy pozytywny czy nie ma żadnych efektów czy może jest negatywny?

    Jeśli o mnie chodzi to opierając się w pierwszej kolejności na informacjach prasowych i w drugiej na informacjach ustnych nie znam żadnego przypadku z punktu pierwszego, natomiast w drugim przypadku informacje stanowią ogromny zbiór faktów które niepokoją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.