Od czwartku 9 lipca gościmy w Puszczykowie mieszkańców Chateaugiron – naszego partnerskiego miasta w zaprzyjaźnionej Bretanii. Nasi goście przyjechali do Puszczykowa w ramach wieloletniej wymiany mieszkańców między miastami Puszczykowo – Chateaugiron. Organizatorzy wymiany – Stowarzyszenie Puszczykowo – Chateaugiron, przygotowało ciekawy program pobytu gości. Byliśmy już w Rogalinie, Kórniku; w sobotę obejrzeliśmy piękną Bazylikę Świętogórską w Gostyniu (budowla wzorowana na Bazylice Santa Maria della Salute w Wenecji), dalej w Krzycku Wielkim nowoczesną Fabrykę Tektury Falistej i Opakowań „Werner Kenkel” – jedną z najbardziej ekologicznych firm w Polsce, z własną oczyszczalnią ścieków, a także piękny dworek barkowy z połowy XVIII wieku. W Folwarku Miła w gospodarstwie agroturystycznym sobotni piknik zakończył kolejny dzień.

Niedzielę tradycyjnie już organizują indywidualnie rodziny goszczące, a od poniedziałku nasi goście wyjeżdżają na 3-dniową wycieczkę do Gdańska, po drodze zwiedzając zamki krzyżackie.

Jak zwykle puszczykowianie chętnie uczestniczą we wspólnych wycieczkach a towarzyszy nam doskonały nastrój i pogodna atmosfera. Z dumą pokazujemy gościom rozwijającą się Polskę – niektórzy przyjeżdżają do nas już wiele lat i sami zauważają jak zmienia się nasz kraj.

Gościmy w Puszczykowie mieszkańców Chateaugiron - 2015r. Gościmy w Puszczykowie mieszkańców Chateaugiron - 2015r. Gościmy w Puszczykowie mieszkańców Chateaugiron - 2015r. Gościmy w Puszczykowie mieszkańców Chateaugiron - 2015r. Gościmy w Puszczykowie mieszkańców Chateaugiron - 2015r.

puszczykowianka

(nazwisko autora do wiedzy redakcji)

Zdjęcie pochodzi z: www.lemondeenparle.fr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.