Nie wiemy jeszcze jak skandaliczne zachowanie radnego Musiała wobec dwójki mieszkańców oceni większość jego kolegów radnych.  Wiemy jak oceniła to radna Agata Wójcik – tekst „Protest – tak nie powinien zachowywać się radny„.

Teraz głos zabrał sam „bohater” wydarzenia – radny J. Musiał. Poniżej publikujemy jego tłumaczenia.  Ciekawi jesteśmy jak Państwo – wyborcy jego tłumaczenia ocenią.

 

Komentarzy: 42 o “Radny Musiał tłumaczy swoje zachowanie

 1. Panie radny Jakubie Musiale!Pana czas już dość dawno minął i nie pomogą już żadne pańskie tłumaczenia.Jak ktoś nie ma klasy i nie prezentuje należytego poziomu kultury osobistej to dyskwalifikacja jest pełna a już na pewno osoby która piastuje mandat radnego.Tak jak ktoś kiedyś zwrócił uwagę na jednej z pierwszych sesji tej kadencji trzeba mieć kwalifikacje etyczne i moralne aby być radnym lub burmistrzem.
  I to by było na tyle.
  Pozdrawiam (niestety pod nickiem z różnych względów)
  MCM9

  1. Panie Musiał, obraził pan Pana Leszka Pobojewskiego atakując go za wystąpienie do Sądu w kwestii uchwały Rady Miasta w sprawie marketu. Zachował się pan skandalicznie i niegodnie.
   Mam pytanie związane z faktem , że Wojewoda Wielkopolski wystąpił również w tej sprawie do Woj. Sądu Administracyjnego. Czy zachowałby Pan się tak samo w stosunku do Wojewody Hoffmanna?
   Czy tak odważny jest pan tylko w stosunku do mieszkańców, z którymi panu nie po drodze?

 2. Ten czas, który Pan tak zmarnował już przemija.
  Oddanie w Pana ręce Puszczykowa na kolejne 5 lat zapowiadałby horror dla mieszkańców.
  Za dużo już widziałem i słyszałem. Nie chcę tu Pana i żadne pseudo przeprosiny tego nie zmienią
  I nie dziękuję za te minione lata. I nie będę przepraszać za to, co o Panu teraz napisałem.

 3. To dobrze Panie Radny, że nie wyklucza Pan tunelu na ul. Mocka.
  Z rozmów z innymi radnymi odniosłem wrażenie , że i oni byliby skłonni poprzeć tę koncepcję.
  Jako Przewodniczący Komisji Rozwoju i Budżetu, ma Pan szansę zrobić coś pożytecznego dla Puszczykowa i uchronić mieszkańców przed swego rodzaju „wojną domową”.
  A więc do dzieła!
  A na zaistniałą , powyżej opisaną sytuację, spuśćmy zasłonę miłosierdzia.

 4. Konkretnie panie przewodniczący – co pan zrobił by powstał tunel na Mocka?

  1. Pan przewodniczący nic nie zrobił w tej sprawie – bo byłoby to sprzeczne z wizją , która w ciemnych korytarzach UM snuje się się od lat – zabetonować Puszczykowo, zdeweloperować ,zasłużyć sie, odbić się wreszcie na salony poznańskie albo i stoliczne … Niestety – takich chętnych chyba jest więcej – więc ciężka droga przed łaknącymi podziwu i uznania… Szczerze i z głebi serca – porażki życzę.

  2. Szanowna Pani. Odpowiadając na Pani pytanie informuje, ze na początku 2015r. przy okazji różnych wydarzeń, w których uczestniczyli Burmistrzowie Mosiny tj. Pan Rys i Pan Mieloch, w rozmowach kuluarowych starałem się zainteresować i przekonać do budowy tunelu na ul. Mocka. Równocześnie poruszalem temat budowy basenu, który powinien powstać we współpracy 2 gmin, na terenie granicznym między gminami (Czarnokurz albo tereny w okolicach s. 431; inwestycja powstaje na koszt dwóch gmin, zamiast jednej , przez co jej budowa i dalsze utrzymywanie stają się bardziej realne do sfinansowania ) w obydwu sprawach moje zabiegi były nieskuteczne. W każdym razie były to rozmowy bardzo nieformalne. Słysząc jednak brak zainteresowania ze strony władz Mosiny współpraca w budowie tunelu na ul. Mocka, nie kontynuowalem dalszych zabiegów w sposób sformalizowany. Od tamtej pory minęło ok 3 lat. Nic ponadto nie wiem, aby obecna lokalizacja projektowanego tunelu podyktowana byla chęcią radnych lub Burmistrza do zabudowania lasu przy ul. Wspólnej przez deweloperów, zamiaru wprowadzenia tranzytu do Centrum miasta. Powyższa motywacja jest mi obca a jeżeli ktoś twierdzi, że jest inaczej to głosi nieprawdę. Mam nadzieje, ze odpowiedzialem na Pani pytanie. Z wyrazami szacunku Jakub Musial

   1. Zadałam pytanie pan odpowiedział. Liczyłam na fakty dostałam informację o nieformalnej rozmowie – dziękuję za odpowiedź, choć nie tego spodziewałam się po radnym.
    Ozdobniki jakie pan użył w odpowiedzi mające sugerować dobre wychowanie i wysoką kulturę są chyba nie na miejscu, stanowią dysonans do pana wcześniejszych zachowań.

   2. Oj, panie Musiał – pięknie pan mydlisz nam oczy :
    – ” rozmowy bardzo nieformalne” , ” w rozmowach kuluarowych” , „poruszałem temat” – do jasnej Anielki – CZY ZA TO PANU PŁACĘ PODATKAMI ZOSTAWIANYMI W PUSZCZYKOWIE???
    Pan ma być skuteczny oficjalnie i na piśmie – a nie w kuluarach i przy kawce , bo jak widać akurat to panu nie wychodzi…
    ” Nic ponadto nie wiem’ , ” powyższa motywacja jest mi obca” – te słowa NIC nie znaczą i NICZEMU nie zaprzeczają ; oczywiście,” pan nic nie wie i nie jest za” – to UNY , złe radne tak chciały… Podziwiać kunsztu manipulacji i wykręcania się sianem, podziwiać… Ale to na władze centralne i tak jest za mało … XD

   3. No właśnie , panie Musiał – tylko rozmowy kuluarowe przy kawce, a gdy nie ma zainteresowania po drugiej stronie, to pisze Pan : „nie kontynuowałem dalszych zabiegów w sposób sformalizowany. Od tamtej pory minęło ok. 3 lat”. Do diabła – od czego pan jest? A może dlatego właśnie Pan został wybrany Przewodniczącym Komisji Rozwoju, bo tak jest wygodnie? Dlatego, że Pan nic nie robi, by skutecznie przeciwstawić się tym skandalicznym i niebezpiecznym dla Puszczykowa rozwiązaniom?
    Nie zadał Pan sobie trudu , by przeanalizować skutki tej katastrofalnej dla nas decyzji?
    Tunel dla tranzytu przez miasto – myślący ludzie to widzą, a Pan nie? I lekką rączką chce Pan wydać 10 mln zł z naszych podatków na zgubę Puszczykowa?
    Żeromski pisał „rozdziobią nas kruki, wrony”, a nas rozjadą tiry i setki samochodów / nie naszych/ i Pan się do tego przyczyni…

    1. Gdy spojrzy się z góry na Puszczykowo to co zobaczymy? Miasto ograniczone z jednej strony ul. Nadwarciańską a z drugiej drogą 430. Obie te drogi prowadzą do Poznania – metropolii- celu podroży. Puszczykowo sobie z tym radzi – każdy przebija się do 430 i dalej już jest ok.
     Problem istnieje dla Mosiny, która przyjęła setki nowych mieszkańców / nowe osiedla/ i powstał problem z ich „przetransportowaniem” do Poznania. Korkuje się 430 i Nadwarciańska , więc trzeba te drogi rozładować. Przecież trzeba mieć komfort podroży. Stać w korkach? Jeszcze czego?ć . Jak tego dokonać?
     Zbudować kolejną drogę tranzytową do Poznania. Równoległą do tych dwóch wyżej wymienionych.Którędy?
     Ano przez Puszczykowo, które jak zawalidroga stoi na trasie przejazdu z Mosiny do Poznania.
     Zbudować tunel i sprawa rozwiązana. Włodarze Mosiny myślą:” ale będzie fajnie”. Będziemy mieć dojazd dla swoich mieszkańców, a na dodatek Puszczykowo zrobi nam prezent i za własne pieniądze wybuduje nam ten przejazd przez tunel . Po prostu żyć nie umierać!
     To nie będzie problem jednej, czy dwóch ulic w Puszczykowie – tranzyt obejmie całe Puszczykówko , całe Puszczykowo. Ale przecież nie jesteśmy i nie chcemy być skansenem , prawda? Przyjdzie do nas nowoczesność w nowoczesnym wydaniu – tranzytowym.

     1. Mieszkańcy Moniuszki to prawdziwi szczęściarze.
      Zapowiadana jest Nowa Moniuszki, więc należy się spodziewać jej przebudowy. Tak sobie myślę, że to dobra wiadomość dla jej mieszkańców. Prędzej, czy później, po wybudowaniu tunelu pojawią się na tej ulicy inwestorzy pragnący np. postawić tu bloki albo np. stację benzynową. Duże działki dają taką możliwość. Jeśli mieszkańcy Moniuszki potraktują swoje obecne posesje jako lokaty kapitału dla przyszłych pokoleń / dla wnuków, czy prawnuków/ to pozostawią po sobie wdzięczną pamięć tychże.

     2. Ale tak właśnie jest. Puszczykowo dawna miejscowość wypoczynkowa gdzie było może ok. 1000 mieszkańców leżąca ok. 20 km od Poznania (który w tamtym czasie kończył się na linii ul. Hetmańskiej) przekształciło się w „zawalidrogę”.
      Dodatkowo bez miejsca na sensowną obwodnicę. Takie są fakty.
      I nikt i nic tego nie zmieni.
      Pytanie jest jak się pomiędzy tymi ulicami zorganizuje ruch.
      I ile mieszkańców będzie miał ten obszar.
      Tunel jest ok. Bo polepsza komunikację wewnętrzną a jego wpływ na powyższe uwarunkowania Puszczykowa jest żaden.

     3. do anonima , który pisze o Puszczykowie „zawalidroga”

      Kolejny Mosiniak czy Krosiniak się odezwał? Barbarzyńska polityka wydawania zgód na budowy osiedli w szczerym polu powoduje te problemy , a nie Puszczykowo.
      Już pisałem- byle tylko opchnąć kolejne parę arów, byle zamącić w głowie sołtysowi potencjalnymi wpływami do budżetu , byle ściągnąć klientów na „osiedle w zieleni, blisko natury” – moim zdaniem deweloperzy oraz wydający zgody na budowę osiedla BEZ ZAPLANOWANIA ROZBUDOWY INFRASTRUKTURY, BEZ PROJEKCJI ZWIĘKSZENIA RUCHU, BEZ PROGNOZ ZATORÓW KOMUNIKACYJNYCH powinni iść do pierdla za powodowanie zagrożenia dla otoczenia.

 5. Tunel na Mocka to jedna kwestia a jego brak to moim zdaniem skandal w wykonaniu PKP. Tunel, kameralny w Puszczykowie jako alternatywa dla Dworcowej to drugi temat. Byłem obejrzeć ten mały tunel pod torami do leśniczówki Kątnik nad Wartą, wjazd na wprost składu nagrobków przy 430. To jest prawie to o czym mówię dla 3 Maja lub Mickiewicza, przejechałem samochodem a obok było miejsca wydaje się że na drugie auto. Przejazd wyłożony post brukiem. Skrytykuję tylko korytową formę tego tunelu, powinna być lejkowa. Kolejny przykład przeinwestowania. Trzy czwarte materiału, balustrad i murków oporowych nie potrzebne. Bzdura.
  Zastanawia mnie logika zespołu projektantów PKP, dla jednej leśniczówki robią tunel, na drodze wojewódzkiej 431 szlaban, a w Puszczykowie NIC. Czy ktoś to może wytłumaczyć w racjonalnych kategoriach ? Może im się pomyliły odbitki projektu lewo prawo ?
  Wracając do Puszczykowa właśnie o takim ewentualnym tunelu dla 3 Maja lub Mickiewicza pisałem. Podobnie ten do Kątnik ma przebieg litery S i długość wjazdu i wyjazdu z każdej strony około 20 metrów. Czy ktoś pomyślał że spadek do tunelu dla 3 Maja może iść nawet równolegle do torów później skręcić pod tory i po przejściu znów wychodzić równolegle do torów ? Tak, może tak być. Przy takim rozwiązaniu tunel jest możliwy w dowolnym miejscu bo pas przy torach jest szeroki. Podobny wjazd jest do podziemnych garażów King Cross Marcelin. Czyli taki wjazd może być w lokalizacji UM, nie trzeba od Moniuszki wrzynać się w las żeby długim korytem iść pod tory. Tak korekta przebiegu plus lejkowa forma najazdu powinny być przedyskutowane z mieszkańcami. Obawiam się że ten tunel propozycji UM jest znów gigantyczną inwestycją, tak szeroko zakrojony że może zbierać cały TRANZYT ciężarowy z 431 włącznie z TIRAMI a to było katastrofalne dla Moniuszki dla Dworcowej dla Puszczykowa. Jeśli nie zrobią tunelu na Mocka a zrobią na Moniuszki, tak , niestety będziemy mieć TRANZYT TIROWY przez miasto. W tym punkcie pan Pobojewski może mieć rację. Konieczne są wyjaśnienia.
  M

 6. Nie chcę pisać, że Pan Musiał kłamie, powiem więc, że trochę mija się z prawdą.
  Wojewódzki Sąd Administracyjny w sprawie z powództwa Pana Pobojewskiego i Wojewody Wielkopolskiego , przynajmniej w uzasadnieniu ustnym / pisemnego nie znam/ nie potwierdził zgodności ze Studium.W ogóle się do tej sprawy nie odniósł / ku zaskoczeniu obecnych na sali/.
  Odniósł się tylko do uchwały Rady Miasta Puszczykowa i stwierdził, że miała ona prawo podjąć decyzję odnośnie budowy marketu.
  To taka mała różnica.
  Nasuwa się wniosek, że Rada Miasta ma prawo odrzucić niekorzystny dla mieszkańców projekt w sprawie tunelu, albo go przyjąć. Jak Państwo sądzicie, jak będą głosować.

 7. Panu Musiałowi już dziękujemy.
  Jak długo można się tak zachowywać wobec mieszkańców (to nie był pierwszy raz) i zawsze wspierać wszystkie degradujące miasto pomysły? Pamiętamy, że radny Musiał wsparł budowę marketu, głosował za przyjęciem nowego studium, w którym znajduje się zarówno zapis o budowie tunelu jak i o możliwości powstania kolejnego marketu (tym razem w Niwce), był zagorzałym orędownikiem przyjęcia koncepcji wycinki starodrzewia przy ul.Poznańskiej (na grobli), chciał zabudować zkole infrastrukturą sportową, postawić stację benzynową przy ul.Piaskowej (pamiętamy wizytę w tej sprawie w naszej okolicy), etc.
  Kończ Waść, wstydu oszczędź!

  1. o, no i pięknie !
   Warto wypunktować ” światłe pomysły radnego Musiała ” z odpowiednimi odnośnikami do uchwał i głosowań – kampania wyborcza już blisko , dobrze byłoby wiedzieć czym nas chciał uraczyć ten człowiek za swojej kadencji w radzie.
   Wypunktować, wydrukować duże banery i pozamiatane , nikt normalny nie zagłosuje na tego pana- temu panu już podziękujemy ( nawet dorzucę się do opłacenia wydruku takiej „listy hańby i prób niszczenia Puszczykowa ” )

  2. Nie wiem jaka osoba kryje się pod nazwą Obserwator lecz musi mieć w sobie naprawdę wiele złej woli aby pisać, że chciałem budowy stacji benzynowej na ul. Piaskowej. Momentalnie widać, że osoba nie jest z tego fyrtla. Gdy Społem zwróciło się do UM z tym pomysłem to na komisji jednogłośnie wydaliśmy negatywna opinie. Skąd w takim razie taki komentarz? Proszę o sprostowanie komentarza przez Obserwatora.

   1. Panie Jakubie Musiał: szczerze, po przyjacielsku, panu radzę, niech pan założy własny portal internetowy i tam się lansuje. Na tej stronie nikogo pan już nie przekona.
    Jak się pan zachowuje, jak pan traktuje mieszkańców, jak pan prowadzi obrady, jak pan głosuje, to już naprawdę wielu mieszkańców osobiście miało okazję się przekonać. I o tym tutaj piszą. I pamiętają.
    Może własny internetowy portal panu pomoże. Może tam będzie miał okazję napisać o swoich osiągnięciach, o których mieszkańcy nie wiedzą. Szczerze panu radzę.

  3. Radny Musiał był wielkim orędownikiem powstania uzdrowiska w Puszczykowie a co za tym idzie infrastruktury hotelowej ,sanatoryjnej i gastronomicznej ,za tym drogi dojazdowe tunele itd…

 8. prawdziwi szczęściarze; 12 marca 2018 mówi: ,,…Prędzej, czy później, po wybudowaniu tunelu pojawią się na tej ulicy inwestorzy pragnący np. postawić tu bloki albo np. stację benzynową. ”
  – Tak to jest możliwe i składa się jak puzzle uprzemysłowienia Puszczykowa, strefa przemysłowa wzdłuż torów pomysłu dawnego burmistrza J.Napierały, idea oprotestowana przez mieszkańców wraca bumerangiem. Market na Moniuszki, poszerzona Moniuszki, tunel z Moniuszki do Kosynierów Miłosławskich. Lokalizacja tunelu zostawia po lewej stronie przy torach niewykorzystane miejsce idealne dla stacji benzynowej. Cały ten trakt zasilający blokowiska deweloperskie przy szpitalu.

  1. A popatrzcie jak nas próbowano naciągnąć na rozbudowę szpitala częściowo za pieniądze Puszczykowa – a tu zonk , budowa bloku operacyjnego aż furczy … Znalazły się pieniądze w starostwie ? Znalazły ! Wystarczy tylko nie dać się…. – czasem opór skutkuje

  2. Jest trakt Królewski w Warszawie, jest Trakt Cesarski w Poznaniu. Oba wiodą przez najciekawsze zabytki, które warto zwiedzić w tych miastach.
   Nam się funduje Trakt…, ale jaki?
   Orędownik tunelu – Pan Antoni Zoll – napisał, że przez tunel będą wjeżdżać tylko ci, którzy będą chcieli podziwiać piękno Puszczykowa.
   Jak więc nazwiemy ten trakt i jakie „zabytki” znajdą się na tej trasie do podziwiania?

 9. Jak p.Musiał nie panuje nad emocjami, to powinien leczyć się (…) a nie uczestniczyć w radzie.

 10. Wielu mieszkańców w minioną niedzielę na rowerach, całymi rodzinami, przybyło na lody do Puszczykówka.
  I oniemieli, gdy zobaczyli ten teren pod market.
  Osobiście słyszałem, jak jakiś Pan zapytał: „co to k… jest?
  Panie Musiał : kiedy będzie ten market , o który pan tak zabiegał i tak dzielnie walczył? Mówił pan ,że będzie pięknie, a jak jest?
  A przy okazji zapytam nieśmiało, czy ci mieszkańcy, którzy tu na rowerach przyjeżdżją z najodleglejszych stron Puszczykowa zdają sobie sprawę z tego, że niedługo już tego wszystkiego nie będzie?

 11. Radny Musiał forsuje koncepcję tunelu przy ul.3Maja z zajadliwością i zadziwiająco groźną determinacją. Wykazuje przy tym prymitywną butę w stosunku do mieszkańców. Czy rzeczywiście ma takie plecy w starostwie, że nie zależy mu już na głosach w naszym mieście? Tak się czuje silny? Kto tak naprawdę stoi za koncepcją tunelu i dla kogo ma on faktycznie powstać? Dla marketu, dla rozwijającego się powiatowego szpitala, dla deweloperów? Pan Musiał z pewnością nie działa na rzecz mieszkańców!

  1. Pani Olu, oczywiście, że nie. Jest tak jak Pani napisała. Kwestią czasu jest tylko ustalić te osoby. Wytypowanie nazwisk juž jest. Czekamy na wybory. Nie zdążą, przegrają.

 12. Proszę Państwa o uważne przeczytanie 11 linijki prezentowanego tekstu radnego Musiała.

   1. Czy pani pyta czy oskarża?
    Jeśli to pierwsze- to każdy ma swój rozum i samodzielnie może przeanalizować działania i opinie radnego Musiała , a pozniej wyciągnąć wnioski.
    Jeśli to drugie – to wlasnie pani insynuuje sugerowanie 🙂 . Gdzie „mamy cie” cokolwiek zasugerował? Zwrócił po prostu uwagę na dosc ważną deklarację radnego Musiała ( umieszczoną chyba w chwili niekontrolowanego przypływu szczerosci) – ze tenze radny traktuje sprawę wybudowania tunelu jako osobistą misję – chyba rada miasta powinna zapytać go równie oficjalnie , co ma na myśli…

  1. Dziękujemy za spostrzegawczość! To wyjaśnia nam działania radnego Musiała. – Ale żeś się facet wtopił w tym pośpiechu! Teraz faktycznie..”MAMY CIE” !!!

 13. Czy to prawda że JM został wywalony za zachowanie z koła PO Puszczykowo? Czy jest to związane z zachowaniem radnego i jego sympatii do partii panującej?

 14. Nie sądzę, żeby został wywalony a nawet jeśli to chyba nie za sympatię do partii panującej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.