Więc jesteśmy po wyborach. Ci, których popieraliśmy ( i tym samym my), niestety ponieśli klęskę wyborczą.  Niestety żaden z naszych kandydatów nie znajdzie się w nowej Radzie Miasta, zmiana nie nastąpi na fotelu burmistrza.  Mieszkańcy Puszczykowa po raz kolejny zaufali burmistrzowi Balcerkowi i jego ekipie.  Zwycięzcom gratulujemy.  W kolejnej Radzie znajdzie się 14 radnych z jego komitetu.  Może po raz kolejny rządzić, podejmować decyzje i działać dla dobra Puszczykowa, bez przeszkód.

Sukces wyborczy ekipy burmistrza Balcerka z jednej strony i klęska tych, którzy mieli inną wizję miasta z drugiej, każe chyba nam wszystkim przyznać: większość naszych współmieszkańców chce innego Puszczykowa.  Innego niż to, o jakim marzyliśmy.  Musimy się z tym pogodzić.  Każe to zastanowić się również nad przyszłością Forum.  Szkoda, że z kampanii wyborczej – zamiast starcia programów i kandydatów, zabiegami socjologicznymi uczyniono partyjną „nawalankę”.  Autorom gratulujemy – pełen sukces.

I już zupełnie na koniec: pojawiło się bardzo wiele komentarzy, chamskich w treści i formie. zarówno tutaj jak i na naszym fb.   Żadna spraw karna ( czy inna) przeciwko mnie się nie toczy, karany nigdy nie byłem.  Wszystkich, którzy takie plotki rozsiewają – róbcie to  jawnie, odwagi. Wyprowadzanie przez nich mnie i mojej rodziny z Puszczykowa…coś przypomina.  Świadczy to najlepiej o autorach.

Krzysztof J.Kamiński

Komentarzy: 151 o “Puszczykowo kocha burmistrza Balcerka

 1. Bardzo dziękuję Pani Agacie i całemu komitetowi za podjęty trud, za spotkania, ale przede wszystkim za wolę zawalczenia o zielony charakter Puszczykowa.

  Trudno mi się pogodzić i uwierzyć w to że większość mieszkańców jest za betonem, marketami a tym samym za zwiększonym ruchem pojazdów po ulicach Puszczykowa.

  Smutek.

  To będzie długie 5 lat 🙁

 2. Żal mi Andrzeja Rychlewskiego, ten młody człowiek (22lata) na własnej skórze przekonał się, co potrafią ludzie, by zwiększyć szansę wygranej Płóciennika. Pani G. (Kocham Ale Tylko Wybranych) wzięła go na celownik wyśmiewając i piętnując, jej znajomy z Poznania zrobił z niego homofoba w internecie. Z kandydata do RP zrobiono alkoholika, itd, itd. i lud to kupił.
  Podziwiam Państwa za determinację i poświęcenie, współczuję, że taki poziom demokracji jest w Puszczykowie. Dziękuję, że i w moim imieniu broniliście środowiska, samo się niestety nie obroni.

 3. Dlaczego zakładaliście,że odsetek ” rozumo-sceptycznych ” ( czyli zwyczajnie – głupich) ludzi w Puszczykowie jest inny niż wynika to z krzywej Gaussa? Zauważcie, że według wielu tutejszych mieszkańców największą tragedią ostatnich tygodni nie był wcale trujący smog , a zamknięcie Biedronki . Zobaczcie , z jaką satysfakcją zwolennicy obecnego układu szydzą ze zwolenników zielonego Puszczykowa ( szeroko rozumianych) używając w roli epitetów : „wykształciuchy” , „elyty” itp.
  Zgodnie z tradycją – inżynier, prawnik, nauczyciel, lekarz, wykształcony urzędnik staje się wrogiem zdrowego jądra narodu , robotniczej klasy pracującej… Niczego historia nie nauczyła.
  Kiełbasa po 9,90, komplet garów za 22,99 , „gdzie, panie bede jezdzic po petrol – tu bym chcioł, kole biedry najlepi” – to są życiowe problemy , a nie dług miasta, niekontrolowany wzrost ruchu, wycinanie lasów pod osiedla bloków .
  Przeintelektualizowanie przekazu, zbyt trudne słowa, odwoływanie się do wartości ogólnych – to podstawowe błędy „zielonych”
  „Damy wam” , ” zrobimy wam” , „wybudujemy wam” – to taki przekaz trafia do ubogich myślowo , wielu mieszkańców Puszczykowa – kiełbasa zawsze lepiej zadziała niż imperatyw moralny 😉
  Albo społecznicy i politycy zielonej strony wezmą sobie to do serca ( i będą uczestniczyć w posiedzeniach ,śledzić plany urzedu itp) i zaczną mówic językiem masy wyborczej – albo zapomnijcie o wyjątkowości ( a jak z pogardą określają rechoczący obecnie przedstawiciele ludu – „obrzydliwej elitarności „) Puszczykowa .
  Powodzenia .

  1. Kto przegrał ? Obudźcie się wreszcie, PRASA ELEKTRONICZNA przegrała z PRASĄ PAPIEROWĄ.
   Obudźcie się i załóżcie prasę papierową. teraz nawet nie macie gdzie sprostować pomówień i naruszeń osobistych w wyborczym piątkowym Głosie. Komputerów nie ma w wielu domach w Puszczykowie.

   1. Kandydat na Burmistrza, który miał do dyspozycji media ( dwie gazety, stronę internetową i sztab ludzi oraz pieniądze ) musiał wygrać z kandydatką , która nie ma nawet mini gazetki i puste konto.
    Forum Puszczykowo czyta kilkaset osób. Ilość odsłon nie równa się ilości czytelników!!!.
    Prawo i Sprawiedliwość Puszczykowo musi zacząć wydawać pismo opozycyjne do obecnej władzy. Gazetę na najwyższym poziomie.
    Jak najszybciej.

   1. Nie PiS, tylko widmo Pisu nawiedzające jedną panią G.
    Straszenie PiSem, to był czarny PR. Wiem, bo ze mnie też zrobiono Pisiora, za to tylko, że jawnie popierałem Panią Agatę.

  2. Czytam na fb jak bardzo chcą dla Puszczykowa pracować osoby związane z Kocham Puszczykowo. Odpocznę sobie, nie było ich widać przed wyborami, niech pracują. Do tej pory obiecywali, czas pokazać się w działaniu. Przypuszczalnie będą zagrzewani do pracy przez panią Janicką, za rok wybory do Sejmu, Senatu. Z Nowoczesnej wystąpiła, pewnie ma kilka wariantów, gdzie wstąpić. Z całą pewnością będzie aktywna pani Ciesielska. Choć nie powiedziane, że tam, gdzie aktywna być powinna. Co sądzicie o niskim poparciu dla pani Janickiej?

   1. Pani Iwona Janicka jest na pewno dobra w przegrywaniu wyborów. Nie udało się w Nowoczesnej, nie udało się w Kocham Puszczykowo.

   2. Szczerze się cieszę.
    Za rozbicie opozycji ta pani powinna odejść w „niebyt”.
    Nie było jej tutaj widać przez ostatnie lata.
    Obudziła się na parę miesięcy przed wyborami.
    Wybory się zakończyły, więc niech już sobie i nam, da tzw. święty spokój.

    1. Pani Iwona podtrzyma Kochanie Puszczykowa – za rok wybory do Sejmu, siedemset kilka osób, to mało, będzie w związku z tym Kochać Jeszcze bardziej Puszczykowo.

    2. Szkalujcie dalej, pomawiajcie – to zawsze będzie rządził Balcerek i s-ka, zamiast wyciągnąć wnioski lepiej dalej pomyje wylewać.

     1. Prawda najbardziej boli. Jak Kocham Puszczykowo chce do siebie przekonać? Takimi komentarzami jak też Orka pisze? Też jestem wyborcą.

 4. Panie Krzysztofie, Szanowni Forumowicze,
  chciałabym serdecznie pogratulować walki i determinacji. Czeka nas 5 lat wyzwań. Dlatego też zastanawiając się nad przyszłością Forum poproszę porzucić myśli o jego zawieszeniu czy zamknięciu. Rozumiem, że takie refleksje mogą się pojawic po braku sukcesu wyborczego, to naturalna reakcja. Forum jest nam potrzebne. Jednak gdy kurz opadnie, zastanowienia wymaga raczej retoryka. Postawmy na rozwiązania i strategie zamiast krytyki. Dajmy szansę pomysłom a nie rozczarowaniom. Motywujmy i promujmy. Słowem pokazujmy co ludzie mogą zyskac a nie co stracic. Może więcej marchewki a mniej kija? . Trzymam kciuki za kolejne 5 lat. Nie można się poddawać tylko zmienić podejscie.

  1. (…) red. Komentarz usunięty. Proszę podpisać imieniem i nazwiskiem to samo, w sądzie będzie mógł Pan udowodnić ich prawdziwość.

 5. Co Pan ma na myśli, Panie Krzysztofie, mówiąc o przyszłości Forum? Przecież walka nieskończona, teraz się dopiero zaczyna. Też mi gorzko, ale wola „narodu” została wyrażona, a my się z nią nie zgadzamy. Byliśmy w opozycji i nadal po prostu w niej będziemy. Będzie ciężej, bo nie ma w Radzie ani Pani Agaty, ani Pani Dydowicz. Ale wierzę, że Pan Adam Staliński ( ten, który się nie uśmiecha do przechodniów, co jest jego główną wadą ) nie odpuści.
  Ludzie wybrali na zasadzie : lepszy swój wróg niż obcy. Jest to jakaś logika, choć do czasu, bo jak ekipa władzy wejdzie wyborcom tej ekipy do ogródka ze znanymi nam pomysłami i za znaną nam arogancją, pewnie mina im zrzednie. Nie pierwszy to raz ważna jest tylko własna micha ustawiona na odległość własnego nosa. A micha pełna kiełbasy.
  Pani Agata Wójcik i Jej sztab wyborczy wykonał dużo pracy. Nie uważam, że przegrane wybory to totalna porażka. Pani Agata przed wyborami nie była znana ludziom, których zapędy władzy nie dotknęły. Przed wyborami znaliśmy ją właściwie tylko my, którym pomogła i w których problemy się angażowała. Reszta nie pojawiała się na posiedzeniach i sesjach, skąd mogli Ją znać, przecież micha była pełna. Biorąc to pod uwagę to i tak bardzo dobry wynik.
  Pani Agata powiedziała, że obiecać to Ona też może wszystko, tylko chce być zwyczajnie uczciwa.
  Ilu z wyborców pana Balcerka przeczytało jej ulotki? Ilu było na spotkaniach przez Nią organizowanych? Jego sztab wyborczy nie zadał sobie trudu spotkania z mieszkańcami – też pewnie dla naszego dobra, żeby nie zabierać nam cennego czasu chyba. Bo trzeba Wam wiedzieć, drodzy większościowi wyborcy, że zabiera się ogrody i spokój dla dobra właściciela tegoż. To tak dla waszej wiedzy, żebyście się kiedyś nie zdziwili.
  Dziękuję Pani Agacie Wójcik za wszystko – że nas popierała razem z Panią Dydowicz, wbrew wszystkim radnym, że jest otwarta, umie słuchać, która to umiejętność dla niektórych jest absolutnie nie do ogarnięcia, oraz umie mówić, która to umiejętność jest, jak wyżej. Umie się też uśmiechać i mówi ” dzień dobry „, co dla niektórych jest kluczowe. A przede wszystkim Pani Agata Wójcik ma klasę, której tak wielu brakuje. Miałam nadzieję, że to właśnie Ona będzie mnie reprezentowała na zewnątrz.
  Pani Agato, to jeszcze nie koniec. Kochamy przecież Puszczykowo.
  ,

  1. Pani Elżbieto, podziwiam Pani wiarę i siłę. Dziękuję za wszystkie piękne słowa, które Pani pisała na Forum. Zawsze z dużą przyjemnością czytam Pani komentarze.
   Pozdrawiam serdecznie.

  2. Pani Elżbieto..Bardzo dziękuję za tak wspaniały (moim zdaniem) głos rozsądku. Też uważam, że 30% to bardzo dobry wynik. Przed wyborami słyszeliśmy opinie, że dużo ludzi Agaty nie zna. Pomyślałem, że w tym tkwi główny problem naszej demokracji. Jak społeczeństwo może nie znać Agaty, która przecież była walczącą o mieszkańców całego miasta Radną?!….ludzie nie uczestniczą sesjach i posiedzeniach rady! Wypada oczywiście pogratulować wygranym za skuteczność. Uważam jednak, że akcje w ostatni wieczór przedwyborczy były jak z minionej epoki. Poziom insynuacji tzw. głosu puszczykowa urąga inteligencji czytelników i nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem. Dziwię się, że władza musi się posiłkować pomocą tak niskich lotów „pomocników”

   1. do Magdaleny:
    nie ma wrogów.
    Teraz wszyscy będziemy się kochać i uśmiechać do siebie…
    Na początek podczas zakupów w „Stokrotce” .
    Prawda, że ładna nazwa?
    Pasuje do Puszczykowa.

  1. Nareszcie ruszyła budowa Stokrotki pełną parą.
   Dzisiaj / dwa dni po wyborach/ pracę rozpoczęła koparka i całkiem dużo zrobiła w ciągu dnia.
   Jest szansa / głównie dla tych, którzy optowali za tym marketem/, że przed Świętami Bożego Narodzenia będzie można kupić tanią kiełbasę i karpia z wanny na ul. Moniuszki.
   Nie trzeba będzie jechać do Biedronki . Wznosząc toast w noc sylwestrową / oczywiście szampanskojem igristojem/ można będzie z wdzięcznością pomyśleć o tych, którzy o nas zadbali i mieć nadzieję, że kolejne tego typu inwestycje powstaną także w innych miejscach naszego miasta.
   Górą Stokrotka i Pan Burmistrz. Hip, hip, hurra!

   1. Jest jeszcze możliwy bojkot konsumencki. On nie dotknie bezpośrednio
    tych co są inwestorem zastępczym i budują market ale firma która będzie go prowadzić powinna już teraz się o tym dowiedzieć, to im pomoże w negocjacjach.

    1. Bojkot? W Puszczykowie? Przeprowadzony przez tutejsza szarą masą bezmyslnych ludzi…? Toś mnie pan rozbawił od rana :-/

    2. Czekam i chcę zobaczyć ten bojkot. Zapewne objawi się on pełnym parkingiem klientów. Forum nie powinno być anonimowe, aby potem na zakupach spotkać i rozpoznać tych którzy tak głośno dzisiaj protestują.

     1. Zgadzam się z tym że forum nie powinno być anonimowe.
      Patrząc na ignorancję mieszkańców śmiem wątpić że bojkot wypali :/

     2. No pewnie że normalny moher będzie biegać na ostatnich nogach do marketu po margarynę. Ale reszta nie. Sklepów jest dość w Puszczykowie żeby prowadzić bojkot Moniuszki.

     3. Jestem przeciwnikiem tak dużego obiektu w tej lokalizacji wzt. mnie anonim; 24 października 2018 w tym markecie nie spotka.
      Mam wielu znajomych, którzy bojkotują od początku powstania puszczykowską Biedronkę, nie byli w niej ani razu.
      Nie jest trudne nie chodzić gdzieś, gdzie i tak się nie chodziło 🙂

   2. Wszyscy tak narzekacie, a w kolejce stanie co druga osoba, która tutaj marudzi. Nieeee… Albo wszyscy pojadą do Mosiny tak jak to było do tej pory. Narzekacie na smog, ale stojąc w korkach do Mosiny sami go tworzycie. Naprawdę to miasto trzeba zamknąć w jakiejś bance mydlanej. Nie dziwię się, że młodzi ludzie stąd uciekają. Puszczykowo miasto emerytów. Pewnie, młodzi też chcą odpocząć od miasta, ale chcą też zrobić gdzieś zakupy, wyjść ze znajomymi itp. Nie zamykacjie się na cywilizacje, ludzie!!!
    Czasy bryczka, koń już dawno się skończyły. Weźcie jakieś banery i protestuje, temat na pewno zaraz się znajdzie. Czytam te wszystkie wypowiedzi i nie wierzę, że to piszą dorośli, inteligentni ludzie. Niektórzy nie potrafią pogodzić się z porażka.

    1. Guziałek też poniósł porażkę w poprzednich wyborach spróbował drugi raz i teraz się udało. Podobnie Potocki za pierwszym razem też przegrał. Krzyżańskiego i Łagodę za pierwszym razem do rady wprowadził Kamiński a nie Balcerek. Brączkowską Niedbała.
     Łaska pańska na pstrym koniu jeździ a biblia mówi: ostatni będą pierwszymi. Gra się toczy. Balcerkowi teraz pracują a reszta będzie oceniać. Paszkowski też kiedyś przegrał, teraz będzie Naczelnym Dendrologiem Puszczykowa – pewnie wszystkie drzewa w mieście się rozchorują i trzeba będzie je usunąć.
     Elity mogą sobie kupić nowe domy i mieszkania wszędzie i w każdej chwili a milcząca większość będzie ze swej kieszeni spłacać kolejne kredyty rozwoju. To kto tu wygra a kto przegra?

     1. W przypadku dostania się do rady pana Paszkowskiego najbardziej zagrożony jest las pomiedzy Pomorską, a Mazurską. Pamiętam jak za Napierały napisał, że można tam usunąć wszystkie drzewa, bo są samosiejkami!!!

 6. Panie Krzysztofie 4 władza to też władza. Proszę się nie zniechęcać. Ale koniecznie prasa papierowa. W Puszczykowie milcząca większość nie czyta komputera.

 7. Przyznać muszę jedno – nie spodziewałem się po Mieszkańcach Puszczykowa ,że tak wielu z nich wcale nie interesuje czym oddychają , czy ich dzieci bezpiecznie dotrą do szkoły, czy można spokojnie pojeżdzić na rowerze, czy za parking przy szpitalu zapłacę 10 – czy 110zł, itd.itp.itd.. Nasuwa się jeden wniosek -większość mieszkańców Puszczykowa nie potrafi logicznie myśleć i to jest najsmutniejsze.I tak bez złośliwości bardzo chciałbym aby blok taki 4-5 piętrowy wyrósł pod oknem tego kto wybrał tę ekipę, albo by pod jego oknem przejeżdżało kilkaset samochodów dziennie i najlepiej tak o 5 rano w czerwcu .
  ps. Mój dorosły syn stwierdził że nie ma tu czego szukać i na co liczyć i po prostu wyprowadzi się z tąd po ukończeniu szkoły i to jest najbardziej przykre .Dobrej nocy życzę .

 8. Poprzednia kadencja -radny Czyż
  Obecna kadencja – radny Musiał
  Następna kadencja – ?

  Piękną tradycję mamy w Puszczykowie

  1. … używaj Pan przecinków i kropek w pisowni. Tylko gdzie owe przecinki i kropki postawić, prawda?
   A trzeba jeszcze pamiętać, żeby po kropce z wielkiej litery nowe zdanie zacząć.

    1. Doskonale zrozumiałem treść I zawarty w nim cynizm.Nie rozumiem natomiast, jak można w jednym zdaniu popełnić aż tyle błędów? Już sobie wyobrażam, ile jest”perełek” w Pana, służbowym notesie, zwanym kiedyś, potocznie „Kapownikiem”?

     1. Panie, to zawsze działa, jak chce się odwrócić uwagę od treści, skup się na interpunkcji 😀 😀 😀
      hahaha
      od dziś jesteś #miszczem języka polskiego – liczę że będziesz pilnował i dbał o jakość języka na tym „forum” i analizował wszystkie wpisy pod tym kątem

    1. Jeśli już próbujesz kogoś pouczać – to zajrzyj do podręcznika języka polskiego , mniej więcej dla klasy 2 szkoły podstawowej : duże litery to masz w Wordzie, jeśli zmienisz 10 np. na 20. W języku polskim mamy WIELKIE litery , a nie duże.
     Poza tym, zwolenniku analfabetyzmu wtórnego i swobody gramatycznej , czasem jeden znak interpunkcyjny zmienia zasadniczo treść :
     ” Twoja stara piła leży w piwnicy” to jednak nie jest ten sam komunikat co ” Twoja stara piła, leży w piwnicy” . 🙂
     Dlatego każdy matołek twierdzący, że należy zajmować się wyłącznie treścią wypowiedzi internetowej , a nie jej formą , pozostaje tylko matołkiem, nikim więcej.
     Postaraj się więc używać ojczystego języka poprawnie, nie promuj olewactwa i własnego niedouczenia. Pozdrawiam mimo wszystko i życzę wytrwałości w pracy nad swoimi ułomnościami . 🙂

 9. Wyniki znamy. Żyć trzeba dalej. Niech jedynie słuszna władza nie myśli, że im odpuścimy. Nic z tych rzeczy. Należy wykorzystać słowa JKMikke ” Bedziemy patrzeć władzy na ręce” Ale co zrobić jak coś zauważymy? Natychmiast zawiadomić prokuraturę, prokuratury i wszelką prasę , media. Cieszy za to przegrana P.K Zalewskiego. Jego organzacja Niezależni dla Powiatu (skrót NDP) należy z pełną satysfakcją rozszyfrować na” Nareszcie Doczekana Porażka! ” Ale (…) red. Grabkowski zatrudni lidera NDP jak do tej pory na stanowisko ..doradcy. A jak nie, to plac po autokomisie w Luboniu czeka na zagospodarowanie.

  1. Zaleski przegrał? A to jest choć jedna dobra wiadomość. On taki niezależny dla powiatu jak z perekińczyka chińczyk, hahaha

 10. To co się stało w niedzielę obrazuje rzeczywistość, w takim społeczeństwie żyjemy niestety, sąsiad kopci ale nikt mu uwagi nie zwróci, tylko będzie biadolił innym za plecami. Najgorsze jest to że po spotkaniu w kościele na dworcowej w sprawie ruchu w Puszczykowie i przebudowie Nadwarciańskiej myślałem że jest tutaj naprawdę siła która może coś zmienić w naszym mieście. Ale okazało się że (…)red. głosują na tych których znają, nie czytają, nie myślą. Przed wyborami usłyszałem od kilku osób ze nie będą głosowali na Panią Agatę bo jest z PISu, dur (…)red. razem z balcerkiem rozpowszechnili takie bzdury i masy w to uwierzyły.
  Już pisałem maila do P. Krzysztofa, aby zmienił formule forum na bardziej przejrzystą, tak aby nasze dyskusje nie znikały aby były tematy, wątki, tak aby można kontynuować tematy czy po prostu odpowiadać na posty konkretnych użytkowników

  1. Forum może się zmieniać ile wlezie i tak to nic nie zmieni. Jak Kamiński nie założy prasy papierowej to nigdy nic w Puszczykowie nie wygra. Forum może być elementem towarzyszącym ale nie pierwszoplanowym. Tylko prasa papierowa. Pan Kamiński jest historykiem i powinien wiedzieć że przeciwnika się pobija jego bronią. Co trzeba zrobić żeby wygrać?
   1. Założyć prasę papierową z redaktorem z poza Puszczykowa żeby go nie mogli dosięgnąć represjami.
   2. Zarejestrować trolla internetowego na wzór fikcyjnej osoby: Janusz Maria Kowalski.
   3. I jechać po dobrach osobistych normalsów, typu gdzie i jak mieszkają, jakie mają klęski zawodowe, osobiste, słowem najczarniejszy pijar przez 5 lat.

   Tym plugawym Głosem w piątek przed ciszą wyborczą otworzyli puszkę pandory.

   Jarosław Kaczyński też kilka razy przegrywał ale w końcu wygrał. Doczekał się wygranej i teraz po PO wióry lecą i polecą. Przed nami maraton wyborczy a PIS jest zdobywcą. Poznań i Puszczykowo ostatecznie za lata 3 pozostaną skansenem PO. I zostaną zabiedzone. Parlament PIS może uchwalić prawo jakie chce na przykład skrócić kadencję burmistrza do 3 lat i jego pensje do 1500 zł miesięcznie. Nie może ? Kto mu podskoczy? Grabkowski? Balcerek? Kaczyńskiemu podskoczą?

   1. Nareszcie ktoś odważył sie powiedzieć, że w Polsce mamy dyktaturę Kaczyńskiego i że to mu się podoba. Brawo!

 11. Budowa marketu ruszyła. Wczoraj wyrównywano teren. Ale wcześniej na płocie wyrównywacza wisiały banery z podobizną jedynego-słusznego. Ot rzeczywistość zatraconego sprzed 8 laty Puszczykowa.

 12. Balcerkowe się chwalą że dostali 6523 głosy. Coś tu nie gra. Jaka była frekwencja wyborcza? No przecież nie 100%.

 13. Zagrożony jest także las na ul. Wspólnej a tunel na 3 Maja też będzie.
  Ten pan o to zabiegał , a teraz tylko wystarczy ponieść rękę.
  Hip hip hurra!

 14. teraz możecie sobie przychodzić na rady jako tło i cichutko a jedyna radna chyba jako rozrywka pa pozdrawiam panie burmistrzu zacznijmy od tunelu !!!!!!!!

  1. Jest szansa, że liderem opozycji stanie się niejaki pan P. z ul. Brzozowej, kolega pana burmistrza, kandydat na radnego z listy Kocham Puszczykowo. Panie : Grażynka i Iwonka będą chodzić na sesje i wspierać swojego reprezentanta w Miejskiej Radzie.
   Życzę powodzenia i sukcesów w ciągu najbliższych 5 lat.
   Oczami wyobraźni już to widzę.

 15. Pojawiło się tu dość dużo frustracji wywołanej spektakularną klęską. Obwinianie wyborców, że są szarą, głupią masą w niczym nie pomoże. Pora dokonać rachunku sumienia – mam wrażenie , że brak było komitetowi p.Agaty pozytywnego przekazu. Głównie widziałem kosy na sztorc, bardzo emocjonalne „wszystko na nie” i tzw zachowanie zielonego charakteru Puszczykowa. Obawiam się, że to ostatnie stało się już tylko pustym frazesem i tak zostało potraktowane. Wątpię, by mieszkańcom Puszczykowa nie zależało na zieleni, ale wiemy tez że mają oni inne potrzeby : możliwość dojazdu, robienia zakupów, tankowania paliwa etc. Jestem pewien , że to wszystko da się mądrze pogodzić z ekologią. Zastanawia mnie, czy Puszczykowianie nie odebrali kampanii „Dla Ludzi Dla Miasta” jako podyktowanej interesem głośnej i nielicznej grupy ludzi przywiązanej do swojego wyobrażenia o Puszczykowie jako o domu spokojnej starości, dla których istotną motywacją jest obawa o własną wygodę (ktoś nie chce marketu w pobliżu, inny hali widowiskowo sportowej, inny tunelu), a nie chęć otwartego zmierzenia się problemami rozwijającego się miasta. Nawet dla niewprawnego oka czytelny związek z PiS też nie przysparza tu popularności.

  1. To nie frustracja, ale realne spojrzenie na przyszłość Puszczykowa.
   Demokracja ma swoje prawa – mieszkańcy wybrali.
   Trzeba się z tym pogodzić, chociaż żal serce ściska.
   Obawiam się, że jedynym skutkiem takiej , a nie innej decyzji wyborczej , będzie wycofanie się wielu dotychczasowych społeczników z pracy na rzecz naszego miasta.
   Ogromny sukces Pana Andrzeja Balcerka – zlikwidowanie w Puszczykowie społeczeństwa obywatelskiego, rozumianego przez niektórych jako nieliczna grupa zielonych oszołomów.
   Będzie spokój – nikt nie będzie przychodził na sesje, nikt nie będzie wiedział, co nasze władze na bieżąco będą robić.
   I tak ma być? Może tak. Taki wybór!

  2. To pana pogląd, przeczytałam i odpowiadam. W miarę ujawniania się kolejnych pomysłów inwestycyjnych burmistrza rosła grupa mieszkańców protestujących przed lokalizacją inwestycji pogarszajaca ich dotychczasowe warunki do życia. Nastawił negatywnie do siebie 30% społeczeństwa. Reszta zacierała rączki, że to nie koło ich domu, ale chętnie skorzystają z krzywdy jaka dotyka mieszkańców innych ulic. Burmistrz nie powiedział ostatniego słowa, być może w zanadrzu pomysłów na inwestycje w innych lokalizacjach Puszczykowa przybędzie. Gdzie pan będzie szukał wsparcia, jak uderzy to w pana sąsiedztwo, zburzy pana spokój. Też pan powie sąsiadom, że inwestycję na waszej ulicy da się mądrze pogodzić z ekologią. Co prawda zabiorą po 400m2 ogrodów, ale gdzieś posadzą młode drzewko i kwiatki?
   PS
   Ma pan pewność, że pana Balcerka sympatycy PiSu nie popierali? Ich głosy na niego były nieważne?
   Jestem jedynie sympatykiem KWWPani Agaty, przyciągnął mnie do niej właśnie brak podziałów na lepszego(PO) i gorszego mieszkańca(PiS). Z tego powodu starałem się nie czytać nic, co związane jest z Kocham Puszczykowo. Zrazili mnie agresją w stosunku do ludzi o innych poglądach na politykę ogólnopolską. Puszczykowo nie chce PiSu – ok, rezygnujcie w takim razie ze wszystkich programowych świadczeń, które dostajecie. Nie bierzcie pieniędzy od PiSu!

   1. Zwracam się do wszystkich, którzy nie chcą Prawa i Sprawiedliwości w Puszczykowie, którzy zagłosowali na ludzi wiernych Platformie. Zrezygnujcie z 500+, 300+ Miejcie tę odrobinę honoru!

    1. Nie chce 500+, nie chce 300+. Chce godnie zyc ze swojej pensji. Po tych wszystkich „+” wszystko drozeje w zastraszajacym tempie.

  3. Gdzie napisano, że wyborcy są szarą, głupią masą?
   Gdzie autor komentarza widział „wszystko na nie” – absolutnie na tak dla bezpieczeństwa, porządku, przewidywalności i spokoju.
   Zachowanie zielonego charakteru Puszczykowa frazesem, przy tym burmistrzu po pięciu latach tak będzie. Autor pisze, że mieszkańcom nie zależy na zieleni, ale Jest pewien, że robienie zakupów, tankowanie paliwa etc. wszystko da się mądrze pogodzić z ekologią (sic!)
   Autor komentarza nawet nie słyszał o zrównoważonym rozwoju naszego miasta, nie czytał o pomocy przy rozwoju lokalnego biznesu dla młodych i sposobach na utrzymanie i wypromowanie.
   Tak właściwie nie wiem po co autor komentarza podpisujacy się mirkwood napisał ten komentarz na Forum.
   Jak jeszcze raz przeczytam w jakims komentarzu o zwiazkach P.Agaty z PiSem utwierdze się w przekonaniu, że teoria jakoby „c….y lud to kupi” ma nadal rację bytu.

   1. Wyrażenie „szara bezmyślna masa” znalazłem w komentarzu „Było, ale się zmyło” wyżej.
    Napisałem, że mieszkańcom prawdopodobnie zależy na zieleni, ale mają też swoje potrzeby. Proszę o uważne czytanie. Sprawy środowiskowe są dla mnie bardzo istotne. Mam obawę, że w oczach wyborców, dotychczasowe kampanie proekologiczne zostały odebrane jako kwestie instrumentalne, których użyto celem przejęcia urzędu. Przypięto łatkę zielonego oszołomstwa i przestano słuchać. To bardzo źle wróży na przyszłość. Pogląd o możliwości godzenia ludzkich potrzeb (np. ogrzewanie, tankowanie, market i tym podobne) z dbałością o środowisko opieram na obserwacji tego, jak to jest rozwiązane np. w Skandynawii i w moim odczuciu mieści się w pojęciu opisywanym jako „zrównoważenie”.
    Napisałem, że związki z PiSem nie przynoszą tu popularności. Nie wnikam, czy takie rzeczywiście są, czy są to kryptozwiązki. Powyżej (w postach) widać wezwania do zwiększenia współpracy z p.Kromolickim, plakaty DLDM w wielu miejscach sąsiadowały z plakatami p. Kromolickiego (skądinąd bardzo ładnymi), być może przypadkowo – wyborcom wystarczyło.
    Mój post napisałem, ponieważ zastanawiam się jakie mogą być przyczyny klęski DLDM, bez uciekania się do zrzucania winy na głupotę wyborców.

    1. „mirkwood” dokonał pan podwójnej manipulacji, zmieniając słowo „bezmyślna” w „głupia”.
     Nie pisałam komentarza „Było, ale się zmyło”, ale dla mnie bezmyślność jest odpowiednim określeniem zachowań i wyborów większej części mieszkańców. Pisze pan o godzeniu istnienia marketów, stacji benzynowej, ect. po tym co się u nas wyprawia z lokalizacją obiektu 1200m2 przy wąskiej uliczce i przy korkującej się krzyżówce i to nazywa pan rozwojem i godzeniem ludzkich potrzeb? Potrzeby jednych chce pan zapewnić kosztem drugich? Życie pokazało, że i tak nie będzie sklepu z ofertą na 1200m2, będą tam mniejsze sklepy w dużym, brzydkim budynku. Lublińskie Stokrotki mają od 100 do 400m2.

     1. Nie przyznaję się do świadomego stosowania manipulacji. Przytaczając pogląd”było ale się zmyło” użyłem słowa „głupia”, gdyż nie cytowałem wprost, uważając w swej niewiedzy, że jest to synonim bezmyślności. Dziękuję za zwrócenie uwagi na istotne różnice znaczeniowe terminów „głupia” i „bezmyślna”. Proszę o łagodny wymiar kary.

     2. mirkwood; 26 Nie przyznaję się do świadomego stosowania manipulacji.

      Zamiana słowa bezmyślny na głupi i mamy kolejne osoby przekonane o hejcie na Forum. Bezmyślność mogłaby pretendować do cechy narodowej.
      Napisał pan bez zastanowienia. Wielu ludzi pisze pod wpływem emocji, wielu natychmiast wyciąga wnioski o hejcie. Wielu dokonuje manipulacji używając hejtu. Wielu na to daje sie nabrać.

  4. Nareszcie ktos, czyli mirkwood, napisal cos sensownego. W Puszczykowie mieszkaja ludzie, o ktorych mowia w pobliskich miastach i miasteczkach, ze „wyzej …. maja”. Cos w tym jest. Macie o sobie i swoim miescie niebywale wyobrazenie. Banda snobow. Puszczykowo jawi sie jak jakies miasto wybrane. Otoczcie sie murem i odetnijcie od innych, „gorszych” miejscowosci, w ktorych niech buduja sklepy zebyscie mieli gdzie robic zakupy. Jesli chodzi o zwiazek KWW A.W. z PIS, to na jej zebraniach pojawial sie szef puszczkowskiego kola PIS. Chyba nie przypadkowo?

   1. Na tych samych spotkaniach bywała również szefowa puszczykowskiego KOD. Chyba nie przypadkowo?
    Myśleć, zanim się coś napisze. Reszta tekstu równie przemyślana jak ostatnie zdanie.

     1. Aleś ty mądry. Oczywiście, że nie popierał, ale bywał na spotkaniach pani Wójcik, tak jak bywał ktoś z PiS. Jedno i drugie o niczym nie świadczy. Tylko, że u Ciebie z logiką coś nie tak.

   2. och, ach, oj… Jakie kompleksy , jaka niska samoocena… Czyżby mieszkaniec któregoś z okolicznych siół ? Wyluzuj, bo ci żyłka pęknie – i co wtedy ? 🙂

    1. „Dur” z Lubonia nie lubi Puszczykowa, ale pieniądze stąd lubi.
     Pecunia non olet.
     Te niektóre wpisy kojarzą mi się z nim lub jego zleceniodawcami…. i kompleksami „durowatymi”

     1. To jest mały pismak, pisze bzDury, dziennikarski sadysta, sfrustrowany że inni piszą ładniej, odwagę kryje za plecami wpływowych protektorów, mieszka gdzie indziej niż pisze i ma nadzieję że jego znajomi i sąsiedzi nie dowiedzą się co pisze. No to się dowiedzą.

  5. Proszę się przyjrzeć KWW Jesteśmy na Tak z gminy Dopiewo. Kandydatka na Wójta – prawnik, wszyscy kandydaci starannie wybrani (bez sympatii do PiS i z kręgosłupem moralnym, by nie znaleźli na nikogo haka), fachowiec opracował pomysł na kampanię pozytywną, mieli pieniądze, byli aktywni i co? Nadal będzie rządził Adrian Napierała dotychczasowy wójt i jego radni. Jak to mówili – wygrywa ten, co liczy głosy. Sesje w Dopiewie przechodzą do historii, jako najszybsze sesje świata – brak pytań, głosowanie, kolejne i idą do domu. U nas będzie teraz tak samo.

   1. A mnie jest po prostu przykro, że o naszym życiu i przyszłości naszego miasta decydują ludzie nie mieszkający tutaj. Rządzi pan z Lubonia , ze Stęszewa, panowie z Dopiewa i z Poznania.
    O metodach działania wyżej wymienionych można napisać wiele prac magisterskich i doktorskich.
    To podpowiedź dla studentów wydziałów socjologii i politologii.
    A tak przy okazji – mówi się, że Puszczykowo się nie rozwija, że nie ma tutaj przyszłości dla młodych.
    Czego naszym młodym puszczykowianom brak?
    Marketów, szerokopasmowych dróg , tuneli, kin, teatrów, barów i innych miejsc rozrywki?
    Teraz to wszystko na wyciągnięcie ręki.
    Wasza przyszłość w waszych rękach – nowa Rada Miasta i nowy burmistrz na pewno wyjdzie wam na przeciw.

 16. Balcerkowi roznosili przed wyborami ulotki z informacją o wyroku, a tu okazuje się, że był to wyrok nieprawomocny. Dziś ogłoszono wyrok prawomocny: uchylenie postanowienia i umorzenie. Ciekawe czy teraz będą chodzić z ulotkami informującymi o tym fakcie?

  1. Czy ktoś jeszcze wierzy w to, że Balcerek przeprosi za pomówienia i kłamstwa o wyroku sądowym?
   Kłamstwa maja krótkie nogi, alejak widać są skuteczne.

     1. Dawajcie sobie dalej wciskać ten kit. Widocznie nie rozumiecie tresci wyroku. Przykre.

 17. Pan Kromolicki Pawłowski Kamiński i Pani Agata powinni założyć gazetę dobrej zmiany w Puszczykowie. Tylko tak można zmobilizować pozostałe 30 procent do głosowania.

  1. A propos prasy.
   Na Agatę Wójcik zagłosowali ludzie „ponad podziałami”, w tym i ja.
   Proszę nie utożsamiać wyborców KWW Dla ludzi .Dla miasta z jedną partią polityczną, tj. PIS.
   Takie stawianie sprawy przyczyniło się do przegranej Pani Wójcik ,i tym samym, wielu wartościowych bezpartyjnych działaczy samorządowych.

   1. Zgadzam się z cogito. Znajomy z Poznania tak opisał wynik wyborów:

    Cóż, w Poznaniu wygrał strach przed PiSem, kunktatorstwo i lenistwo poznawcze. Bardzo wielu, zbyt wielu, głosowało jak w plebiscycie: za lub przeciwko pisowi, kompletnie pomijając apolityczne programy niepolitycznych kandydatów. Ludzie środowiska przyrodniczego, zieloni wojownicy, ponieśli porażkę.

    Pozostawię to bez komentarza.

   2. Mieszkańcy gminy Ośno Lubuskie dokonali w tych wyborach czegoś, czego nie widzieliśmy w Polsce nigdy wcześniej. Oddali aż 22,11% swoich głosów na kandydatów Partii Zieloni do sejmiku wojewódzkiego, pozostawiając w tyle wszystkie inne partie. Jest to najwyższy wynik w Polsce i lepszy nawet niż niedawny sukces niemieckich Zielonych w Bawarii!

    Paria Zieloni ma nadzieję, że 21 października w Ośnie rozpoczęła się zielona ewolucja Polski.

  2. Ażebyście wiedzieli, jak założycie gazetę dobrej zmiany i PIS wygra przyszłoroczne wybory parlamentarne to w Puszczykowie nastąpi odwrót od PO. Ten elektorat przytula się do silniejszego. W tych wyborach był to Balcerek, a wy bez gazety papierowej byliście nieobecni pod strzechą. Coś tam o was słyszano ale przez przekaz z Echa i Głosu, że oszołomy. Dziś to usłyszałem w Społem mówiła moherowa – oszołomy przegrały; i kupiła margarynę.

   1. Pamiętam osobę, która od zawsze forsowała wydawanie gazety papierowej w Puszczykowie. Dlaczego ciągle namawia inych od sasa do lasa. Brać się i robić.

    1. No i dalej trąbią, że Komitet Agaty Wójcik to był PIS.
     Czy w tym kraju, w tym mieście, nie może być ludzi, którzy myślą i chcą działać ponad podziałami?
     Nie ma dla takich miejsca w naszym społeczeństwie?
     Myślę, więc jestem.
     A może mnie już nie ma być?

    2. Nie sądzę, PiS ma zdecydowanie mniej zwolenników w Puszczykowie, o czym przekonał się p.Kromolicki (szkoda, bo po p.Fiedler niewiele się spodziewam).
     PiS był jedynie dobry do straszenia.

 18. Proszę Państwa, czy wydawane za nasze, wspólne pieniądze ECHO nie powinno służyć wszystkim mieszkańcom? Czy połowa nie powinna być adresowana do np: zwolenników KWW DLDM? Redakcja powinna być dwuredakcyjna. Chyba, że Pan burmistrz bedzie wydawał tę gazetkę tylko i wyłącznie za swoje, prywatne pieniądze? Nie za nasze”podatkowe” Za swoje, za wypłatę, którą i tak MY PUSZCZYKOWIANIE temu panu wypłacamy za jego pracę,bo jak, sam głosi, że RAZEM DLA PUSZCZYKOWA!

 19. Usłyszałam w radiu świetny slogan charakteryzujący wszelkiego rodzaju debaty w Polsce :
  MOJA PRAWDA JEST MOJSZA NIŻ TWOJA TWOJSZA.
  Ludzie okopali się w swoich bastionach pojęciowych i zza węgła wymachują szabelkami. Nie potrafią słuchać siebie nawzajem. Bo i po co? Moja prawda mojsza.
  Smutne, że wielu forumowiczów wypowiada się właśnie w takim stylu.

 20. Jak podała PKW w skali całego kraju w wyborach do sejmików wojewódzkich PiS zdobył 254 mandaty, Koalicja Obywatelska uzyskała 194 mandaty, PSL – 70, Bezpartyjni Samorządowcy – 15, a SLD-Lewica Razem – 11. Ponadto mandaty w sejmikach wojewódzkich zdobyły jeszcze komitety: Mniejszość Niemiecka – 5, KWW Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska – 2, KWW Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty – 1.

  Sejmik w Wielkopolsce: KO – 15, PiS – 13, PSL – 7, SLD-Lewica Razem – 3, Bezpartyjni Samorządowcy – 1

 21. Kandydat na Burmistrza, który miał do dyspozycji media ( dwie gazety, stronę internetową i sztab ludzi oraz pieniądze ) musiał wygrać z kandydatką , która nie ma nawet mini gazetki i puste konto.
  Forum Puszczykowo czyta kilkaset osób. Ilość odsłon nie równa się ilości czytelników!!!.
  Prawo i Sprawiedliwość Puszczykowo musi zacząć wydawać pismo opozycyjne do obecnej władzy. Gazetę na najwyższym poziomie.
  Jak najszybciej.

  1. Czy teraz ten Durowaty Głos będą roznosić radni z Razem dla Puszczykowa?
   Wcześniej jako kandydaci roznosili.
   Do mnie niech nie przynoszą – „gadzinówek ” nie czytuję.

 22. W Puszczykowie frekwencja końcowa wyniosła 65.57% co oznacza że dla 10 000 mieszkańców głosy oddały – 6 557 osoby. Dokładna liczba jest na stronie Razem – 6523 głosy.
  I tak z tego:
  Balcerek – 3600 głosów za
  Wójcik – 1468 głosów za
  nie oddali głosu – 4932

  Czyli: 6400 osób w Puszczykowie nie głosowało na A.Balcerka. Panie Balcerek większość mieszkańców na pana nie zagłosowała. Ta statystyka powinna ostudzić pana tryumf.

  6400 osób w Puszczykowie nie zagłosowało za burmistrzem Balcerkiem!

  1. W wyborach parlamentarnych 2015 zagłosowało 15 200 671 Polaków spośród 30 534 948 uprawnionych. Frekwencja wyniosła niemal 49,98 proc. Wybory zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, na które oddano 5 711 671 ważnych głosów. Policz, ilu Polakow nie zaglosowalo na PIS.

   1. Dajcie ludzie już spokój z tą polityką krajową.
    Prawda jest taka, że straszono w Puszczykowie, że Komitet Pani Agaty to PIS. Wierutna bzdura. Robiono to zarówno pocztą pantoflową jak i w Głosie Dura, również trzeci komitet wyborczy z panem P.P, i panią G.C. w znacznym stopniu się do tego przyczynił. Również wiele paskudnych rzeczy przypisywano Pani Agacie i kandydatom. A alternatywą jest Balcerek. Przykro tylko że kandydaci działający społecznie przegrali z nic nie robiącymi kandydatami od Balcerka. Myślę np o okręgu 12, np okręgu 5. Nienawiść przysłoniła im oczy. Owszem zdarzali się mieszkańcy mówiący, że nie ważne są poglądy jakie mają kandydaci ważne czy chcą pracować dla naszego miasta i mieszkańców. Znaczna część jednak nie widzi zależności Balcerka od starosty- PO, który niszczy nasze miasto. Już teraz podobno jak jedzie do szpitala mówi jadę do siebie, traktuję szpital i Puszczykowo jak swoją własność.
    Osobiście głosowałem na Panią Agatę i jak namawiałem sąsiadów, aby oddali na nią głos to słyszałem w stosunku do siebie”to ty masz poglądy pisowskie, że na nią głosujesz „. Ręce mi opadały i jestem przekonany że na wieki mam łatkę przypiętą, że jestem pisior. Mam to w nosie, żeby nie powiedzieć dosadnie….

  2. jest dwoje kandydatów głosy oddają 6523 osoby a jak dodać twoje obliczenia 3600 plus 1468 to daje 5068 . Chyba brakuje jakieś 1500 głosów 🙂

   1. 1500 głosów? To jeszcze raz, piszą że frekwencja 65.57%, może źle piszą w Gazecie Mosińsko Puszczykowskiej (cyt:.Frekwencja w Gminie Mosina wyniosła 55.82%, a w Puszczykowie było to natomiast 65,17%.) a na stronie facebook Razem dla Puszczykowa – piszą Razem 6523 głosy oddane.
    I Gazeta Mosińsko Puszczykowska pisze

    Balcerek – 3600 głosów za
    Wójcik – 1468 głosów za

    Liczba ludności na stronie urzędu:Liczba ludności Puszczykowa w poszczególnych latach:
    Lata 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2015
    Liczba ludności 8665 8761 8845 8884 8957 9044 9087 > 9331<
    Uprawnionych do głosowania:Zbiorcze statystyki głosowania
    Liczba uprawnionych do głosowania w roku 2014 = 8137, w 2018 nie napisano ale podobno więcej.

    No to jeszcze raz: 8137 – 3600 Balcerka = 4537 osób uprawnionych nie chce Balcerka i 1194 bez prawa głosu, pewnie młodzież a młodzież lubi niezależnych bez krawatów.
    więc 1194 + 4537 = 5731 nie chce Balcerka. W przybliżeniu.
    Teraz precyzyjniejsza matematyka, observatore? To nie manipulujcie że większość mieszkańców Puszczykowa głosowała za burmistrzem Balcerkiem bo to kłamstwo będzie.
    W przypadku radnych matematyka jest jeszcze gorsza dla Razem dla Puszczykowa.
    Oczywiście mają całą radę ale i całą odpowiedzialność. A opozycja okazała się nieudolna, źle kierowana, przez nieudolnych liderów.

    Wielkim sukcesem jest Kocham Puszczykowo bo jak na twór polityczny zrobiony na kolanie, dosłownie, to ich kandydaci dostali bardzo dobre wyniki liczbowe, większość ponad 100 głosów, co dało im od 20% do 40% głosów w swoich okręgach, to dużo. W nich jest przyszłość miasta, bo są to osoby zawodowo ustawione, świetni fachowcy, osoby sławne nawet za granicą kraju, jedni starsi inni młodsi, oni przyciągną następnych, zwłaszcza puszczykowską młodzież.
    Przy dłużej trwającej i bardziej profesjonalnie zorganizowanej działalności na co mają ochotę oni są przyszłością Puszczykowa. Będziecie teraz ich mieć na karku, oni mają też poparcie puszczykowskiego biznesu.

    My też wiemy że kandydaci Razem kampanię prowadzili 4 lata, punkt po punkcie przekonując (…) wyborców milczącej większości, my się dowiedzieliśmy co to było (…), w jakiś sposób o tym napiszemy.

    1. Czekam z niecierpliwością na dokonania KP, szczególnie będę wyglądać =dłużej trwającej i bardziej profesjonalnie zorganizowanej działalności na co mają ochotę= i piszę to bez złośliwości.
     KP tworzono od sierpnia, do 20 października kolanka pewnie ścierpły i piszę to złośliwie.

    2. Przyszłością Puszczykowa są ludzie z KWW Kocham Puszczykowo?
     Ci , o których obserwator pisze , że to „twór polityczny zrobiony na kolanie?”
     Gratuluję takiego myślenia.
     Zresztą, może ma Pan rację – wprowadzili jednego swojego przedstawiciela do Rady Miasta, więc na początek dobre i to.
     Może to będzie „pączkować”?
     Może zaczną wydawać prasę papierową, bo jak Pan pisze są wśród nich prawdziwi fachowcy / od marketingu też/.
     Więc do dzieła!
     Będę przyglądać się tej pracy społecznej „ludzi ustawionych zawodowo, świetnych fachowców, sławnych nawet za granicą kraju.”,
     Niech pracują, a może za 5 lat , tych, którzy „Kochają Puszczykowo” będzie więcej.
     Szkoda tylko, że będzie to już inne miasto.
     Ale przecież kochać można zawsze.
     Miłość czasami jest ślepa i nie widzi wad .
     A więc kochajmy się!

    3. do obserwatora:
     pisze pan , że KWW ” Kocham Puszczykowo” to „twór polityczny zrobiony na kolanie”.
     Z pana wpisu wynika, że wie pan coś, o czym inni nie wiedzą.
     Chętnie się dowiem i myślę, że wielu forumowiczów także , kto stoi za tym pomysłem.
     Kto jest odpowiedzialny za ten „twór?”
     No i w konsekwencji , przynajmniej w części, za taki, a nie inny, wynik wyborczy w Puszczykowie?

  3. W Puszczykowie jest niecałe 8000 wyborców, a nie 10 000! Na Balcerka nie głosowało więc 4600 wyborców, a na Wójcik nie głosowało 6532 wyborców.

 23. Panie Krzysztofie chwała Panu za wszystko co Pan zrobił, robi i my wszyscy zdrowo myślący Puszczykowianie chcemy żeby Pan dalej tkwił w tej linii prawdy jaką ta część 6400 nie głosujących jak chciała miejscowa Trybuna /wydawana „za granicą”/.Tylko taka obywatelska postawa daje nadzieje na walkę dobra ze złem ,bo jak należy rozumieć poczynania „bezradnych” jak nie sabotaż przeciw „własnemu narodowi” w takich poczynaniach jak likwidacje miejscowej firmy sprzątającej śmieci ,sprowadzanie jakiś marketów z poza miejscowych tzw .kupców ,jakieś pomysły tuneli,blokowisk ,przekazywanie wszystkich Polaków terenu w prywatne ręce np. przed szpitalem,za szpitalem to wszystko ,niebawem przy pomocy trzyliterowych firm Puszczykowianie rozliczą ,tylko kwestia czasu. Grupa ,może mniej liczna jak ta bilbordowa doczeka się jeszcze postępowań jak ci byli nietykalni radni którym nawet prawnicze mgr. nie pomogły.

 24. Chodziłem raz po raz na obrady tych 15 podnoszących na wszystko ludzi /których w epoce tow. Gierka nazwał naród klakierami/. Serce się kroi kto zacz wystarczy sobie przypomnieć tych tchórzy którzy 22.12.2012 roku zjawili się/lub nie/ na Moniuszki i na pytanie redaktora Marcina Rosińskiego kto jest za budową super marketu nikt ,dosłownie nikt z tych zacnych bezradnych nie podniósł łapki ,bo takich ludzi co to mówią inaczej i czynią inaczej nazywa się po prostu T C H Ó R Z A M I. Serce do pięt ucieka na taką etykę /słowo do rozmyślań adresatów -chociaż nie wiem czy oni to pojmują/

 25. A skąd ten kandydat miał tyle pinindzy, nie z Bydgoszczu /a może właśnie/ ale z Waszych Puszczykowianie podatków przecież Wasi przedstawiciele stale podnosili pensje do absurdalnych wielkości ,niemal ministerialnych /przy odpowiedzialności wiejskiego listonosza, przepraszam listonoszy oni mają większa odpowiedzialność/

 26. Panie Krzysztofie jak nie Pan to kto? chciało by się przypomnieć piosenkę Wojtka Kordy /prawdziwe Kędziora / Jak nie my to kto

 27. Jakich Masz sąsiadów ? Poradz im Uniwersytet III wieku tam regenerują szare komórki ,oświetlają szeroki horyzont ,

 28. No jeśli zacna Pani Fiedler ,będzie tak aktywna jak jej mąż przez 4 lata w sejmie /jedno wystąpienie o ekologii o12 w nocy przy może 20 słuchających/ to gratulacje ! dla wyborców .Magia nazwiska działa .Nie ma jak korytko z publicznych pieniążków.

  1. Marzena Fiedler naszą radną powiatu. Weźcie z niej przykład, 4 razy chyba startowała do powiatu bez wygranej i w końcu się udało.

 29. To się Sz.Pani myli w Skórzewie gmina Dopiewo pewna wybrana radna z PIs tak spreparowała swój życiorys że ci co ją znają pękają ze śmiechu .Można się było reklamować i nikt tego nie sprawdzał mamy na to dowód. Szczęść Boże tak wybranym.

  1. Czy powyższy komentarz odnosi się do mojego wpisu „Proszę się przyjrzeć KWW Jesteśmy na Tak z gminy Dopiewo. Kandydatka na Wójta – prawnik, wszyscy kandydaci starannie wybrani (bez sympatii do PiS i z kręgosłupem moralnym, by nie znaleźli na nikogo haka), fachowiec opracował pomysł na kampanię pozytywną, mieli pieniądze, byli aktywni i co? Nadal będzie rządził Adrian Napierała dotychczasowy wójt i jego radni. Jak to mówili – wygrywa ten, co liczy głosy. Sesje w Dopiewie przechodzą do historii, jako najszybsze sesje świata – brak pytań, głosowanie, kolejne i idą do domu. U nas będzie teraz tak samo”
   Jeśli tak, to w tym komitecie starannie odsiewano wszystkie osoby, które kiedykolwiek zapałały miłością do PiSu lub otarły się chociaż o niego. W takim razie powyższego komentarza nie rozumiem.

 30. Szanowna Pani /lub Pan/ macie państwo racje trzeba być wyjątkowo podłym /…/red. żeby łapą brać 500+ i na tych co dają pomstować. Koń jak dostaje kostkę cukru to na pewno cię nie kopnie, ale 30 % tego prymitywnego ludu to zrobi ,nie mogłem tego wytłumaczyć memu gościowi z bardziej cywilizowanego świata o dużo krótszej historii.

  1. Pieniadze z Unii tez nie smierdza ale Unii sie lubi, co? A na te pincset plus skladaja sie wszyscy obywatele.

   1. Na te z Unii też składają się wszyscy obywatele Unii. Komisja Europejska ze swoich też nie daje, a polskie składki jej nie śmierdzą.

 31. Gdyby ktoś miał trochę honoru to po przeczytaniu tych 124 wpisów schował by się pod ziemie ,bo co powiedzą moje dzieci ,co powiedzą za parę lat wnukom ,po prostu horor,no ale kasa nie śmierdzi . Honory mamy gdzieś .

 32. Droga Mario w szpitalu przywracają wzrok na wszystko co związane jest z darami .Nikt nikomu nic nie daje ,a jak pani tego nie widzi to trochę poczytać ekonomiczne periodyki to co z ue /piszę małą literą bo nie mam szacunku do tych co mnie okradają/,do ue wraca prawie 100% tego co do nas przychodzi,a w republice bananowej robotnik jest przy swoim wyedukowaniu najtańszy w Europie dlatego robią VW we wrześni i Antoninku , jabłka kupują za 15 gr ,przyklejają naklejki , ijako francuskie idą w świat ,a gdyby nie 40 mln rynek zbytu /Finlandia,Dania Norwegia Belgia razem wzięte/ to by się NIEMIOSZKI udławili bo do Chin, Korei Indonezji wysłać by nie mogli ze względu na cenę. No trzeba naprawdę mieć oczy zawiązane jak dzieci w ciuciubabkę .Uczytsja, uczytsja jeszczo raz uczytsja ,kak skazsał tow.Lenin .Brytyjczycy pierwsi /bo mądrzy /powiedzieli dość roboty na maruderów/ za nimi pójdą inni jest tylko kwestią czasu ,o czym pisał już w roku 1991 amerykański TIME . Kto czyta /nie tylko lewackie gazety/na pewno nie błądzi.Pozdrawia trzeżwo myślący /nie tylko na sprawy Puszczykowa/

  1. A ty poczytaj inne gazety niz pisowskie. Dowiesz sie, ze Brytyjczycy chca ponownego referendum w sprawie brexitu, bo zmienili zdanie.

  2. Do „Do Marii” (trzeźwo myślącego):

   O jakich konkretnie szpitalach i darach Pan pisze?

   No i taka prośba na przyszłość:
   Niech Pan „trzeźwo myślący” zwróci na przyszłość uwagę na specyfikę swoich wpisów, a zwłaszcza na stosowanie znaków interpunkcyjnych w połączeniu ze spacją.
   Sposób w jaki Pan to robi zdradza nick’i pod jakimi Pan tutaj występuje – rzadko kto wstawia spację przed znakiem interpunkcyjnym, jak też zarówno przed, jak i za nim… Pan to robi namiętnie, i to pod różnymi nick’ami.
   „Uczytsja, uczytsja jeszczo raz uczytsja ,kak skazsał tow.Lenin”

   No i faktycznie (jak zauważył/a „co za slowotok”), chyba zbytnio ogranicza Pan swoje postrzeganie otaczającej go rzeczywistości do wyselekcjonowanych mediów. A media, jak to media potrafią umiejętnie zapanować nad słabymi umysłami.

 33. Są takie zwycięstwa które są osobistą klęską.
  Twoją klęską jest styl twojego zwycięstwa wyborczego w roku 2018.

  Balcerku, tymi pomyjami naruszającymi dobra osobiste wszystkich twoich kontrkandydatów w piątkowym Głosie dotknąłeś osobiście ludzi tobie nawet życzliwych, albo co najmniej neutralnych lub powściągliwych w krytyce. Tego się nie wybaczy i nie zapomni. Od teraz będzie inaczej.

  Kto to przeczyta, niech mu przekaże.

  1. Co prawda, zwycięzców nikt nie pyta, jakimi metodami wygrali ,
   ale ten Głos Puszczykowa trzeba głęboko schować do szuflady „ad perpetuam rei memoriam”.
   I zapamiętać, że to właśnie są skuteczne metody wyborcze w naszym mieście.

   1. Nie, tego Głosu nie schowamy do szuflady. Będziemy się nim posługiwać 5 lat.

    Inna sprawa czy wiecie kto założył trolla Janusz Maria Kowalski? To kolejny kwiatek.
    Ten troll mówił podobnym językiem jak osoba odpowiadająca na komentarze jako Razem dla Puszczykowa. Ten troll był zadziwiająco dobrze obeznany z językiem administracyjnym i sprawami puszczykowskimi, chociaż zarejestrowano go w Krakowie w 2016 roku.
    Jak myślicie, kto to?

  2. To strzał w dziesiątkę. Styl zwycięstwa beznadziejny i dowód na to, że władza się mocno przestraszyła. Młodzież się uczy jak się wygrywa…pomyje na ostatnią chwilę żeby nie można było się oczyścić.Wstyd.

  3. Panie Balcerek, głosowałem na Pana ale teraz mi wstyd jakimi metodami Pan wygrał. Wstyd i hańba!!!! Przepraszam przegrany ch!

 34. Drodzy Puszczykowianie, szczególnie zwracam się do tych osób, które cierpią z powodu reelekcji Balcerka. W dalszej szczególności zwracam się do tych osób, które martwi wybór Balcerka, ale na wybory nie poszli wcale. Gdyby się tak stało, mielibyśmy chociaż drugą turę w Puszczykowie, a może nawet wygraną Agaty Wójcik.

 35. Co będzie w najbliższe 6 miesięcy w Puszczykowie? – dokuczanie słabszym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.