Już za chwilę kula ziemska zamiast kręcić się wokół własnej osi, jak co cztery lata będzie kręcić się wokół piłki nożnej.  Nawet „niedzielni” kibice staną się znawcami „piłki kopanej”, nasze samochody ozdobimy biało-czerwonymi flagami, w sklepie i na ulicy będziemy mówić o naszych piłkarzach, ściskać będziemy za nich mocno kciuki.  Rusza mundial.

Zmagania sportowe, kibicowanie naszym piłkarzom, to jedna z okazji do działania razem, ponad wszelkimi podziałami, bez względu na wiek i poglądy.  Bo kto w tych dniach, nie będzie żył tym jak piłkę kopnął Lewandowski, czy zagrał Grosicki?  To doskonała okazja do poznania się mieszkańców, również tak niedużego miasteczka jak nasze, gdzie przecież często nawet bliskich sąsiadów nie znamy.  Niestety, kolejny raz okazuje się, że nie zadbano, aby puszczykowianie mogli razem przeżywać sportowe emocje, wspólnie bawić się, napić się piwa i po prostu kibicować NASZYM.  Kolejny raz na strefę kibica w Puszczykowie raczej liczyć nie możemy.  A tak niewiele potrzeba, aby np. nasz puszczykowski Rynek ożywić, zapełnić ludźmi, niekoniecznie biegnącymi na zakupy i szybko stamtąd uciekającymi.

Pamiętam jak rozmawiałem kiedyś z kibicem tenisa z drugiego końca Polski, który był niezwykle zaskoczony faktem, że kiedy trwają największe imprezy tenisowe, puszczykowianie nie mają okazji razem ściskać kciuków za naszą współmieszkankę – A. Kerber.  Pytał: „Jak to, u was nie ma przy takiej okazji strefy kibica?”.  Był zaskoczony, gdyż z niczego poza Nią właśnie, Puszczykowa nie kojarzył.  Nie wierzył, że w naszym mieście nic nie robi się, aby wykorzystać ogólnoświatową popularność najlepszej tenisistki świata! No cóż, mnie też to zdumiewa i kilka razy o tym pisałem.  Po co istnieje wydział promocji w urzędzie miasta, jeśli nie potrafi wykorzystać popularności takiej gwiazdy?

Wracając do kibicowania podczas rozpoczynających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej: gdzieś widziałem informację, że na terenie Polski będzie 800 stref kibica.  W Puszczykowie, którego władze często chwalą się przywiązaniem do sportu, znowu brak miejsca do wspólnego przeżywania emocji sportowych.  Nie rozumiem dlaczego: czy nie zależy im, aby ludzie się rzem bawili, lepiej poznali, polubili i zintegrowali?

Krzysztof J.Kamiński

fot. pixabay

Komentarzy: 84 o “Puszczykowo bez strefy kibica ?

  1. Dla jego klakierów cokolwiek zrobić jest dobre. Nawet jak strefy kibica nie ma to też znakomicie.
   A jeszcze sobie podwyżkę szykuje. Nachapać się do końca chce.

 1. Czy hałas ze strefy kibica nie przeszkadzałby szanownym mieszkańcom Puszczykowa tak jak to miało miejsce przy maratonie zumby? A może są hałasy równe i rowniejsze ? Skoro negujecie z zasady imprezy tego typu bo „mieszkańcy chcą mieć ciszę i spokój” to promowanie tego typu imprezy jest hipokryzją… i żeby nie było – jestem za strefą kibica , tak samo jak za wspólnym tańcem młodzieży i dorosłych nazwanych przez Waszego redaktora o ile mnie pamięć nie myli „ wytatuowanymi blondynami” …

  1. Dokładnie o tym samym pomyślałem. Kamiński chyba już tak się napalił na wybory że sam się zakręcił.

 2. Trochę trąci to hipokryzja skoro tak bardzo przeszkadzał Wam 3 godzinny maraton zumby w ubiegłym roku. Skoro wtedy narażanie mieszkańców na słuchanie hałasów i wrzasków było tak haniebne bo przecież „ każdy chce po pracy odpocząć” to jak to się ma do niewątpliwych hałasów jakie będą towarzyszyły rozgrywkom piłkarskim ?? I żeby było jasne – nie przeszkadza mi strefa kibica , nie przeszkadzał mi również maraton zumby ale to co mi przeszkadza to brak konsekwencji i zasada ze są równi i równiejsi…

 3. Prosze Panstwa, tak jak nie przeszkadzal mi maraton zumby, w ktorym bralam czynny udzial i nie wstydze sie tego, tak nie przeszkadzalaby mi strefa kibica. Moze nie na rynku, szanujac spokoj mieszkancow rynku, ale na wiekszej przestezeni. Ale tak na prawde postanowilam zabrac glos w pelni utozsamiajac sie z „V”. Troche mnie zdziwil artykul Pana autorstwa majac w pamieci zeszloroczne dyskusje na temat maratonu. Dlatego tez prosze Pana Krzysztofa o odniesienie sie do glosu „V. Dobrego wieczoru.

 4. W Polsce jest ponad 900 miast i ponad 43 000 wsi, więc te 800 stref kibica to nie żadna wielka liczba.
  Dlaczego nie narzeka Pan na to, że w żadnym puszczykowskim lokalu nie można przy piwie obejrzeć meczu – może to też dałoby się podpiąc pod winę p. Balcerka.
  Idę jednak o zakład, że gdyby taka strefa kibica powstała dajmy na to na Rynku w momencie wysmażyłby Pan artykuł o tym jaki generuje ona hałas, ilu pijanych kibiców przemieszcza się później po mieście, ile śmieci po sobie zostawiają i, że na pewno ta strefa kibica to przedwyborcze działania p. Balcerka.
  Wydaje mi się, że tym artykułem przekroczył Pan granicę absurdu.

   1. A ja uważam, ze 8 lat rządów Pana Burmistrza Balcerka wspomaganego ekipą z Dopiewa wystarczy i pora odejść.
    Mam nadzieję, że wyborcy w Puszczykowie dokonają właściwych skreśleń.
    Chcę wreszcie żyć spokojnie bez awantur o markety, tunele, o własny ogród, z obawą, że rozjedzie mnie tir, gdy będę jechać rowerem.
    Nie chcę Puszczykowa w wydaniu obecnego Burmistrza , poprę Krzysztofa Kamińskiego, jeśli zdecyduje się kandydować.

    1. Zgadzam się jesli chodzi o obecnego Pana Burmistrza. Też mam dość jego pomysłów i mam nadzieję, że to już koniec jego kadencji.
     Jednak Pana Krzysztofa niestety nie poprę, nie jestem w stanie go zaakceptować. Oczekuję spokoju i bezkonfliktowego życia z możliwością pójścia na kompromis w wielu apsektach.
     Czekam na kandydata, który będzie mi odpowiadał. Czy się doczekam? Zobaczymy.

 5. Do pani/a V i pani Szłapki: proszę bardzo o przytoczenie moich słów, którymi krytykowałem organizatorów lub uczestników ubiegłorocznej zoomby. .
  Do pani Katarzyny – zadam pani pytanie: dlaczego Puszczykowo ma być w śród setki tych miast, w których stref kibica nie ma? I inne pomocnicze pytanie: w ilu z miast i miasteczek mają A. Kerber lub sportową gwiazdę tego formatu, i w ilu z tych miast taka gwiazda nie jest elementem kampanii promocyjnej tych miejscowości? W ilu z tych miast i miasteczek władze nie dbają, aby taka osoba nie była taką, która mieszkańców integruje, choćby przez wspólne kibicowanie? Granicę absurdu przekroczyła Pani broniąc w ten sposób naszych nieudolnych władz miasta.
  Do pana Marka: mam się wyprowadzić?
  Pozdrawiam serdecznie

  1. Wystarczy , ze pozwolił Pan na publikacje tych ubiegłorocznych wypocin na temat zumby i zamiast z pokora przyjąć krytykę ze strony ludzi zaciekle bronił Pan autorzyny tegoż „ artykułu” pochwalając tym samym jego obraźliwe uwagi pod adresem uczestniczek maratonu. Skoro chce się byc szefem to trzeba umieć udźwignąć również odpowiedzialność za swoich ludzi.

   1. Pytanie do Marka:
    Komu byłoby miło?
    Pan Krzysztof Kamiński poprzez swoje Forum odpowiada na zapotrzebowanie wielu mieszkańców Puszczykowa. Nie widzę powodu dla którego miałby się stąd wyprowadzać.
    Natomiast uważam , że we władzach naszego miasta winni znaleźć się ludzie tu mieszkający, a nie mieszkańcy innych gmin, jak to obecnie ma miejsce.
    Mieszkańcy Dopiewa niech rządzą u siebie, na tym polega samorządność.

   2. Tey, kto Ci płaci za te teksty? Pisz jeszcze więcej. Ma być wesolo! A miałbyś odwagę na otwartą polemikę z Panem Krzysztofem Kamińskim? Chętnie przyjdziemy na taką ..literacie.

  2. Odpowiadając na prośbę Pana Krzysztofa o przytoczenie słów dotyczących zumby (nie zoomby), to przypomnę Panu, że zablokował mnie Pan na Forum Puszczykowo na portalu społecznościowym, na którym toczyła się ta dyskusja i w obecnej chwili nie mogę ich przytoczyć. Odebrał mi Pan głos argumentując w mailu w dniu 04.07.2017r. słowami: „Przyzna Pani jednak, że osoba która dokonuje wpisów na fb pod Pani imieniem i nazwiskiem, jest osobą bardzo agresywną, pełną jadu, zapewne wynikającą z jakiś osobistych frustracji i niespełnienia. Bardzo więc Pani współczuję i pozdrawiam Krzysztof Kamiński”. Nie chciałam nigdy wracać do tego zdarzenia, ale skoro Pan zapomniał jak było, proszę samemu wrócić do tego posta na fb i maili, jakie Pan do mnie wysyłał. Nie będę Pana tutaj oceniać jakim trzeba być człowiekiem, żeby w taki sposób obrażać innych. Miał Pan władzę na fb – zablokował mnie Pan – ok nie mam głosu. Oby nigdy już nie miał Pan władzy w bardziej odpowiedzialnych obowiązkach mających takie podejście do osób odmiennego zdania. A z drugiej strony czy nie bierze Pan odpowiedzialności na siebie za artykuły Pana redaktorów, które ukazują się na tym forum? Czy jeśli któryś z redaktorów postanowiłby napisać pozytywnie o obecnej władzy, czy i taki artykuł opublikowałby Pan? Raczej wątpię. Ja nie chcę i nie zamierzam niczym Pana obrażać. Mam szacunek do każdego i zawsze oczekuję konstruktywnej rozmowy z każdym, nawet z tym, który może myśleć inaczej niż ja. Czy i Pan jest już na to gotowy? I mogę Pana zapewnić, że mam się dobrze, nie mam żadnych wewnętrznych frustracji, a już tym bardziej niespełnienia 🙂 Nie musi więc mi Pan współczuć ani mierzyć swoją miarką. Nie ma potrzeby.

   1. Moich słów Pani nie przytoczyła, bo takich nie ma.
    Co do tekstów popierających burmistrza – on ma do dyspozycji lokalne media „publiczne” : Echo Puszczykowa i stronę miasta. Czy widziała tam Pani choćby jeden tekst wobec władz miejskich krytyczny?
    A na Forum Puszczykowo komentarzy i głosów jemu przychylnych nie brak, czego Pani komentarz jest przykładem.
    Agresywnych Pani słów nie będę cytował, jest Pani prywatną osobą. Pozdrawiam

    1. A wracajac do tematu: to jest Pan za cisza w Puszczykowie czy nie? I czy odpowiada Pan za artykuly Pana redaktorow czy nie?

     1. Jestem za ciszą nie tylko dla siebie, czemu wielokrotnie dawałem wyraz.
      Co do artykułów – wolność słowa to nie tylko moje zdanie i opinia.

   2. Pani Aniu ! Od Pana Kamińskiego nie ma co wymagać odpowiedzialności. Oczywiście ponosi odpowiedzialność za treści umieszczane na Forum. A obraził nie tylko Panią. Nie będę kontynuował tematu, bo z tym Panem nie ma o czym rozmawiać.

    1. (…) komentarz usunięty.
     Szanowna Pani – kolejny raz dopuszcza się Pani insynuacji, sugerując że Panią obrażam. Proszę zacytować słowa, które Panią obrażają. Prosiłem już Panią o to, ale nie potrafiła Pani ich przytoczyć. Nie pozwolę sobie na obrażanie mnie bez powodu. Krzysztof Kamiński

     1. I niech Pan ma odwage publikowac wszystko, bo w usunietym komentarzu nie ma niczego, czym obrazalabym Pana, Panie Krzysztofie. To juz jest na prawde zenujace i nie mam zamiaru ciagnac tej dyskusji.

    2. Proszę Pana, proszę Państwa, bądźcie obiektywni I uczciwi. Najbardziej traktującym cenzurę dla „swoich”PO-trzeb I na PO-trzeby burmistrza jest mistrz tej sztuki p.Dariusz Urbanowicz ps. „DUR”. PO-trafi to zrobić każdemu, kto myśli inaczej niż on I to na łamach swojej gazety. Tu jest forum na szybko. W GP zaś po publikacji pan red DUR obrażając nie dawał swoim ofiarom żadnych szans obrony. Papierowe treści tkwiły I bolały. Ba, bolą do dziś, bez przeprosin I skruchy.

 6. Drodzy Państwo, dlaczego zakładacie, że impreza z zumbą w tle i strefa kibica, to takie samo źródło dwugodzinnego hałasu?

  1. Nie takie samo, zumba to kilka godzin raz, a strefa kibica to kilka godzin przez około miesiąc. Róznica ogromna. Pan Pietraszak by chyba zawału dostał:))

   1. Wrzask jest tylko, jak gol pada, muzyka łupłupłupie cały czas. Nadal widzę różnicę…

  1. Mosiniaku, we wtorek kibicujemy Biało-Czerwonym! Strefa kibica jest w Pizzeria Adriano Mosinie można będzie oglądać mecze, a przy okazji dobrze spędzić czas we wspólnym gronie. Może wpadniesz poczuć atmosferę i zrozumiesz.

  1. Żadna parówa. Normalne zapytanie. Jest Mundial, a pan od parów, sląskich, zwyczajnych – budowniczy boisk i „twórca sportu” może nie wie co to Mundial i jaką się atmosferą rządzi taka impreza, gdy grają Polacy. Jestem pewien, że w swojej strefie pan Balcerek na swój sposób bedzie „kibicował” Zaprosi swoich kolesiów i PO-kibicują.

  2. Wy jesteście panowie kolegami, że się pan zwraca do red.naczelnego owego Forum na „Per Ty”? Bo jak nie, to się pan sam zaorał I zademonstrował brak „Kindersztuby”. I w takim stylu chce pan tu zaistnieć? Powodzenia.

   1. Cytuję Pana Kamińskiego: „A poza tym sądzę, że Balcerek powinien odejść. KJK” (Tunel – ciąg dalszy). Jeśli jest Pan, „Panie Marku”, tak wrażliwy na braki w kindersztubie, polecam lekturę Forum Puszczykowa, i nie tylko wypowiedzi komentatorów, ale też redakcji.

    1. Pani Magdo, czy w stwierdzeniu Balcerek powinien odejść jest coś niewłaściwego? Mam prawo uważać, że pan burmistrz powinien zakończyć swoją misję na tym stanowisku. A wyborcy zadecydują.

     1. Panie Krzysztofie, absolutnie tu się z Panem zgadzam. Pisałam do autora poprzedniego komentarza, „Panie Marku”, który to takie hasła i pisanie per ty uważa za „brak „Kindersztuby”.

    2. Pani Magdo, odsyłając mnie do lekturowania FP nie zmieniła Pani mojego zdania o dobrym wychowaniu. Uważam, że powinno obowiązywać. Jakoś tak dziecinnie to Pani wyszło, ale na swój sposób uroczo. Pozdrawiam.

     1. To Pan, nie skarbnik Łoździn, jest autorem tej tezy, więc Pan powinien podeprzeć ją stosownym wyliczeniem. Tak by wypadało przynajmniej, jeśli chce Pan być wiarygodny.

 7. eeeee no przecież od innych forumowiczów wymaga Pan często cytowania różnych tekstów, wypowiedzi, artykułów, dyskusji… Proszę nam pokazac na jakiej podstawie Pan tak pisze i nie miga się od odpowiedzi. Niech będzie Pan wreszcie konsekwentny w działaniu, bo ostatnio to cos Pan kuleje takie odnoszę wrażenie.

  1. Szanowny Panie zdegustowany
   Nie kuleję. Od forumowiczów nic nie wymagam, chyba, że piszą coś co wymaga podparcia dowodami. Co do kosztów miasta, najlepiej kierować się do źródła – czyli skarbnika. Pracuje za „nasze”, dobrze jest wynagradzany, jeszcze niedawno miał czas pracować równocześnie dla Puszczykowa i gminy Dopiewo, więc da radę. Proszę się go nie bać.

   1. Ale ja Pana pytam o podstawy Pana wypowiedzi, a nie o stan faktyczny. Znów się Pan wywija od odpowiedzi.

    1. Nie chcę odbierać zajęcia panu skarbnikowi. Proszę się do niego udać, ma Pan blisko przecież.

     1. Ja pytam o Pana podstawy do wypowiedzi, czytanie ze zrozumieniem się kłania nie pierwszy raz. Mistrzostwo świata Pan osiąga w nieodpowiadaniu na pytania wprost. Cięgłe miganie się i miganie… ale wymaganie od innych. Ech, będę obserwował kolejne wpisy bardzo bacznie. Teraz już niech się Pan nie trudzi, jak zwykle kot ogonem do góry wywalony.

    2. A ja prącie Pan będę ebri-bebri śledził te,owe „zdegustowane” komentażki. Komentażki-zaczepki, takie se mało poważne firlcyki drobno literackie. degustując oczywiście napój, który to w dębowych beczkach pare lat dojrzewał. Pana zdrówko.

  2. 12478,86 zł. Oczywiście nie wiem w jakiej wysokości byłyby przyznane premie dla najwyższych urzędników. Dlatego odsyłam do pana skarbnika, to fachowiec, wie wszystko.

 8. Pan Balcerek nie może więcej zarządzać naszym miastem. Należy usunąć też Dopiewców I ich PO-pleczników. Puszczykowo ma dawać nam spokój, ciszę a nie markety, betony, wieżowce, tunele. Wracając z Poznania mijamy markety, wieżowce, betony ,tunele.

   1. Głosuj na kandydata Balcerka jeśli w Puszczykowie chcesz mieć:
    – markety
    – tunele,
    -betonowe parkingi
    – wieżowce
    – poszerzane jezdnie kosztem dróg rowerowych
    – tranzyt przez środek miasta dla gmin ościennych
    – wycinane laski pod zabudowę deweloperską
    i wiele innych podobnych rzeczy.
    Jeśli tego chcesz :
    głosuj na kandydata Andrzeja Balcerlka i jego ekipę …z Dopiewa.
    Wybór zależy od Ciebie.

    1. oj,żebyś sie nie zdziwił…
     dla wielu mieszkańców Puszczykowa wykładnikiem statusu oraz rozwoju cywilizacyjnego jest to , jak blisko ma do sklepu
     dla wielu mieszkańców z górnego – tunel to szczyt marzeń
     dla wielu mieszkańców rowy są tylko niepotrzebnym problemem

     ….
     a tak „wogle” to Komórniki fajne „som”
     ………….
     I pamiętajcie, że przy urnie wyborczej głos „żuliana” oburzonego pouczeniami o śmieceniu w „niczyim” lesie , spalającego plastik we własnym piecu, generalnie mającego w … nosie tzw. wartości dodane oferowane przez Puszczykowo ma taką samą wartość jak zwykłego obywatela, który segreguje śmieci, czasem przejedzie się rowerem, chciałby czystego powietrza i odrobiny szacunku od władzy…

     Krótko mówiąc – żebyśmy się jeszcze nie zdziwili skalą poparcia dla obecnej waadzy i dopiewców..

 9. Panie Kamiński dlaczego mój komentarz do tego artykułu na Facebooku został usunięty i zablokowano mi możliwiść pisania komentarzy? Komentarz nie był obraźliwy a jedynie obnażył pańską dwulicowość.

  1. Panie Piotrze Jacku
   o ile na Forum przyjęliśmy zasadę, że można komentować anonimowo, o tyle na Facebooku komentujemy pod swoim imieniem i nazwiskiem, a nie przy pomocy „fikcyjnych” osób. Pan ukrywa się tam pod fikcyjnym Piotrem Jackiem.
   Czy pana komentarz w stosunku do mnie był obraźliwy czy nie, to proszę pozwolić mi ocenić. Moim zdaniem był. Jeśli uważa Pan, że było inaczej i tylko obnażał moją dwulicowość, proszę napisać to samo i podpisać się z imienia i nazwiska. Chyba nie brak Panu odwagi?

   1. Usuwanie komentarzy przez Pana Krzysztofa świadczy tylko o słabości tego Pana. Nie umie rozmawiać z mieszkańcami, który mają inne zdanie. Czy jak wybiorą Pana na burmistrza to też będzie Pan ignorował ludzi o innych poglądach. Kiedy poda Pan skład swojego komitetu?

   2. Panie Kamiński od kilku już lat mam takie samo konto na Fb. Nie jest to owszem moje nazwisko ale zdjecia na profilu są moje i prawdziwe. Nie jest to żadne fikcyjne konto a konto mieszkańca Puszczykowa. I na pewno nie będę upubliczniał w internecie mojego nazwiska bo Pan ma takie życzenie. Nie jestem osobą publiczną ani też do takiej nie aspiruję w przeciwieństwie do Pana. Przypominam że głosy w wyborach oddaje się też anonimowo, odnotowany jest tylko w nich udział. Usuwanie niewygodnych dla Pana komentarzy i blokowanie na Fb osób je piszących obnaża Pańską osobowość. I Pan chce zostać burmistrzem? Takie metody tłumienia społeczeństwa stosowali faszyści naziści komuniści a dziś fanstycy z Isis. Gratuluje. Tak więc proszę przywrócić moje komentarze oraz możliwość komentowania Pańskich artykułów, a to jak się nazywam to nie Pańska sprawa. Na pewno Pana ocenię podczas wyborów.

  2. Panie Piotrze, historia lubi się powtarzać. Już to gdzies czytałem… i nie byli to fikcyjni ludzie. Pan Wszechmocny Admin Kamiński lubi mieć władzę, jednak niekoniecznie mądrze nią władać.

 10. do Pana Krzysztofa Kamińskiego:
  Panie Krzysztofie mam nadzieję, że Pan wie, że ci, co się Pana najbardziej obawiają , to najbardziej Pana atakują.
  Jestem z Panem i wielu moich znajomych też.
  Tak trzymać.

  1. Dlaczego każdy nie zgadzający się z wizjami Krzysztofa Kamińskiego jest utożsamiany z obecną władzą? Nie wpadło Wam do głowy że są mieszkańcy dla ktorych Kamiński to zły potencjalny burmistrz?

   1. Nie wiem czy Krzysztof Kamiński byłby dobrym burmistrzem, ale jestem pewien, że byłby bardzo tolerancyjnym burmistrzem, jeśli jak widać twoje komentarze i tobie podobnych na swojej stronie toleruje.

    1. Gdyby Forum Puszczykowo było prywatnym blogiem jakiegoś kolesia, który sobie hobbystycznie opisuje rzeczywistość polityczną Puszczykowa to bym tego nawet nie czytał. Ale to jest platforma promująca Kamińskiego do władzy w mieście a kto nim rządzi to już mnie bespośrednio dotyczy i interesuje.

     1. Proszę w takim razie stworzyć sobie prywatnego bloga promującego własną osobę i nie będzie miał Pan problemu z Panem Kamińskim.
      Dla mnie Krzysztof Kamiński jest wiarygodny od wielu lat, na swoim forum porusza problemy dotyczące wielu mieszkańców.
      Pan ma problem z Panem Kamińskim?
      Ja dziękuję mu za to, że jest…

     2. /…” jest to platforma promującego Kamińskiego do władzy w mieście a kto nim rządzi to już mnie bespośrednio dotyczy”.
      Panie Piotrze Jacku mnie to też dotyczy i dlatego przy urnie wyborczej odda Pan głos na kogo będzie chciał.
      I ja też.
      A przy okazji –
      po pierwsze – wyraz „bezpośrednio” pisze się przez „z” w środku.
      po drugie – jeśli forum jest platformą promującą Kamińskiego, to jak nazwać „Echo Puszczykowa” promujące Balcerka?

     3. Ma Pan rację. Też tak uważam. Hejt uprawiany przez Kamińskiego- niszczenie dorobku innych, oczernianie i opluwanie oraz agresja wobec innych sa dopuszczalne. Dopuszczanie w komentarzach obrażania innych mieszkańców – KAZIK „oj,żebyś sie nie zdziwił…
      dla wielu mieszkańców Puszczykowa wykładnikiem statusu oraz rozwoju cywilizacyjnego jest to , jak blisko ma do sklepu
      dla wielu mieszkańców z górnego – tunel to szczyt marzeń
      dla wielu mieszkańców rowy są tylko niepotrzebnym problemem” są dopuszczalne. Natomiast krytykowanie szeryfa Kamińskiego jest niedopuszczalne na Forum. Na szczęście NA SZCZĘŚCIE NA KAMIŃSKIM SIĘ POZNALI I SZANS NIE MA ŻADNYCH.

 11. Widzę że Pan Kamiński nie ma odwagi umieścić mojej odpowiedzi. Minęło już sporo godzin od jej wysłania a wciąż jest niewidoczna. Do Pańskiej wiedzy, przed wysłaniem zrobiłem screen i jeśli nie ukaże się ona tu w oryginalnej formie to ukaże się gdzie indziej. Pozdrawiam i życzę poszanowania wolności słowa bo są to filary demokracji.

  1. Najlepiej stworzyć własną stronę internetową i wtedy będzie miał Pan pewność, że nikt nie usunie Pańskich wpisów. Za to może pojawią się inne, które Pan będzie blokował.
   A na razie – jest Pan tylko tutaj gościem Pana Kamińskiego i właściciel Forum ma swoje prawa.

 12. Panie mieszkanko, panie zdegustowany i panie Piotrze Jacku – na tym Forum to ja ustalam zasady. Nie pozwolę obrażać siebie czy innych tylko dlatego, że macie taki kaprys, abym to ja wziął za nie odpowiedzialność. Jeśli macie chęć, piszcie swoje równie agresywne komentarze na stronie miasta. Możecie też pisać pod swoim imieniem i nazwiskiem, co Wam do głowy przyjdzie na swoich stronach. Zachęcam. Zobaczymy czy będzie Wam miło, gdy ktoś anonimowo zechce Was obrażać i czy tam opublikujecie takie teksty. Tymczasem powtórzę: tutaj ja ustalam zasady i żadne epitety w moją stronę kierowane, nie pomogą. Jeśli macie odwagę: napiszcie to samo, co obrażaniem nie nazywacie i co usuwam, raz jeszcze, ale podpisując swoim imieniem i nazwiskiem. Ja swoje teksty i komentarze podpisuję.
  Nie pozdrawiam.

  1. Panie Kamiński. Podkreślenie że zumba była zła bo była pomysłem miasta, a strefa kibica jest dobra bo miasto tego nie zorganizowało i nazwanie tego hipokryzją nie jest obrażaniem nikogo. Zgadzam sie z Panem że obraźliwe teksty, co w moim znaczeniu uważam za wulgarne lub poniżające, powinny być usuwane. Jednak mój post nie był wulgarny ani poniżający a Pan go usunął bo po prostu był Panu niewygodny. A jeśli tak bardzo chce Pan poznać moją tożsamość to mogę się z Panem spotkać osobiście i nawet okazać mój dowód osobisty. Ale w internecie swoje dane osobowe bedę chronił bo takie jest moje prawo.

  2. Jeśli myśleliście że Kamiński stworzył Forum aby dać możliwość wypowiedż społeczeństwu to się mylili. To nie Forum tylko folwark prywatny Pana Kamińskiego. I to on ustala zasady. Gdy czuje się obrażony to usuwa post. Ale gdy sam obraża mieszkańców, radnych i ich rodziny to jest ok. Jeszcze gorzej, bo tu komentują inni , niewątpliwie dobrzy ludzie, którzy mu wierzą. I pamiętajcie ” Tymczasem powtórzę: tutaj ja ustalam zasady i żadne epitety w moją stronę kierowane, nie pomogą.”. Oto cała redakcja.

   1. Epitety w jego stronę kierowane być nie mogą, ale twój krytyczny komentarz wobec niego jak widać może. I o to chyba chodzi? O Balcerku w jego mediach nic krytycznego nie widziałem.

   2. A ja myślę inaczej niż AN.
    Dla mnie Forum Puszczykowo jest otwarte na dialog – można się tutaj wypowiedzieć nie atakując nikogo personalnie.
    Można kogoś lubić lub nie , ale nie wolno nikogo obrażać – Pana Kamińskiego również, a to , niestety, w wielu postach się ujawnia.
    Pan Kamiński ma prawo do własnego zdania w różnych sprawach, inni mieszkańcy też.
    Zdaję sobie sprawę z tego, że dla wielu osób Forum Puszczykowo jest niewygodne, wystarczyłaby jedno medium , jakim jest gazeta urzędowa _”Echo Puszczykowa”, pokazująca jednostronnie problem.
    Zadam pytanie Pani/Panu AN i proszę o odpowiedź: ” gdzie mają się wypowiadać mieszkańcy nie wyrażający zgody na „politykę” prowadzoną przez puszczykowskich urzędników?”

  1. To krytycy tej propozycji Kamińskiego rzucą się na tych co podchwycili pomysł? A ja się pytam ilu w urzędzie bierze kasę żeby o tym myśleć, inicjowac i propagować?

 13. Nadal się z Was śmieję! Wasz Dyzma robi z Was głupków. Po jakie licho kończyliście studia, broniliście doktoraty, habilitacje jak mięsno-bezrobotny-rencista przez 8 lat robi z Was głupków, traktuje jak niewykształconych ludków, wręczając Waszym dzieciom dyplomy na festynach , a z drugiej strony podpisuje akty notarialne, zdłuża miasto, betonuje, kopie tunele, zamyka przejazdy. Wy na to 8 lat patrzycie I nic nie robicie. Dlatego z Was się śmieje, z Was!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.