Kochani! Na stronie miasta informacja o głosowaniu na logo Puszczykowa – Puszczykowo Energia Ciszy.  Do wyboru cztery propozycje.

Nie wiem po co to miastu logo, ani kto jest ich autorem. Nie wiadomo też ile my podatnicy za to zapłaciliśmy?  Może ktoś z czytelników jest w stanie udzielić jakiejś informacji na ten temat. Samo hasło „Puszczykowo Energia Ciszy” brzmi jak dobry żart. Chyba nie jestem jedynym, któremu  hałas i smród w Puszczykowie doskwiera. Puszczykowo dawno przestało być miastem ciszy i niestety zapowiedzi „rozwojowe” władz miasta doprowadzą do tego, że ludzi, których hałas dotknie będzie jeszcze więcej. Po co więc takie głupie, nieadekwatne do rzeczywistości hasełka?

Ale idąc tym tropem podpowiem władzom miejskim i zaproponuję kolejne slogany:

„Puszczykowo – zakątek czystego powietrza”, „Puszczykowo – miasto spokojnego ruchu samochodowego”, „Puszczykowo – miasto zielonych ulic”, Puszczykowo – najczystsze miasto w Wielkopolsce”.

Drogi burmistrzu i radni: co sobie żałować, puśćcie wodze wyobraźni. Ktoś zarobi na kolejnych logo, a wszystko to ma taki sam związek z rzeczywistością jak „Energia Ciszy”.

Marek Wrześniewski

Ps. Puszczykowo po wyborach zamarło, jakby ich wynik rozwiązał wszystkie problemy.

Komentarzy: 44 o “Puszczykowo Energia Smrodu

 1. Pelna zgoda. Jak schowal Straz Miejska tak siedzi schowana a z kominow leci Śmieć i Śmierć.

 2. Nawet nie da się z tego śmiać.
  To albo głupota, albo cynizm – nie wiem, co gorsze.
  Ale taki wybór. Niestety!

  1. Domaga się Pani przeprosin? (nawiasem: proszę przeczytać dokładnie co pisaliśmy.)

 3. Forum nie zamilkło a na Moniuszki mury rosną. No, mieszkańcy Moniuszki, niedługo zobaczycie twarze tej milczącej większości co chciała market pod waszymi domami. Chyba że na zakupy będą chodzili w szalokominiarkach.

 4. Faktycznie, czemu ma służyć logo? I komu? Chciałam nawet zagłosować, ale…za bardzo nie ma na co. Poza tym to jakby kpina z nas, mieszkańców, bo te slogany to jakieś nieprawdziwe. To po prostu kłamstwo.

 5. Nikt nie był w stanie/ nie chciał/ nie potrafił udzielić informacji nt kosztów nowego logo.
  Na szczęście BIP z opóźnieniem , ale muszą aktualizować .
  No to pytanko – kto chce zarobić 20 000 pln za nic ? 🙂

  Poniżej:
  zaproszenie od składania ofert
  wybór wykonawcy – 19680 pln

  i co zrobicie ? Nic nie zrobicie .

  http://puszczykowobip.wokiss.pl/bip/zamowienia-publiczne/ponizej-30.000-euro/zaproszenie-do-zlozenia-oferty-cenowej-na-modyfikacje-obecnie-uzywanego-logo-herbu-wraz-z-ksiega-znaku-oraz-systemem-identyfikacji-wizualnej-miasta-puszczykowa..html?pid=11240&searched=logo&highlight=ajaxSearch_highlight+ajaxSearch_highlight1

 6. Mieszkam na Ulicy, gdzie autor artykulu. I z komina codzien idzie czarny dym. Ciekawy zatem ten artykul..

 7. A znacie koszt wybudowania Hali? Koszt napisania nowej strategii, tej z poszanowaniem ciszy, której i tak wielu nie szanuje, bo wiedzą, że i tak nikt im nic nie zrobi?

  1. Przepraszam, kogo to z mieszkańców obchodzi a już szczególnie wyborców tej ekipy??????Wybrali i fertig!
   5 lat spokoju,a potem zorganizują nową a może tą samą „drużynę” i hajda robić z Puszczykowa dzielnicę Lubonia a może już Poznania.

   1. Spokojnie panie Darku, ja już się przyzwyczaiłam, że społeczeństwa burmistrz nie informuje tylko robi co chce. To był wpis ironiczny bez liczenia na usłyszenie odpowiedzi. Takich pytań o finansowanie bez odpowiedzi mozna by pisać więcej.
    Wiekszości, która oddała głos na AB ten styl rządzenia odpowiada, mnie nie, ale jestem w mniejszości.

 8. wiadomo to że ludzie palą gdzie nie gdzie czym popadnie to też wina burmistrza i może Tuska a hala też przeszkadza mniemam że co po niektórzy to w ogóle nie mają dzieci i wnuków to jak chcecie ciszy to idzcie sobie do lasu tak jak tunel ,który też jest niepotrzebny właśnie w zeszłym tygodniu było można to zobaczyć jak była kilkudziesięciominutowa awaria kilku rogatek na raz

  1. dokładnie tak,
   grupa osób próbowała zablokować inwestycje: najpierw prywatną – market bo za głośno, potem drugą publiczną – tunel. Pierwszej się nie udało się im zniweczyć bo wyrkiem sądu wygrał zdrowy rozsądek. Drugiej niestety nie będzie – bo podniesiony rwetes „nie dla tunelu bo będzie za głośno! ” pozbawił pewności siebie Pana Burmistrza i odbyło się referendum. Na pochwałę zasługuje odwołanie się przez Burmistrza do instytucji demokratycznej i pojęcie decyzji w oparciu o wyniki głosownia mieszkańców.
   Referendum nie było poprzedzoną porządną dyskusją, a jego wyniki nie były jednoznacznie na nie.
   Wynik wyborów samorządowych i miażdżąca przewaga Burmistrza upoważnia go do wznowienia tej sprawy. NIEZAWODNY DOJAZD DO SZPITALA TO JEST PRIORYTET!!!

   1. Panie Kaziu, po co te nerwy?
    Wygrał Pan Burmistrz i jego ekipa – wszystko będzie po Pańskiej myśli.
    Tylko trochę cierpliwości.
    Stokrotka się już buduje, tunel też będzie, tak jak Pan sobie życzy…
    Taki wybór, niestety…

    1. Na ul. 3 Maja powstaje jakaś inwestycja – leżą kłody drewna , coś wystaje z ziemi / jakieś elementy kojarzone z energetyką?!/. Czy przystąpiono już do budowy masztu ?
     Czy za chwilę w tej okolicy będzie widoczny maszt o wysokości 42 metrów?
     Na razie cisza, nikt nic nie wie?

     1. Tak, jak miasto coś buduje, to absolutnie musi to być coś strasznego i przerażającego, jak np stokrotka czy tunel. Ale zaraz zaraz… przecież opozycja poniosła w wyborach sromotną i druzgocącą klęskę, umocnił się obóz rządzący więc… może to będzie np miejska szubienica dla niepokornych???

      A tak na poważnie dla normalnych ludzi to czytających, czy nie jest to budowa światłowodu aby całe Puszczykowo miało szybki dostęp do sieci?

 9. Po wyborach w Puszczykowie atmosfera minerowa. Wygrana obecnej ekipy budzi postrach mieszkańców. Ludzie boją się rozmawiać, nawet już tu mieszkać. Wzrosła gwałtownie też ilość nieruchomości na sprzedaż. W biurach pośrednictwa pytają: – Co się w tym Puszczykowie stało? Ano, wygrała stara ekipa i ludzie uciekają.

  1. I bardzo dobrze. Niech ci niezadowoleni sie stąd wyprowadzą. Będzie spokój, mniej konfliktów, mniej samochodów i mniej smogu.

   1. Anna niezadowolonych chce wyprowadzić. Niezadowolonych jest 65%mieszkańców, wszyscy mają się wyprowadzić? Z podatkami?

    1. Nagle jest 65% to ja się pytam kto głosował na obecną większość i burmistrza przestańcie jątrzyć tylko może się zajmijcie sobą!

     1. Większość tych tych co poszli na wybory a nie tych co mieszkają w Puszczykowie.
      Przestańcie kłamać i manipulować. Tylko co oprócz tego umiecie robić.

   2. Znamy to, komu się nie podoba :won. A jak nie : to małczi i rurki pa szwam. Tera my tu rządzi i cicho ma być. My wam zrobimy dobrze. Ech p. Aniu…..

   3. Pani Ania i jej podobni „demokraci” myślą tak: won ci, którym się nie podoba. Niech się wyprowadzają, tylko niech zostawią tu swoje podatki.

  2. Jedni uciekają a inni czekają, na obiecane gruszki na wierzbie. Słyszy się, że z opóźnionym zapłonem do ludzi dociera śmierdzący styl tych wyborów, chodzi o ciągłe wysługiwanie się tym pismakiem z poza Puszczykowa, o targanie po sądach za pierdoły i te prymitywne paszkwile z ostatniego Głosu, którymi osobiście zrazili do siebie wielu znajomych.
   Nie ma chęci dalej mieszkać wśród takiego towarzystwa. Tu nie ma przyszłości dla rozwoju na pewnym poziomie. Również organizuję swoją działalność zawodową i osobistą poza Puszczykowem…

 10. Ci, którzy wiedzą , co ich czeka i mają możliwości już uciekają.
  Ci, którzy żyją w słodkiej nieświadomości lub z jakichś względów nie stać ich na ucieczkę z Puszczykowa, zapłacą i zapłaczą… już niedługo.

  Ale taki wybór.

 11. Jaka to ulga ,że Anna zalicza się do normalnych ludzi.Na pohybel nienormalnym i przegranym.Powinni wynieść się z miasta tak jak już to postulowała.Wesołych Świąt!

 12. do Anny: dlaczego Pani atakuje opozycję?
  Przecież kto pyta, nie błądzi.
  Lokalizacja masztu telekomunikacyjnego została ustalona właśnie w tym miejscu, w którym coś się dzieje.
  Czas szybko mija – wkrótce się dowiemy, czy stanie tam maszt o wysokości 10 pięter emitujący szkodliwe promieniowanie , czy światłowód.
  I opozycja nie zatrzyma tego, bo przecież… taki wybór.

  A czy to będzie piękne, czy straszne?
  No cóż – o gustach się nie dyskutuje.

 13. Anna; 18 grudnia 2018
  Tak, jak miasto coś buduje, to absolutnie musi to być coś strasznego i przerażającego, jak np stokrotka czy tunel.
  Anna sie wygadała, zdradziła tajemnicę składu właścicielskiego marketu stokrotki wiemy teraz że ktoś z miasta stoi za spółką na Cyprze, pytanie kto?

 14. Na mieście mówi się, że w tym obiekcie handlowym ma mieć swój sklep jeden z radnych.
  Czy to prawda, czy nie, nie wiadomo. Ale są takie pogłoski.
  Osobiście w to nie wierzę, ale jak mówi przysłowie, w każdej pogłosce może być ziarnko prawdy.

   1. Sama powiedziałaś że miasto buduje stokrotkę i teraz mówisz że będzie mięsny. Prawnik mówił że takie słowa są dowodem na który można sie powołać w zawiadomieniu. I tak zrobimy.

 15. Anno, czas szybko płynie.
  Podobno Stokrotka ma otworzyć swoje podwoje przed Wielkanocą, więc już niedługo się dowiemy. Spokojnie – idą Święta , więc warto się wyciszyć.

  1. Tak sobie myślę , że Anna w pewnym sensie ma rację.
   Jej zdaniem market to inwestycja prywatna. I to prawda, ale jako taka , nie może być, zgodnie z przepisami, traktowana jako budynek pożytku publicznego. Nie może być mowy, by kosztem tego prywatnego biznesu pogarszać warunki życia innych, a tak się dzieje. Mało tego – spadek wartości nieruchomości sąsiadów tej inwestycji jest nieuchronny. Czy to jest moralnie uzasadnione? Czy jest prawnie i moralnie uzasadnione, by domagać się oddania części cudzego ogrodu pod drogę dojazdową do tego marketu? Natomiast, gdyby potwierdziły się pogłoski o tym, że któryś z radnych miał w tym prywatny interes, to już poważna sprawa, ponieważ właśnie głosami radnych został ten market przegłosowany. Pan burmistrz trzykrotnie dał odmowę inwestorowi i to właśnie radni zdecydowali o tym, że ta „stokrotka” tam będzie.
   Co do tunelu i powtarzanie, jak mantrę, że chodzi o szpital, to chciałbym przypomnieć, że szpital w Puszczykowie jest szpitalem powiatowym i koszty tej inwestycji / jeśli w ogóle miałaby powstać/ , winno ponosić starostwo powiatowe, a nie nasze miasto.

   Tak sobie tylko myślę, a myślę, więc jestem

   1. Czy cogito myśli że miasto bez celu z takim zawzięciem walczy o prywatny interes wbrew mieszkańcom okolicy? Anna sie wygadała że stokrotkę buduje miasto. Jeden tunel w Puszczykowie przecież jest na Chrobrego / Mickiewicza wystarczy go dostosować do karetek pogotowia.

    1. Market na Moniuszki to prywatny interes, nie miejski – „spółka Investmen coś tam.”

     Czy jest to spółka miejska?

     Można zadzwonić do Urzędu i uzyskać stosowną informację.

     Swoją drogą – dlaczego na tablicy informacyjnej przy tej budowie nie ma informacji kto jest inwestorem. Za to powinien być solidny mandat. Może zajmie się tym Straż Miejska?

    2. Od kiedy miasta budują markety sieciowe?
     Czy jest taka inwestycja zaplanowana w budżecie miasta Puszczykowa?
     Jest to inwestycja prywatna, i dlatego zasadne jest pytanie do „czy cogito” „dlaczego miasto z takim zawzięciem walczy o prywatny interes wbrew woli mieszkzasadnepytanieańców tej okolicy?”

     1. Anna napisała że miasto buduje stokrotkę,,Anna; 18 grudnia 2018
      Tak, jak miasto coś buduje, to absolutnie musi to być coś strasznego i przerażającego, jak np stokrotka czy tunel.” i mówi ,,Darek Wożniak; 18 grudnia 2018 Jaka to ulga ,że Anna zalicza się do normalnych ludzi.Na pohybel nienormalnym i przegranym.Powinni wynieść się z miasta tak jak już to postulowała.Wesołych Świąt!” no właśnie, takich klientów stokrotka nie chce.

 16. PAŃSTWO TEŻ „DOSTALI” TEN STEK BZDUR ZWANYM „echo P..”?
  Jaki tam wymiot bezsensu i obłudy. Niedobrze się robi.
  Następnym razem ląduje bez czytania do niebieskiego.
  I to w gumowych rękawiczkach lub pensetą.

 17. Dzięki ,że Państwo chcą się dzielić swoimi uwagami na uczciwym i rzetelnym forum jakie istnieje w obronie naszego wspólnego dobra jakim jest nasze miasteczko jak zarządzane to wszyscy widzimy /dziesiątki tysięcy na etaty pilnowania hali,na autobusiki wożące powietrze z dołu do góry i na odwrót,na jakieś ,municypialne policje ,na rozbudowywane do absurdu urzędnicze etaty na pensyjki zwane nagrodami wyższymi od ministerialnych i tak by można było odnaleźć wiele/ a wszystko kosztem zadłużania miasta, za co przyjdzie nam zapłacić w podatkach wyznaczanych przez „zagraniczną ekipę” z Sąsiedniej Gminy.Biskup

 18. Mogliśmy wybrać inaczej , ale cóż , większości Puszczykowian nie idących do wyborów wydaje się , że jakoś to będzie . Cisną się słowa poety ,, Miałeś chamie złoty róg , miałeś. chamie czapkę z piór,, . Co zostało? ………….sznur.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.