Puszczykowo nie ma ostatnimi czasy szczęścia do mediów ogólnokrajowych.  Jeszcze rok temu informowały o protestach mieszkańców, którzy nie chcieli marketu pod swoimi oknami na Moniuszki, a teraz znowu krajowe media o nas piszą i mówią o wydarzeniach Puszczykowie, ale reklamy nam nie robią.

Chodzi o parking przy puszczykowskim szpitalu, przy SOR.  Władze powiatowego szpitala postanowiły poszukać pieniędzy w kieszeniach osób, które przyjeżdżają do szpitala po szybką pomoc.  Ustalono stawkę za godzinę postoju w wysokości 30 zł !!  Puszczykowo zawsze uchodziło za drogą miejscowość, ale takiej stawki nawet Paryż się by nie powstydził.  Ogólnopolskie media alarmują o dramacie osób, które przyjechały do szpitala, pozostawiły na kilka godzin samochód, udały się po pomoc do lekarza, a po wyjściu …  może być im potrzebna pomoc kardiologa, jak zobaczą rachunek za parking.

Cena tego parkowania powoduje nie tylko palpitacje serca tych, którzy samochód przez pomyłkę, w pośpiechu czy determinacji zostawili na tym słynnym już w całej Polsce parkingu.  Równocześnie z powstanie  innego, kolejnego płatnego parkingu przy szpitalu, który jeszcze do niedawna był ogólnodostępny zapchały się stojącymi samochodami sąsiednie ulice. Mieszkańcy puszczykowskich ulic sąsiadujących ze szpitalem, mają od jakiegoś czasu pod swoimi oknami „oblężenie” zaparkowanych aut.  Za chwilę będą wzywać władze miasta do reakcji, do stawiania znaków zakazu postoju.  A przecież gdzieś samochody pacjentów i pracowników szpitala stać muszą.  Ale niestety, władze szpitala od jakiegoś już czasu zamiast problemy rozwiązywać, piętrzą je, tworzą kolejne konflikty i przerzucają na barki miasta.  Jak do tego dodamy fakt, że spolegliwe władze Puszczykowa w ostatnim czasie dołożyły kilkadziesiąt tysięcy do „słynnego” w całym kraju parkingu kilkadziesiąt tysięcy złotych, aby przez niego mógł przejeżdżać miejski autobus…

Chce się powiedzieć: „Brawo” Wy!  Macie „talent”.

Krzysztof J. Kamiński

fot. Remigiusz Remo Łupicki

Komentarzy: 66 o “Puszczykowo znowu „słynne”

 1. Czytał ktoś wpis na Facebooku Pana Łupickiego? Dotyczył on wjazdu na parking przy SORze, a nie na parking PRZY szpitalu. Zanim pojawi się tutaj artykuł powinien chyba zostać zweryfikowany, a nie piszecie bzdury. Sam właściciel zdjęcia napisał, że to „nagły wypadek SOR”.

 2. Co to znaczy ” akceptacja reulaminu?? Nie znam takiego aktu prawa wewnętrznego.
  Nie ma tam pojęcia r e u l a m i n, jak na paragonie, pokazanym na zdjęciu!
  Niech osoby pokrzywdzone spróbują zażadać do wglądu REULAMIN, ciekawe, czy otrzymają….

 3. Wyrzucone 60 tysi, nie od dziś wiadomo, że autobus ma jechać docelowo ul.Szpitalną. Szpitalna ma być utwardzona w tym roku (info z Echa). Po co wydawać 60 tysi, na czasowe rozwiązanie?
  Burmistrz okazał się złym gospodarzem po raz kolejny. Próbował nagłośnić problem? Zwrócił się do mieszkańców o pomoc? Do związków zawodowych w szpitalu? 3 x NIE
  Inna sprawa, gdyby nie robili ulic typu Biedronkową, tylko wzięli się za od dawna wyczekiwane utwardzenie Szpitalnej, problemu by nie było.

  1. Jestem przeciwny utwardzeniu ulicy Szpitalnej jest ona na 50 mieiscu, a co z ulicami innymi nawet z pierwszej dwudziestki nie są zrealizowane. doskonały prezent dla przyszłego dewelopera oraz dla zarządu parkingu. develepor zyska drogę, która zniszczy a zarządca parkingu będzie mógł podnosić cenę w nieskończoność bo znikną darmowe miejsca na paskudnej Szpitalnej. warto byłoby zainteresować się czy jest możliwe niemoralne podnoszenie cen przez zarządcę parkingu.Warto sprawdzić kto jest w władzach spółek i czy nie zaszła tu zmowa cenowa – kto na tym zyskał. Oraz czy brak i zaniedbania UM nie są celowym działaniem na szkodę mieszkańców i osób zmuszonych do korzystania z szpitala – tam dla przyjemności nikt nie przychodzi.

   1. I tu pojawia się kolejne pytanie. Podali, że Szpitalną ma jechać autobus czyli zniknie możliwość parkowania samochodów. Teraz stoi tam olbrzymia liczba aut. Gdzie będą przestawione?

  2. radzę 3 razy puknąć się wiadomo gdzie. Gdyby rada nie zgodziła się na siano toby dopiero forum huczało nieprawdaż:)

 4. ,,Władze powiatowego szpitala postanowiły poszukać pieniędzy w kieszeniach osób, które przyjeżdżają do szpitala po szybką pomoc. Ustalono stawkę za godzinę postoju w wysokości 30 zł !! ”

  Tu się nie ma co certolić, za to odpowiada starosta J.Grabkowski który realizuje społeczną i gospodarczą politykę Platformy Obywatelskiej, on stworzył te pasożytnicze spółki na majątku szpitala które generują tylko koszty etatów dyrektorskich i wymyślają problemy. Sam jak zachorował zamknięto mu za darmo cały oddział Ginekologii Jednego Dnia (zakamuflowany oddział szybkiej posługi dla Pierwszych Obywateli) ale inni pacjenci mają płacić za ratowanie życia bo elementem tej składanki jest płatny parking. Tak wygląda 3 kadencja rządów liberalnej partii wolnorynkowej, w Warszawie odnawia się państwo silne dla obywateli wszystkich bez względu na portfel a tu w powiecie poznańskim innym rytmem jakby pod prąd rzeki kontynuowana jest neoliberalna polityka wycofywania się państwa z funkcji pro obywatelskich usług na rzecz opieki nad VIPAMI za pieniądze oczywiście. Ty obywatelu jak nie ukradłeś pierwszego miliona to jesteś niższej warstwy społecznej i należy się

  płatny postój za 30 zł na godzinę bo przyjechałeś ratować życie przeciętnego obywatela.
  Masz darmowe 20 minut i SPIEPRZAJ.

  W tym przyszłym neoliberalnym antypaństwie nic innego nie jest ważne tylko pieniądze, możesz je ukraść, znaleźć, pożyczyć, zrobić najgorszy śmierdzący geszeft a wtedy jesteś szanowanym kolegą i masz PARKING pierwszej kategorii i jesteś ELITA.

 5. To bulwersująca sprawa. Ze szpitala w ogóle i ze SORu korzysta wiele osób niezamożnych, nawet na SOR dowożą je sąsiedzi, przygodne osoby i mają teraz tak słono płacić? A niby jak dowieźć poszkodowaną osobę na SOR? Zaparkować kilka ulic dalej i donieść czy dowlec ofiarę wypadku? A tego przyjezdni nie mogą wiedzieć i to jest jak pułapka na „frajerów”. Jak to ma być? czy to jest wciąż szpital publiczny czy już prywatne lody???

  1. Dajcie temat do TV1, z tytułem jak wygląda odpłatna służba zdrowia gdy rządy sprawuje PO.

  2. Już tłumaczę. Dowozi Pan chorego na SOR, odprowadza na oddział, w ciągu 20 bezpłatnych minut wraca do auta i odjeżdża/przeparkowuje na parking 3zł/godz. czy bezpłatną ulicę. Cena za parkowanie przy SORze jest na dużej tablicy przy wjeździe oraz na bilecie parkingowym, nie jest to informacja top secret także dla przyjezdnych. Jeśli ktoś nie doczyta… No cóż, niewiedza zawsze kosztuje, powiedzą to w każdym urzędzie skarbowym 😉
   A skąd takie wysokie stawki? Podejrzewam, że chodzi o niezastawianie miejsc dla karetek czy samochodów prywatnych dowożących chorych na SOR

   1. A jak było do tej pory – KATASTROFA ? Trup padał jak pod Verdun ? Innych pomysłów niż tylko takie opresyjne metody nie ma w głowach to podpowiem jeden z brzegu:
    1. Pomalowanie części parkingu tego dla SOR na czerwono plus napisy wyjaśniające na jezdni. Każdy nawet najbardziej krnąbrny zauważy i zastosuje się.
    Tak nie można jak na całym cywilizowanym zachodnim świecie ? Jak już nie myślicie i nie jeździcie na zachód to pooglądajcie to sobie na hollywoodzkich serialach.

    Wy innymi metodami niż bolszewickie nie umiecie rozwiązywać problemów. Właśnie to macie wspólnego z byłymi sekretarzami i działaczami młodzieżówek PZPR aroganci władzy i prezesi spółek córek, wy nie macie we krwi podmiotowego stosunku do obywateli, nie macie za grosz umiejętności komunikacji z obywatelem. Traktujecie ludzi z BUTA i segregujecie ludzi według kryterium posiadanych pieniędzy. W ślad za tym kształtujecie inwestycje, urbanistykę, budownictwo, infrastrukturę drogową. Wasza główna czynność umysłowa to tworzenie kosztów i problemów .

   2. Dziękuję za to „wytłumaczenie” ale widzę to tak: przywożę dziecko albo babcię zostawaiam zdenerwowane/ą w SOR w ciągu 20 minut bez względu na to czy już zarejestrowane/a czy nie i mówię że ide odstawić samochód na tańszy parking. Jadę, szukam miejsca. Wracam po jakimś czasie i sprawdzam, czy jeszcze żyją i jeśli żyją towarzyszę bliskiej osobie w trudnych chwilach.

    1. Tak, słusznie ,,ja” podsumował tłumaczenie jabłecznika z nim rozmowa jak z automatyczną sekretarką . Ma wprogramowane 20 minut i prosty program obsługi, złożonych funkcji i zmiennych okoliczności tam nie ma;

     podjechać, wyjść, zostawić, wyjść, wyjechać.

     1. „Miło” się czyta takie wpisy jak ten automatycznego. Kulturalne, sympatyczne, na poziomie… Mam wrażenie, że to forum to przede wszystkim miejsce do wylewania swojej żółci i frustracji. Naprawdę inaczej nie można wyrazić swojego zdania?

     2. Jabłecznik, gdzie w odpowiedzi automatycznego jest wylewanie żółci i frustracji? Masz jakiś cel by tak pisać? Każesz zdenerwowanym ludziom, którzy przywieźli chorego w nagłym wypadku na SOR czytać tablice, a sam tekstu na ekranie że zrozumieniem przeczytać nie potrafisz? Bronisz decyzji szpitala, choć automatyczny udawania, że można było zastosować inne rozwiązanie, korzystniejsze dla ludzi. Powtórzę, masz jakiś cel by tak pisać?

 6. GREEN PARKING POLSKA SP Z O O (KRS: 0000161677, NIP: 7792205217, REGON: 634491429)
  Adres / kontakt na mapie
  GREEN PARKING POLSKA SP Z O O
  REGON: 634491429
  NIP: 7792205217
  KRS: 0000161677
  REGON
  634491429
  NIP
  7792205217
  KRS
  0000161677
  Członkowie reprezentacji:
  Nazwisko i imię Funkcja lub stanowisko
  Zdobnicky Tomas Członek Zarządu
  Zeleny Jiri Członek Zarządu
  Klepka Paweł Leszek Prezes Zarządu

  Znane nazwisko wszystko w temacie

   1. Paweł Leszek Klepka: Władza lubi tworzyć kolejne spółki miejskie …
    http://www.gloswielkopolski.pl › Wiadomości
    4 lis 2013 – Z Pawłem Leszkiem Klepką, byłym zastępcą prezydenta Poznania, rozmawia Marcin Idczak. … Paweł Leszek Klepka: Władze Poznania lubują się w tworzeniu nowych spółek. A przecież Zarząd Dróg Miejskich czy Miejskie Przedsiębiorstwo … Bilety były skalkulowane na 2 zł. Jednak pomysł przerósł …

  1. Czy to nie jest ta sama firma co DZIERŻY parking na Jackowskiego przed starostwem ? Sprawdźcie !

   I znów nie polska nazwa. Starostwo wyraźnie nie cierpi języka ojczystego. I nie chrzańcie jabłecznik i obrońcy PO że starosta nie ma tu nic do gadania, że odpowiedzialny jakiś prezes szpitala i on nic nie wie co się tam dzieje, na jedno skinienie jego ręki, jeden telefon wszystko może wrócić do polskiego języka i do szanowania ludzi w traumie chorobowej.

 7. A to dobre: „Dziękujemy! Zapraszamy ponownie!” Wyobrażam sobie taką sytuację. Gość przyjeżdża z silnym bólem klatki piersiowej na SOR i pogania personel: szybko, szybko, bo nie mam na bilet i muszę zaraz wyjechać z parkingu. Trzeba liczyć na uczciwość personelu medycznego, bo nieuczciwy mógłby przeciągać wizytę na SOR, żeby parkingowi zarobili. Chyba że to zawał, to może ze spadku ściągną sobie opłatę.

 8. Szpital w Puszczykowie im. Prof. ST Dąbrowskiego Spółka Akcyjna.
  https://www.bip.powiat.poznan.pl/1042,szpital-w-puszczykowie
  Szpital prowadzi działalność w formie spółki akcyjnej, w której 100% kapitału zakładowego posiada Powiat Poznański.
  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
  Polecam koniecznie zobaczyć animację połączeń spółek na szpitalu puszczykowskim na tej stronie:

  puszczykowo real estate investment spółka z … –
  https://mojepanstwo.pl/puszczykowo-real-estate-investment
  … MEDICOR PUSZCZYKOWO REAL ESTATE INVESTMENT

 9. Czy ktoś potrafi wytłumaczyć dlaczego szpital w Puszczykowie ma taką nazwę:
  PUSZCZYKOWO REAL ESTATE INVESTMENT ?

  A dlaczego nie jest nazwany po polsku ?

 10. Skandal parkingowy to kolejny przykład

  programu wyborczego Platformy Obywatelskiej
  i urynkowionej odpłatnej służby zdrowia

 11. Info z UM Puszczykowa

  Sadzonki z WPN-u
  Wielkopolski Park Narodowy oferuje sadzonki wyhodowane w swojej szkółce leśnej w Jarosławcu do nieodpłatnego przekazania podmiotom zainteresowanym. Istnieje również możliwość przekazania niżej wymienionych sadzonek osobom fizycznym z przeznaczeniem do posadzenia na terenie w granicach WPN lub jego otuliny.
  Oferowane sadzonki:
  – dąb szypułkowy 3/0 w ilości 20,0 tys. szt.
  – dąb bezszypułkowy 3/0 w ilości 8 tys. szt.
  – dąb szypułkowy wieloletni w ilości 10 tys. szt.
  – wiąz 3/0 w ilości 3,8 tys. szt.
  Pisemne wnioski o przekazanie sadzonek ze wskazaniem ilości i gatunku, w tym osoby fizyczne ze wskazaniem miejsca sadzenia można składać na pocztę e-mail: sekretariat@wielkopolskipn.pl

  Przy okazji, wiadomo, że Area Perfecta ma za wycięte drzewa na działce przy Moniuszki nasadzić na Dworcowej drzewa. Ciekawe czy czekali na taką darmową ofertę, drzewek do tej pory nie nasadzono.

 12. Zobaczcie sobie oświadczenie majątkowe prezesa Puszczykowo Real Estate Inwestment ,,https://www.bip.powiat.poznan.pl/plik,18245,piotr-reiter-wiceprezes-zarzadu-nzoz-sz
  Ja, niżej podpisany(a), Piotr Reiter,. (imiona i nazwisko oraz nazwisko rodowe) urodzony(a) 03.05.1961 w Chodzieży wiceprezes zarządu NZOZ Szpital w Puszczykowie Sp. z o.o.. (miejsce zatrudnienia, stanowisko lub funkcja) po zapoznaniu się z przepisami ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia. itd.”

  1. Zaiste bardzo ciekawe.
   Aż mi się zrobiło żal tego Pana – może zrzucimy się na pomoc finansową?

 13. Do mieszkańca Puszczykowa. Jaki mam cel? Żaden. To po prostu moja refleksja po przeczytaniu takich wpisów jak pański, „skandal parkingowy…” („nie chrzańcie jabłecznik…”) i wielu innych w podobnym tonie. Poziom frustracji i często też agresji jest na tym forum dość wysoki…
  A propos zarzucanego mi braku umiejętności czytania ze zrozumieniem. W którym miejscu „automatyczny” udowadnia, że można było zastosować inne rozwiązanie, korzystniejsze dla ludzi? Zanim mieszkaniec zarzuci coś innym, może zacznie od siebie?
  Pozdrawiam.

  1. Odpowiadam na błyskotliwe refleksje jabłecznika:
   1. Tak zacznę od siebie i namaluję przed swoim domem parking dla ludzi w traumie chorobowej, będą mieli jeszcze kilka kilometrów zdrowego marszu do szpitala zanim się do reszty rozchorują na kolejny pomysł mądrych głów nim rządzących.
   2 .To rozwiązanie aby pomalować na inny kolor część parkingu jest tak skomplikowane i nierealne w polskich warunkach że można je tylko pooglądać sobie na filmach w Ameryce.
   3. Ale nie, w Polsce to też już jest, na niebiesko maluje się koperty dla niepełnosprawnych i doskonale działa. Można ? A dlaczego ? Bo człowiek za kierownicą w pierwszym odruchu patrzy na jezdnię na płaszczyznę poziomą. Tak działa instynkt, podłoga, jezdnia, parking to ziemia na której stoimy i wszystkie informacje od niej dochodzą do naszego zmysłu równowagi,
   INSTYNKTU PRZETRWANIA. W drugiej kolejności (ułamek sekundy później) patrzymy na płaszczyzny poziome. Tu mamy taki natłok informacji obrazowych i pisanych że instynkt dokonuje automatycznej selekcji na informacje niezbędne i poboczne. I właśnie te poboczne TABLICE O TARYFIE OPŁAT PARKINGOWYCH umysły ludzi działających w stanie wyższej konieczności podjeżdżających z chorymi do szpitala po prostu eliminują jako zbyteczne, niezauważalne, albo co najmniej drugorzędne. Takie jest psychologiczne podłoże tej haniebnej opłaty parkingowej.

   Z tym że ktoś powinien na kierowniczym stanowisku POMYŚLEĆ w ten sposób a nie zastosować rozwiązanie Z BUTA.

   3. Więc tak, poziom frustracji jest na Forum ogromny, jest dokładnie wprost proporcjonalny do rzeczywistości którą sprawiają decydenci. A komentatorzy Forum ? Tylko komentują ich decyzje, one się odbijają i zwielokrotniają w automatycznym Echu Sumienia Puszczykowian.

   Jabłecznik ma sumienie ? Czy nic go nie oburza i nie frustruje ?
   Aha, tak Forum go frustruje, forumowicze frustrują bo mówią co widzą i co myślą, na nich można żółć wylewać.

   1. Proszę się zdecydować, czy pisze pan jako „automatyczny jabłecznik”, „automatyczny forumowicz”, „mieszkaniec Puszczykowa”, „jajabłecznik prezes” czy jak tam jeszcze pan się podpisuje. Ponieważ już tracę orientację, czy rozmawiam z kilkoma osobami, czy z jedną, ukrywającą się pod kilkoma nickami – poddaję się. Raczej nie odpowiada mi, jak to ktoś określił, „ten swojski styl, wdzięk i czar”.
    Wielbicielem chórów też nie jestem, więc pożegnam się z państwem.

    1. jabłeczniku rozmawiasz z kilkoma nie znającymi się osobami które jak się okazuje nadają na tej samej częstotliwości. Ta częstotliwość nazywa się GŁOSEM SUMIENIA.
     Nie do wiary ? Że są ludzie którzy mają sumienie i oburzają się na nieprawidłowości ?
     Tak jest, na prawdę. Pewnie w to nie uwierzysz.

     To się często powtarza na Forum, różne wpisy są przypisywane jednej osobie ale to były i są NIE TRAFNE rozpoznania. Tropienie autorów nicków jest tylko zajęciem klientów establishmentu którym oni przeszkadzają,
     ty jabłecznik jesteś jednym z nich ?

  2. Tutaj po prostu trzeba ujadać w chórze. Jak się ktoś wyłamie no to sam zostaje obiektem ataków. Forum już nawet nie próbuje udawać że jest czymś innym niż pisowską szczujnią. Ach ten swojski styl, wdzięk i czar…

   1. Tutaj nie trzeba ujadać w chórze można mówić własnym głosem, wielu przeciwników zielonego Puszczykowa miało prawo wypowiedzi i skorzystało są dowody ale w Echu i Głosie – NIE, NIGDY.
    Tam nie wydrukowano ani jednego głosu przeciwnego tam jest dopiero TOTALNY CHÓR .

 14. Nie mam nic wspólnego z Pisem, nawet przeciwnie a nie uważam Forum za pisowskie. Ciesze sie , że Forum istnieje i że moge sie dowiedzieć co sie dzieje w moim mieście. Żeby w naszym mieście żyło nam się dobrze trzeba porozumienia ponad podziałami i apeluję dlatego żeby nie piętnować Forum. Bo wiem że to sposób przeciwników żeby ludzi zniechęcić a tu jest już duża wspólnota PONAD PARTYJNA!

  1. Próżny apel do miłośników TOTALNEGO CHÓRU, oni szczują i napuszczają ludzi na ludzi i kłamią a my mieszkańcy Puszczykowa przez to medium Forum bronimy się.
   W Puszczykowie problemów nie tworzy PIS.
   W regionie rządzi PO, poobsadzane są nimi wszystkie kluczowe stanowiska.
   Pomawianie od pisiorów to jest tylko kolejna metoda PR, stara zdarta 10 letnia płyta wyzywania i obsmarowywania kogoś kto mierzy w interesy ww grupy.
   Dobrze wiadomo kto stoi za atakami na forumowiczów, młodociana klientela, aktyw żądny podobnej kariery.

   Każdy atak na anonimowe wpisy na Forum jest zamiarem zniszczenia Forum .

   1. do Aśki Kodziary:
    ma Pani całkowitą rację . Dobrze, że wielu mieszkańców Puszczykowa myśli podobnie, jak Pani.
    Rodzi się idea współpracy „ponad podziałami”, wspólna walka o „naszą małą Ojczyznę” , o zielone Puszczykowo, bez tuneli, bez marketów , bez dróg szybkiego ruchu. Mam nadzieję, że coś dobrego dla nas z tego będzie.
    Forum Puszczykowa już dawno podjęło wysiłki w tym zakresie i za to należą się Redakcji tej strony internetowej ogromne podziękowania.
    A ataki typu „forum” to pisowskie medium” włóżcie miedzy bajki.
    W kampanii wyborczej Pana Balcerka i jego ekipy często spotykałam się ze stwierdzeniami że MOT to PIS i uwierzyłam w to.
    Dzisiaj na wszelakich protestach przeciwko łamaniu demokracji można spotkać wielu mieszkańców oskarżanych o związki z PIS-em, natomiast nie ma tych , których w Puszczykowie uznaje się za jej obrońców.
    Ot taki chichot…

    1. Lepiej późno niż wcale zauważyliście DLA KOGO walczyliście o demokrację na ulicach
     marznąc i moknąc. Przejrzeliście czy dalej będzie ślepo brnąć w wierze w poznańskie powiatowe PO ?
     Manifestanci KOD, zrobiliście z siebie mięso armatnie a właściciele waszej demokracji siedzą rozkraczeni w ciepłych gabinetach przelewając z ręki do ręki tłuste rachunki przypatrując się ile kolejnych lat pasożytowania wywalczycie dla nich.

     Ocknijcie się wreszcie z letargu i niech wasz gniew obróci się tam gdzie jest potrzebny!

     1. To chyba jakieś niezrozumienie lub niewiedza osoby piszącej ten post. KOD wychodząc na ulice nigdy nie bronił konkretnej partii czy jej konkretnych członków. Ludzie marzli i mokli w obronie demokracji, protestując przeciw łamaniu Konstytucji i robić to będą nadal, bez względu na to jaka partia będzie u władzy. Zalecam przeczytanie statutu KOD. Na tym Forum KOD-erzy, w przeciwieństwie do członków czy sympatyków PiS-u, nieustannie nawołują do współpracy ponad podziałami, organizują takie spotkania… wszystko dla dobra naszej miejscowości. Dość jadu, obrażania, przytaczania wpadek PO, bo tych po stronie obecnie rządzących jest o wiele więcej. Specjalnie nie podaję konkretnych przykładów, by nie dzielić jeszcze bardziej już i tak podzielonych mieszkańców. Proszę zauważyć, że nigdy, nikt z KOD-u na tym Forum nie atakował i nie obrażał imiennie nikogo kto tu pisał. Netykieta i jej zasady kłaniają się wszystkim piszącym na tym Forum!

     2. Niech Pani przeczyta statut PZPR – tam też wszystko pięknie brzmiało.
      A Pani mówi :współpraca, nawet z Balcerkiem i Grabkowskim byle nie z PiS.

     3. Pani pisze coś takiego ,,…Dość jadu, obrażania, przytaczania wpadek PO, bo tych po stronie obecnie rządzących jest o wiele więcej. Specjalnie nie podaję konkretnych przykładów, by nie dzielić jeszcze bardziej już i tak podzielonych mieszkańców….”
      odp. Niby dlaczego nie można przytaczać wpadek PO, a rząd i prezydenta można opiniować ? Ale zostawmy politykę krajową bo tu z przytłaczającą ilością afer jednak króluje PO nie PIS, PIS przy niej to Święty Franciszek.

      U nas w poznańskim i powiecie kluczowe stanowiska poobsadzane są jak przysłowiowa Festung Posen obywatelami PO. Prowadzą oni określoną faktami politykę która jak widać z protestów jest w sprzeczności z szerokim interesem społecznym a zawęża się do partykularnych interesów wąskich grup czy nawet pojedynczych podmiotów gospodarczych. Więc co to ma znaczyć że nie można o nich mówić bez wytykania ,,błędów” ? Chcemy i musimy o nich mówić. To nie jest w rzeczywistości wytykanie błędów tylko odkrywanie mechanizmów ustrojowych a służy jego odświerzającej rewitalizacji. Blokady i tamy trzeba łamać w imię postępu i sprawiedliwości na tej samej zasadzie jak operować trzeba zmiany miażdżycowe. Dłużej niż dwie kadencje nikt żadna osoba żadna partia nie powinna trzymać władzy. Jak widać.
      Proszę się pani grac zastanowić, po czyjej stronie mocy pani chce być każąc stosować się do etykiety i milczeć gdy grzmieć trzeba. Bycie ponad podziałami nie może oznaczać wyrzeczenia się swojego sumienia, swojego stylu bycia, stylu mówienia i pisania. Nie narzucajmy ludziom represyjnej etykiety. Jeśli już to przestrzegajmy etykiety nie swojej a gospodarza ,,domu” w którym jesteśmy gośćmi. Redakcja tego forum nie skarży się zostawmy jej jako gospodarzowi prawo retorsji. Nazwijmy to prawo zrównoważoną demokracją.
      Pozdrawiam
      zrównoważony demokrata

 15. Dzisiaj 19 04 2018 ogólnopolskie media podały wiadomość jakie to sobie premie przydzielił skarbnik powiatu poznańskiego sięgające grubo ponad 100 ooozł i nie zgadzam się ja i nie tylko ja na to aby wybraniec starosta powiatu ,który musi takie złodziejstwo /bo inaczej tego nie można nazwać/zaakceprował z moich i mieszkańców powiatu podatków ,a Balcerek i jego ekipa klakierów wysyła na Jackowskiego 60 000zł na jakieś tam cele .Takim ludziom już 8lat temu ,a niektórym jeszcze prędzej powinniśmy powiedzieć wont z naszego podwórka. Puszczykowianie obudzcie się przeciw tego typu MATACTWOM.

 16. Do MIESZKANKI PUSZCZYKOWA z 16 kwietnia :Droga Szanowna Mieszkanko żeby ta” desantowa ekipa” i AB mieli trochę oleju w główkach to zamiast robić jakieś mało znaczace ulice ,ba nawet to nie ulice a uliczki już dawno by zrobili Szpitalna najbardziej poza Poznańską uczęszczaną ulicę miasta „ponoć ogrodu”, ale najpierw trzeba zrobić uliczki jak np byłemu kontrkandydatowi na burmistrza który w drugiej turze oddał swe głosy na AB a ten w podzięce /można się domyślać/ w podzięce wybudował mu drogę do domu na nieprzejeznej ulicy na której stoi parę domów ,a gdy się zrobił szum na sąsiedniej ulicy ,oczywiście przejezdnej z większą ilością domów to się teraz zaraz w marcu ja zrobiło , nie potrzeba wielkich przetarów i wszystko można zrobić zważywszy ża wspomniany kandydat na byłego burmistrza tak znakomicie, mimo swoich naukowych tytułów ,zarządza osp na którą wydawane są ,bez logicznego uzasadnienia setki tysięcy zł ,naszych podatków na jakieś REMIZY wozy strażackie ,mundurki itp.No i znowu głupota walczy z rosądkiem gdzie we wszystkich gminach priorytetem są drogi tu „dopiewski desant robi co chce , a raczej co mu centrala z Jackowskiego zaleca ,a klakierzy przyklasną .Myślę że mimo setek zdjęć tych nowych /starych kandydatów/ które będą pojawiać się na płotach Puszczykowianie znajdą ludzi mądrych i wyważonych mogących poprowadzić tak jak Cyryl Ratajski przed wojną Puszczykowo do świetności ,a nie takiego bałaganu jak istnieje na drodze z Nowego Osiedla do Szpitala o angielskiej nazwie Real Estate itd. gdzie w holu wiszą znakomite zdjęcia gospodarza z Jackowskiego leczącego się tu ongiś samotnie na pewnym oddziale o czym donosiła ogólnopolska gazeta wychodząca w Warszawie.

 17. Były wiceprezydent Poznania Jakub J. oskarżony. Dawał zlecenia …
  poznan.wyborcza.pl/…/7,36001,22851727,byly-wiceprezydent-poznania-jakub-j-oskarz…
  3 sty 2018 – Jakub J., usunięty z Platformy Obywatelskiej były wiceprezydent Poznania, odpowie przed sądem za wyrządzenia samorządowej spółce szkody w wysokości 245 tys. zł. Jako jej prezes dawał intratne zlecenia klubowi fitness, w którym sam trenował.

  inne informacje

  Były wiceprezydent Poznania trafi do więzienia? – Radio Poznań
  radiopoznan.fm/informacje/pozostale/byly-wiceprezydent-poznania-trafi-do-wiezienia
  3 sty 2018 – Sprawa dotyczy lat 2013-2014. Jak wyjaśnia rzecznik prasowa prokuratury, Magdalena Mazur-Prus, mężczyzna zlecał zewnętrznym firmom wykonywanie różnych usług na rzecz spółki Szpitale Wielkopolskie. Zdaniem śledczych, nie były one potrzebne. Chodziło m.in. o usługi fotograficzne, organizację i …

 18. grac mówi ,, … że nigdy, nikt z KOD-u na tym Forum nie atakował i nie obrażał imiennie nikogo kto tu pisał. ”

  A oto przykład języka miłości bez jadu :
  – ,,grac; 9 grudnia 2017
  Niektórzy tutaj, tak serdecznie gratulują, tylko nie wiadomo komu, jakiemuś bliżej nie znanemu zarządowi. Zabrakło odwagi by podać nazwiska „zwycięzców” którzy to mają z sukcesami walczyć o interesy naszej społeczności? Może warto by było ich przedstawić, by każdy wiedział kto w Puszczykowie reprezentuje PiS? Chyba, że wstydzą się przyznać.”

  Może więcej pani komentarzy przypomnieć ?

   1. A propos „Komitety już były.”
    Rzeczywiście były : np. KOR – Komitet Obrony Robotników.
    Też niedobry? Też się dzisiaj nie podoba?
    A znamy dobrze historię?

    1. Biedni wy w KOD-dzie ,musicie bronić demokracji bo was biją,zamykają i w ogóle panuje terror,zomo,cenzura i faszystowski dyktatura,

 19. Cele Komitetu Obrony Demokracji:
  1.rozwijanie i propagowanie działań sprzyjających zachowaniu i rozwojowi demokratycznego państwa prawa
  2. wspieranie i rozwijanie idei państwa neutralnego światopoglądowo
  3. wspieranie i rozwój idei społeczeństwa obywatelskiego, promowanie postaw i zachowań
  obywatelskich
  4. upowszechnianie i ochrona wolności i swobód obywatelskich
  5. działalność na rzecz integracji i rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami
  6. przeciwdziałanie łamaniu demokracji i praworządności , w tym m.in. nadużyciom władz państwowych i
  samorządowych , przekraczaniu uprawnień i kompetencji
  7. działalność mająca na celu upowszechnianie wiedzy o demokratycznym ustroju państwa prawa /…/
  określonym w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej / …/

  Biorąc to wszystko pod uwagę w dalszym ciągu będę protestować na ulicach marznąc i moknąc przeciwko wszystkim tym, którzy będą łamać zasady naszej demokracji.
  Zarówno czy na szczeblu państwowym czy samorządowym.
  Tak rozumiem swoją przynależność do KOD-u.

  1. Dość tej obłudy, jedyny i prawdziwy cel tej próby PUCZU CELEBRYTÓW to powstrzymać AKSAMITNĄ REWOLUCJĘ PIS, żeby BYŁO JAK BYŁO. Piszczykowato.

   PIS działaniami rządu i prezydenta zyskuje poparcie coraz większej liczby środowisk, okazuje się że wbrew kłamliwej demagogii są to w większości ludzie wykształceni i bogaci jak i młode pokolenie Polaków którym te rządy otwierają przyszłość, poprzez programy pomocowe, socjalne i gospodarcze. Po tej stronie są przede wszystkim emeryci którzy doczekali się realnych perspektyw godnej starości. Po stronie polityki rządu i prezydenta jest inteligencja twórcza, szczególnie ta jej część wrażliwa na estetykę, etykę i honor.

   Stawką w tej walce jest jasna przyszłość MŁODEJ POLSKI, godnego i uczciwego życia.

   A detaliczne błędy pod naciskiem opinii publicznej i środowisk opiniotwórczych są i będą korygowane. Bo tylko ten ich nie robi co nic nie robi.

   1. Dlatego należy te działania I starania wspierać wbrew totalnym ogranym. Zdecydowanie trzeba wspierać. Polska to piękna młodzież. Fundament już jest.

  2. Wszyscy popierający KOD lub jej członkowie których znam lub o nich wiem są , byli członkami lub sympatykami PO lub Nowoczesnej.Łączy ich jadowita nienawiść do PIS-u,więc gdzie tutaj miejsce na zgodę i porozumienie którym tak szafują tutaj kodziarze? cyt”Współcześnie demokracją określa się taką formę ustroju państwa, W KTÓREJ WOLA WIĘKSZOŚCI OBYWATELI stanowi źródło władzy, nadając wszystkim obywatelom swobody i prawa polityczne. „Dlatego możecie demonstrować i nikt do Was nie strzela.I nikt nie kasuje Waszych wypowiedzi na forum ale nie traktujcie go propagandowo .Nie chodzę na demonstracje PIS-u ale nikt nie przekona mnie do ludzi którzy hołubią oszusta Mateuszka lub śpiewaja razem z sutenerem na happeningach.Ci ludzie świadczą o Was!

 20. Młody człowiek, lat 25 wykształcenie wyższe, socjolog, spytany o KOD czy był na jakiejś manifestacji odpowiedział że nie, ani nikt z jego środowiska, powiedział że oni nie wiedzą o co im chodzi poza tym że nienawidzą PIS i chcą obalić ich władzę. Jakiś program przyszłości dla młodych ? Żadnego.
  Cokolwiek ? Nic. Uczepili się tylko jednego hasła – łamanie konstytucji.

  Politolodzy mówią że to tusek po przegraniu wyborów pierwszy raz, wtedy gdy Lech Kaczyński został prezydentem a PIS wygrało parlament tak to osobiście odebrał że wymyślił ten lait motive
  – moherowa dyktatura PIS. Czy jednak podłoże tego dzisiejszego konfliktu tkwi w osobistej urazie i zawziętości ? Nie. Za sztafażem osobistego konfliktu kryje się po prostu koncepcja europy dwóch prędkości, krótko komu państwo świadczy opiekę, establishmentowi czy ogółowi obywateli. Według tej dychotomii przyporządkowano partie polityczne PO i PIS i dziś sympatia czy antypatia do którejś określona jest przez osobiste poczucie przynależności do grupy. Problem się jednak dość komplikuje na etapie samookreślenia jednostki gdy dochodzi do niedostatku trafnej samooceny w jedną lub drugą stronę. A młody człowiek ? Z racji naturalnych podchodzi do oferty politycznej detalicznie, konkretnie co mu kto oferuje: pracę, mieszkanie, rozwój. I tu wracając do punktu wyjścia, KOD nic im nie oferuje, PO nic, PIS tak bo rządzi i daje (500+,mieszkanie plus, i dalsze możliwości, daleką ale jasną przyszłość emerytalną) no i sprawa jasna.

 21. A ja mam krótkie pytanie: czy puszczykowski Kod sytuuje się jako organizacja popierajaca czy opozycyjna wobec władzy i działań Pana Balcerka i Pana Grabkowskiego?

   1. Pani grac – anie można napisać wprost? Niech się Pani nie boi.
    I jeszcze jedno mam pytanie: czy szykujecie jakieś protesty w związku z premiami jakie co roku pobierają u nas skarbnik, wiceburmistrz i sekretarz miasta?

   2. Ale po stronie których mieszkańców tych co chcą powrotu władzy tuskowej (nie wiem, nie pamiętam, nie odpowiadam – róbcie co chcecie) czy tych co nie chcą ich nigdy widzieć u władzy ? Oczywiście to jest pytanie retoryczne .

    Jest zasadnicze pytanie do kodziarzy: jak nie PIS to kto ?
    Czego wy chcecie ? Kto ma kierować krajem ? I jak ?

    Czy znów ci co byli i to co było: słabe teoretyczne państwo służące establishmentowi zagranicznemu i zdążające do całkowitego rozkładu moralnego, organizacyjnego, gospodarczego, kulturowego, i na koniec terytorialnego.

    1. Oj, oj, i znowu wszystko „zero-jedynkowe”.
     Oj, oj, trzeba by wiedzieć, że na świecie istnieją nie tylko 2 kolory: biały i czarny, ale sporo innych. I nie wszystko jest takie proste , jak pisze „po której stronie KOD”.
     I nie wszystko jest dzisiaj takie piękne. A łamanie Konstytucji Polskiej rzeczywiście miało i ma miejsce, ale to przecież mało ważne. Prawda?
     A co do młodych… Jest wielu takich, którzy na manifestacje chodzili i chodzą, ale oczywiście nie widać ich we wszystkich programach telewizyjnych.

     1. Młodzi na manifestacjach ? W TVN ich nie widziałem.

      Tak, złamać trzeba i konstytucję i inne przeszkody w drodze do dobrego celu.
      Cel uświęca środki. Popieram tę woltę prawną którą zrobił PIS żeby pozbyć się resztek nomenklatury postpezetpeerowskiej z TK i KRS, która przebarwiła się na kolorowo pomarańczowo-niebiesko, a którą tam ustawiono aby blokować przemiany.
      Więc o kolorach mowa czy o barwach przebarwionych ?

 22. no i cała Polska wie co to jest za Miasto /podobno ogród/ dotychczas znało to miasteczko z Arkadego Fidlera i jego muzeum ,oraz Angeliki Kerber teraz poznało z NAJDROŻSZEGO PARKINGU ŚWIATA ,przed znakomitą kliniką z największym brudem, bałaganem i jak mówi młodzież syfem 50 m od tej kliniki po drugiej stronie ulicy z rekordowymi dołami na dojeździe od Kosynierów .Nic tylko gratulować miejscowym mieszkańcom wyboru takich znakomitości zarządzających jak i radnych ,którzy w tej dzielnicy mieszkają.Łezka się w oku kręci że tu zamieszkiwał kiedyś najznakomitszy w dziejach Poznania prezydent Cyryl Ratajski twórca Targów ,a dziś kto tu mieszka widać po ulicach z dziurami i brudzie .

 23. Należy zapytać kto jest szefową spółki Szpitale Wielkopolskie zdaje się że pewna pani znana z rządzenia ongiś w Puszczykowie ,później w Obornikach ,a teraz w nowej spółeczce człowiek do wszystkiego dzisiaj tu jutro tam postawią mądrzy ze spółki „My tu rządzimy- My elyta” To do powyższego wpisu :Były prezydent…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.