W piątek 20 maja upłynął termin składania uwag do dwóch kontrowersyjnych planów zagospodarowania dla rejonów ulic: Dworcowej Kościuszki, Solskiego, Moniuszki oraz Ratajskiego, Mickiewicza, Słowackiego, Reymonta.  Przed kilkoma dniami informowaliśmy o tym w tekście K.J.Kamińskiego pt. „Składajmy uwagi do kontrowersyjnych planów zagospodarowania” .  W tekście tym autor opisał w skrócie na czym polegają zapisy, z którymi nie zgadza się znaczna ilość zamieszkujących Puszczykowo osób.  Mieszkańcy Puszczykowa bardzo licznie złożyli uwagi do przedstawionych przez urząd miasta projektów.  Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie: do urzędu tylko dziś wpłynęło ponad 200 uwag do tych dwóch projektów planów zagospodarowania!  To chyba rekordowy wynik, który wskazuje jak bardzo zapisy tych projektów nie podobają się mieszkańcom miasta.  Ta liczba złożonych uwag, to również wynik olbrzymiej pracy jaką wykonała grupa mieszkańców jednego i drugiego rejonu miasta.  To dowód, że mieszkańcy Puszczykowa potrafią korzystać z przysługujących im praw.  Pozostaje teraz tylko liczyć na to, że burmistrz uwzględni głosy zaniepokojonych zapisami projektu mieszkańców.  Będziemy tę sprawę śledzić i o niej informować.

Na górze fotografia zabytkowej figurki, którą pomysłodawcy jednego z planów zagospodarowania zastąpić chcieliby pasem infrastruktury drogowej.

red.

Komentarzy: 2 o “Puszczykowianie przeciw zapisom planów zagospodarowania

  1. Kontrowersyjny plan? Ha, ha,ha!Proszę Państwa czy w minionych latach jakikolwiek Plan nie był kontrowersyjny? O czym to świadczy? Albo nie umieją robić planów albo …

  2. Popieram mieszkańca Puszczykowa, całkowita racja. Plany są słabe pod względem urbanistyki i architektury, a jednak ktoś je przygotowuje, akceptuje, przyjmuje. Są robione na konkretne zamówienie, takie można odnieść wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.