Komentarzy: 230 o “Radna Agata Wójcik na antenie Radio Wnet

 1. To jest to radio Krzysztofa Skowrońskiego, W. Cejrowskiego, gdzie można posłuchać panów Targalskiego, Michalkiewicza, panią Pawłowicz i innych? To ja podziękuję…

 2. A cóż w tym dziwnego?
  Panowie z PIS-u przychodzą do TVN-u, a Panowie z Platformy do TVP.
  Najważniejsza jest merytoryka -można się z nią zgadzać, albo nie…

 3. Dziwi mnie ze radna Wójcik nie widzi nic złego w tym co robi PiS w obecnym czasię, i niejako odcina się od kodu. Posłuchajcie Państwo wywiadu z nią 🙁

  1. A ja mam prośbę, nie wywołujcie w Puszczykowie wojenki polsko-polskiej. Zwykli ludzie mają jej dość. Niech się kłócą w Warszawie, a Puszczykowo zostawcie w spokoju. Mamy swoje lokalne problemy i starajmy się je rozwiązywać. Pani Agata ma mój głos.

   1. Sorry ale głos podpisany KOD , to nie mój wpis, Proszę nie przypisywać mi wywoływania wojenki polsko-polskiej a już zwłaszcza na terenie Puszczykowa. KOD _Puszczykowo zajmie stanowisko kiedy pojawią się wszyscy kandydaci na Burmistrza Miasta Puszczykowa oraz Radnych, i nie będzie to moja opinia, tylko stanowisko skonsultowane ze wszystkimi członkami i sympatykami KOD.

    Grażyna Maria Ciesielska
    Koordynatorka Grupy Lokalnej KOD Puszczykowo

    1. W Puszczykowie jak w całym kraju potrzebne jest uspokojenie emocji. USPOKOJENIE. Bo dojdzie do wojny domowej i do rozlewu krwi. Potrzebna jest NOWA OPOZYCJA w miejsce totalnej opozycji. Merytoryczne programy w miejsce magicznych zaklęć. Rzetelne zobowiązania zamiast oszustw. Dyskusja a nie konfrontacja. Potrzebni są kandydaci ROZJEMCY, tacy którzy nie stoją po żadnej stronie. Pani A.Wójcik jest takim kandydatem.

     Milcząca większość.

    2. Kompromituje Pani Puszczykowo. „Koordynator KOD-u w Puszczykowie” – Śmiech!
     Dziś każdy wie czym był KOD. Nie stać Pani na przynależność do jakiejś, innej organizacji?
     Powtórzę: Kompromituje Pani nasze miasteczko i samą siebie niestety też. Jan Nowak.

     1. Uwaga Nowak prowokator!
      Styl wypowiedzi podobny do AN.

     2. Na szczęście z Janem Nowakiem nie mam nic wspólnego. Choćby z tego powodu że Panią Grac bardzo sobie cenię i całkowicie się z jej działalnością utożsamiam.

  2. Tak, to rzeczywiście dziwne, że kandydatka na burmistrza nie widzi tego, że PiS niszczy naszą ojczyznę,
   izoluje nas w Europie i pcha w ręce Rosji. Ale może Pani Agacie to nie przeszkadza. To byłoby dziwne, taki brak patriotyzmu i dbałości o Polskę, naszą ojczyznę.
   Marek

   1. We wspomnianej audycji wziął udział m.in. :Profesor Zenon Błądek – wielce zasłużony dla miasta Puszczykowa, Pan Radny Maciej Krzyżański oraz Pan Mikołaj Pietraszak -Dmowski.
    Dla przypomnienia : wypowiedzi dotyczyły kondycji samorządów lokalnych,
    Czy i te osoby Pan Marek oskarży o brak patriotyzmu?
    Czy krytyka władzy lokalnej to przejaw miłości do Putina?
    Panie Marku, błagam ….trochę mniej… czego…?
    Pan chyba wie…

    1. A czym się dla Puszczykowa zasłużył:,,Profesor Zenon Błądek – wielce zasłużony dla miasta Puszczykowa, Pan Radny Maciej Krzyżański oraz Pan Mikołaj Pietraszak -Dmowski.”?

     To jakieś żarty ?

     Podajcie jakieś konkretne zasługi typu: stworzenie i prowadzenie Muzeum Arkadego Fiedlera, lodziarni Kostusiak, akademii tenisa Angie czy Hotelarni czy dziesiątek innych konkretów. Czekamy na moment w którym tacy zasłużeni przejmą wreszcie palmę pierwszeństwa i bezpośrednio władzę w mieście…

     1. Pytanie brzmiało „czy tym wymienionym osobom odmawia Pan Marek patriotyzmu”.
      No cóż nie wszyscy czytają uważnie i przekręcają wypowiedzi.

   2. „To dziwne, że kandydatka na Burmistrza nie widzi, że PIS niszczy naszą Ojczyznę”.
    A ja się dziwię , że Pan Marek nie widzi, jak Pan Burmistrz Andrzej Balcerek usiłuje zniszczyć Puszczykowo.
    Naszą „małą Ojczyznę”, jaką jest nasze miejsce zamieszkania – Puszczykowo.
    Wystarczyłoby choć raz pofatygować się na sesję Rady Miasta, by zobaczyć , co znaczy słowo „demokracja” w puszczykowskim wydaniu, ale cóż :
    nie było czasu, były imieniny cioci, babcia była chora itp.
    Stąd brak elementarnej wiedzy o tym, co i jak się w Puszczykowie dzieje,
    A szkoda.

    1. Dla jednych PIS niszczy naszą Ojczyznę a dla innych naprawia naszą Ojczyznę.

     Komuna też była państwem prawa i też miała swoją konstytucję i swoje sądownictwo.
     Ale większość narodu postanowiła że trzeba było komunę zniszczyć.
     Prawo i Konstytucja to nie są wartości nadrzędne, nadrzędna jest sprawiedliwość i pomyślność dla wszystkich. Prawo i Konstytucja są narzędziami osiągnięcia szczęścia ale gdy są to narzędzia wadliwe albo zużyte trzeba je wymienić na nowe. Blokady i tamy trzeba łamać, niszczyć. W imię postępu i z woli Suwerena PIS dostał przyzwolenie na niszczenie starego porządku, ,,żeby nie było jak było”. A sondaże stwierdzają że robi DOBRĄ ZMIANĘ, co obiecał. Zaś błędy, swoje błędy pod wpływem nacisków społecznych naprawia, ale tych konstruktywnych, tzw. milczącej większości a nie hałaśliwego establiszmętu. Póki co dla PIS nie ma poważnej alternatywy. Co mnie z kolei MARTWI.
     Stare pierniki chcą drugi raz wejść do tej samej wody. Nie ma na to zgody! Lepsze takie niedopieczone nowe pisiory niż te stare zepsute grzesie…

     1. Brawo! Mądrze I w prosty sposób wyjaśnione. Czy Pani A.Wójcik się z tym zgadza? Muszę to wiedzieć, żeby zagłosować.

    1. Dla mnie wybór jest prosty:
     – kto za wielkopowierzchniowymi obiektami handlowymi w sąsiedztwie domów jednorodzinnych
     – kto za poszerzaniem ulic kosztem prywatnych posesji
     – kto za likwidacją ścieżek rowerowych
     – kto za tunelem i tranzytem przez środek miasta
     niech głosuje na Pana Andrzeja Balcerka
     a ten kto pragnie spokoju i bezpieczeństwa w zielonym Puszczykowie
     niech głosuje na Panią Agatę Wójcik.
     Ja już wybrałem.

   3. Pani Agato! Uwaga ,,Marek” to pr- owiec prowokator, próbuje pani przypiąć etykietę PIS. Oni wiedzą że Puszczykowo jest zaKODowane na anty PIS.

    1. Pamiętam, że gdy ekipa Balcerka walczyła w kampanii wyborczej w 2010 r., łatkę PIS przypinano Pani Ornoch-Tabędzkiej.
     Dla nich każdy, kto sprzeciwia się „betonowaniu” miasta jest PIS-em.

    2. Pani Agato, uwaga, komentarze pisze niewiadomo kto, pewnie Pan Kamiński piszę połowę komentarzy. Pan „Marek” to mieszkaniec Puszczykowa, a nie PR-owiec – ma swoje zdanie zarówno na temat Balcerka jak i tego, że PiS niszczy wszystko wokół nas – bo tylko PiS ma rację – taka mentalność. Pani Agato, widziałem Panią najczęściej w towarzystwie Pana Dmowskiego – a to wielki zwolennik PiS.
     Pozdrawiam, Marek

     1. Radzę wam ponownie ograniczcie wpisy prowokatorów, takich jak AN, Marek ponieważ zdominowane zostanie forum złymi emocjami. Dobrze by się stało gdyby choć przez te miesiące przed wyborami podnieść poziom komentarzy do rozmów konkretnych programowych o Puszczykowie.

     2. Ja nie jestem z PIS, a jestem ze wszystkimi tymi , dla których nasze miasto – „zielone Puszczykowo” jest najważniejsze.
      Wszystkich nas winna łączyć wizja miasta. Przynależność polityczna i światopoglądowa winna zejść na drugi plan.
      Pani Agato liczę na to, że wśród „swoich” kandydatów na radnych znajdzie Pani miejsce dla wszystkich, którzy kochają to miasto i z nim wiążą swoją przyszłość.
      Niezależnie od wyznawanych poglądów ideowych- PONAD PODZIAŁAMI.
      Jak widać niektórym bardzo przeszkadza taka perspektywa i stąd te ataki.
      A co do Pana Marka. Ja też rozmawiam z Panem Mikołajem Dmowskim, tak jak rozmawiam z wieloma innymi mieszkańcami.
      I jestemz tego dumna, mimo, że często nie podzielam jego poglądów politycznych.
      Doceniam jednak i podzielam jego szacunek dla tradycji i historii Puszczykowa oraz wizję naszego miasta, która jest tożsama z moją.

     3. Panie Marku, Pan Mikołaj zrobił dla naszego miasta więcej niż niejeden z nas. Jest mieszkańcem Puszczykowa, to jakie ma poglądy i sympatie polityczne, to jego prywatną sprawą. Nie mieszajmy polityki do lokalnych wyborów. Taką taktykę na czarny PR przyjęła ekipa Balcerka. Drugi raz nie dajmy się na to nabrać.

   1. ‚Miasto nie jest celem samym w sobie, lecz jego celem ma być człowiek , do którego miasto winno dostosować swe struktury i kryteria według których ma się rządzić.
    Jeśli władze publiczne tracą sprzed oczu tę prawdę, działają jak maszyna, która kręci się bezużytecznie z ryzykiem wyrządzenia szkody.” / Jan Paweł II/
    Tę sentencję , tę wypowiedź, w ulotce wyborczej miał Komitet Wyborczy Pana Andrzeja Balcerka.
    Zapomnieli?
    Przypominamy.

    1. Ludzie zależni tylko od pieniędzy [i władzy] są jak narkomani, powiedzą wszystko, zacytują każdego byle dostać kolejną porcję tego drogocennego ,,leku”. Pieniądze są wszystkim potrzebne ale zacznijmy w końcu w tym kraju cenić SPOSÓB ZARABIANIA PIENIĘDZY.

     1. Reakcja na „zacznijmy w końcu w tym kraju cenić SPOSÓB ZARABIANIA PIENIĘDZY”
      W Puszczykowie wybrano na burmistrza człowieka, który osiem lat był bezrobotny. Jak to o-cenić?

 4. W ostatnich latach mieszkańcy jednoczyli się wokół problemów, które nas bezpośrednio dotyczyły.
  Jesteśmy po prostu zwykłymi ludźmi, często o odmiennych poglądach politycznych czy światopoglądowych.
  Ale to, co najważniejsze – potrafimy ze sobą rozmawiać i dyskutować o najważniejszych dla nas i naszego miasta sprawach.
  Nie oglądając się na wzajemne sympatie polityczne / często całkowicie rozbieżne/ , wspólnymi siłami zabiegaliśmy o pomoc posłów z PIS-u, razem szliśmy na spotkania z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej.
  Dla nas najważniejszym powinno być to, iż jesteśmy mieszkańcami tego miasta, naszego Puszczykowa, jesteśmy sąsiadami, spotykamy się na ulicy, czy w sklepie. Chcemy ze sobą rozmawiać, a nie walczyć.
  Tak powinno być.
  Dla dobra nas wszystkich. Dla dobra naszego miasta,
  Wszystkiego dobrego Pani Agato!

 5. A mnie się podobało, jak radna Wójcik przypomniała radnemu Krzyżańskiemu, skąd i z czyim poparciem wziął się w samorządzie puszczykowskim. Jakoś nie chciało mu przejść przez usta, że wszedł do rady z komitetu Odświeżmy Puszczykowo, tego samego, co pani radna.
  Taki młody i do tego historyk i już po 4 latach nie pamięta swojej samorządowej przeszłości?
  A tak,poza wszystkim, to komentarze od czego odcięła się, a od czego nie, w swoim wywiadzie pani radna, są bez sensu- przecież powiedziała jasno, że jest BEZPARTYJNA i że nie chce, aby animozje polityczne miały jakikolwiek wpływ na lokalne sprawy. Inteligentny zrozumie. Radny Krzyżański też powiedział, że będzie rozmawiał z każdym, bo interesuje go tylko miasto.
  Pani Agato- niech pani nie da się wciągnąć w podchody i podjazdy, będzie ich, z pewnością wiele, ze znanych źródeł.
  Proszę trzymać się swojej drogi i z właściwą pani rozwagą robić swoje.

  1. Pan Słuchacz ma całkowitą rację – Pani Agata Wójcik jest bezpartyjna i nie powinna wdawać się w dyskusje polityczne. Powinna jednoczyć ludzi o różnych poglądach politycznych i światopoglądowych, wszystkich tych dla których nasze miasto jest najważniejsze.
   Każdy z nas winien odpowiedzieć na pytanie: w jakim mieście chcę żyć? Czy w mieście „metropolitalnym” z tunelami, wiaduktami, szerokimi arteriami komunikacyjnymi dla tranzytu, konkurencyjnym dla Poznania pod względem ilości galerii handlowych? Czy miasteczkiem bezpiecznym ,zielonym spokojnym, oazą zieleni, która bardzo niektórym przeszkadza?
   Innej opcji nie ma, a wybór będzie zależał od każdego z nas.

  1. Panu Krzyżańskiemu już dziękujemy.
   Brak lojalności wobec tych , którzy na niego postawili w ostatnich wyborach samorządowych, eliminuje Pana Macieja z listy ludzi walczących o zielone miasto.
   Radny musi być lojalny wobec swoich wyborców i konsekwentny w swoich działaniach zgodnie z głoszonymi przez siebie w kampanii wyborczej poglądami i hasłami .
   A tego, jak wszyscy wiemy, Panu Krzyżańskiemu zabrakło.
   Szkoda, bo się dobrze zapowiadał.

   1. Na pytanie kogo i co reprezentują Krzyżańscy, odpowiedź jest prosta, kogokolwiek, kto pomoże osiągnąć cel. Teraz przytulają się do KODu.

 6. W mojej ocenie, Pan Maciej Krzyżański nie sprzeniewierzył się swoim hasłom wyborczym i swoim ideom, ale odciął się od kolegów z komitetu, do czego miał pełne prawo. Nie wyrządził tym szkody MIASTU, zaś rozgoryczenie dawnych kolegów nie wpływa ani na wiarygodność pana Macieja jako radnego, ani na jego sylwetkę jako członka Rady. Nigdy nie zrozumiem tej nagonki na Państwa Krzyżańskich. Zostawcie Panstwo tych ludzi wreszcie w spokoju. To niesmaczne i niegodziwe. Jedyny Państwa zarzut, który tu widzę, to że startował od Kamińskiego, a później już się z nim nie utożsamiał. I co z tego? To wewnętrzne sprawy waszego byłego komitetu.

  1. A Włodzimierz nie wiesz co mówisz, kto odmówił reprezentowania swoich wyborców [ wstrzymał się od głosu ] w sprawie marketu na Moniuszki ? Odpowiedz. Kto sprzeciwił się bez wystarczającego wytłumaczenia kandydaturze pań z własnego stowarzyszenia SPP na tytuł zasłużonych [honorowych?] ? Odpowiedz. Kto szkalował bez wytłumaczalnej przyczyny wyzywając od frustratów na swoim blogu kolegów ze swojego komitetu ? Odpowiedz.
   Lista tych ,,zasług’ jest duża i sięga do początku jego parcia na rozpoznawalność. Ten młody człowiek nie ma predyspozycji do reprezentowania kogokolwiek. Ile razy można się o tym przekonywać, Włodzimierz ?
   Włodzimierzu, radny czy poseł to przedstawiciel kogoś, jakiejś grupy społecznej. I ten przedstawiciel nie wybiera się sam, jakaś społeczność jego wybiera. No więc pytamy Włodzimierza jaka społeczność jego wybiera ? Co nas obchodzą jego mniemania na jakikolwiek temat.

  2. Panie Włodzimierzu, do tej pory syna bronił ojciec – zawsze zabierał głos wypowiadając się bardzo podobnie do pana. Nie wiem na ile Maciej Krzyżański jest cwany, dwulicowy, sprytny, ale ja mu już nie zaufam.

  3. ja nie jestem Panem Kamińskim , lecz byłym wyborcą Pana Macieja .
   I to mnie zawiódł i już na niego nie zagłosuję.
   Ale oczywiście ma prawo ubiegać się o mandat radnego.
   Tego prawa mu nie odbieram.

  4. Włodzimierz twierdzi: ,,nie sprzeniewierzył się swoim hasłom wyborczym i swoim ideom, ale odciął się od kolegów z komitetu, do czego miał pełne prawo.” Pytanie: A dlaczego to zrobił, miał jakiś istotny powód ? I to zaraz po wyborach ? Padły jakieś wyjaśnienie wyborcom ? Jakieś przepraszam ?
   Czy miał prawo ? W każdej sprawie cywilnej za zerwanie umowy zapłacił by odszkodowanie finansowe. Tu w tej konkretnie sprawie również powinien zwrócić pieniądze do SPP za nakłady prasowe w Kurierze na jego osobę i czas jemu poświęcony aby go wypromować. Bo za własne pieniądze nie kandydował. Pan Kamiński chodził z nim jak z dzieckiem za rękę od domu do domu, inne osoby poręczyły , a pan Włodzimierz tu bezczelnie twierdzi że miał prawo. Tak, w sensie karno-administracyjnym jemu i takim radnym posłom nic nie można zrobić ale w sensie moralnym MY RÓWNIEŻ MAMY PRAWO OCENIAĆ takie postawy moralne. Jeszcze bezczelnie tu będzie mówił o jakiejś niegodziwości. Za naczelników nie było wolności oceniania radnych, teraz jest wolność wolność swobodnej oceny i publicznej wypowiedzi. To wewnętrzne sprawy komitetu ? Co za bezczelność, jak łaziliście z listami poparcia po Puszczykowie to nie była wewnętrzna wasza sprawa a publiczna nasza, jako radny nie jest osobą prywatną a reprezentantem komitetu wyborczego i wyborców. Gdy wypowiada mu lojalność tym samym wypowiada lojalność wyborcom. Co wielokrotnie miało miejsce. Jego mniemanie osobiste na temat haseł wyborczych nikogo nie obchodzi. Jest tam w Radzie Miasta i bierze PIENIĄDZE za reprezentowanie interesu WYBORCÓW a nie lansowanie się zawodowe jako historyk. Panie, jak będziesz dalej udawał głupiego to zrobimy całą listę jego ,,zasług” począwszy od pisania paszkwili z Głosu Puszczykowa na Kurier Puszczykowa i SPP i rozniesiemy po Puszczykowie.
   Tak, trzeba o tym mówić i przypominać, przykładnie karać ..przypominaniem” aby odstraszyć innych od podobnych zachowań.

   1. Kto kogo promował? Wolne żarty. Kuriera już nikt nie czytał. Tylko artykuły Macieja Krzyżańskiego ożywiły tego truposza. Kto kogo promował? Kamiński wówczas nie odróżniał Leśnej od Podleśnej. Na temat Puszczykowa nie wiedział nic. Oczywiście trzeba być świadomym mściwości tego środowiska. A z paszkwili i zastraszania słynie Forum . A to że swój talent poświęcił naszemu miastu to TYLKO CHWAŁĄ DLA NIEGO.

     1. A to nie Krzyżański pisał… Nie bredż człowieku. Mam jeszcze prośbę do wszYstkich uczciwych i niezależnych. Jeśli chcecie coś zrobić a nie jest to po myśli Kamińskiego i spółki to musicie być gotowi na to ze BĘDĄ CHCIELI WAS ZNISZCZYĆ. To mój ostatni post na tym chorym „Forum”- Forum którego szef miał szansę coś zrobić dla tego miasta, ale ją zmarnował. Fala hejtu którą zastosował innych odstrAszyłą od niego wszystkich wartościowych ludzi.

     2. Kolejny raz się pan myli AN. Zapowiedź, że nie będzie pan umieszczał komentarzy na Forum przyjmuję z zadowoleniem. Jeśli jest pan człowiekiem honoru, proszę jej nie łamać.

    1. Echo puszczykowskich talentów samorządowych ma Głos:

     Śpiewać każdy może,
     trochę lepiej, lub trochę gorzej,
     ale nie oto chodzi,
     jak co komu wychodzi.
     Czasami człowiek musi,
     inaczej się udusi,
     uuu.

     Lubię piosenki i różne inne dźwięki,
     szczególnie jak mnie co wzruszy
     rzuca mnie się na uszy.
     Teraz będę już szczery,
     wybrałem drogę kariery,
     kariery na estradzie,
     na pewno sobie poradzę.

     Stoję przy mikrofonie,
     niech mnie który przegoni,
     różne sceny, brygady,
     już nie dadzą mi rady,
     bo ja się wcale nie chwalę
     ja po prostu niestety mam talent.

     Jak człowiek wierzy w siebie,
     to cała reszta to betka,
     nie ma takiej rury na świecie,
     której nie można odetkać,
     wejść na estradę i zostać,
     cała reszta to rzecz prosta.

     A ja wiem co jest grane,
     dlatego tutaj zostanę,
     będę śpiewał piosenki
     będą klaskać panienki,
     będą dawać mi kwiaty
     będę teraz bogaty,
     bo ja się wcale nie chwalę
     ja niestety mam talent.
     Jak głos wydaje z siebie
     wszyscy są w siódmym niebie.

     Stoję przy mikrofonie,
     niech mnie który przegoni,
     wszystkie sceny brygady
     już nie dadzą mi rady.
     Nikt mnie tutaj nie kiwnie,
     bo odczuje to dziwnie
     ja nikogo nie straszę,
     ja talentem niestety go gaszę.
     Bardzo lubię piosenki,
     i różne inne dźwięki,
     szczególnie jak mnie co wzruszy
     rzuca mnie się na uszy.
     Ja znam ładne szlagiery
     pójdę drogą kariery.
     ………..

     Milcząca większość da wam wkrótce głos ale wyborczy!

    2. Gloria victis?
     Daj Pan już spokój.
     Pan Krzyżański pisuje w „Echu” i na swoim blogu, więc ma gdzie się promować .
     Nikt go nie czyta, więc trzeba tutaj wchodzić?
     Po co?

  5. Osoba Macieja Krzyżańskiego jest książkowym przykładem jak można grać w polityce. Bezlitosny, cyniczny. Czy bezczelny? No, cóż. Zweryfikujemy na jesień jego dokonania, jak głosował w ważnych , naszych puszczykowskich sprawach. Ja, moja rodzina, sąsiedzi, wielu znajomych pominie jego kratkę, gdy będzie się obłudnie pchał do rady naszego Puszczykowa.

 7. Przed chwilą dopiero odsłuchałam wywiadu z Panią w Radiu WNET. Radio chyba usiłowało wymóc na Pani jakieś deklaracje polityczne, samo wyraźnie ukierunkowane na PIS.
  Moje zdanie na ten temat zna ten, kto czyta wpisy na tym forum, natomiast moje poparcie dla Pani wzrasta – podoba mi się, że nie dała się Pani wmanewrować, że okazała się Pani dobrym dyplomatą, że odpowiedzi Pani były jednoznaczne, równocześnie wolne od czczego krytykanctwa. Gratuluję klasy.

  1. Mili Państwo, z uwagą wysłuchaliśmy rozmowę z Panią Agatą Wójcik i jesteśmy zawiedzeni brakiem uzupełnienia informacji . Pani Agato, cenimy i ze spokojem w chwili obecnej popieramy Pani kandydowanie. Zawiedzeni jesteśmy, że w tym wywiadzie ani słowa o tym kto będzie tworzył listę Pani komitetu wyborczego? Pytanie o tyle ważne, bo jak Pani sama wie bardzo ważne jest kto ewentualnie miałby wejść do grupy radnych z Pani otoczenia. Bardzo źle, że nie padło.. żadne nazwisko z żadnego okręgu.

   1. Nie ma jeszcze kampanii wyborczej, więc nie ma czego ogłaszać.
    Chyba przyjdzie na to właściwy czas.

 8. Panie Krzyżański. Jestem pewien, że czyta Pan fora swojego byłego promotora z którego Pan bezczelnie zakpił tuż po wybraniu Pana na radnego z jego KWW. Mam do Pana zapytanie i oczekuję odpowiedzi.
  – Ile kosztują te Pana pseudo felietony historyczne wychwalające byłe naczelnictwo z ramienia byłej,przestepczej formacji jaką była PZPR nas puszczykowskich podatników?

  1. Sing Song wyborczy /parafraza/:

   /PISAĆ/ każdy może,
   trochę lepiej, lub trochę gorzej,
   ale nie oto chodzi,
   jak co komu wychodzi.
   Czasami człowiek /NIE CHCE ALE/ musi,
   inaczej się udusi,
   uuu.

   Lubię /NUDZIĆ/ piosenki i różne inne dźwięki,
   szczególnie jak mnie co wzruszy
   rzuca mnie się na uszy.
   Teraz będę już szczery,
   wybrałem drogę kariery,
   kariery / w RADZIE/,
   na pewno sobie poradzę.

   Stoję przy mikrofonie,
   niech mnie który /KANDYDAT/ przegoni,
   różne sceny, brygady,
   już nie dadzą mi rady,
   bo ja się wcale nie chwalę
   ja po prostu niestety mam talent.

   Jak człowiek wierzy w siebie,
   to cała reszta to betka,
   nie ma takiej rury w /PUSZCZYKOWIE/,
   której nie można odetkać,
   wejść /DO RADY/ i zostać,
   cała reszta to rzecz prosta.

   A ja wiem co jest grane,
   dlatego tutaj zostanę,
   będę /NUDZIĆ/ piosenki
   będą klaskać panienki,
   będą dawać mi kwiaty
   będę teraz bogaty,
   bo ja się wcale nie chwalę
   ja niestety mam talent.
   Jak głos wydaje z siebie
   wszyscy są w siódmym niebie.

   Stoję przy mikrofonie,
   niech mnie który /KANDYDAT/ przegoni,
   wszystkie sceny brygady
   już nie dadzą mi rady.
   Nikt mnie tutaj nie kiwnie,
   bo odczuje to dziwnie
   ja nikogo nie straszę,
   ja talentem niestety go gaszę.
   Bardzo lubię /NUDZIĆ/ piosenki,
   i różne inne dźwięki,
   szczególnie jak mnie co wzruszy
   rzuca mnie się na uszy.
   Ja znam ładne szlagiery
   pójdę drogą kariery.

 9. Radio wnet uważa za PiS który musi wygrać w twierdzy kodu. Cienko widzę wasze szanse. Czy będzie siła która będzie bronić Wolnego Miasta Puszczykowo? Tak jak Jaśkowiak?

  1. Ile razy można powtarzać, że Pani Agata Wójcik jest bezpartyjna i chce współpracować z każdym , niezależnie od wyznawanych poglądów politycznych.
   Czy Pan uważa, że w Puszczykowie panuje demokracja?
   Czy władza słucha mieszkańców?
   Czy utożsamia się z ich potrzebami i problemami?
   Czy podział na PIS i PO to jedyny podział w Puszczykowie?
   Czy to tylko taki skrót myślowy?
   Jeśli tak jest, to ja z taką Platformą Obywatelską wydaniu „balcerkowym” się nie zgadzam.
   Popieram współpracę dla dobra miasta.
   Tak trzymać , Pani Agato!

  2. Jaśkowiak jest apolityczny ? Ktoś skrajnie antypisowski nie jest apolityczny.

   Poznań nie jest Miastem Wolnym, a wręcz odwrotnie POZNAŃ JEST MIASTEM ZNIEWOLONYM przez galerie handlowe i tranzyt komunikacyjny. Puszczykowo podąża w tym samym kierunku

   1. To Grobelny sprowadził do Poznania galerie i tranzyt. I to on chciał być nijaki politycznie. Jaskowiak ma poglądy i je realizuje.

    1. Tak, apolityczny, szczególnie na marszach KOD albo Paradzie Równości. Na obchodach rocznicowych [Powstanie Wielkopolskie] go nie ma! Tak ma wyglądać apolityczność ? Jaśkowiak DZIELI I WYKLUCZA. Zarówno on jak i poprzednik należą [ideowo nie formalnie] do tej samej LIBERALNEJ opcji politycznej która ZNIEWOLIŁA POZNAŃ galeriami handlowymi i tranzytem. Puszczykowo podąża w tym samym kierunku.

 10. Po przeczytaniu wszystkich komentarzy zasadne staje się pytanie:
  Kto się boi kandydatury Pani Agaty Wójcik?

  1. Dla jednych za mało PO-wska, za dużo PIS-owska,
   dla drugich za bardzo PIS-owska, za mało PO-wska,
   dla trzecich za blisko KOD-u, a jeszcze dla innych za daleko od KOD-u.
   Ludzie opamiętajcie się.
   Chcemy żyć wreszcie normalnie.
   Dla Puszczykowa i dla nas samych jedyną szansą jest współpraca i współdziałanie ponad podziałami.
   I tę szansę stwarza nam Pani Agata Wójcik.
   Nie zmarnujmy jej.

   1. Podpisuję się pod tym komentarzem, myślę tak samo. Albo się jednoczymy, albo przegrywamy. Ci, którym na rękę jest przedłużenie rządu obecnego burmistrza lub osoby z jego ekipy np. p.Potockiego doskonale o tym wiedzą. Każdy komentarz na Forum zwolenników burmistrza będzie próbował tę jedność rozbić. Oby się przeliczyli.

 11. Oto LIBERALIZM.
  To też ustrój totalitarny, taka aksamitna [bezkrwawa] dyktatura, ma pozór wolności i równości ale w rzeczywistości jest nie mniej niewolniczy dla jednostki jak faszyzm lub komunizm, przejawia się w podobnych skutkach psychologicznych i społecznych:
  1. Mit jednostki silnej, zaradnej i samodzielnej: afirmacja tężyzny fizycznej , bezwzględności i obojętności
  2. Mit wolności jednostki
  3. Mit równości jednostek
  4. Mit równości klasowej
  5. Mit wolnej ekonomii
  UTOPIA która skutkuje tym:
  1. Rozpad więzi rodzinnych – afirmacja hedonizmu, atrofia partnerska
  2. Dekonstrukcja siedliska podstawowego [dom, mieszkanie jako towar na sprzedaż, windykacja bez ograniczeń]
  2. Rozpad więzi społecznych – alienacja środowiskowa, żyjemy dla siebie tu i teraz
  3. Zanik tożsamości narodowych – ahistoryzm, nie odchodzą nas nasi przodkowie, skąd przyszliśmy, dokąd zmierzamy, nasze potomstwo po nas
  4. Fiskalizm – nic nie jest bezinteresowne, wartości, wszystko ma cenę, wszystko można kupić, sprzedać,
  5. Anarchokapitalizm – nic nie jest zabronione, nie ma znaczenia co jest dobre i co złe a co korzystne, atrofia etyki.

   1. Demokracja liberalna – aksamitna dyktatura , demokracja ludowa – dyktatura proletariatu, narodowy socjalizm – dyktatura nacjonalistyczna, demokracja suwerenna – dyktatura za wschodnią granicą etc. Zawsze gdy demokrację wymienia się z jakimś przymiotnikiem tam jej nigdy nie ma. Demokracja jest jedna, niewymienialna z przymiotnikami albo żadna. Demokracja zwycięży liberalizm – tak należy orzec. Wolne Miasto Puszczykowo dopiero może być ! Tak należy orzec, – gdy zwyciężony zostanie anarchokapitalizm potocznie u nas zwany BETONEM I TRANZYTEM.

 12. Bardzo się cieszę z tej kandydatury. Na pewno na panią Agatę Wójcik zagłosuję. Umie rozmawiać z każdym. To że poszła do tego radia nic a nic mi nie przeszkadza. To jest pluralizm i można mówić o Puszczykowie z wszystkimi i wszędzie.

  1. Tylko takim podejściem torujecie drogę pisowi do władzy w Puszczykowowie. AG to tylko pezykrywka. A jej kandydatura została ujawniona ze względu na ten wywiad… Wolne Miasto Puszczykowo zasługuje na bardziej niezależnych od reżimu kandydatów.

   1. Jeśli mówić o jakimkolwiek komukolwiek utorowaniu drogi to utorował ją Pan Burmistrz Balcerek ze swoją ekipą . Bardzo się o to „starał” .Ciężko sobie na to zapracował.
    Mieszkańcy mają dość. Mają swój rozum i nim się będą kierować.
    Dwie kadencje wystarczą.

   2. Walka establiszmętów z pis jest oparta na KŁAMSTWIE. Na ogłupianiu ludzi i wmawianiu im wymyślonego zagrożenia i nieistniejącej rzeczywistości. Liberalizm = rzeczpospolita Amber Gold, czyli ,LIPA’ BETON I TRANZYT.

 13. Pani Agata jest mądrą i odważną kobietą . Samotnie prowadzi walkę o nas , rzadko miewając sojuszników w którymś z radnych i niewątpliwie tworząc sobie wrogów w samorządzie . Jeżeli mamy my Puszczykowianie choć trochę oleju w głowach to przestańmy zajmować się ,,wielką polityką ,, na którą nasz wpływ jest niewielki i zajmijmy się skutecznie póki co własnym podwórkiem, a nie kłótniami kto jest lepszym Polakiem. Jeżeli wygra Pan Balcerek , raczej będziemy główkować , jak pozbyć się naszych coraz mniej wartych nieruchomości . I dotknie to wszystkich , także Pana Balcerka i wielu jego radnych . Jest coś takiego jak priorytety Szanowni Państwo .

  1. Czy mądra i odważna p. Agata może podać konkretne daty i tematy swojej czteroletniej „samotnej walki o nas”? No i oczywiście efekty tych „walk”?

   1. Nie bardzo rozumiem wpis pani Niny Kubzdeli. Czy ta pani jest nową mieszkanką czy się nie interesowała dotychczas sprawami miasta?!

    1. do Pani Niny;
     gdyby Pani uczestniczyła w życiu naszego miasta, gdyby Pani przychodziła na spotkania z mieszkańcami na posiedzenia Rady Miasta, to wiedziałaby Pani o co chodzi.
     Te dwie kadencje na zawsze pozostaną w pamięci mieszkańców jako przykład bezsensownej walki z mieszkańcami, przeciwko nim.
     Walki z mieszkańcami o :
     – markety i wielkie parkingi pod ich oknami
     – podejmowane próby zawłaszczania ich ogrodów
     – budowę tunelu/ wiaduktu wprowadzającego tranzyt do Puszczykowa
     – zadłużanie miasta na wielomilionowe niechciane przez nas inwestycje
     itp.itd.
     Do tego dochodzi wiele innych spraw takich, jak:
     – wrzucanie setek pisemnych uwag mieszkańców do kosza
     – nie dopuszczanie do głosu mieszkańców na posiedzeniach Rady Miasta, przerywanie ich wypowiedzi, wyłączanie mikrofonów , stukanie się w głowę i strojenie min, jeśli wypowiedź mieszkanców nie podoba się prowadzącemu obrady i radnym
     itd.itd
     Mało ? Pamiętamy więcej.

   2. Efekty tych walk są widoczne tutaj.
    Pani Agata Wójcik ma nasze poparcie, Pani Nino.
    A ponieważ jest demokracja , Pani może popierać swojego kandydata – Pana Burmistrza Balcerka, który , bardzo dużo podobno dla nas zrobił.
    Tylko ja nie wiem, co takiego dobrego zrobił.
    Może Pani mi powie?

    1. Burmistrz dopieszcza licznymi kwotami z kasy miasta emerytów i rencistów ze Związku, w którym jest pani Nina Kubzdela. Wyjazdy wakacyjne, imprezy okolicznościowe, wyjazdy do kina itp. Jestem zdziwiona wpisem p.Niny, powinna być bardziej zorientowana. Kiedyś angażowała się w sprawy miasta i była na bieżąco z wiedzą kto, na co zasługuje. Obecnie jest rok wyborczy, przypominam p.Ninie 99 rocznicę Powstania Wielkopolskiego i brak jakiejkolwiek reakcji ze strony burmistrza, to samo w rocznicę wyzwolenia Puszczykowa, nic. Tylko mieszkańcy zapalili znicze, powspominali oddając cześć tym, którzy zginęli za naszą wolność.

   3. O, byłoby to dość cenne. Ale zapewnie nie zostanie to podane, bo każda prośba o podanie konkretnych „zasług” kończy się stwierdzeniem, że przecież Pani Agata nie mogła nic zrobić, bo była ” w mniejscości”. I konkretu brak.

    1. Powtarzam – osoby, które tak jak pani Nina i pan Włodzimierz pytają Panią Agatę, co zrobiła przez cztery lata wystawiają sobie złe świadectwo. Czyżby nie interesowały się przez czas trwania kadencji sprawami miasta? Jeśli tak, to ich uaktywnienie i to na Forum, które krytykują jest jednoznaczne.

     1. Pani Nino ,Pani się nie martwi,nowa władza też zadba o emerytów i rencistów,może nawet lepiej.

     2. No to CO ZROBIŁA p. Wójcik? kilka razy już zapytano w tej dyskusji i odpowiedzi brak. Wniosek: nic nie zrobiła. Zapraszam na rewiry pani Wojcik – nic się nie zmieniło przez 4 lata w rewirze Sobieskiego. NIC. Odpowiedź , że przez 4 lata pani Wójcik się „wsłuchiwała” w głos mieszkańców mnie nie satysfakcjonuje. Słuchała też ostatnio koncertów organowych w Puszczykowie (kampania trwa). Z tego słuchania nie ma żadnego pożytku. Chcemy realnie i trzeźwo myślących ludzi w tym mieście, takich nam potrzeba. A nie „zielonych słuchaczy”. Pozdrawiam.

     3. Jak uważasz, że w okolicach Sobieskiego nic się nie zmieniło, to pretensje przede wszystkim do Balcerka. Ale mylisz się, zmieniło się. Balcerek bezprawnie wydał zgodę na wycinkę lasu przy Klasztornej, zasponsorował Wielspinowi ulicę i powoli wpuszcza na Stare deweloperkę.

    2. Podawano tu konkrety tylko pan jest na nie głuchy i ślepy, niestety. Panem nie kieruje chęć poznania, tylko dowalenia.

  1. Oj, oj, Panie JKP , oj oj.
   Ekstrema jest wszędzie, ale jeszcze są ludzie normalni i mądrzy.
   I takich jest w Puszczykowie najwięcej.
   Oj, oj, Panie JKP, daj Pan już spokój.

  2. A ten wpis p.JKP to tak dla potwierdzenia rzucanych tu haseł o współpracy ponad podziałami? Co za fałsz na tym forum.

   1. Kto się boi kandydatury Pani Agaty Wójcik?
    Już wiemy.
    Pierwszy ujawnił się Pan JKP i stąd takie jego wpisy.

     1. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni 🙂 Policz nas sobie kochaneńki i nie rób drugi raz błędu.

     2. Są różne rodzaje śmiechu .
      Może być śmiech z radości, śmiech przez łzy, ale także śmiech nerwowy.
      Który to?

   2. Ten wpis także mi się nie spodobał, wielokrotnie apelowałam o nie mieszanie polityki do spraw puszczykowskich wyborów. Forum, to Forum, każdy pisze to co uważa, nie ma się na co i na kogo obrażać. Trzeba wyluzować, bo inaczej zwariujemy 🙂

 14. Pani Nino:
  czasami wystarcza…
  jeden promień słońca,
  jedno ciepłe spojrzenie,
  jedno miłe słowo i
  wyciągnięta na powitanie dłoń.
  Czasami wystarcza…
  jedno pozdrowienie,
  jeden uśmiech,
  czyjaś obecność w trudnych chwilach
  i bezinteresowność.
  To mało?
  Czy dużo?
  Ja wiem.
  A Pani?

  1. Ten tekst to naprawdę do p. Niny? Czyżby Delilah jej nie znała? Osoby, która całe lata poświęciła jako Przewodnicząca Związku Emerytów i Rencistów, ciężkiej pracy na rzecz puszczykowskich seniorów. Osobie powyżej 80-ątki, która dopiero w tym roku zrezygnowała z pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji, która od lat dba o pomnik PW p. Langego, należy się szacunek a nie kpiny i połajanki. Kampania wyborcza nie usprawiedliwia wszystkiego, także niestosownych pytań.

   1. Delilah pięknie napisała. Jak można dopatrzeć się w jej tekście czegokolwiek złego oprócz zachęty do życzliwego spojrzenia, naprawdę nie wiem.

 15. Na facebooku Forum tam gdzie można się pokazać i opłaca się pokazać takie jedne panie żalą się jakie niegodziwe jest Forum z którego ochoczo korzystały przez cały okres jego istnienia. Żalą się że tu jest ostro że tu jest hejt. A co byście panie chciały z tego Forum zrobić, telewizję śniadaniową ? Jesteście jak ta siostra z filmu ,,Lot nad kukułczym gniazdem” która nie mogła znieść tego jednego pacjenta który miał ja…a i rozkazała gorylom zapiąć mu kaftan i nafaszerowała pigułami ,,dobrego tonu”. Wkrótce będą wybory, miną wybory i być może przeminie forum a w Puszczykowie zacznie bez ograniczeń hulać

  ,LIPA’ BETON I TRANZYT. Pod waszymi domami.

  Jeśli nie dojdzie do zjednoczenia w jeden komitet wyborczy radnych.

 16. Szczególne powody do wdzięczności mają mieszkańcy, którzy w obronie swojej własności zostali zmuszeni przez Pana Burmistrza do oddania sprawy do Sądu.
  Oj, oj, oto niewdzięczni wdzięczni.

  1. Będę bronić Pana Burmistrza i jego ekipy , a to tylko dlatego, że „podobno nie ma takiego drugiego człowieka, od którego nie można by się czegoś nauczyć.”
   Rządzący dzisiaj Puszczykowem nauczyli mnie / prawdopodobnie nieświadomie/ m.in tego czym jest Studium Zagospodarowania Przestrzennego, czym jest tzw. mpzp, jak pisać pisma do wyższych instancji, nie bać się publicznych wystąpień i analizować dokładnie akty notarialne .
   To dzięki Państwu Radnym i Burmistrzowi, zarywając noce podczas których analizowałam różnego typu dokumenty urzędowe , biegając na sesje Rady Miasta, oczekując po kilka godzin na udzielenie mi głosu, zdobyłam ogromną wiedzę, dzięki której już dzisiaj wiem, jakim nie powinno się być burmistrzem i jakim nie wolno być radnym.
   I za tę zdobytą / niekoniecznie chcianą/ wiedzę dziękuję.
   I dzisiaj wiem na kogo będę głosować – ja wdzięczna niewdzięczna.

 17. Dziwne że redakcja usuwa moje komentarze a ordynarne paszkwile umieszcza. Od redakcji:Szanowna/y Pani/e – ma Pan jakiś problem z Panem Kamińskim. Jest on osobą prywatną, nie kandyduje, nie napisał komentarza pod tekstem, teks nie jest jego autorstwa i z niewiadomych powodów go Pan/i agresywnie atakuje, innym zarzucając agresję. Dlatego usuwamy takie komentarze.

  1. AN, 4 sierpnia napisałeś. że więcej na Forum pisać nie będziesz. Wyszło na to, że lubisz się mijać w swoich komentarzach z prawdą. Od początku twojej aktywności na Forum było to dla mnie jasne.

   1. Oj mieszkanko, zamętlił mieszkance w głowie ten wasz przywódca stada. Broni go mieszkanka, a ten pan na prawdę nie jest takim cudownym i łagodnym człowiekiem jak mieszkance się wydaje. I mieszkanka dobrze o tym wie. Tak sobie to wszystko czytam i niedowierzam, jak bardzo boli Państwa prawda wytykana przez nielubiących Pana K. często będąca prawdą. Za to po przeciwnikach pana K można jechać na tym forum jak po łysej kobyle… I dodam, wyprzedzę komentarz: nie jestem po żadnej stronie. Czekam na odpowiedniego kandydata. Zajmijmy się może lepiej tym co nas czeka w niedalekiej przyszłości. Rozmawiajmy konstruktywnie, bez obrażania się i bez przytyków. Czy Puszczykowo tak nie potrafi? Pokażmy, że tak, pokażmy, że mamy klasę o ile to możliwe. Będę przyglądać się dalej, obiecuję.

    1. Jako mieszkanka Puszczykowa należę do części społeczeństwa broniącego spokoju, czystego powietrza, zieleni i spowolnionego ruchu (w dużym skrócie). Do tej części społeczeństwa należy wiele osób, porównanie nas do stada i szukanie przywódcy nijak się ma do chęci konstruktywnej rozmowy bez obrażania. Zastanawia się autor komentarza czy Puszczykowo tak potrafi, może zmiany zacząć od siebie?
     Bronię mojej wizji Puszczykowa, jestem za Zielonymi.

 18. W imieniu mieszkańców okręgu wyborczego pani Agaty Wójcik chce serdecznie podziękować za wspaniała, błyskawiczna i skuteczną interwencję. w tej sprawie: http://forumpuszczykowo.pl/co-to-za-halda-rosnie-na-gornym-puszczykowie/
  Każdy mieszkaniec Puszczykówka może sobie podjechać na „ulicę Janaszka” i osobiscie podziwać efekt działań p. radnej. Cisza, spokój, wreszcie porządek! Wizytówka, swietnie rokująca jesli idzie o przyszłe zarządzanie miastem.

  1. A cóż zrobił w tej sprawie p. radny Hetman z Górnego Puszczykowa?
   Miał możliwość działania, bo jest blisko Pana Burmistrza.
   Radna Agata Wójcik jedna przeciwko 14?
   Pan hopsasa dałby radę w pojedynkę?
   A sam Pan hopsasa działał?
   Sprzeciwiał się?
   Interweniował?
   Zadawał pytania na sesjach?
   Nie pamiętam, choć często w tym czasie tam bywałem.

   1. Rady Hetman jest z innego okręgu, nie ma nic do rzeczy. Mieszkańcy Puszczykowa i Puszczykówka nie znają Starego Puszczykowa. I oczywiscie nie przyjada zobaczyć co się tam wyrabia (bo to nie o zasypaną droge chodzi – no, czesciowo – tylko o „działalnosć) dzięki której okoliczni misezkańcy od 10 lat zyja w piekle. A wy tylko market i market. Jasne.

    1. No, to macie okazję coś zmienić. jeśli od 10 lat się nie podoba, to tym bardziej.
     Do urn proszę Państwa do urn. I zmieńcie coś.

  2. Dziś znowu miałam „szczęście” jechać za wyjeżdżającą stamtąd ciężarówką, z której na jezdnię sypał się piach, wznosząc tumany kurzu…

   1. Kiedy problem zasypania miejskiej ulicy (Janaszka) przez „przedsiębiorcę” który wcześniej sprzedał teren pod tę ulicę miastu i „kurzenia” na cały pobliski teren opisałem na Forum, byłem atakowany również przez osoby, które dziś zarzucają pani Agacie bezczynność w tej sprawie. Ocenę takich zachowań pozostawiam czytelnikom.

    1. To pozwolę sobie zapytać: czy pani Wójcik interweniowała w tej sprawie? Czy cokolwiek uzyskała? To nie jest atak na radną, lecz wyłącznie chęć uzyskania informacji.
     P.S.
     I proszę nie wywoływać pana Hetmana, bo po pierwsze on zdaje się reprezentuje wyborców ze strony Czarnieckiego, a po drugie i ważniejsze – to pani Wójcik kandyduje na burmistrza.

     1. To pozwolę sobie zapytać panią Magdę dlaczego jedyna osoba, która może zmienić sytuację na ulicy Janaszka – pan burmistrz nic w tej sprawie przez dwie kadencje nie zrobił?

     2. Radny, proszę Pani Magdy, reprezentuje swój „wycinkowy” rejon, ale tez powinien pomyśleć chociażby o sąsiednim.
      Pan Hetman jest Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej, ale na sesjach nie ma nic do powiedzenia. Milczy podobnie jak Pan Burmistrz.
      No cóż -niedaleko pada jabłko od jabłoni.
      Ta sama ekipa, więc cóż się dziwić.

  3. Panie hopsasa. Już zupełnie zgłupiałem.
   Może Pan mi odpowie. Kto przez ostatnie 8 lat był burmistrzem Puszczykowa?
   Pani Agata Wójcik, czy Pan Andrzej Balcerek?

 19. W omawianej audycji mieliśmy możliwość wysłuchać szefa puszczykowskiego PIS pana Kromolickiego.
  Bardzo rozsądny, spokojny, młody przedsiębiorca.

  1. Zgadzam się z przedmówcą. Miałam okazję poznać, porozmawiać i posłuchać. PiSowi w Puszczykowie i nie tylko przyprawia się gębę (oczerniać, szkalować kogoś, pomawiać go o coś). Nie jestem wyborcą PiSu, ale działania KODu mnie osobiście oburzają. Tyle o polityce, wolę się skupić na lokalnych sprawach Puszczykowa.

   1. A co mieszkanka Puszczykowa by powiedziała gdyby się dowiedziała że szef albo szefowa jakiegoś terenowego oddziału KOD ma konto na Cyprze, albo na Malcie ?

    1. Jeśli chodzi o KOD nic mnie już nie zdziwi, ale pisząc coś takiego autor komentarza naraża się na atak świetnie zorganizowanej grupy.

     1. Mieszkanko Puszczykowa, a czy konto na Cyprze albo na Malcie jest czymś gorszącym ? Przecież nie. Jest przecież oznaką życiowej zaradności, też tak bym chciał. A chcemy aby nam przewodzili zaradni czy niezaradni. No chyba zaradni. Czy dobrze rozumuję ? To kto ma mnie atakować, za komplement ?

     2. Konta w rajach podatkowych i cwaniactwo … komplement?

    2. Ktoś taki istnieje naprawdę czy tylko w wyobraźni piszącego?
     Konkret poproszę , konkret.
     Po co takie wrzutki?
     Po co?

 20. Radna Wójcik nic nie zrobiła dla swego okręgu wyborczego, bo w zamyśle miała dobro całości. Stąd Jej kandydatura na burmistrza.

   1. Że mosiniak jest niezorientowany jestem w stanie zrozumieć, ale mieszkaniec miasta Puszczykowa, który tak się o to miasto martwi, że poddaje w wątpliwość kompetencje kandydatki, to bardzo źle o panu, panie Włodzimierzu świadczy.

    Pani Agata Wójcik, to jedyna osoba w radzie, która jest zawsze przygotowana na spotkania komisji i sesje, aktywnie zabierająca głos, kompetentna, uczestnicząca w spotkaniach mieszkańców, broniąca założeń programu komitetu, z którego startowała – godnie reprezentująca mieszkańców, którzy dla tych idei wybrali ją jako swoją reprezentantkę na radną.

    Czy tak samo dopytywał się pan co dla miasta zrobił radny Andrzej Balcerek, gdy ogłosił swoją kandydaturę na burmistrza? Pamiętam doskonale radnego Balcerka, zachowywał się tak jak obecni jego radni – milczał i podnosił rękę do głosowania, ot cała aktywność.

 21. Kto ma konto na Cyprze?
  Spółeczka, która chciała / chce/ wybudować market na Moniuszki.
  Patrz: słynny akt notarialny podpisany przez pana Balcerka.
  Patrz, patrz i wyciągaj wnioski.

  1. Tyle to i ja wiem. Poznałam nawet dwóch panów reprezentujących Areę Perfectę w naszym urzędzie na zebraniu komisji.

   1. Ci panowie stwierdzili, że market i parking na 100 samochodów pod oknami mieszkańców oraz zwiększenie ruchu samochodowego o 1000 samochodów na dobę , to jedynie „drobna nieuciążliwość”. Natomiast na pytanie: czy postawili by coś takiego pod swoim domem powiedzieli, że oni tu nie mieszkają, więc to ich nie dotyczy”
    Fajne? Niekoniecznie.

 22. Radny Hetman to prawdziwy „pobieracz diety” i automat do podnoszenia ręki,tzw.wieloletni „zasłużony” dla Puszczykowa społecznik.A jeszcze do tego szef komisji rewizyjnej,która nie wiemy co rewiduje i kontroluje.
  Mam propozycję i pytanie: kto podjąłby się oceny i rozliczenia wszystkich radnych obecnej kadencji?

  1. do Natalii:
   Jest to konieczne, dlatego też będą bronić swych stołków za wszelką cenę.
   Potrzebna zmiana i rozliczenia.
   Dwie kadencje wystarczą.

 23. Towarzystwo PiS, AKO i tzw. Republikanów – naprawdę dobrze się czuje Pani Agata Wójcik w tym towarzystwie? Ktoś kto idzie do mediów Cejrowskiego to chyba jest świadom co robi przecież!

  1. Rozalko olaboga, czemu próbujesz upolitycznić nasze miasto? Tu kandydaci nie są członkami żadnych partii politycznych, określa ich jedynie program, który formuują w kampanii wyborczej.

   1. Próbuję upolitycznić nasze miasto? Tak się akurat składa, że to Pani Agata Wójcik jak widać zaczęła swoim wystąpieniem w tym konkretnym radio, chyba nikt jej nie zmuszał. Może po prostu było to jej na rękę, a jeśli nie była świadoma do kogo idzie to jeszcze gorzej o niej świadczy.

    1. A dlaczego nie miała wystąpić?Czy to jakaś zadżumiona radiostacja?A może Tok Fm to jedyna słuszna? Myślę,że jak będzie propozycja tam wystąpić to wystąpi.

    2. Beton z każdej strony pozostanie betonem.
     A betonu w Puszczykowie mamy już dość, Pani Rozalko.
     Beton na ulicach i w niektórych głowach.
     Czas na ich otwarcie i na myślenie.
     Już czas.

     1. Świetnie – jak brakuje argumentów to można kogoś obrazić, a co – od razu lepiej.

     2. Olaboga Rozalko! Przeczytaj jeszcze raz swój wpis, czy nie zawiera nadinterpretacji mogących obrazić p.Agatę Wójcik? Rozalko wiesz co to szkalowanie?

  2. Dla wielu dziś właśnie PIS, Wnet, Cejrowski, itp. – staje się dobrym towarzystwem. Jeśli weźmie się za kryterium intelekt, etykę, sumienie, patriotyzm, honor, uczciwość, pracowitość.
   Rozalka to pewnie jest z tego tele-śniadaniowego urojenia wyższościowego.

   1. Oj wybiórcze te cechy choć nikomu ich nie ujmuję.
    A ksenofobizm, homofobizm, zaściankowość, niechęć do merytorycznej dyskusji, wybiórcze traktowanie rzeczywistości itp.
    Moneta ma zawsze dwie strony i warto aby chcieć i umieć ujrzeć obie.

    1. Proszę pokazać ideały… ale znowu wkrada się na Forum polityka, a tu zapowiada się WIELKA WYCINKA DRZEW W PUSZCZYKOWIE NA GROBLI! Na wniosek aktualnych władz miasta, przy gorącym poparciu obecnych radnych, we współpracy ze Starostwem Powiatowym podjęta została decyzja zmieniająca na zawsze charakter części krajobrazu Puszczykowa!

     1. Wycinka na Grobli obejmie kilkadziesiąt drzew. Pod topór szykowane są także drzewa przy ul.Przecznica, oznakowano sprejem mnóstwo grubych i pięknych drzew przy budynku komunalnym. Adam Staliński na fb informuje: Urząd twierdzi, że to tylko „inwentaryzacja”, ale też, że chce wybudować obok drugi budynek, tyle że nawet nie wie gdzie. Znakowanie drzew sprejem urząd nazywa „inwentaryzacją” wykonywaną w celu poszukiwania miejsca na nowy budynek. 4 lata temu podobna sytuacja miała miejsce w związku z drogą przy Wielspinie – też najpierw oznakowano drzewa tak, jak tu. Zapytałem się wówczas w urzędzie i odpowiedzieli, że to tylko inwentaryzacja i zapewnili, że drzewa będą oszczędzone. Jakiś czas potem przyszli z piłami i jedno za drugim zaczęli wycinać.

     2. Drodzy Mieszkańcy – wybierzcie jeszcze raz / tym razem na kolejne 5 lat/ tego burmistrza i jego ekipę, a z Puszczykowa już nic nie zostanie.

    2. ,,A ksenofobizm, homofobizm, zaściankowość, ” – Wojciech pisze o przeciętnych Holendrach, Niemcach, Szwedach, Francuzach, Anglikach ?
     Właśnie oni tacy są. Do tego zarozumiali, pyszałkowaci, ograniczeni, niesprawiedliwi, tendencyjni, wredni; snoby, chytrusy, rasiści. Zachód wyprodukował 3 wredne ideologie: nazizm, komunizm, liberalizm i dwie wojny światowe, topi świat w śmieciach i niszczy środowisko naturalne, najpierw wycięli lasy u siebie a teraz wycinają na całej planecie, dla konformistycznego, hedonistycznego i materialistycznego życia…
     Na tym tle my Polacy, przeciętni, nie mamy się czego WSTYDZIĆ.
     [wstyd roznoszą tylko te pachołki Brukseli i za nich trzeba się wstydzić]

  3. Rozalko, a jak burmistrz ze starostą zgodzili się na wzięcie udziału w dyskusji org. przez Gazetę Wyborczą to było dobrze, bo nie wiem?

 24. STOP POLITYCE NA FORUM.
  Wszyscy jesteśmy mieszkańcami Puszczykowa i mając własne poglądy światopoglądowe czy polityczne mamy takie same prawa do miasta.
  PONAD PODZIAŁAMI, Pani Rozalko, czy jak tam Pani się nazywa.

  1. Pani Agata Wójcik skorzystała z zaproszenia i bardzo dobrze zrobiła.
   Miała okazję merytorycznie porozmawiać o sprawach miasta i świetnie się zaprezentowała.
   Mnie natomiast nurtuje pytanie do jakiego radia pójdzie kandydat Andrzej Balcerek .
   I najważniejsze – co będzie miał do powiedzenia.

   1. Przecież prowadzący wnet traktował ją jako przedstawiciela PiS który ma wygrać w jądrze kod

    1. Właśnie o tym pisałam, nawet jak tego nie powiedziała Pani Agata Wójcik to niestety zasugerowano, jakby miał to być naprawdę dobry pomysł, aby w tym jądrze KOD wygrała „ich kandydatka”. Trzeba być głuchym, żeby tego nie zauważyć, a nie przepraszam – część z Państwa zauważyła i pudruje, że niby nie, bo to zmniejsza szanse kandydatki?

     1. Rozalko, jakie są prawdziwe powody pani wpisów?

  2. Stop polityce – a pisze Pani do mnie, że mam beton zamiast mózgu? Naprawdę kulturalny poziom dyskusji.

 25. Jest to apel do puszczykowskich stowarzyszeń, złóżcie jak najszybciej formalny wniosek o ustanowienie GROBLI POMNIKIEM PRZYRODY ! Można powołać się na podobny przypadek w Chybach, droga dojazdowa aleja kasztanowa jest pomnikiem przyrody.

    1. Warto wejść na stronę bloga „Aktywne Puszczykowo”, by się o tym przekonać.
     Brawa dla Pana Adama Stalińskiego.

    2. A czy sa w tym miejscu inne sprawy, ktore was interesuja, poza drzewami? Mam wrazenie, ze nie. I to niepokojace. Bo miasto to infrastruktura, to rozwoj, to wszelakie inne potrzeby. I o tym
     Glucho. Na pytanie o konkret- cisza. Szkoda czasu na to forum.

     1. Panie racjonalista pański ,,rozwój” miasta to jedynie ,LIPA’ BETON I TRANZYT.
      Jedyne co to miasto odróżnia od setek innych to DRZEWA, dlatego środowisko naturalne Puszczykowa wymaga szczególnego zainteresowania. Kto tego nie rozumie jest pseudoracjonalistą, w rzeczywistości szkodnikiem.

      Takie prowokacyjne wpisy pod różnymi nickami nic wam nie przyniosą dobrego a wręcz odwrotnie, pokazujecie w nich swoje ograniczenie, bełkot, brak argumentów, kłamstwa, świniowatość [patrz Mickiewicz, Miłosz].

     2. „dziś dla was, przy was, od was młodzi,
      miasto zaczyna swój życiorys,
      z asfaltu i woli wytrwałej
      będzie szerokość ulic,
      z cegieł i dumnej odwagi
      będzie wysokość budynków,
      z żelaza i świadomości powstaną przęsła mostów…

      dedykuję Racjonaliście otwartemu na rozwój, infrastrukturę i inne potrzeby w Puszczykowie , takie jak: szerokopasmowe ulice, wiadukty, tunele, wielkopowierzchniowe obiekty handlowe, likwidację ścieżek rowerowych, maszt 42 -metrowy przy domach mieszkalnych itp.

 26. Do Puszczykowo, dziwne miasto.
  Proszę mnie nie pytać o motywy postępowania czy zaniechania burmistrza. To pytanie do niego. Natomiast jako wyborca radnej Wójcik, mieszkanka jej okręgu, a co najważniejsze – wyborca w kolejnych wyborach samorządowych – chciałabym wiedzieć, czy pani Agata REALNIE uczyniła COKOLWIEK w związku z tą uciążliwością (hałdy ziemi ulica Janaszka). Dodałabym też pytanie o interwencje w sprawie nawierzchni ulicy Sobieskiego, której stan woła o pomstę do nieba… Nie interesuje mnie bezczynność radnego Hetmana, na jego wybór nie miałam i nie mam żadnego wpływu, inny okręg wyborczy. Natomiast jeżeli mam oddać swój głos na panią Wójcik, chciałabym wiedzieć, że jej zobowiązanie radnej do AKTYWNEGO działania w interesie wyborców nie jest tylko pustą obietnicą, a praca na rzecz swojego okręgu wyborczego nie polega wyłącznie na przyłączaniu się do grup protestujących mieszkańców. Pytam o jej własne inicjatywy i skuteczność działania, bo „po owocach ich poznacie”. Ja tu na Starym tych owoców czteroletniej działalności radnej nie dostrzegam, więc jeśli mam oddać swój głos na panią Wójcik, proszę mnie oświecić, nie zasłaniając się aktualnym burmistrzem czy radnymi z innych okręgów. Może pani Wójcik znajdzie chwilę dla mieszkanki swojego okręgu wyborczego i poda przykłady swoich konkretnych inicjatyw i działań?

  1. Pisze pani że Puszczykowo to dziwne miasto a sama jest dziwnym człowiekiem.
   Pisze że w jej okręgu jest wiele do zrobienia i ma pretensje o to do swej radnej a nie do burmistrza który nic nie zrobił dla jej okręgu. Burmistrz, pani Magdo, jest w pracy za 10 000 zł miesięcznie 6 dni w tygodniu i ma do dyspozycji PIECZĄTKĘ i BUDŻET. Jak pani coś brakuje w swoim okręgu to niech pani do niego ma pretensje. Może oczywiście zagłosować na niego na kolejną kadencję, nie mając nadziei na to że kandydat na burmistrza pani A.Wójcik zrobi w jej okręgu co nie zrobił burmistrz A.Balcerek i jego większość w Radzie Miasta. Ale wówczas nadal kolejną kadencję pani Magda i jej podobni nic z tego nie będą mieli. Puszczykowo to na prawdę miasto DZIWNYCH LUDZI.

   1. Litości… Nie piszę, że Puszczykowo to dziwne miasto, lecz zwracam się do autora komentarza o takim nicku… Nie mam pretensji do pani Wójcik, tylko chcę się zorientować, czy mogę z pełnym przekonaniem na nią zagłosować. Chcę ją poznać poprzez jej dotychczasowe, konkretne działania, także przez gotowość do odpowiedzi na forum, na którym często się udziela. Czy to czyni mnie dziwnym człowiekiem? Pan/i ocenił/a mnie szybko i bezwzględnie, ja wolę to robić z rozmysłem i na podstawie faktów.

    1. Pani Magdo, nie została jeszcze ogłoszona kampania wyborcza .
     Podczas jej trwania na pewno będzie Pani miała okazję zapytać o wszystko, co Panią interesuje.
     Spokojnie.

    2. Pani się coś pomyliło, pani A.Wójcik jeszcze nie była burmistrzem to co się pani czepia co chce poznać ? Będą pewnie spotkania wyborcze, program z wizją Puszczykowa to się wszyscy dowiedzą jakim miastem może się stać Puszczykowo. Jakim jest, każdy widzi.
     Zwłaszcza kto jedzie do innych podobnych miejscowości. Widzi jak Puszczykowo odstaje.

    3. We wtorek, 14 sierpnia, o godz. 17.00 będzie pani miała okazję spotkać się i porozmawiać z Radną Agatą Wójcik w Bibliotece Miejskiej.

  2. Nie dowie się pani. To pytanie juz padło nie raz. Odpowiedz: ze nie zrobila nic bo byla w mniejszosci. I nie zrobi nadal- ale na pewno pani i mnie to obieca (jak to przed wyborami).

   1. do Racjonalisty:
    jeśli będzie w większości to na pewno coś dobrego zrobi, i dla Pana, i dla mnie.
    Po prostu dla nas -mieszkańców.

 27. Pani Magdo, czy Pani kiedykolwiek w ostatnich 8 latach miała powód, by protestować przeciwko prowadzonej przez miasto polityce urbanistycznej?
  Czy miała Pani powody, by prosić o pomoc kogokolwiek z radnych?
  Czy Pani zwracała się o taką pomoc, czy sugerowała Pani jakieś rozwiązania dla terenu, w którym Pani mieszka?
  Czy zwracała się Pani o cokolwiek do Pani Radnej Agaty Wójcik?
  Mieszkańcy, o których Pan Burmistrz mówi, że są małą grupką wiecznie niezadowolonych osób, mieli i mają powody do niezadowolenia , a nawet obawy o swoją przyszłość.
  I szukając pomocy rozmawiali ze wszystkimi radnymi.
  Wbrew temu, co twierdzi Pan Burmistrz, rozmawialiśmy merytorycznie proponując różne rozwiązania.
  Wszyscy byli głusi na nasze argumenty.
  Jedynie Pani Radna Wójcik stanęła po naszej stronie.
  I dlatego ją szanuję i popieram.
  A nawiasem mówiąc – trudno pomagać komuś, kto tej pomocy nie potrzebuje i nie oczekuje.
  Pani Magdo – do zobaczenia przy urnie.

   1. Pani Magdo – informuję, bo być może Pani nie wie, że burmistrzem naszego miasta już drugą kadencję jest Pan Andrzej Balcerek.
    Proszę udać się do Urzędu Miasta Puszczykowa, tam Pani na pewno znajdzie „konkrety.”
    A ja poczekam na prawdziwe konkrety, gdy po zmianie władzy , nowi radni uzyskają prawo wstępu do pomieszczeń instytucji samorządowych, co zapisane jest w nowym kodeksie wyborczym,a czego do tej pory nie było. I poczekam na nową komisję rewizyjną z nowym przewodniczącym.

    1. Ale my nie pytamy tu pana burmistrza ale pania wojcik!? Prosze jej nie bronic, bo fakty mowia same za siebie. Od rozliczania swojej radnej z nierobstwa sa ludzie z jej okregu wyborczego czyli my. A obiecanki przed wyborami nas nie omamią

     1. Nie dla wszystkich Forum, nie dla wszystkich „Echo Puszczykowa”.
      Nie dla wszystkich „Super Express”, nie dla wszystkich „Polityka”.
      Każdy czyta to , co mu odpowiada i nie ma przymusu wchodzenia tutaj.
      Tak to już jest.
      Jestem tutaj, bo chcę, „Echa ” nie czytuję.

     2. Przypominam Panu Racjonaliście, że Burmistrzem Puszczykowa od 8 lat jest Pan Andrzej Balcerek.
      Pracowity , prawda? I odpowiedzialny, prawda?
      Za wszystko, co się działo i dzieje, prawda?
      Jak opozycyjna Radna / jedna jedyna, czasami w porywach z 2 innymi? /miała dać radę, żeby cokolwiek przeforsować?
      A prosił ją Pan , Panie Racjonalisto o cokolwiek, kiedykolwiek?
      I odmówiła? Nie zrobiła? Czego konkretnie?
      Przypominam, że Burmistrzem naszego miasta od 8 lat jest Pan Andrzej Balcerek.
      Za to, że Panu się coś tam u siebie „na górze” nie podoba – też.

     3. A od rozliczania Burmistrza są wszyscy mieszkańcy i proszę poprzez ataki na opozycyjną Radną, tak otwarcie Pana Burmistrza nie bronić.
      „Jaki koń jest, każdy widzi.”
      Dwie kadencje wystarczą!
      Czas na nowe otwarcie – nowi radni, nowy burmistrz.

 28. Co się dzieje z Groblą ? Czy pani A.Wójcik kandydat na burmistrza coś robi aby wyjaśnić sprawę ?

  1. „Co się dzieje z groblą?”.
   Droga, przez którą przebiega grobla, należy do powiatu i to w Starostwie Powiatowym z siedzibą w Poznaniu należy szukać odpowiedzi na to pytanie.
   To Starostwo Powiatowe jest odpowiedzialne za stan techniczny tej drogi i jej przejezdność
   Pani Radna Agata Wójcik powinna z takim pytaniem zwrócić się na ul. Jackowskiego.
   Pisemnie , oczywiście.
   Na Burmistrza Balcerka w tej kwestii bym nie liczyła.
   Co najwyżej można spodziewać się odpowiedzi typu: „ja nic nie mogę”, ” to nie jest sprawa miasta”,” to nie my, to oni”.

 29. Pani „delilah” w kolko pisze te same beztresciowe posty. Nic nie zrobila dla swojego okregu agata wojcik. Nic. I dlatego na kazde pytanie: moje, wlodzimierza, „racjonalisty” i innych jedyna odpowiedzia, na jaka was tu stac jest: ona byla w mniejszosci i ze mamy sie spytac balcerka co zrobil. Nie macie tu nic ludziom do zaoferowania- tylko usilowania pokazania ze balcerek jest ble. Jak ktos bedac radnym nie umie nic zrobic, to i jako burmistrz nic nie zrobi. Lepiej przesluchajcie dokladnie audycje z radia i wami ocencie na chlodno poziom
  Kompetencji kandydatki. Pozdrawiam

  1. Halo, witam Cię, Julio. Domyślam się, że bardzo chciałabyś, aby burmistrzem nadal pozostał Pan Andrzej Balcerek.
   Czy możesz mi powiedzieć, za co go tak lubisz i co konkretnie dla Ciebie zrobił?
   Może ja też go polubię.

   1. Uwazam, ze to czlowiek postepujacy racjonalnie, ktory nie bawi sie wiecznie w jakies przepychanki i kopanie dolkow jak „zieloni”. Uprawia zrownowazony rozwoj. W miescie zyje sie dobrze,spokojnie. Dba o miasto i jest otwarty na mieszkanca. Gdy poprosi sie o pomoc, reaguje. Normalny, rozsadny czlowiek, „nie przegięty w żadną strone”. A zarzuty pod adresem pana balcerka, w kolko te same, to wg mnie szukanie dziury w calym. Dziekuje.

     1. Podejrzewam, że ten koń zanim zarżał fiknął dość wysoko i nieszczęśliwie trafił kopytem panią Julię w czułe miejsce.

     1. brawo,na poziomie! ktoś ma inne zdanie niż ZIELONI, a więc najpewniej ma z głową i coś go walnęło w łeb. Ehh. żenada. szkoda czasu na to forum, nie ma tu żadnej treści. do widzenia

   2. A JA LUBIĘ PANA ANDRZEJA BALCERKA BO JEST PRZYSTOJNY I MA WĄSA.
    A ŻE SIĘ NIE ODZYWA TO CHYBA DOBRZE. JAK NIE MA NIC DO POWIEDZENIA TO SIĘ NIE ODZYWA.
    PANI JULIO , PANI SIĘ NIE BOI,

  2. Ludzie już otwarcie mówią lata 2006-2010 to najlepsza kadencja, najbardziej pro obywatelska.

   1. Najlepsze rzeczy dla mieszkańców Puszczykowa zdarzyły się w kadencji 2006-2010:
    1. Najwięcej zbudowano dróg
    2. Miasto było wtedy najczystsze
    3. Opieka socjalna i zdrowotna działała najlepiej
    4. Zakupiono Zakole
    5. Stworzono CAK
    6. Stworzono CAS
    7. Stworzono Centrum EKO INFO
    8. Zbudowano profesjonalną marinę – przystań kajakową
    Przez ostatnie 8 lat we wszystkich tych 8 punktach nastąpił zastój albo regresja.
    Mamy nadzieję że wraz z nowym burmistrzem i nową radą nastąpi renesans tych inicjatyw i Puszczykowo stanie się na powrót obywatelskie i demokratyczne.

    1. Trochę to śmieszne… Za zakole przepłacono- facet zrobił interes życia. Miasto było najczystsze…. dobry dowcip. Opieka socjalna i zdrowotna działąła najlepiej,,,,Całe środowisko opiekunów ON w Puszczykowie doświadczyło tego dobrego- bój z Panią Burmistrz o dowozy , brak szacunku dla ludzi z którymi się umawiała. Niechęć do spotykania się z mieszkańcami. Pamiętamy próbę sprzedaż y części Zakola- plany postawienia tam hotelu i kilku innych budowli. Sprawę ukróciła przyroda, kiedy cały teren zalało. Pamiętamy organizację koncertów w małej filharmonii dla wybranych, wydanie olbrzymiej kasy na koncert Myslowitz i inne. Więc bez przesady z tą najlepszą kadencją…

     1. Będów nie popełnia tylko ten co nic nie robi. Błędy wytknięte przez AN są prawdziwe, można jeszcze dodać następne ale to nie przekreśli faktu że wtedy w mieście była demokracja i nikt z zewnątrz nie miał tu nic do gadania. Puszczykowo było suwerenne a teraz jest podległe. Samostanowienie, wolność to dla Polaków święta rzecz. Tu mamy dyktat oligarchii i podstępne zarządzanie.
      AN stawiając tak marne zarzuty pod listą osiągnięć kadencji 2006-2010 de facto przyznaje rację, bo zarzuty są jedynie detaliczne, można nawet je określić dosadnie – pierdoły. A generalia są takie że wymienione konkrety były z charakteru prospołeczne czyli takie z których korzyść ma każdy bez ograniczeń. Dla przykładu: Zakole, przepłacono, być może ale jest to skarb ogólnospołeczny, tego typu ,zielone płuca miasta’ są bezcenne, tysiące ludzi korzysta z Zakola, i ma to do siebie że nie trzeba kupować bilet aby tam wejść, nie trzeba nakładów aby Zakole utrzymywać w odróżnieniu od hali sportowej z której korzysta garstka i trzeba ją utrzymywać a w dodatku jest to budowla nie pasująca do charakteru Puszczykowa. Wymienić jako zarzut elitarności koncerty małej filharmonii to trzeba mieć nie po kolei w głowie, – bilety nie rozchodziły się pod stołem, każdy kto miał na to ochotę mógł sobie kupić i wejść. Te koncerty świetnie integrowały społeczność. Teraz społeczność jedynie integrują protesty, to znamienne. Generalny zarzut do dwóch ostatnich kadencji jest taki że tamte inicjatywy nie zostały ulepszone jak powinno się to odbyć w Normalnym demokratycznym budowaniu, a niestety zostały zaprzepaszczone w jakimś zacietrzewieniu. Natomiast nowych inicjatyw jak na lekarstwo, praktycznie całkowity brak bo sal sportowych i kortów tenisowych było w mieście zawsze dostatek a fakt ich polepszenia jakościowego nie dodaje nowej jakości i dodatkowo nie przekłada się na jakieś nadzwyczajne efekty sportowych osiągnięć. Jedyne znaczące sukcesy sportowe ma A.Kerber, zawodniczka która wyłącznie korzysta z dobrostanu swojego prywatnego a nie miejskiego.
      To tylko tak w skrócie bo Ja sądzę że komitet wyborczy, opozycyjny do urzędującej ekipy zrobi przed wyborami i na podstawie odczuć społeczeństwa Puszczykowa OBSZERNY AUDYT ,OSIĄGNIEĆ’ 8 LAT ,GOSPODAROWANIA’.

     2. AN ma zdecydowanie kłopoty z pamięcią.
      1. 4 sierpnia AN napisał, że pisze ostatni komentarz na Forum.
      2. Za plany dot. sprzedaży części Zakola odpowiada burmistrz Napierała, to za jego czasów powstała koncepcja wydzielenia działek rezydencjonalnych (zdecydowanie większych), co było przyczyną do wykupienia Zakola z rąk prywatnego inwestora.
      3. Za kupnem Zakola wypowiedzieli się masowo mieszkańcy (głos oddawaliśmy za pomocą kartki włożonej do każdego Kuriera Puszczykowskiego i dostarczonego do każdej posesji z pytaniem o zakup. Po wypełnieniu wrzucaliśmy do urn wystawionych w różnych miejscach np. w sklepach).
      4. Dot. czystości w mieście – po latach zaniedbań burmistrz Małgorzata Ornoch Tabędzka zadbała o efektowniejsze nasadzenia, pojawiły się kwiaty …i ekipy sprzątające miasto częściej niż ma to miejsce dzisiaj. Dzisiaj jak sama nie posprzątam, to mi nikt na terenie miejskim przylegającym do mojej posesji nie posprząta, regularnie przycinam trawniki na terenie miejskim, żeby nie wysiały się chwasty, a samochód czyszczący ulicę pojawił się w tym roku JEDEN raz.

    2. Dokładam:
     – utworzenie Akademii Seniora, która wyciągnęła starsze osoby z domu i pozwoliła poznać mieszkańców o podobnych zainteresowaniach,
     – całkowity remont budynku Starej Szkoły, której groziło zamknięcie z powodu katastrofalnego stanu (za pozyskane z zewnątrz pieniądze),
     – znaczne skrócenie kolejki rodzin oczekujących na mieszkania komunalne poprzez wyremontowanie pomieszczeń nad przedszkolem, przy Przecznicy i przy Poznańskiej (rozpoczęła także starania o pozyskanie mieszkań komunalnych w biurowcu za Eko rondo),
     – była przeciwnikiem marketyzacji Puszczykówka.

     1. Zrobimy tabelę zysków i strat i porównamy KONKRETY dwóch ostatnich burmistrzów: M.Ornoch-Tabędzkiej i RM oraz burmistrza A.Balcerka i RM . Cierpliwości, we wrześniu jak wszyscy wyborcy przyjadą z urlopów.

     2. To Pani ma kłopoty z pamięcią. Za Napierały były takie plany po raz pierwszy A ZA PANI BURMISTRZ PO RAZ DRUGI. Za odkupienie zakola byliśmy wszyscy, ale trzeba to było zrobić w sposób profesjonalny. Trzeba by prowadzić ciche negocjacje ,a nie ogłaszać wielką zbiórkę. Facet pozbyłby się tego zakola za kilka razy niższą cenę. A tak zauważył że nam bardzo zależy i podbił cenę kilkukrotnie. Ówczesnym władzom miasta gratuluję profesjonalizmu. Dodać do tych osiągnięć jeszcze trzeba zawalenie sprawy dworców i przejazdu. Pełen profesjonalizm.

     3. Zawalenie sprawy dworców- faktycznie pierdoły. Ten sam Pan fotografował zniszczenia które powstały skutkiem jego postępowania. Stosunek do niepełnosprawnych i utrudnienie życia- faktycznie pierdoła. Zorganizowanie koncertu Myslowitz za 450 tysięcy złotych- ot po prostu drobnostka.. Chciałem po prostu pokazać że każda ekipa popełnia błędy . A Panią Małgorzatę szanuję.

     4. http://archiwalna.puszczykowo.pl/images/echo/Echo_184_6_06-2007/EchoPuszczykowa%2806%292007_2.pdf

      Cytat dot. Zakola ze wstępniaka MOT czerwiec 2007
      „Mam jednocześnie nadzieję, że już druga
      impreza plenerowa organizowana na zakolu Warty
      na nowo zainicjuje dyskusję na temat przyszłości tego
      przepięknego terenu. Ciągle pozostaje on prywatną
      własnością i do końca roku możemy z niego korzystać
      dzięki umowie zawartej z właścicielem. Trzeba zdawać
      sobie sprawę, że potem na części terenu, na której dopuszczona
      jest możliwość zabudowy wyrosną domy
      mieszkalne. Alternatywą jest wykupienie przez miasto
      do końca roku całego terenu, a następnie poszukanie
      takich inwestorów, którzy wpiszą się swoją działalnością
      w wizję stworzenia rekreacyjnego zaplecza
      dla całego obszaru zakola. Czy miasto jednak stać na
      taki wydatek? Od ubiegłego roku cena gruntu wzrosła
      o 50%! Czy mieszkańcy zrozumieją, że warto dla Warty
      zainwestować, bo grunty dalej drożeją i drugiej takiej
      szansy już nie będzie? Może lepiej zaciągnąć pożyczkę,
      wykupić teren w całości i z pozycji właściciela podejmować
      decyzje o jego przeznaczeniu? Wprawdzie zgodnie
      z istniejącą umową miasto będzie mogło za cenę
      450 000 zł nabyć 13 ha spacerowych nieużytków, ale
      ich posiadanie nie da możliwości stworzenia bazy dla
      plażowiczów, kajakarzy, rowerzystów i tych wszystkich,
      którzy chcieliby spacer nad rzeką zakończyć kawą czy
      dobrym obiadem. Z ciekawością czekam na wyniki ankiety,
      którą w czasie pikniku nad Wartą przeprowadzało
      Stowarzyszenie Przyjaciół Puszczykowa oraz opinie
      mieszkańców na ten temat. W końcu lipca tematowi
      przyszłości zakola poświęcone będzie specjalne posiedzenie
      Komisji Rozwoju i Budżetu Miasta, jak zwykle
      otwarte dla wszystkich mieszkańców.

      Niestety po bezsensownej zmianie strony miejskiej zleconej przez obecnego burmistrza szukanie czegokolwiek w archiwum stało się katorgą, ale zrobiłam to, bo AN manipuluje faktami.

     5. Właściciel (o ile dobrze pamiętam Piotr Zenon Voelkel) mógł ze swoim terenem zrobić co chciał (tak jak i pan Bolewski). Dzięki MOT wspartej wolą mieszkańców Zakole zostało kupione za niższą cenę niż cena rynkowa m2 w tamtych czasach dzięki negocjacjom.
      Pan Voelkel interesy życia robił gdzie indziej, już w roku 2005 zajmował 58. miejsce na liście najbogatszych Polaków „Wprost” czyli przed sprzedaniem Zakola Warty.

      Zaiste dziwnie okazuje pan szacunek pani Małgorzacie Ornoch Tabędzkiej przekłamując fakty.

      Nie jestem sympatykiem pani burmistrz, ale doceniam to co zrobiła.

  3. do Pani Julii : nazwiska pisze się z dużej litery. Pana Burmistrza też.
   Dwója z ortografii…i nie tylko.

   1. Droga „Polonistko”, m.in. nazwiska osób piszę się z…WIELKIEJ litery, nie z dużej 🙂 Ten dyplom „Polonistki” ile kosztował?

     1. Komunistyczny autorytet j.polskiego? Nie, dziękuję. Pozostanę przy wychowaniu przez rodziców. A miodek to dar pszczół.

    1. Jan Miodek pisze:
     „posługiwałem się tylko wyrażeniem „duża litera” i będę tak robił do końca życia, bo „wielka litera”, która wdarła się do słowników i podręczników szkolnych wyjątkowo mnie irytuje.
     „Wielki” to jest „duży” , ale o zabarwieniu emocjonalnym /wielkie chłopisko, wielka baba, wielki gmach, wielki zwierz”/.
     Jak można określać mianem „wielkiej” literę?
     I ja tak za Janem Miodkiem.
     Ale cenię sobie Pańską uwagę i dbałość o czystość polskiego języka.
     Pozdrawiam.

     1. Prof. Jan Miodek to komunistyczny autorytet?
      Tylko westchnąć.
      No, ale cóż…
      W czasach, gdy upadają największe autorytety , nic już nie powinno dziwić.
      Postawa Pana KLONA także.

 30. Mam do Pani Julii pytanie:
  może mi Pani powie, cóż takiego obiecała Wam Pani Agata Wójcik w czasie mnionej kampanii wyborczej i nie dotrzymała obietnicy w tym zakresie?

  1. A pani znowu swoje. Nie potrafi pani mi odpowiedziec na moje od dawna zadawane pytanie. Niech pani odpowie mnie a nie mnie pyta, gdy ja pytam pierwsza.

    1. A czy pani, Delilah, kiedykolwiek odpowiedziała wprost na pytanie? Czy tylko odpowiada pytaniem, niekoniecznie na temat? Podobnie jak większość tu piszących zresztą…
     Ale, jak słusznie pani zauważyła, brak odpowiedzi to też odpowiedź 😀

     1. Krótkie pytanie do Magdy: co dobrego dla miasta i mieszkańców zrobił Andrzej Balcerek?

 31. Do Stary.
  Patrz wyżej, mój komentarz do Delilah. Pytaniem na pytanie, nie na temat, w stylu „a w Ameryce biją Murzynów”… Dla pana wiadomości: też nie jestem fanką pana Balcerka. Szukam alternatywy. Obawiam się jednak, że pani Wójcik jako burmistrz zrobi tyle dla miasta, ile zrobiła przez 4 lata jako radna dla swojego okręgu. Brak rzeczowej odpowiedzi z jej strony na przecież podstawowe pytania, tylko podsyca moje obawy.

  1. Ale ja nie pytam czyją Pani jest fanką. Pytałem co dobrego dla miasta i mieszkańców zrobił Balcerek.

   1. Największe osiągnięcie to wywołanie licznych awantur które skutkowały powołaniem 2 blogów internetowych i 3 obronnych stowarzyszeń mieszkańców. Takiego osiągnięcia nie ma żaden naczelnik ani burmistrz Puszczykowa.

   2. Odp.Zamknął sklep z łatwo psującą się żywnością I przestał być podatkowym utrzymankiem na bezrobociu. Zajął się zarabianiem dużych pieniędzy mieszając beton!

 32. Przez moment się zastanawiałem, czy Julia to Magda, a Magda to Julia.
  Ale to chyba niemożliwe, żeby była jedną osobą, chociaż poprzez analizę wpisów tych „dwóch” osób, takie nasuwa się przypuszczenie.
  Ale to chyba niemożliwe.

  1. Lepiej w końcu powiedzcie coś KONKRETNEGO na tym forum, a nie zajmujcie się tożsamością czy stylistyką tych, którzy to piszą. Moje podsumowanie forum puszczykowo: „BALCEREK JEST DO D… ” ale Wy sami nie potraficie ani nic zaproponować ani odpowiedzieć na zadawane Wam pytania. MY SOM LEPSI NIŻ TAMCI, ale czemu lepsi? najstarsi górole nie wiedzią.

   1. Mam nadzieję, że „zielonych” jest w Puszczykowie więcej , niż tych szarych ,betonowych.
    Pan się nie boi, Panie Włodzimierzu – będzie ładniej… po wyborach.

   2. Omal panu nie uwierzyłam. Przeczytałam wszystkie komentarze pod trzema artykułami – panie Włodzimierzu konkretów na Forum w komentarzach jest bardzo dużo, pan jednak nie chce przyjąć ich do wiadomości i jak mantrę w swoich wpisach powtarza ” Wy sami nie potraficie ani nic zaproponować ani odpowiedzieć na zadawane Wam pytania”
    Pan nie chce dyskutować, pan nie chce odpowiedzi, pan chce nas jedynie skłócić i zniechęcić mieszkańców do Zielonych. W roku wyborczym, to częste zachowanie przeciwników

 33. Panu Włodzimierzowi polecam chyba jedyny sterylny oddział w tej znakomitej klinice gdzie zdjęli by mu bielmo z oczu i zobaczył by to co inni widzą od ośmiu lat /Moniuszki ,parkingi wokół szpitala ongiś wszystkich mieszkańców ,dzisiaj należące do nadzwyczajnej kasty,a jakiej to pofatygujcie się dociekać ,wizje jakiś bloków na Szpitalnej,może by Szanowny Pan Włodzio dojrzał pacjentów siedzących w upalny dzień na betonie /ale są ławeczki/ przed szpitalem, a za szpitalem potężny ongiś park z różami ,fontannami i dzisiaj tablicami TEREN PRYWATNY ,jaki prywatny ? czyj czy tych co już rozplanowali na 50 działek /Kurier Puszczykowski/ i tylko czyhają na skok stulecia,a może Pan Włodzio nie domyśla się co szykuje ekipka na górnym Puszczykowie jakie piękne będą tam Nowe Rataje lub Winogrady .Kochany Włodzinku do operacji bielma na oczach tak nic nie będziesz widział ,ale jak byś pochodził na kilka sesji w twoim puszczykowskim życiu to byś chociaż usłyszał jakiś jeden głos rozsądku dobiegający z Górnego Puszczykowa ,który powinien kiedyś dojść do trzyliterowych organizacji zaczynających się na duże litery

 34. Mieszkanko Puszczykowa możesz mieć trafną intuicję, pan Piotr Zenon Voelkel upchnął ziemię z którą nie miał co zrobić a nie miał bo MOT i społecznicy nie dali by mu wybudować na Zakolu cokolwiek. A, gdyby burmistrzem był kto inny to byłby może rozciągał się wzdłuż Nadwarciańskiej od dawna apartamentowiec. Już. Może nie, może tak. Wszak kilku osobom wiadomym jest że na Zakolu kawałek ziemi chciał kupić inny ,kolega ligowy’ Piotra Zenona, taki od nieistniejącej już firmy paczkarskiej. Miał zamiar zrobić marinę [rozpoczął w tamtym czasie produkcję katamaranów wycieczkowych] ale ostatecznie nie dogadali się z MOT. Więc Zakole było łakomym kąskiem inwestycyjnym na przełomie lat 2000 – 2006, zatem teoria spiskowa nie jest taka odległa prawdzie.

  1. Do powyższego wpisu, z którym się całkowicie zgadzam dodam przypomnienie – wzdłuż Zakola (od końca Cyryla, aż po marinę) miała powstać spacerowa ścieżka edukacyjna z systemem pomostów w miejscach wysokiego brzegu kończąca się wieżą widokową, na którą MOT zdobyła 500tys. dofinansowania. Niestety pod koniec kadencji. Balcerek zrezygnował z tych pieniędzy, ścieżka jak wiadomo nie została zrealizowana (z pieniędzy skorzystała Mosina – glinianki). Balcerkowi wieszczyli szybki rozpad mariny…o dziwo stoi do dzisiaj i ma się dobrze.

 35. A dlaczego właściciel działki zablokował drogę? Bo Pani burmistrz ( mimo iż udostępniał ją gościnnie i nieodpłatnie) nakazała mu zapłatę podatku od tego gruntu. Kilka razy się odwołał , a gdy to nie pomogło to po prostu zamknął dostęp.Więc proszę tak nie idealizować Pani burmistrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.