Jacy nasi radni są, każdy widzi.  Głosów mieszkańców które przebijają się na Forum Puszczykowo o tym, że wyborcy są ich postawą zawiedzeni – nie brakuje.  Wielu z tych głosów nie da się opublikować.  Co sądzą mieszkańcy, szczególnie ci żywo interesujący się sprawami miasta, można wyczytać choćby wczytując się w komentarze.   Oczywiście można powiedzieć, że wypowiadają się raczej ci niezadowoleni, ale można też powiedzieć, że zadowolonych nie widać.  W każdym razie na ile przejmują się tymi opiniami radni i na ile biorą te opinie pod uwagę – niech każdy sobie sam odpowie.

Wybrani radni powinni mieć kontakt z mieszkańcami i gdyby ich zapytać, to każdy pewno powie, że rozmawiają, spotykają się na ulicy itd.  Może tak jest rzeczywiście – nie negujemy.   Ta forma spotykania się z radnym ma swoje minusy: jak tu rozmawiać z radnym, kiedy widzi się go idącego z żoną na zakupy?  Jak tu „wygarnąć” swoje niezadowolenie pod sklepem, kiedy stoi z dzieckiem?  Ile osób odważy się krytyczną opinię ad hoc na ulicy wyrazić – szczególnie jeśli nie zna się go osobiście?  A opinia znajomych najczęściej jest „pudrowana”.

Dyżury radnych również praktycznie nie istnieją – wiemy o nieregularnych dyżurach radnej Wójcik i Krzyżańskiego.  Inni chyba nie praktykują.

Co większość radnych sądzi więc na tematy, które mieszkańców interesują, choćby na tematy na tym Forum poruszane – tego nie wie nikt.  Domyślamy się czasami o tym co myślą jedynie na podstawie ich głosowań.

Ale aby było transparentnie i zademonstrować „nowe otwarcie” na początku kadencji Przewodnicząca rady p. M. Hempowicz otworzyła na stronie urzędu miasta puszczykowo.pl swoim wpisem podstronę – zakładkę Opinie Radnych – w dobrym miejscu obok Kontaktu i Mapy.

Brzmiał on tak:

Dobry wieczór wszystkim w piątek,23 stycznia 2015 roku!

Mam przyjemność tym wpisem zainaugurować nową formę przekazu informacji od radnych Rady Miasta Puszczykowa – klikając w zakładkę OPINIE RADNYCH (nazwa tymczasowa,szukamy odpowiedniejszej) dowiecie się drodzy internauci, nie tylko z naszego miasta, nad czym pracują radni,jakie są ich plany i zamierzenia,co myślą o swoim Mieście, co chcieliby zmienić, aby w Puszczykowie z każdym dniem było piękniej…

Zachęcam więc do odwiedzania nas TUTAJ i na bieżąco śledzenia naszej pracy i aktywności.

Pozdrawiam życząc miłej soboty i niedzieli!

Małgorzata Hempowicz – przewodnicząca Rady Miasta Puszczykowa

strona

Prawda, że pięknie i demokratycznie? „Ruch” w zakładce był delikatnie pisząc – skromny.  Wpisów było łącznie 8 (słownie: osiem).  Uaktywnili się tam: pp. Hempowicz i Dydowicz po 3 razy, p. Ryglewicz i p. Brączkowska po 1 razie.  Wpis tej ostatniej z 15 marca 2015 roku był ostatni.  Potem już była cisza.  Radni wpadli w rutynę, albo przygniótł ich ogrom pracy.  Czy radni wyrazili tymi 8 wpisami  swoje wszystkie opinie?  Czy pozostali radni opinii w ogóle nie mieli?  A może uznali, że jeśli już wybrani zostali to swoimi opiniami z mieszkańcami dzielić się nie muszą, przynajmniej do następnej kampanii wyborczej – tego nie wiemy.  Faktem jest, że ostatnimi czasy zakładka Opinie Radnych na stronie miasta przestała istnieć.  Jak widać powyżej – zniknęła.  Nazwa która jak pisała przewodnicząca Hempowicz miała być „tymczasowa” pozostała do dnia ostatecznej likwidacji podstrony.  Internet nie zapomina i można te 8 opinii poszukać jedynie szukając w google.

Przyznać trzeba: podstrona ta miała jeden wielki feler – zakładka była jednostronna: radni mogli (gdyby chcieli), wyrazić swoje opinie, ale nie mogli (nawet gdyby chcieli, choć może nie chcieli), dowiedzieć się, co o tym sądzą ich wyborcy.  Jakkolwiek istniał jakiś kanał przekazu, który umarł zupełnie.  Zostało tylko Forum Puszczykowo.  Na łamach Echa Puszczykowa wypowiadać mogą się jedynie przewodniczący poszczególnych komisji, głos innych pozostaje nieznany.  No chyba, że ktoś zaczepi tych pozostałych radnych przy okazji spotkania u Błaszkowiaka w piekarni lub w sklepie Biedronka i tam przedyskutuje zawiłości planów zagospodarowania, albo ustaleń budżetu, albo problemy szkolnictwa.  Dobrych zakupów radnemu życząc.

redakcja

Ps. Zadowolone wizerunki naszych radnych pozwoliliśmy sobie zaczerpnąć ze strony urzędu puszczykowo.pl  To jeszcze jest. Dobre i to .

medic_1

1 kometarz o “Radni bez echa i bez opinii

  1. Cytat z tekstu autorstwa Przewodniczącej Rady Miasta
    ” (…) dowiecie się drodzy internauci, nie tylko z naszego miasta, nad czym pracują radni,jakie są ich plany i zamierzenia,co myślą o swoim Mieście, co chcieliby zmienić, aby w Puszczykowie z każdym dniem było piękniej…
    Zachęcam więc do odwiedzania nas TUTAJ i na bieżąco śledzenia naszej pracy i aktywności.(…)”

    Kolejny przykład BEZMYŚLNOŚCI oraz BRAKU KONSEKWENCJI. Nie było co śledzić, taka aktywność, to zerowa aktywność. Największą aktywność (szkoda że całkowicie negatywną) wykazuje burmistrz, rada mu w tym nawet nie potrafi przeszkodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.