Jak się dowiedzieliśmy miasto Puszczykowo zamierza ubiegać się o dotację z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.  Środki te jak wynika z dokumentu podpisanego przez burmistrza przeznaczone mają być m.in. na budowę nowego parkingu, który powstać ma przy dworcu… w  Puszczykówku.  Nie, nie pomyliliśmy się- nie przy dworcu w Puszczykowie gdzie parking by się przydał, a w Puszczykówku właśnie.

parking

Gdyby parking ten miał powstać po zachodniej stronie torów np. na początku ul. Moniuszki od strony Dworcowej, można by jeszcze uznać, że niech to będzie parking dla leniwych, którym za daleko pozostawić auto na parkingu przy kościele.   Ale to byłoby zbyt proste i zbyt logiczne.  Jak widać z projektu władze miasta zaplanowały nowy (?) parking wzdłuż ulicy Dworcowej, na miejscu już istniejących miejsc parkingowych widocznych na fotografii na górze, 15 metrów obok dużego, na ogół pustego parkingu przy kościele.   Czy można zrozumieć o co tu chodzi?  Jaki jest sens inwestowania, poza bezsensownym wydaniem pieniędzy publicznych na miejsca parkingowe obok pustego parkingu?  Po co zamieniać bezpieczne, istniejące obecnie miejsca postojowe – równoległe do jezdni, na niebezpieczne usytuowane – prostopadle?

Zastanawia dlaczego w projekcie nie zaznaczono, że obok planowanych miejsc parkingowych znajduje się wielki parking.  Może chodzi o to, aby nikt w urzędzie marszałkowskim nie zadał pytań, postawionych powyżej?

 parking3Po co ten parking zamieniać na nowy…parking?

Z uzyskanych informacji wynika, że władze nie planują wycinania drzew, zniknie „tylko”część trawników.  Jak ktoś niedawno stwierdził: miasto sobie z dbaniem o trawniki nie radzi, więc zastąpi się je betonem.  Strzyc go nie trzeba.  Po co komu zieleń? – wszyscy wiedzą, że jesteśmy miastem ogrodów.

redakcja

Ps. Burmistrz rozesłał pisma do puszczykowskich organizacji pozarządowych, również tych zasilanych z budżetu miasta, z prośbą o opinie.   Czy ktoś wie jakie będzie ich stanowisko?

Komentarzy: 19 o “Puszczykowo- miasto parkingów

  1. Bo jak ktoś powiedział chodzi o to:
   1. Żeby budować co tylko się da.
   2. Żeby budować jak najdrożej.
   3. Żeby budowali swoi.

 1. Miejsca parkingowe bardziej potrzebne jednak w innych miejscach niż to opisane . Przy kościele od strony Kościelnej jak i Powstańców Wlkp . Kolejne miejsce to teren pomiędzy apteką a policją, który obecnie wygląda jak nieużytek . Taki sam nieużytek powstał pomiędzy chodnikiem a blokami przy policji, o który nikt obecnie nie dba a jest to centrum Puszczykowa . Największy jednak problem z parkowaniem jest obecnie przy piekarni na Poznańskiej . Jak wydawać pieniądze to faktycznie z sensem i dla dobra mieszkańców .

  1. Przy kościele parking jest, więc po co kolejny. Koło policji w centralnym punkcie miasta parking, czy to ma być wizytówką miasta?Tam skwer byłby lepszy. A przy Blaszkowiaku nie ma też gdzie. Lepiej by Blaszkowiak otworzył punkt w Puszczykowku albo na Niwce. Ludziom będzie bliżej i parking nie będzie potrzebny. U nas wszystkie panie i panowie chcą wjechać do sklepu. Chodzić mieszkańcy nie potrafią.

   1. Przy kościele jest parking i to się zgadza jednak jak jest msza brakuje miejsc . Przecież można zrobić do końca ulicy Kościelnej od strony boiska miejsca parkingowe pomiędzy drzewami. Ludzie wówczas nie będą parkować w błocie lub w kałużach . Kolejna sprawa z chwilą otwarcia obiektu sportowego często parking jest zajęty a sam inwestor z tego co widać nie musiał zapewniać miejsc parkingowych . Jeżeli chodzi o miejsce koło policji również się zgadzam o innym przeznaczeniu tego miejsca . Proszę jednak zobaczyć od kilku lat jest tam znak parking a miejsce wygląda masakrycznie i dlatego mało ludzi tam parkuje a kolejna władza nic nie robi z tym miejscem żeby wyglądało przyzwoicie . Piekarnia tutaj już nic się nie zrobi musimy z tym się pogodzić jednak problem jest .

  2. Bo chodzi o to żeby odwalić obowiązek parkingu przesiadkowego i nie zabierać terenu pod inwestycję za domkami na przeciw aktualnej lodziarni Kostusiaka.

 2. Mam pytanie czy Dworcowa jest drogą gminną czy powiatową ? Nie wiem czy projektowanie wzdłuż drogi intensywnego ruchu pod kątem prostym jest zgodne z przepisami ? Bo ze zdrowym rozsądkiem nie jest to zgodne. Proszę sobie wyobrazić samochód który ma wjechać w wolne pole pomiędzy dwa zajęte; musi odbić w lewo na pas przeciwnego ruchu aby zatoczyć łuk 90 stopni. Z wyjazdem jest jeszcze gorzej, a jak będzie wyjeżdżać jednocześnie kilka aut paraliż jak nie kolizja – murowane !
  Najlepszym parkowaniem jest z ukosa, można napchać prawie tyle samo aut co pod kątem prostym ale ruch jest wygodny i bezpieczny.

  1. Ten sam problem jest na Poznańskiej – żeby wjechać a tym bardziej wyjechać z miejsca parkingowego należy zając dwa pasy . Parking w centrum Puszczykowa dostosowany jest do Fiata 126p bo samochód większy często przodem zajmuje również chodnik a jak nie zajmuje przodem chodnika to tył samochodu tym bardziej hak wystaje na pasie jezdni .

 3. Obok jest duży pusty parking. Dlaczego nie może pełnic funkcji buforowego. Czy przypadkiem miasto nie dokładało się do jego budowy ponieważ miał pełnic taką funkcję. Może ktoś to pamięta?

 4. Mieszkańcy naszego miasta! Wam zawsze będzie mało parkingów bo nawet 200 metrów do sklepu czy kościoła jedziecie samochodami. Jak komu brak parkingów, niech zgłosi burmistrzowi gdzie mieszka, to mu chętnie zbudują parking pod oknami. A jak nie chce mieć pod własnymi oknami parkingu to innym niech nie wciska pod jego okna. Stare przysłowie pszczół mówi: nie życz bliźniemu co tobie niemiłe.

  1. Tutaj chodzi głownie o wydawanie pieniędzy bez sensu a przy okazji pokazywanie miejsc gdzie można zrobić parking skoro ludzie tam parkują a są jakieś niedogodności . Przy kościele w Puszczykówku jest wystarczająco dużo miejsc parkingowych nigdy tam nie ma problemu z parkowaniem więc po co kolejne miejsca parkingowe i to na miejsce istniejących zabierając część zieleni ? Owszem jak ktoś chce kupić lody i szuka miejsca obok lodziarni bo ciężko zaparkować przy kościele i kawałek dojśc to na takie osoby brak słów . Natomiast w centrum Puszczykowa często brakuje miejsc do parkowania a tam gdzie wyznaczono nic się nie robi . Wszystkie opisane miejsca są z dala od zabudowy rodzinnej i będą służyć zarówno mieszkańcom jak i przejezdnym wystarczy poprawić to co już istnieje . Wówczas pieniądze będą wydane sensownie .

 5. Parking przy kościele św. Józefa jest parkingiem parafialnym na którego budowę miasto nie dało nawet
  1 złotówki.

  1. Jednak proboszcz to normalny człowiek i nie robi problemu z parkowaniem mało tego sam zachęca , żeby tam parkować .

 6. Mieliście rację. Z info od znajomego radnego: szef strażaków już na sesji złożył pismo z poparciem dla tego idiotycznego pomysłu władz miasta.

 7. Trzeba wreszcie zacząć rozliczać burmistrza, urzędników i radnych z głupio wydawanych pieniędzy. Ten parking to klasyczna niegospodarność. I kolejny przykład na brak fachowości architekta miejskiego i zatrudnianych planistów. Zamkną zaraz przejazd na 3 Maja. Ruch na Dworcowej się zwiększy. Zamiast udrożnić ten odcinek drogi, mądrale z urzędu chcą go zapchać manewrującymi autami. Kiedy? Gdy ruszą, czy wtedy, jak przejazd będzie zamknięty? Do tego jeszcze ruch na i z parkingu przy kościele. Co na to wybitni fachowcy z Echa Puszczykowa, radni Krzyżański i Musiał? Kto będzie odpowiadać za kolizje i wypadki? Gdzie indziej chcą poszerzać spokojne uliczki, a tu niebezpiecznie komplikują ruch drogowy.

  1. Wygląda jakby główny ośrodek decyzyjny był poza Puszczykowem skąd spływają polecenia wykonawcze, które Echo Puszczykowa przekłada na zadowolenie puszczykowian. Ci dwaj już nie zostaną radnymi!

 8. P
  Musiał będzie burmistzem a p.Krzyżański przewodniczącym wysokiej rady.Oj będzie się działo

 9. Nie, w ich okręgach wyborczych już się gotują silni i wpływowi kandydaci. A POparcie jest Nienowoczesne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.