Na stronie urzędu miasta jest zakładka pod tytułem Opinie Radnych istniejąca od 23 stycznia 2015r, a więc zaraz po wyborach.  Klikajac w zakładkę łatwo odnieść wrażenie, że nasi radni albo nie mają opinii, albo nie widzą w mieście żadnych problemów, albo z mieszkańcami komunikować się nie chcą.  Pierwszy wpis Przewodnicząca Rady Miasta zatytułowała: Rada miasta Puszczykowa – to my.   Jak się okazuje tytuł znaczący, symptomatyczny  i trzeba go chyba traktować dosłownie.  Na tym Forum opisujecie problemy, tematów nie brakuje, ludzie komentują, a jak się wejdzie w Opinie Radnych na stronie miasta to wygląda to tak:

  1. Nazwa zakładki miała być tymczasowa (tak napisała przewodnicząca rady pani Hempowicz), a rok minął i nadal ta sama nazwa.
  2. Radni przez ponad rok dokonali 9 wpisów, ostatni z 16 marca zeszłego roku, czyli zakładka żyła nawet nie dwa miesiące. Może jak diety zaczęły wpływać na konto, to radni stwierdzili, że już nic nie muszą, bo tak czy tak wypłaty płyną.
  3. Autorką 3 wpisów jest pani radna Hempowicz, 1 radny Ryglewicz, 4 pani Łuczak- Dydowicz i 1 pani Brączkowska.  Inni nie napisali nic, bo albo nie chodzili do szkoły i pisać nie potrafią, albo nie mają o czym pisać, ale po co zostali radnymi – pomijam diety.

Nie rozumiem czy radni nie mają o czym z mieszkańcami rozmawiać, czy wszystko wydaje się im oczywiste i powinno być tak samo dla mieszkańców?  Przecież wątpliwości i problemów nie brak.  Tutaj na tym Forum poruszane są problemy z jakimi borykają się ludzie, piszecie o sprawach które wyglądają na afery, nikt z władz tego nie wyjaśnia, to może warto, żeby jak nie chcą tutaj, to chociaż na stronie miasta, w zakładce przez siebie stworzonej wyjaśniali radni swoje stanowisko.  W końcu chodzą po tych samych ulicach i w lesie więc widzą ten sam bałagan, los mieszkańców bloku przy szpitalu powinien  obchodzić nie tylko mieszkańców bloku czy redakcję Forum.   Problemami tutaj poruszanymi powinni żyć bardziej niż inni w tym mieście.  Przecież propaganda jaka płynie z Echu Puszczykowa rzeczywistości nie przesłoni.

Przepraszam za ten emocjonalny list, ale ta bezczynność radnych trochę mnie zdenerwowały.

 

Mieszkanka Puszczykowa od 15 lat

Nazwisko do wiedzy redakcji

Tytuł i drobne poprawki w tekście od redakcji.

Fotografia radnych ze strony Urzędu Miasta

Komentarzy: 4 o “Rada miasta Puszczykowa to my

  1. Niestety celne spostrzeżenie. Pomysłodawczyni odzwierciedla całą rzeszę radnych zwanych dalej bezradnymi – zapał kończy się na ogół na obietnicach przedwyborczych. Grupka społeczników na tym Forum jest bardziej pożyteczna niż ci, którzy sami, a nie z łapanki zadeklarowali pracę na rzecz społeczności puszczykowskiej.
    Przy okazji podziękowania należą się Radnej Agacie Wójcik, która na tym tle prezentuje rzeczywistą troskę o przyszłość naszego miasta patrząc dalej niż pozostali, którzy kończą na czubku własnego nosa.

  2. Proszę o wybaczenie – zapomniałam o ponad przeciętnym zaangażowaniu Radnego Adama Stalińskiego
    redaktora naczelnego strony Aktywne Puszczykowo i prezesa stowarzyszenia Aktywne Puszczykowo, jemu także należą się podziękowania, chociażby za akcję odgruzowania Puszczykowa.

  3. Zdjęcie pochodzi ze strony miasta. Brak na nim radnego Filipa Ryglewicza, który z nieznanych nam powodów nie został na fotografii umieszczony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.