Już za kilka dni radni decydować będą o losach planu zagospodarowania dla centrum Puszczykówka, dowiemy się kto z nich, mimo licznych głosów protestu, chciałby aby w sąsiedztwie domów innych mieszkańców powstał market. Jednym z radnych jest pan Ryszard Teuschner (tutaj z ulotki wyborczej), który swego czasu zbierał podpisy mieszkańców, którzy protestowali przeciw lokalizacji marketu na ul. Magazynowej, niedaleko której pan radny mieszka.  Zwróciłem się więc do niego z następującymi pytaniami:

W trakcie kampanii wyborczej 2014 r. informował pan mieszkańców/wyborców o swoim udziale w akcji zbierania podpisów przeciwko planom budowy marketu na ul. Magazynowej.  W związku z pojawiającymi się plotkami prosimy o pilne (!) ustosunkowanie się do następujących kwestii:

1. Prosimy o odpowiedź na pytanie czy prawdą jest, że zamierza Pan głosować za odrzuceniem uwag mieszkańców, do projektu mpzp dla rejonu ulic Dworcowa, Kościuszki Solskiego, teren PKP część B, którzy przeciwstawiają się lokalizacji marketu o powierzchni 1200m2 na tym terenie?

2.  Czy jeśli prawdziwe byłyby krążące plotki, o których wspominam w punkcie 1, to czy nie uważa Pan, że postawa taka świadczyłaby o stosowaniu przez Pana różnych standardów: różnych w sytuacji, która dotyka Pana bezpośrednio, a innych w sytuacji gdy dotyczy to rejonu oddalonego od Pańskiego domu?

Bardzo prosimy o pilną odpowiedź na zadane pytania.

logomale

Otrzymaliśmy następującą, lakoniczną odpowiedź od pana radnego Ryszarda Teuschnera:

Moim zdaniem nie ma sprzeczności w tym, że w jednym miejscu coś może powstać, a innym nie.W trakcie trwania prac nad mpzp rejon ul Dworcowa, Kosińskiego, Solskiego, teren PKP czesc B, nie udzielam informacji na temat mojego głosu. Decyzje podejmę na sesji 24.01.2017 r

Miłego dnia

Radny Miasta Puszczykowo

Ryszard Teuschner

Rzeczywiście coś może powstać w jednym miejscu, a w innym nie,  to jasne.  Mam nadzieję, że pan radny Teuschner podczas głosowania będzie pamiętał o zasadzie: nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe.

Krzysztof J.Kamiński

reklama-drzwi

 

Komentarzy: 11 o “Radny Teuschner o marketach w sąsiedztwie domów

 1. Brawo Panie Krzysztofie. Właśnie obnażył Pan dwuliciwość i zakłamanie części radnych. Rozumieją problemy zagospodarowania przestrzennego tylko wtedy kiedy dotyczą ich otoczenia. Dobro miasta jest im obojętne.

  1. Poczekajmy z osądzaniem radnego. Miejmy nadzieję, że pan radny wczuje się w los mieszkańców Moniuszki i okolic. Jego decyzja zostanie przez puszczykowian na pewno zapamiętana.

   1. Decyzja nie tylko będzie zapamiętana ale długie miesiące albo lata obgadywana, a nazwisko powtarzane i powtarzane i powtarzane aż wryje się i przylgnie do tej decyzji. Czasami szału można dostać od tak częstego powtarzania że ludzie już nie pamiętają za co i po co ale że TO ON ZROBIŁ. Ja bym dla świętego spokoju ustąpił, bo co mi tam, jak nie moja korzyść a innych cierpienie to nawet lepiej oberwać raz za nielojalność niż po tysiąc kroć za nie swoje przekręcenie.

 2. „Moim zdaniem nie ma sprzeczności w tym, że w jednym miejscu coś może powstać, a innym nie.”
  To jak by powiedzieć w jednym miejscu może być Puszczykowo a w innym miejscu może być Czernobyl zamiast Puszczykowa, inaczej jak by powiedzieć jedna ręka może uschnąć ale od tego się nie umiera. Za to zostaje kaleką, Panie Radny R.Teuschner .
  Panie Radny R.Teuschner, nie przykładaj Pan ręki do okaleczania Puszczykowa!
  M

 3. Wypadałoby zapoznać się z planem miasta Puszczykowa.
  Panie radny – kontrowersyjny plan nie obejmuje ul. Kosińskiego. Może Pan myśli o lokalizacji marketu w innym miejscu. Najwyższy czas, by jako radny zapoznał się Pan z mapą puszczykowskich ulic. I niech Pan innym nie robi, co Panu nie było miłe!

  1. Forumowicze spokojnie, pręgierz stoi ale dopiero po głosowaniu będziecie przypinać ofiary.
   A później ostra jazda przez 2 lata…

 4. A czy ktoś kiedykolwiek usłyszał na sesji czy posiedzeniu głos Pana Teuschnera? Bo ja , niestety , nie. W żadnej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.