A więc stało się.

MPZP dla ulicy m.in.Moniuszki, zawierający w sobie zapowiedź powstania marketu i parkingu w sercu Puszczykówka, w bezpośrednim sąsiedztwie jednorodzinnej, kameralnej zabudowy- stał się faktem dokonanym.

Jeszcze do wczoraj miałam naiwną nadzieję, że setki spisanych i obszernie uzasadnionych uwag składanych w kolejnych wyłożeniach planu przemówią do większości radnych.

Za każdą uwagą stoi przecież konkretny człowiek, mieszkaniec naszego miasta, który wszak ma prawo do wyrażania swojej opinii o sprawach każdemu bliskich- miłym, nienachalnym sąsiedztwie, bezkolizyjnej komunikacji, prywatności własnej posesji i kształtowania najbliższego otoczenia w zgodzie ze specyfiką miejsca, w którym upływa nasze życie.

Tak myślałam do wczoraj.

Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe- prosta, jasna zasada- jak widać nie dla wszystkich.

Proporcja głosów przy procedowaniu MPZP w części B najczęściej układała się w ciąg cyfr 9-5-1, czasem 8-4-2 i w kilku bodajże przypadkach  10-4-1.

Przyjęcie planu w takim kształcie w żadnym momencie nie było więc zagrożone- spośród aprobującej rozstrzygnięcia Burmistrza większości, w ani jednym momencie żaden z głosujących ZA radnych nie miał ani chwili zawahania ani wątpliwości.

Nawet przy uwagach podpisanych przez 170 lub 200- osobowe grupy mieszkańców.

Czy oznacza to ,że 200 osób pisze bzdury albo domaga się rzeczy absurdalnych?

Czy wszyscy oni zadali sobie trud spisania i uzasadnienia uwag do planu godzącego w ich standard, komfort i styl życia ponieważ nudzili się w zimowe wieczory i nie mieli lepszego zajęcia?

Oburza mnie tak systemowe, totalne lekceważenie zdania i opinii tylu osób.

Oburza mnie nie liczenie się ze zdaniem współmieszkańców, sąsiadów.

Oburza mnie okazywanie wyższości decyzyjnej wobec tych, którym radni zawdzięczają mandat zaufania społecznego i ten prosty fakt, że dzięki tym właśnie mieszkańcom mogą go sprawować.

 Z poważaniem,

AGATA WÓJCIK

Radna Miasta Puszczykowa

Ps. Takie decyzje naszych władz doprowadzą do tego, że ceny naszych nieruchomości spadną do poziomu tych w Luboniu lub Mosinie.

angiebaner

Komentarzy: 11 o “Reminiscencje po Sesji

 1. Dziękuję Pani Agato, za to , że od samego początku stała Pani „murem” za mieszkańcami.
  Dziękuję Pani za konsekwencję w działaniu na rzecz naszego miasta i jego niepowtarzalnego charakteru.
  Dziękuję Ci, Agato, za to , że jesteś wśród nas…

  1. Pani A.Wójciak jest wzorową Radną, konsekwentnie reprezentuje to zobowiązanie wobec swoich wyborców którego się podjęła, podobnie jak Radna D.Dydowicz, J.Łagoda, Ł.Grzonka. Suma sumarum wszyscy ci Radni są wzorowi i miejmy nadzieję że zechcą kontynuować swoją pracę w drugiej kadencji. Natomiast na specjalne wyróżnienie zasługuje Pani Przewodnicząca RM M.Hempowicz, uważam że jest to wzór nad wzory do naśladowania. Co innego jest być w zgodzie z programem z którym się weszło do Rady a co innego umieć być ponad to zobowiązanie jeśli ono przynosi szkody wartości nadrzędnej. Pani M.Hempowicz pokazała jak powinien postępować mąż stanu, powiem cytatem z Sienkiewicza; „-posłuch też ma swoją granicę poza którym jest tylko zbrodnia i występek…”. Oby posłowie w sejmie umieli tak postępować.
   Należy się cieszyć że również taką postawę etyczno-moralną o której wiele mówiła onegdaj teraz wykazała i udowodniła M.Szczotka. Za to też należy się uznanie.
   M

 2. Dziękuję Pani i licznym mieszkańcom za zrozumienie naszych obaw. I Pani, i my zrobiliśmy wszystko co mogliśmy, by ratować kolejny zagrożony posadowieniem gigantycznego obiektu obszar Puszczykowa. Proszę się nie łudzić, że ubierając market w mur pruski, wtopi się go w otoczenie. Czekam kiedy pojawią się głosy, że w Piotrze i Pawle jest za drogo i potrzebny jest kolejny market. Brutalnie do mnie dotarło jak ważny dla ludzi jest konsumpcjonizm.

  1. Od wczoraj beton Puszczykowa ma nową nazwę – BETON B 8.
   Na beton są dwa wypróbowane sposoby – młot albo kropla.

    1. Jak by znów sparafrazować Sienkiewicza, mówi Roch do Zagłoby – „Beton to beton. B 8 to B 8 „. A Krzyżański to insza inność, to raczej ofiara najbardziej obmierzłego stylu rządzenia – (…) Mamy w tej dziedzinie wielki niecny dorobek historyczny.
     A Pan przedstawiciel Starosty na sesji swoją obecnością tak jak by powiedział – Starosta będzie się wami opiekował nawet zza grobu. Nie, Starosta już nie wróci do polityki, tylko jego dwór jak długo się da będzie robił taką ściemę ze strachu o rozpoczęte interesy.
     Ale wkrótce, z tego co słyszałem, PIS im się dobierze do …
     M

 3. Niczego innego się nie spodziewałam , decyzja już dawno zapadła , w Puszczykowie od dawna rządzi bożek pieniążek.
  Walka z wiatrakami.

 4. Pan Zalewski super doradca starosty ” największego Miłośnika Puszczykowa ” musiał zdać swojemu pryncypałowi jak przebiega głosowanie klakierów (…).

 5. Na Facebooku „Aktywne Puszczykowo” toczyła się ciekawa dyskusja z radnym Krzyżańskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.