Docierają do nas kolejne informacje od mieszkańców, którzy jak co roku toną w błocie na naszych puszczykowskich ulicach.  Mieszkańcy narzekają, że od lat czekają na utwardzenie swojej ulicy.  Równocześnie zwracają uwagę, że istnieje niby ranking ulic, ale nie wiadomo dlaczego jedne ulice przeskakują wyżej, zaś inne z niejasnych względów są omijane.  Mieszkańcy tymczasem w błocie gubią buty, bo ci poruszający się samochodem jakoś sobie jeszcze radzą.  Władza też sobie jakoś radzi, szczególnie ta część mieszkająca w Dopiewie.

Zrobiliśmy mały rekonesans kilku ulic.  Na górze zdjęcie z ulicy Kosińskiego, której mieszkańcy również czekają, czekają i doczekać się nie mogą.

dębowa21ul. Dębowa

solskiego1ul. Solskiego

żupańskiego1ul. Żupańskiego

Takich zdjęć moglibyśmy umieścić duuuużo więcej.   Cóż, wszystkiego mieć nie można i skoro władze miasta zdecydowały się wydać 11 milionów na halę sportową…  Ile ona będzie ostatecznie kosztować – zobaczymy.  Nadal twierdzimy, że hala ta nie tylko sprawia, że utwardzanie ulic strasznie się ślimaczy i ślimaczyć się będzie, ale dodatkowo spowoduje wzrost długów miasta.  Obsługa ponad 13 milionowego długu kosztuje każdego roku tyle ile remont 1-2 ulic.  Banki dostają od puszczykowskich podatników każdego roku kilkaset tysięcy złotych.

Tak ważne dla mieszkańców ulice z nieznanych nam przyczyn są w słabym zainteresowaniu władz miasta.  W efekcie mieszkańcy np. Dworcowej, Poznańskiej, Ratajskiego – cierpią dlatego, że władze nic nie robią aby ruch samochodowy uspokoić, a inni z powodu błota w którym toną.  Cóż, władza ma swoje priorytety.  XXI wiek w Puszczykowie.

redakcja

angiebaner

Komentarzy: 6 o “Puszczykowskie ulice na miarę XXI wieku

  1. żeby zobaczyć jaka mądra jest ta WADZA wystarczy przejść z Niwki do przychodni rodzinnej dr,Stępniakowej przez Fiołkową na Szpitalną idąc dzisiaj zauważyłam jak straż miejska wyciągała z błota VW .Widok był tragiczny zważywszy ,że był to samochód kobiety ,która się przy nim krzątała.No teraz wiem po co jest utrzymywana w naszym mieście straż miejska , no może jeszcze do łapania psów ,dawniej służyli do tego hycle.

  2. polecam zerknąć na ulicę NOWE OSIEDLE stanowi dojazd do orlika i „przystanek” darmowego autobusu a bagno jest takie na tej ulicy że nawet komentować się nie chce. Na parking wjechać się nie da, wiosną tony wody i błota a latem kurz jak na pustyni…

  3. Ul. Kosińskiego jest w tej chwili na pierwszym miejscu w rankingu, ale patrząc na to co się dzieje zaczynam watpić, że faktycznie już niedługo będzie tu można normalnie przejść

  4. Chyba nie jest aż tak źle. Też mieszkam przy nieutwardzonej drodze :-(. Systematycznie obserwuję jak co roku kolejne ulice są „robione”. Wszystkiego nie da naraz zrobić.

  5. Ty pitku czy ty jesteś na usługach Podleśnej z zaćmą na obu oczach to udaj się do tej znakomitej kliniki na Kraszewskiego jak z niej wyjdziesz to zobaczysz wszystkie ulice „robione ‚Wszystkiego nie da się zrobić „,a szczególnie wlać oleju tym co rządzą naszą kasą bo gdyby ten olej mieli to nie mielibyśmy lokalnej” super hali” ale mielibyśmy ulice ,a nie 11mln zadłużenie i co kwartał dodawane jak na ostatniej sesji 2ootyś. Podstawówke wszyscy musieli skończyć i tam uczyli RACHOWAĆ.P.S. ci co to biorą tzw.DIETY też mają poziom kiepskich rachmistrzów.

    1. Czy to nie przypadkiem pan Tomasz Potocki wybrany właśnie na Niwce?
      On też nie umie liczyć? Kto go tam wybrał i dlaczego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.